Мами и татковци в Австрия - тема 6

  • 11 772
  • 299
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 439
Кристиян, обнадежди ме  Hug
Историята с мечето е страхотна  Joy
По този повод на моя близка приятелка дъщеричката й, вече 7 годинки и половина, обича един прасчо от малко бебче, той вече няма оченце, изтъркан е на много места, ама само него признава. И сега лятото го забравиха при бабата и дядото в Берлин, а пък те живеят в Пазарджик и се сещате колко са надеждни пощенските услуги. Това дете го преболедува сто пъти прасчо, докато пристигне по пощата, не ми се мисли какво щяха да правят, ако се беше загубил  Thinking Но истинската катастрофа дойде, като установиха, че баба й решила да му зашие ново оченце - едно черно КОПЧЕ. ЛЕЛЕ, истинска драма е настъпила, защото някой й бил подменил нейния Топчо и това било друго прасе. Е, прибягна се до хитринки и на другия ден копчето вече го нямаше  Joy

# 226
  • Vienna
  • Мнения: 266
срещата е 14.30х  пред асансИорите дето излизат от паркинга(безплатен 3 4аса!) при кафето сегафредо, а то4но къде ще седнем още незнаеме , зависи от свободните места! званете ми и ще ви кажем къде сме! ох дано дойдете да се запознаем!

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 12:22 от Patenze25

# 227
  • Vienna
  • Мнения: 266
6те закъснея с 15мин, Макси сега стана!

# 228
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
срещата е 12.30х  пред асансИорите ...

newsm78 Е, в колко часа последно е срещата?!
 WinkПросто питам, за съжаление няма да успеем да се класираме този път! Много късно видях, че ще има сбирка, а и при това лошо време не ми се иска да прекосявам почти цяла Виена!
Много ме е яд, защото отдавна искам да се запозная с Патенцето и Вяра! Щеше да ми е приятно да се срещна и с една френска мадама, имам предвид мама Щтрумф!
 smile3511
Ох, напоследък много често се скубя и ще взема съвсем да оплешивея hahaha
Майтапа настрана, но в последно време много ми пада косата и ако продължава така прогресивно да капе, ще взема да оплешивея Rolling Eyes При вас как е? След раждането е нормално, и аз го преминах този период, и уж отшумя и сега пак наново! Иде ми да се #2gunfire
По въпроса за дребчовците, излиза, че аз съм най-лошата майка тук Thinking Тали и телевизия гледа, и Милхшните яде, и месо, и франкфуртери, и бонбони, айде да не изреждам по нататък...
Надявам се да не ви разочаровам Wink Не ме разбирайте погрешно, и аз гледам да я ограничавам откъм "вредни" храни и занимания, но не винаги се получава!

# 229
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Има и друго! Знаете, че повечето деца преминават през периоди в които отказват да се хранят! Тогава ние като родители даваме мило и драго, само и само детето да хапне нещо, пък било то и някой "боклук"! Освен това, незнам за вас, но мен сърце не ми дава да откажа на Тали нещо, особенно ако почне сърцераздирателно да вика: "Месооо, месооо!", като преди малко например! Не мога да я оставя пред хладилника да хленчи и да се облизва, като някое гладно сомалийче hahaha
Всичко това го споделям, защото в момента сме отново на фаза "не ям" и се радвам много, когато Тали сама прояви желание да хапне нещо! Аз не съм от майките, дето преследват детето с лъжицата и го увещават всячески да близне поне веднъж, ако иска да яде иска, ако не...

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 15:46 от Jeni 1

# 230
  • Мнения: 533
Приятна среща и пиите по едно кафе и за нас.  lalalalaА такива смотани като мене дето им стои колата в двора, а тях ги е страх да я карат ще си гледат дъжда през прозореца  Sad и ще се ядосват. Даже до доктора не знам как ще стигнем. Вероятно ще е с гумени ботуши и дъждобран, защото на тая количка нямам покривало за дъжд  Cry

Жени, недей  newsm77. Давай Тали на детска градина да се измори в игри с децата няколко часа.
А за косопадането и аз го имам същия проблем след раждането. Всеки път като ида на фризьор си скъсявам косата, даже сега съм съвсем с къса ама не помага  Sad
А за гледането на телевизия и аз съм от лошите майки  Wink. Сега сме фенове на принцесите и малката стои пред екрана с отворена уста. Даже само с рокля ходим в къщи, че да сме и ние принцеса и да танцуваме  Laughing

# 231
  • Мнения: 957
Я, ме светнете за дъждобраните за колички, има ли универсални такива? Смътно ми се върти в главата, че съм виждала нещо такова в шлекер...
Жалко, че няма да можем да стигнем до донауцентрум...много рев, много нещо!!! ooooh! Сега се поуспокои и заспа, но снощи и днес преди обяд беше ад. Да ме пита човек що вися на компютъра, а не ходя да подремна newsm78
При колики винаги ли акането е съпроводено със сърцераздирателен рев часове наред?

# 232
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Диана, и аз искам Тали да ходи на градина, но не получихме място в държавната за септември, а частните за момента са ми малко скъпички!

# 233
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Илиана, мила незнам какво да те посъветвам! Ние с теб си говорихме май по този въпрос, но не си спомням Тали да е акала с рев! Вашият доктор какво казва ?
Диана, вие поне принцеси гледате...Аз не искам да казвам ние на каква вълна сме, че някои хора ще вземат наистина да си развалят мнението за мен Wink Joy

# 234
  • Vienna
  • Мнения: 261
Ритамае,
Жена ми е в майчинство оЩе.Успявам да поддьржам финансите с една zаплата все оЩе...
НИкакви ШиШенца не правим,особено преz ноЩта.Малката е на 22 месеца и се кьрми сутрин,следобед и ве4ер...понякога ноЩем сьЩо иска.Но е все по рядко.Имам спомени zа на всеки половин час е искала да суче... ooooh!
Ние пьк не сме и помисляли да даваме АМ zа отбиване.Ако детето е сито преz деня с друга храна,по рядко се сеЩа zа кьрма...и така постепенно се иzместват кьрмения...докато ги направиШ както ти е угодно.Стига малката да ти свири по свирката... Mr. Green
ЗаЩо да си будала zа каШите..Да не мислиШ,че теzи в магаzина са много хубави и чисти?
ще почвам работа през февруари и не вярвам Мира да се е отбила до тогава. А мене не ме свърта в къщи

Девойки,
С тея срещи по обяд хич не ме оправя. Мира има вече нещо като режим и по това време спи.

Илианче,
Не винаги с акането, но и с него. Ако имаш чувство, че това ми е проблема можеш да пробваш с един термометър в дупето. Мира, докато беше само на кърма акаше по веднъж на седмицата и то в повечето случаи с рев. Оправи се чак с първите пюрета.
Жени,
мене косата на есен винаги ми е капала повече... Не се притеснявяй. Сега не знам как е защото съм 0 Номер. За препоръчване е, особено на младите майки  Laughing
Та хубава среща

# 235
  • Мнения: 533
Elfljo, дъждобрани има нявсякъде,където продават колички. Универсалните мисля са за типа колички, когато детето вече седи, а при легнало - всеки модел количка си има дъждобран. Ама не съм много сигурна, де. На мен предната количка имаше много удобен, който се закопчаваше с цип, а за тази са едни дето покриват цялата количка и има едно "прозорче" за влизане на въздух. Аз като си знам девойката все с глава през прозорчето ще си седи  Laughing

Диана, вие поне принцеси гледате...Аз не искам да казвам ние на каква вълна сме, че някои хора ще вземат наистина да си развалят мнението за мен Wink Joy

Кажи, че ми стана лЮбопитно  Laughing

# 236
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Сега не знам как е защото съм 0 Номер. За препоръчване е, особено на младите майки  Laughing

Това сериозно ли е или се майтапиш newsm78
Тали също уж по това време спи, но за срещите си позволяваме да нарушим режима! Все пак не се срещаме всеки ден!
Би ли споделила какво точно представляват Киндергрупе?
Илианка, има универсални дъждобрани точно за този тип количка с който сте вие! Ако се нормализира времето и успеем да се срещнем, мога да ти подаря моя, ние сме го ползвали всичко на всичко 2-3 пъти. Тали плачеше от него! Добре, че миналата зима беше суха, че иначе незнам какво щяхме да правим!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 16:27 от Jeni 1

# 237
  • Vienna
  • Мнения: 261
По принцип Група, която е организирана от родителите. Те наемат жилище, те наемат лелки и учителки и те съответно казват какво ще се прави, яде и т.н. Недостатъка е че в някой от тях трябва да чистиш/готвиш от време на време. Но има и такива с чистачка и готвачка. Можиш и сама с други родители да се организираш и да си направиш и българска група Simple Smile. Повече ангажименти имаш във всеки случай, но понеже си и вид работодател и детето го гледат по друг начин. Естествено трябва да си допадниш и с другите родители, защото ще имаш бая вземане даване с тях.
Ако се интересуваш обади се на:
http://www.kinderdrehscheibe.at/
Те имат всякакви информации.
Аз лично няма да организирам такова нещо, ама ако има някоя със всички удобства наблизо ще я погледна.
А за 0 номер си е пълната истина! най хубавата прическа до сега!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 16:44 от Ritamae

# 238
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Ritamae, мерси за инфото! Българска група, не е лошо като идея, но може би за срещи в свободното време! Не за друго, но аз разчитам именно на градината и по-късно на училището, като на места, където Тали ще учи немски!
Диана,  Embarassed!

# 239
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Малеее, съдра се да  Wear Umbrella
За утре го дават цял ден да вали и то проливен дъжд, като най-големи количества се предвиждат в района на Wienerwald и то придружени от силен вятър! Чудно! Каква идилия, просто ми иде smile3512
Добре, че поне днес не предприехме експедицията до Донауцентрум, че щяхме да станем на мокри  newsm57

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 17:59 от Jeni 1

Общи условия

Активация на акаунт