Шити рани

  • 20 134
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Нищо подобно. Не всички рани са подходящи за лепене. Понякога, един хубав атравматичен шев е за предпочитане. Пък и не си мислете, че "шивашкият материал" е по-евтин от лепилото.
Сигурна съм, че си права, но в моя случай е било от липса на материали.

Напълно подкрепям някои рани е по-добре да бъдат зашити, а не лепени. Друга тема е че е трябвало да им дадат избор все пак или да ги посъветват поне кое е по-добро.
Сетих се и за един спрей \ Пантенол\ май се казваше също помага много за зарастване на рани и при изгаряния.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Синът ми има лепена рана на челото от преди две години.Има си белег.Не ми пука въобще, като си спомня как се метна на тротоара и се заби в ръба на плочката и олко кръв изтече, изобщо не виждам неестетичната страна на нещата, като погледна белега, все се сещам за ужаса, който преживяхме.

Остават белези и от лепено, и от шито.В последствие стават почти незабележими.А а ко все пак има такива, има много съвременни методи, с които в един по-късен етап нещата се оправят абсолютно кардинално.
Изобщо не го мисли този белег.Консултирай се с лекарите, направи необходимота, а после, ако е нужно, ще се консултираш и с пластичен хирург.

Китната ти девойка ще  разцъфва без проблеми, вярвай!

# 17
  • Мнения: 2 556
Ню, в петък синът ми се прибра от йога лагер с баща си. Точно преди да си тръгнат, детето скача в детския басейн, завърта се и си разбива брадичката в ръба на басейна. Кръв е имало много, а и раната се е разтворила лошо. Никъде в Хисаря не е имало лепило да го лепнат и са го зашили с 2 шева.

КОНТРАТУБЕКС се казва лекарството, купи го, мажи детето 20 дена след като му свалят конците и белег няма да има. Аз вече го купих. От първото ми секцио имах ужасен белег, а след второто се мазах с Контратубекс и сега почти не си личи белега. Мажи детето и белег няма да има - ще видиш Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 238
Нищо подобно. Не всички рани са подходящи за лепене. Понякога, един хубав атравматичен шев е за предпочитане. Пък и не си мислете, че "шивашкият материал" е по-евтин от лепилото.
Сигурна съм, че си права, но в моя случай е било от липса на материали.

Напълно подкрепям някои рани е по-добре да бъдат зашити, а не лепени. Друга тема е че е трябвало да им дадат избор все пак или да ги посъветват поне кое е по-добро.
Сетих се и за един спрей \ Пантенол\ май се казваше също помага много за зарастване на рани и при изгаряния.

когато оли си цепна веждата ми казаха че само дълбоките рани се шият.

На мене ми шиха носът, когато ме блъсна кола. Почти не се вижда белега, само ако наистина се загледа човек. Уоийка не са ми слагали, а и мен толкова ме болеше цялото тяло, че зашиването изобщо не го усетих.

# 19
  • Мнения: 17 546
Докторите си знаят, не се тревожи! Вероятно е направен козметичен шев и белега ще е за кратко. Мажи го с едно от двете неща, които вече са ти казали по-горе (Контрактубекс-а или Мадекасол), а също така и Дерматикс. Лепенките против белези са невероятни и са за многократна употреба, но са много скъпи и няма как да я закрепиш на това място, защото тя прилича на силиконова плака и трябва да се прикрепи към раната някак си. Иначе ги има в аптеката зад спирката на 604 при Пирогов. Най-малкия размер беше около 60 лева, като питах преди време, но забравих как се казват.

# 20
  • Мнения: 4 668
Ню , съжалявам за това , което се е случило ... Не ми се мисли какво си преживяла  Sick
Шевовете са гадна работа ... Има хора на които наистина са им избледнели и не се забелязват много , но почти няма вариант съвсем нищо да не личи  Confused
Аз самата имам 4 шева до коляното и си ми стои белега . Колко кремове съм измазала , не ми се говори .
Струва ми се , че при децата обаче е по - различно и по - лесно изчезват ...

Само да знаеш , много е важно , когато има слънце белегът да е много добре намазан със слънцезащитен крем .

Дано бързо забравите за неприятната ситуация  Hug

# 21
  • Мнения: 8 999
Колко неприятно. Но ... белег ще остане. Лошото е, че в главичките им не остава белег за опасностите. Моите до сега са шити три пъти, но ум не им дойде. И мазилото не помага.

# 22
  • Мнения: 2 792
 Щом са само три шева  и да има белег, няма да е много забележим, не се притеснявай.
 Димана май месец изкара много тежка варицела с огромен брой пъпки, повечето по лицето (картинката беше наистина потресаваща).Аз се притеснявах, че могат да и останат белези, които да са й проблем за в бъдеще и за това се опитах да я подготвя за тази вероятност, нейният отговор беше "Мен не ме притеснява дали ще ми останат белези, то всеки човек си има нещо различно "
  Насочи си усилията да убедиш Гери, колко героично е да имаш белег след 3 шева, а пък времето ще си покаже, колко време ще може да се фука с него  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 468
Благодаря за отговорите.
Днес й свалиха лепенката, в петък - конците. Още е лилаво-жълто и не личи какви са пораженията Simple Smile. Дано всичко е наред Peace.

Общи условия

Активация на акаунт