Децата Козирог

  • 9 604
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Мама съм на козирози  - близнаци, на година и 7 месеца. Четох във форума откъса от книгата на Линда Гудман /много добра астроложка според мен/, но ще ми бъде интересно да споделите и вашия опит с децата ви от същата зодия и подхода ви към техния характер. Сигурна съм, че ще има какво ново да науча, тъй като ние с моите мишки още сме в стадий на експериментиране докъде можем да стигнем един с друг Laughing

Иска ми се всеки да пише от каква зодия е самият той /родителя/, за да видим има ли прилики в отношенията между определени зодии.

Рогатите вкъщи сме мнозинство за ужас на съпруга ми. Аз съм овен, а той е близнак.
 

# 1
  • Мнения: 5 183
Много са ти сладки козлетата  Hug
За протокола - аз Козле нямам. Моят син е Скорпион, но аз съм Коза и любимият ми племенник също.
Общото между мен и него, като деца, е изклю4ително добрата памет, добре развита логи4еска мисъл, любов към 4етенето на книги и любознателност, изклю4ително 4увство за справедливост, инат, самолюбие и добро само4увствие.
И двамата с него сме страдали от най-ранна възраст от белодробни заболявания.

# 2
  • Мнения: 983
Ще следя темата с интерес, тъй като моя дребчо също е Козирог /като майка си  Mr. Green / За сега е твърде малък и не може да се говори за характер, но ми е много, много послушен, рядко плаче, заиграва се самичък...абе кротушко  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 336
Много са ти сладки козлетата  Hug
За протокола - аз Козле нямам. Моят син е Скорпион, но аз съм Коза и любимият ми племенник също.
Общото между мен и него, като деца, е изклю4ително добрата памет, добре развита логи4еска мисъл, любов към 4етенето на книги и любознателност, изклю4ително 4увство за справедливост, инат, самолюбие и добро само4увствие.
И двамата с него сме страдали от най-ранна възраст от белодробни заболявания.

Ще внимавам с белодробните заболявания, още повече че започват ясла след няма  имесец.

Иначе наблюденията върху дъщеря ми са, че обича да разглежда книжки, списания, обича да й се разказват или четат приказки, обича да "рисува", Ники ми е по-нетърпелив и предпочита да върши нещо друго, дъ има екшън, също е и по-страхлив. Елена е по-смела определено. И по-инатлива. Ники - по-отстъпчив. Той е по-подреден и обича да "чисти", тя не толкова.

Дано и моите са с добро самочувствие, аз често се чувствам неуверена Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 109
Малката ми дъщеря също е козле - на 2г.7м.Засега върви както описват повечето козелчета - много будно и буйно дете, изключително любознателна и невероятен инат.Майка ми също е козирог -и нейния характер е както го описва по-горе МАЙКА.А това с рогатите в къщи - мнооого е гот -аз съм овен,голямата ни дъщеря е телец,а тати е близнак Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 3 336
Малката ми дъщеря също е козле - на 2г.7м.Засега върви както описват повечето козелчета - много будно и буйно дете, изключително любознателна и невероятен инат.Майка ми също е козирог -и нейния характер е както го описва по-горе МАЙКА.А това с рогатите в къщи - мнооого е гот -аз съм овен,голямата ни дъщеря е телец,а тати е близнак Twisted Evil

Татито как се оправя с толкова рога Laughing

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малката ми дъщеря е козирог (голямата- риби, аз- водолей, таткото- овен). Страшен инат е, но това е характерно за всички в къщи. Винаги защитава кака си ако е сгафила и има последствия. Много е нежна и любвеобилна. Обожава книжките още от бебе, никога не се отегчава да й се четата приказки. Любимото й филмче до скоро беше Бамби, но вече е Ариел.

# 7
  • Мнения: 4 524
mishlentze, Стефан до скоро беше ужаааасно кротък - няма да ти казвам колко майки ми завиждаха за детето. Обаче от 2-3 месеца насам ела да видиш кво става - а си се опитала да му се противопоставиш, а се е разкрещял, затръшкал, а може и някой шамар да отнесеш! Confused Иначе не е агресивен, много обича братчето си, не се кара с деца, когато е навън (доскоро дори гледаше примирено как му дърпат играчките от ръцете), но просто иска да става по неговия начин.
Ето вчера например, много му се спеше, но беше с дрехите, с които е играл навън. те разбира се - ужасно мръсни. Почвам аз да му събувам панталонките и се почват едни ревове... ooooh! Реших, че е така, защото много му се спи. Как да е, криво ляво го съблякох, но той взе че тръгна да си търси гащите в мръсното пране и като ги намери, почна да си ги обува! Е за кво му бяха тия гащи, тъй и не разбрах!
Та така. Много е добричък, страшно любознателен, обаче си има характер. И да ти кажа, по-добре, че има. По-добре ще се оправя в живота си мисля. И сестра ми е Козирог, обаче нейния характер на моменти е просто... Sick
Другото, което знам, е че всичко постигат с много труд и не са никак мързеливи!

# 8
  • Мнения: 24 467
И у нас двете братлета са рогати, голямото е баш рогато като по темата, вече писах в друга такава, че е "Клан-клан-недоклан"- все мърмори и недоволства. Живее само за битки, пищови, саби, карате, както и за къпане в басейните- на филми, на яве, на сън дори.
Малкото също е рогато, но е по- кротко и е за друга тема. Laughing То пък е моторизирано- от отварянето на очите, до затварянето им говори само за коли и други подобни.
Малкото ми селско стопанство за сега върви мирно и кротко, подкарвам си го сутрин рано, вечер прибирам добитъка и го затварям по кошарите.
Ние, дето сме "по- хора" трябва да организираме нещата все пак.

# 9
  • Мнения: 6 390
И аз имам едно малко козле в къщи  Wink
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/384/58/
http://www.udoma.com/?view=material&cat=6&itype=34&i … 136&info=1471

Голяма къщовница Crazy само чисти, подрежда, нарежда  Laughing но и на бащи си с отверките добре борави, и с бол-четата, има си бормашина, и върви след него с нея  Wink
Мисля че са много добри дечицата Козлета  Mr. Green работливи, подредени, отговорни, уж нямали проблеми с учението, надявам се всичко да е ок  Party
Но по принцип обаче си мисля че са тежки характерите им  Rolling Eyes
И аз съм рогат добитък, та да го мисли бащата с две рогати как ще се справя  Wink Whistling
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B … D0%B4%D0%B8%D1%8F)
http://yovko.net/?p=717
http://www.maxima.bg/bg/joytime/horoskopi/kozirog.htm

# 10
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми е козирог и има силен характер. Знае какво иска и си преследва целите. Инат е, но с течение на времето й хванах цаката (тук няма правило, защото за всяка отделна ситуация действам различно). Много е чувствителна и жалостива (съжалява и помага на всякакви деца, които са "по-различни"). Обожава животните (щяла да става джи-пи ветеринар, хем да работи с животни, хем да не оперирала Laughing). Обича реда. Любознателна е и има много силна памет. Има склонност към изкуствата - рисува, пее, танцува доста добре за възрастта си. В училище засега се справя перфектно (засега).
Като цяло нямам оплаквания нито от детето Heart Eyes, нито от зодията му.
Иначе за протокола, аз съм дева, а мъжът ми близнак.

# 11
  • Мнения: 7 821
Прекрасна тема, но искам да ви предупредя,че ако се изроди в поредната "отчетна" ще я заключа!
Весел ден!

# 12
  • Мнения: 76
Какво да ви кажа, дъщеря ми  е Козирог, аз също.
Все едно гледам мое умалено копие и по отношение на физиката и  на характера.
Много е палава, винаги иска да е център на вниманието, любопитна, любознателна, обожава животните, книжките, музиката и бебетата.
Много голям инат, като иска нещо драпа с всички сили да го постигне /молене newsm17, рев newsm45, тръшкане smile3514/, общо взето се състезаваме, кой е по-голям инат и това си е.
На тати Риби, тежко му и горко  smile3508

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
.А това с рогатите в къщи - мнооого е гот -аз съм овен,голямата ни дъщеря е телец,а тати е близнак Twisted Evil
Хихи, и ние сме в подобна схема - каката е козирог, малкия - овен, аз съм телец, а мъжа ми близнак  Laughing
Казва, че му е много трудно с три рогати...
По темата - детето козирог... ох, ще споделя за моето без да правя обобщения.
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.
Силно развито собственическо чуство, напр. "това е моята приятелка, тя си е само моя и няма право да играе с други деца. Ако  го прави аз ще съм дълбоко обидена..."
Не са от тези, които обичат да ги мачкат и лигавят, като я целуна бърза да се избърше  Laughing
Това се сещам.
 

# 14
  • Мнения: 24 467
Това пък, моето рогато, е най- дебелокожото нещо, което съм виждала. Такъв непукизъм, развит до степен на гениалност, не съм срещала.

# 15
  • София
  • Мнения: 938
По темата - детето козирог... ох, ще споделя за моето без да правя обобщения.
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.
Силно развито собственическо чуство, напр. "това е моята приятелка, тя си е само моя и няма право да играе с други деца. Ако  го прави аз ще съм дълбоко обидена..."
Не са от тези, които обичат да ги мачкат и лигавят, като я целуна бърза да се избърше  Laughing
Това се сещам.
 

Боже, дъщеря ми си има близначка. Само добавям, че така, както не обича да я мачкат, така като реши да се лиготи, по-гальовна от нея няма. И няма не искам - пиеш две бири. Другото, което силно ме притеснява, че от сега е малка женичка - флиртува много усилено и съвсем съзнателно, като обектите й са в най-разнородна възраст, но винаги от мъжки пол. Жена няма шанс да спечели висшето й благоволение, а приятелките й не са приятелки, а крепостни.

 За протокола - аз съм Лъв, а баща й - Стрелец.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.
Силно развито собственическо чуство, напр. "това е моята приятелка, тя си е само моя и няма право да играе с други деца. Ако  го прави аз ще съм дълбоко обидена..."
Същата е и Рая. Много е сръдлива... Вчера ми каза, че не иска да обичам сестра й, само нея. Но ако се скарам на кака й веднага ме емва "това си е моята Сани, остави ми я!"

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Това пък, моето рогато, е най- дебелокожото нещо, което съм виждала. Такъв непукизъм, развит до степен на гениалност, не съм срещала.
smile3521 smile3521 smile3521
мнооого точно казано - абсолютно от нищо не й пука... заплашвала съм я с изхвърляне на играчките, на салфетките/ които събира/ , че няма да й давам повече пари/ даже цяла седмица не съм й давала/ - от нищо не й пука , прави си каквото иска...ако реши да направи нещо , никой не може да я накара , да не го прави...само мълчи , гледа умно и аз решавам , че въпроса е приключил в моя полза Mr. Green, но уви - веднага след , като й обърна гръб , действието продължава както тя иска!!!
мноооого е разхвърляна, мързелива и непостоянна! Първа отличничка е в класа , но има 1000забележки , че е без домашно , просто защото я мързи да си го напише, а не че не го знае...напоследък все си мислех , да пусна тема , как да се "справя" с нея...някой ако има успешен опит да каже Praynig
А до 4 годинки беше детето мечта!!! много самостоятелна и послушна, съгласяваше се на всичко , което й кажеш...

# 18
  • Мнения: 3 336
Моите още се впечатляват от Кумчо Вълчо, но Елена е по-курназ Laughing Не й пука особено, че щял да я изяде. Брат й по му трепери.

Елена е същата като момиченцата, описани по-горе- не обича да я гушкаш и целуваш когато ти искаш, а само когато тя и умее да бъде доста досадна когато пък й дойде музата Laughing Ники е по-любвеобилен, дава да го мачкотиш и целуваш и даже сутрин сам идва да и даде целувка. Татито много страда от отношението на щерка му hahaha

# 19
  • Мнения: 24 467
Нали, нали, НеПоКоРнА, и ние се наказваме, аз покрещявам /само не посягам, ама никога, това ми е закон в къщи/. Веднъж баба му го питала: "Защо така бе, бабо, защо допускаш мама да ти се кара? Ами свърши го това нещо, за 10 минути работа е!", пък рогатото й рекло: "Ами че какво- като си повика аз си отивам в стаята и си мълча за малко и- вече няма нищо." /б.а. не аз го пращам в стаята, това си е негов избор/.
И то в ранния си период беше душица, но когато започна да излиза с аверите и тръгна на училище кожата му се удебели, главата- също. Такива деформации настъпиха, че на мутиране ми заприлича.

# 20
  • Мнения: 3 336
Нали, нали, НеПоКоРнА, и ние се наказваме, аз покрещявам /само не посягам, ама никога, това ми е закон в къщи/. Веднъж баба му го питала: "Защо така бе, бабо, защо допускаш мама да ти се кара? Ами свърши го това нещо, за 10 минути работа е!", пък рогатото й рекло: "Ами че какво- като си повика аз си отивам в стаята и си мълча за малко и- вече няма нищо." /б.а. не аз го пращам в стаята, това си е негов избор/.
И то в ранния си период беше душица, но когато започна да излиза с аверите и тръгна на училище кожата му се удебели, главата- също. Такива деформации настъпиха, че на мутиране ми заприлича.

Взе да ми настъхва косата какво ме чака. Обаче и аз съм била същото дете - рогат инат и сега явно има да ми се връща Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 938
Хи-хи-хи, и моята си е избрала сама да си ходи в стаята  Laughing Laughing Малко е злояда, обичайно си късаме нервите при хранене и на въпроса "Ще ядеш ли", ми се отговаря, "Не, отивам си в стаята НАКАЗАНА"  Shocked, става от масата и демонстративно се затваря в стаята си. Наказана  Mr. Green  ooooh!

# 22
  • Мнения: 524
Моят козел е на 6 години, иска винаги да бъде лидер, с високо самочувствие, много общителен, не знам дали е умен, но на 4,6 год. вече можеше да чете и т.н. И той, като му се скарам, отива в другата стая, след 5 минути идва при мен сякаш нищо не е станало. Много е гальовен, обича да бъде целуван, но преди няколко години също си избърсваше целуваното място. Госпожите от детската градинка много го обичаха.

# 23
  • Мнения: 4 524
Eее, стига де! Да не мислите, че другите зодии нямат трески за дялане? Mr. Green Моите и двете са инатливи зодии - козирог и рак, ми какво да правя, ще им търпя характерите някак.
Между другото, Стефан по термин трябваше да е водолей, зодия, която много харесвам и която се оказа, че е на второ място след дева по "печалбарство" - сиреч, най-богатите хора са от тези зодии. Ама не би. Ще трябва ние да бачкаме с баща им, явно! Wink

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Моето дете е Козирог с асцендент Овен, аз съм Овен с асцедент Козирог. Познайте какви искри хвърчат при сблъсък на интересите. Най-вбесяващо е като се изяви като борец за справедливост и започне да ми обяснява какво е искала да направи, пък то не станало така и аз затова съм се ядосала. Как ми се ще да млъкне и да се оттегли за 10-на минути в стаята си, докато се успокоя и си спомня, че и аз съм била дете.
Не обичам, че е малко инертна. Като малка и казвах: "Весе, тичай" Тя поема да се затича, но на първата крачка се обръща и ми казва "Защо да тичам?" и не тича.
Като се загледа в някое предаване или се замисли за нещо си изключва напълно и не чува и не вижда какво става наоколо.
Това бяха негативите, иначе е дете "МЕЧТА". Ех, да беше Стрелец. Joy

# 25
  • Мнения: 323
По темата - детето козирог... ох, ще споделя за моето без да правя обобщения.
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.
Силно развито собственическо чуство, напр. "това е моята приятелка, тя си е само моя и няма право да играе с други деца. Ако  го прави аз ще съм дълбоко обидена..."
Не са от тези, които обичат да ги мачкат и лигавят, като я целуна бърза да се избърше  Laughing
Това се сещам.Нямам какво да добавя повече,много точно казано.Аз съм Скорпион,и винаги ми е било трудно в отношенията с Козирозите,но сега се притеснявам дали ще се разбирам с детето си.
 

Боже, дъщеря ми си има близначка. Само добавям, че така, както не обича да я мачкат, така като реши да се лиготи, по-гальовна от нея няма. И няма не искам - пиеш две бири. Другото, което силно ме притеснява, че от сега е малка женичка - флиртува много усилено и съвсем съзнателно, като обектите й са в най-разнородна възраст, но винаги от мъжки пол. Жена няма шанс да спечели висшето й благоволение, а приятелките й не са приятелки, а крепостни.

 За протокола - аз съм Лъв, а баща й - Стрелец.

# 26
  • Мнения: 71
По темата - детето козирог... ох, ще споделя за моето без да правя обобщения.
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.


......, а приятелките й не са приятелки, а крепостни.
 

Все едно чета за моята щерка  ooooh! Страшен педант - всичко трябва да е на мястото си, само че..... да не го подрежда тя! На дома госпожите се хвалят, че ако не знаят някоя дрешка чия е - питат нея и няма граешка. Много наблюдателно дете е (едни гащи не мога да си купя без тя да забележи) Своенравна, ако я сполети наказание - просто го понася и след това пак нейното си знае Crazy. Ох...

Обобщено - умни и любознателни ама и инати от класа. Силен характер. А колкото до белодробните - и при нас имаше доста проблеми. като се почна от раждането- че от кадърност й спукаха беля дроб Angry

П.П. Аз съм Лъв.

# 27
  • Мнения: 3 336
Това с флиртуването и аз съм го забелязала при моята госпожица. Като види въж и примира, става много добра и ако се тръшка за нещо, спира насред тръшкането и започва да пръска чар. При Ники такова нещо не съм забелязвала досега. Него като искам да го накарам да върви напред по-бързичко му казвам, че зад ъгъл ни чака едно бау - бау, а на нея й казвам, че ни чака един батко Joy

Ще ги видим след две седмици в яслата как  ще се адаптират, че ми е притеснено.

Ох, и друго се сетих - моята умее на повръща по поръчка - на инат. Като не й угодиш или я караш да яде насила и започва да се дере, докато не повърне ooooh! А брат й много се плаши от повръщаното Crazy

Като направят нещо един на друг ги карам да се извиняват с целувка, Ники веднага ходи да се извинява, обаче кипрата не Rolling Eyes И като им кажа - Хайде, цуни - гуни мишки, той налита да я целува, а тя подава буза hahaha

Между другото той си хареса един ден едно момиченце - наборче в парка и директно отиде и го награби да го целува Laughing Вяма 6-5! Като майка си - и аз така направих в детската градина, че си бях харесала един Лазар от големите Joy

# 28
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
и мойта може да повръща по поръчка!!! bowuu/ и аз да се похваля , с качествата на чадото Mr. Green/

# 29
  • Мнения: 54
Значи не сме само ние с това поръчково повръщане Mr. GreenИначе козлето вкъщи съм аз,дребосъка е телец,а таткото е на границата между рак и близнаци Joy

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 14:48 от Marti82

# 30
  • Мнения: 71
щерката се опита веднъж обаче аз бях толкова ядосана, че и казах че ако повърне ще трябва да го изяде (  Sick) На мен ми се догади..обаче проработи. Тя взе че ми повярва и повече не е пробвала да повръща " по поръчка"

# 31
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
щерката се опита веднъж обаче аз бях толкова ядосана, че и казах че ако повърне ще трябва да го изяде (  Sick) На мен ми се догади..обаче проработи. Тя взе че ми повярва и повече не е пробвала да повръща " по поръчка"
при нас не действа - вече е голяма и знае , че няма да го направя Thinking

# 32
  • Мнения: 2 232
Леле чета и не вярвам на очите си колко прилики откривам на вашите козлета с моят Козел(на 3,5г.).
Особенно ме впечетли за повръщането(с извинение), мислех даже, че нещо не му е наред и се чудех на какъв лекар да го водя. Като не иска да яде, понеже е много злояд а аз го карам той се задавя нарочно и всичко заминава.....
Гнуслив- сакън да не се изцапа, веднага трябва да е обърсан и преоблечен.Като го целуне някой се бърше, хем обича да се глезондри, хем не повече отколкото той иска..
Голям инат, каквото той иска -това трябва да стане, стигало се до тръшкане на земята и сценки на обществени места.
Много е хитър и артистичен, но леееко мързелив, не изпълнява  нареждания от типа:пребери си дрехите, играчките или т.н.
И нещото от което доста се стряскам: отсега проявява огромно влечение към каки, женското тяло и т.н. да не изпадам в подробности.
Ако се сетя още нещо пак ще пиша.

# 33
  • Мнения: 601
.....Най-вбесяващо е като се изяви като борец за справедливост и започне да ми обяснява какво е искала да направи, пък то не станало така и аз затова съм се ядосала. Как ми се ще да млъкне и да се оттегли за 10-на минути в стаята си, докато се успокоя и си спомня, че и аз съм била дете.
Не обичам, че е малко инертна. Като малка и казвах: "Весе, тичай" Тя поема да се затича, но на първата крачка се обръща и ми казва "Защо да тичам?" и не тича.
Като се загледа в някое предаване или се замисли за нещо си изключва напълно и не чува и не вижда какво става наоколо.
Това бяха негативите, иначе е дете "МЕЧТА". ..... Joy
Такам... това+ повръщането важи с  пълна сила за моята щерка- на 6г и 8 м.
Какво да кажа- от малка се средоточаваше за дълго, много самостоятелна, сама се научи да чете, обича да рисува, да смята, да пее и танцува. Малко е непохватна - това не съм убедена, че е от зодията newsm78. Много е чувствителна и честолюбива. Това ме плаши искренно. Ако случайно някой и каже, че лъже се разплаква на секундата и го преживява много тежко  ooooh!. Аз съм много открита, а тя е по-скоро затвотена, общо взето правя всячески опити да съм по-близо до нея, кога по-успешно, кога удрям на камък. Но споделеното тук ми е много интересно   bouquet !

# 34
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
 и моята плаче , когато я обвиняват , че лъже , а пък тя не лъже...

# 35
  • Мнения: 3 336
щерката се опита веднъж обаче аз бях толкова ядосана, че и казах че ако повърне ще трябва да го изяде (  Sick) На мен ми се догади..обаче проработи. Тя взе че ми повярва и повече не е пробвала да повръща " по поръчка"


 hahaha

Това ще го пробвам, докато още се впечатлява Laughing Мерси за идеята Hug

# 36
  • Мнения: 71
hahaha

Това ще го пробвам, докато още се впечатлява Laughing Мерси за идеята Hug

 smile3521 Моля, дано проработи и при вас!   Wink

# 37
  • Мнения: 690
За козирози ли ще говорим? Около мен ги има бол. Майка, свекърва, мъж и дъщеря. Питате ли ме????  newsm78
Чета, чета, чета, ами всичко е все едно аз съм го писала. Ако тръгна да разказвам случки и събития, ще стане цял роман.
Но мога само да допълня (тъй като имам и наблюдения върху големи кози) - много са упорити, обичат дома и семейството и са много чувствителни. Това май го бяхте писали вече!
А за повръщането - моята е на 12г. и 8 м. и ... пак си е същото. А, между другото, забелязала съм, че са големи чревоугодници. Като беше малка, това й беше реакция на прехранването. Нахранила се е, но аз не съм забелязала, има още една лъжичка в купичката. Не ми отказва, изяжда я, но после - връща ресто.
А какво ще кажете за сърденето. Имах една такава ситуация. След изчерпване на всички възпитателни методи - наказания, повишаване на тон и шляп по г....то, реших, че ще се разсърдя и няма да й говоря. Резултатът беше - няма извинявай, няма моля. Една седмица си контактувахме с посредник (таткото). Все едно тя ми беше сърдита. Чувстваше се засегната. Не направи тя първата крачка в помиряването. Щом аз се сърдя, като ми мине, аз трябва да отида при нея. Ужас направо.

# 38
  • Карлово
  • Мнения: 4 666

А какво ще кажете за сърденето.
Моята козичка не понася да и се сърдят. Направо се разболява. Първа прави крачка за помирение. Иска обяснение, извинява се, коригира се, поне за момента. Може по нататък да стане неотстъпчива, но с майка овен не вярвам.

# 39
Аз смея да кажа, че съм експерт по козирозите. Голямата ми дъщеря е козирог (7 г.), съпругът ми, е козирог, майка ми, сестар ми и доскоро шефа ми беше козирог. Изобщо оградена съм от козирози във всички възрасти.

Момиченцето ми е общо взето кротко и много деликатно дете. Много е наблюдателна и със силно развита памет. Още от съвсем малка запомня всичко, което веднъж е видяла. Любознателна е и много умна, макар, че с възрастта започва да става мързелива и да се опитва да се измъкне от задълженията свързани с училище. Тзи година ще бъде втори клас и през лятото трябва да прочете много книги. Отказва да чете, това което не и е интересно. Изобщо тръдно е да накараш Козирога да върши нещо, което той не е убеден, че е важно и необходимо. Много е честолюбива. Козирозите обичат семейството и роднините си и се чувставт добре в тяхната компания. Нещо много важно - храната им винаги трябва да е топла. И много трябва да ги хвалите, защото те винаги са прави и всичко правят най-добре. Много тежко е за един Козирог да си признае, че е сгрешил. Готови са да се поправят, само да не им натяквате че са сгрешили. 

# 40
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Нещо много важно - храната им винаги трябва да е топла.
Те ли изискват топла храна или е препоръчително, защото е полезно.

# 41
  • Мнения: 2 700
Готови са да се поправят, само да не им натяквате че са сгрешили. 

Абсотютно си права. Като се замисля е точно така.
Благодаря, че го формулира  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 446
[Хихи, и ние сме в подобна схема - каката е козирог, малкия - овен, аз съм телец, а мъжа ми близнак  Laughing
Казва, че му е много трудно с три рогати...
По темата - детето козирог... ох, ще споделя за моето без да правя обобщения.
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.
Силно развито собственическо чуство, напр. "това е моята приятелка, тя си е само моя и няма право да играе с други деца. Ако  го прави аз ще съм дълбоко обидена..."
Не са от тези, които обичат да ги мачкат и лигавят, като я целуна бърза да се избърше  Laughing
Това се сещам.
 
Ох , Боже вси едно аз съм го писала. Аз - телец , баща - близнаци и дете - козирог.

# 43
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
И аз си имам малка козичка Mr. Green,а аз самата съм теле,таткото е риба и се очертава да има як сблъсъл на характери,рога и инати от сега Crazy

# 44
  • Мнения: 3 336
За топлата храна - моите не подбират, така съм ги свикнала Laughing Млякото се пие на стайна температура, вода не им топля. Само обяда и вечерята са им топли. Другото може и от хладилника Wink

# 45
  • Мнения: 48 006
и аз имам малък прекрасен козирог, каката е дева, аз-рак, а таткото стрелец
имаме остра несъвместимост на характерите ooooh!
синът ми е типичен козирог

# 46
  • Мнения: 985
За мойта кукла е рано още да се каже,но ще следя темата,защото и тя е козирог. Grinning Иначе аз съм скорпион, а таткото е рак.

# 47
  • Мнения: 17 407
Голямата ми дъщеря е Козирог. Ми какво да ви кажа, то вие сте го написали- ужасен характер, много инатлива, врещи и се тръшка по улиците.... Аз уж имам опит с тази зодия(с родители и брат- козирози), но все още търся правилният подход...

# 48
  • Мнения: 76
А не това с повръщането направо ме втрещи  #Crazy, а аз колко пъти и пускам изследвания, защото мисля, че отделя храчки и затова повръща.
Абе то злоядо човече бе, ама и аз дъртата Коза съм била същата и сега си спомням като по-голяма какви номера  smile3508въртях на майка само за да не ям.
Трудна работа сме това Козирозите ooooh!, а аз така се бях въодушевила, че детето ми ще е Козирог, даже някъде бях чела, че това е единствената зодия която се разбира със себеподобните си, то с инатливо бебе, какво да се разбираш, ще чакам да поотрасне пък ще видим, сега разбирам вече, защо с брат ми имаме 7г. разлика  Mr. Green

# 49
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Общото между мен и него, като деца, е изклю4ително добрата памет, добре развита логи4еска мисъл, любов към 4етенето на книги и любознателност, изклю4ително 4увство за справедливост, инат, самолюбие и добро само4увствие.
И двамата с него сме страдали от най-ранна възраст от белодробни заболявания.

Това съвпада със сина ми 100% - той е Козирог

# 50
здавеите мили майки. аз съм моми4е на 12 години и съм зодия '' козле''  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile . имам една приятелка, която ми викаше '' с рогата напред в стената ''  #2gunfireисках да я гръмна.

# 51
  • Мнения: 3 376
Моя син по термин беше Стрелец,но реши да изчака и се роди Козирог.Асцедента му е Овен обаче,както и моя,а татко му е зодия Овен.Аз съм Стрелец.

Много инатлив,ама много.Трябва да стане каквото и както той реши и то на момента.


Доста е любознателен,забелязала съм,че ни наблюдава,когато изобщо не подозираме и после прави същото. Идва една вечер и си залепва устните на моите,явно ни е видял с баща му JoyИзобщо постоянно ни хвърля в оркестъра с неговите изпълнения.

Предпочита да има деца около него,но не си играе с тях.Стои винаги някак си настрани,но всичко наблюдава тайничко.
Прави ми впечатление обаче,че в къщи и с по-близки хора си отстоява интересите,плаче,не си дава играчките и т.н.А когато сме навън и някое дете му вземе любимата играчка не прави нищо,никаква реакция.Натъжава се и си търси друго занимание.

# 52
  • Мнения: 120
хе-хе, успокох се значи, че тази тенденция за командарене е от зодията. Всичко, което сте изброили, го откривам и аз. Все той да е на първа линия, всичко сам да прави. Върхът беше като правим туршия и махаме семките на камбите ( и в това трябва да се участва) и ми вика: "Ти не знаеш как става, дай да ти покажа!".

Даже му купих едно плюшено козле с рогца да му е талисман. Пък на ваканцията имаше 11 кози в къщата, където бяхме отседнали. Скъса се да носи трева и листа от глухарчета на "колежките". Сега козите са ни любими животни.

# 53
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Ние двете с дъщеря ми сме Козирог. Голям инат е, също като мен. Белодробните заболявания също са характерни и за двете. Не общува с непознати и трудно се заиграва с  деца, макар, че от 2 години ходи на детска ясла и после градина. Има си предпочитания към децата и другите сякаш не съществуват. Всъщност и аз като малка бях такава. Копира моите маниери и много обича да се конти. Иска да участва във всичко и да има от всичко. Обожава бонбони и сладолед. Съпругът ми просто трябва да се примири с два Козирога у дома.

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз съм козирог! Няма друго такова като мен в семейството - някои майчета добре са го описали. Очаквайте да се сблъскате със страхотен вроден инат (което не е лошо, ако инатът се насочи към постигането на някакви цели в живота по-нататък), който расте с детето. Очаквайте също и прямота - козирозите обикновено казват на момента, каквото имат. Освен това са предпазливи, недоверчиви и не се сприятеляват лесно. Предпочитат да не поемат излишни рискове. Като се сетя за други красиви и некрасиви черти, ще пиша.

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Явно ината е най-характерната черта за зодията. Ей, това малкото е страшна работа! Няма друго такова магаре... Много прави напук и не отстъпва на никаква цена. Иначе е добро дете, но докато не реши да си покаже рогата- тогава вече става страшно ooooh!

# 56
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Явно ината е най-характерната черта за зодията. Ей, това малкото е страшна работа! Няма друго такова магаре... Много прави напук и не отстъпва на никаква цена. Иначе е добро дете, но докато не реши да си покаже рогата- тогава вече става страшно ooooh!

 smile3521 Не се притеснявай, по-добре така, отколкото все да отстъпва и да се свива - ще му е от полза в днешния живот, от опит го казвам!

# 57
  • Мнения: 130
И аз съм майка козичка на козле! Grinning Много е палава, буйна, бойна моята щерка и е голям инат!  За сега се справям горе-долу, нали и аз съм инат, ама ще видим по- натам как ще е! В яслата казват, че всички по нея ходят и ако не я слушат раздава и шамари! Естестено и обяснявам, че не е правилно. Опитвам се да контролирам емоциите и- а те са доста бурни, ако не е нейното/ Но си е характер/

# 58
  • Мнения: 130
Това с флиртуването и аз съм го забелязала при моята госпожица. Като види въж и примира, става много добра и ако се тръшка за нещо, спира насред тръшкането и започва да пръска чар. При Ники такова нещо не съм забелязвала досега. Него като искам да го накарам да върви напред по-бързичко му казвам, че зад ъгъл ни чака едно бау - бау, а на нея й казвам, че ни чака един батко Joy

Ще ги видим след две седмици в яслата как  ще се адаптират, че ми е притеснено.

Ох, и друго се сетих - моята умее на повръща по поръчка - на инат. Като не й угодиш или я караш да яде насила и започва да се дере, докато не повърне ooooh! А брат й много се плаши от повръщаното Crazy

Като направят нещо един на друг ги карам да се извиняват с целувка, Ники веднага ходи да се извинява, обаче кипрата не Rolling Eyes И като им кажа - Хайде, цуни - гуни мишки, той налита да я целува, а тя подава буза hahaha

Между другото той си хареса един ден едно момиченце - наборче в парка и директно отиде и го награби да го целува Laughing Вяма 6-5! Като майка си - и аз така направих в детската градина, че си бях харесала един Лазар от големите Joy
И ние сме така с батковците- като и хареса някой батко и немож  я отлепи! Харесала си е приятеля на сестра ми и като дойде на гости се гушка в него и пърха с мигли като го гледа  в очите/ мн е смешна/

# 59
  • Мнения: 224
И моята дъщеря е козирог. Аз съм овен. Направо ужасна комбинация. Laughing Тя е голям инат, умно и будно дете, но с толкова подчертано собствено мнение, че може да ти скъса нервите. Нищо не забравя и не й пука да се въргаля по улицата, стига да постигне своето.

# 60
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Нищо не забравя и не й пука да се въргаля по улицата, стига да постигне своето.

Това и за моето козле е характерно, но тъй като и аз съм козле за сега успявам да се налагам.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 289
Привет моят син също е Козирог /20 януари 22.45ч/ Laughing.
Аз-Скорпион
Татко-Риби

Като бебе беше супер кротък,всеки ми казваше,че иска такова кротко бебе...само се усмихваше и ядеше Crazy.
Като поотрасна започвада проявява ужасен инат и често става на неговото,това със тръшкането и виенето си е редовна практика,обича да се търкаля по земята от инат.
Обича да чисти да мете,да мие с парцала,да бърше шкафове,но хин не обича да си подрежда играчките,все трябва да го изнудвам по някакъв начин. Crazy
Много е гальовен,обича да се гушка в мен спонтанно и да ми казва "Обичам те" Heart Eyes...
Общо взето е добро дете,всичко е с мярка,не е много лигав,в рамките на нормалното кат овсяко дете,напоследък обича да се побийва повечко,в резултат от детските с Костенурките Нинджа и Звездни Рейнджъри.Та тук малко трябва да понаблегна на възпитанието,въпреки че всячески опитвам и не е лесно.
С храната и спането,проблеми нямам.
Малко е страхлив,но пкък е пъргав.
Това е в общи линии,което се сещам за моят Козелчо. Laughing

# 62
  • Мнения: 48 006
Напоследък моят малък козирог с голямо удоволствие се въргаля по земята крещейки, като не е на неговата
Лошото е, че не прества, докато не постигне целта си
Ужасно е  Tired

# 63
  • Мнения: 1 325
Моята малка Даная също е Козирог родена е на 14число, аз съм Стрелец а татето Скорпионче.Малката ми принцеска е изключително кротко дете.Много майки ми завиждат за това.Значи откакто се е родила мога да преброя на пръсти колко пъти е плакала.Просто ми е мечта в това отношение.Незнам как ще е занапред newsm78 Ще следя темата и ще пиша Grinning

# 64
  • Мнения: 71
....Малката ми принцеска е изключително кротко дете.Много майки ми завиждат за това.Значи откакто се е родила мога да преброя на пръсти колко пъти е плакала....

Беше, беше....  smile3521

Сега сме  smile3515 smile3511 smile3513 smile3533 smile3514 newsm61 smile3534 newsm45 newsm48 newsm48.... така, май горе долу е това.

Днес например като ще излизат с баба си решила чорапогащник да слага ooooh! . А вън 40 градуса  Rolling Eyes Война в къщи! накрая се обаждаха по телефона да въдворявам ред. И докато не казах че ще я накажа - не, та не #Cussing out

# 65
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
mari_rus, дано твоето бебче да е изключение от правилото. Моята дъщеря също беше най - кроткото бебе на света. Беше много лакома. Още от родилния дом се хранеше на 4 часа и половина, защото сучеше в по - голямо количества наведнъж. Не ми създаваше никакви неприятности. Даже коликите при нас не бяха много сериозни. Буквално беше бебе мечта. Всички познати се чудеха как може да е толкова кротка. Когато излезем на разходка с количката приятелките се чудеха как това дете не проявява никакви фасони и гласът му не се чува, освен да си гука. Сега обаче си наваксва и за тогава. Също като детето на wee.jess. Науми ли си нещо, реве, вика, тръшка, блъска и т. н. Страшен инат. Ако баща и е у дома мурафетите се правят с два пъти повече енергия, защото тя е момичето на татко и той много и угажда. Понякога ми се налага за едно излизане по два пъти да я обличам, защото от рев и тръшкане докато излезем се е изпотила.

# 66
  • Мнения: 71
[. Ако баща и е у дома мурафетите се правят с два пъти повече енергия, защото тя е момичето на татко и той много и угажда.

Аман от татковци  Rolling Eyes После ние сме били лошите! Ами нали все някой трябва да е  Twisted Evil
 
А това за яденето - същата работа - като бебе - в Ст.Загора не вярваха че бебе на 5-6 дни ще суче по 100-120 гр. кърма, та идваха те да я теглят ooooh! . До към 2-3 г. - каквото и дадях- поглъщаше се... а сегаааа.....ох, направо сме на разделно хранене. Няма филия с масло или сандвич или готвено - ако ще е хляб - хляб, ако ще е салам- яде се само салам. И то от точно определена марка и не може да се сменя  Crazy

# 67
  • Мнения: 1 325
mari_rus, дано твоето бебче да е изключение от правилото Hug Дано Вела Laughing Но като чета в темичката портрета на малките козиргчета е един и същ.Изключително кротки бебенца и големи инатчета после Laughing Ще я видим и нашата Дая Grinning

# 68
  • Мнения: 1 217
Бебка е козирог-1.5м. Laughing Аз също съм козирог,та понякога мъжът ми изкризва Laughing Много е рогата,но кажа ли веднъж"не" за нещо,старая се да си го отстоявам.

# 69
  • Мнения: 2 757
Племенникът ми е козирог. Много интелигентен, прекалено развит за възрастта си във всяко едно отношение, с чувство за хумор, любознателен, хубав, горд и инат, но има чувство за справедливост, пада си по хубави каки  Grinning.  За мен той е най-прекрасното дете, нищо че не е мой  Blush

# 70
  • Мнения: 625
И аз си имам Козирог.Много умен и красив,възприема бързо както физически така и умствено.Изглежда винаги по-зрял от връстниците си,предпочита компанията на по-големи от него.НО,страхотен инат е,почти е невъзможно да го прелъжеш с нещо(дори и с най-любими неща),когато е решил,че нещо няма да го направи-значи няма.Баща му винаги казва,че още от раждането му е проличало,че е инат-не искаше да се ражда,после не искаше да суче и т.н.Общо взето винаги той сам ни води,при него нещата не стават когато ние искаме.За щастие никак не е злопаметен,дори когато ми е адски сърдит е само за 2 минути,после забравя всичко и се извинява.Аз лично го обожавам и ако не беше такъв сигурно щеше да ми е много скучен живота Laughing

# 71
  • Мнения: 804
Дъщеря ми е козирог и има силен характер. Знае какво иска и си преследва целите. Инат е, но с течение на времето й хванах цаката (тук няма правило, защото за всяка отделна ситуация действам различно). Много е чувствителна и жалостива (съжалява и помага на всякакви деца, които са "по-различни"). Обожава животните (щяла да става джи-пи ветеринар, хем да работи с животни, хем да не оперирала Laughing). Обича реда. Любознателна е и има много силна памет. Има склонност към изкуствата - рисува, пее, танцува доста добре за възрастта си. В училище засега се справя перфектно (засега).
Мога само да допълня, че тези качества се запазват и доразвиват в бъдеще. Освен това рядко дисциплинирани, отговорни, романтични и раними. 

# 72
  • Мнения: 4 524
Привет моят син също е Козирог

Като бебе беше супер кротък,всеки ми казваше,че иска такова кротко бебе...само се усмихваше и ядеше Crazy.
Като поотрасна започвада проявява ужасен инат и често става на неговото,това със тръшкането и виенето си е редовна практика,обича да се търкаля по земята от инат.
Обича да чисти да мете,да мие с парцала,да бърше шкафове,но хин не обича да си подрежда играчките,все трябва да го изнудвам по някакъв начин. Crazy
,напоследък обича да се побийва повечко,
С храната и спането,проблеми нямам.
Малко е страхлив,но пкък е пъргав.
Това е в общи линии,което се сещам за моят Козелчо. Laughing

Абсолютно същото описание мога да дам за моя син!  Grinning Също и за гальовността, често идва при мен и ми казва "гуши, мамо!", но най-вече ако ме видя, че се занимавам нещо с братчето му. Страшен ревнивко е.  Grinning Агресията му, когато я проявява, също е в резултат на ревност.  Confused
Видях в предишни страници, че някой говори за гнусливост - и това го имаме!  Laughing Ако се спъне и падне, първо си чисти ръцете, после си изтупва и дрехите.  Grinning Като ходим на плаж, докато свикне с пясъка, доста време минава - то е едно пристъпяне, подскачане, охкане, не дава да му събуя сандалите... Mr. Green

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 14:02 от Анту

# 73
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте  Hug
И аз съм горда майка на две козлета Laughing Криси и Петя, душата и сърцето са ми те Heart Eyes и еднакви, и коренно различни, душички и зверчета Laughing
Все още се уча, че баланс между характерите ни трудно се постига, но пък с разбиране и ако откриеш водещата линия в характера на детето, е по-лесно Hug
Съответно аз съм - близнаци, а таткото - стрелец Laughing



Общи условия

Активация на акаунт