Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 433
Хекси, това с глада мен направо ме е срам Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ям през три часа, по-често и от щерката, иначе направо ми премалява и ми се срива кръвното, а в тумбака сто цигулки сържат Joy Joy
Често пъти ставам и нощно време, освен до 00, а да хапна два залъка, щото не мога да заспя отглад #Crazy #Crazy #Crazy
Така че не си сама в отбора на ламите Спаски Embarassed Embarassed Embarassed
Друг е въпроса че и миналата бременост бях така, нооо тогава не качих въобще кг, е не кат мама Галка Grinning, само 9кг. бях качила, а ядях кат разпрана hahaha hahaha hahaha
Така че наддаването май не зависи колко плюскаме, сигурно бебето си взима своето незнам newsm78 newsm78

# 31
  • Мнения: 690
Брех, пак сте се изписали докато се обърна  Mr. Green
Моренка, Тиара само да попитам за изследването за чувствителност към анастезии на гладно и на жадно ли се прави?  Thinking Щото мисля да ходя утре сабахлям, ама след това чукнах и една среща за кафенце, та ако може да си хапна преди това ...  Crazy
Mishoka, то плодовете са си плодове, ама ти си хапвай стабилно  Peace, че една мама дето я караше само на плодове мъника го роди 2.600 кг., че тя друго не ядеше ...  Whistling
така че спаски-праски, после ще се отслабва  Peace

# 32
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Ехооо, прибрах се,че ми стана много горещо

ани-бани моя мъж е същият, като го заболи нещо и той започва да си мисли,че му има кой знае какво. А пък манията са му микробите-такива теории развива, че като започне вече не го слушам.....Сега се чуди как да измисли, че като влиза в тоалетната (т.е. е с мръсни ръце)- измива се после и като пипнел бравата пак си взимал същите микроби....или пък като се прибира отвън докато влезе е пипнал повечето брави- и да се измиел- то нямало смисъл,защото после пак като влиза и излиза от стая в стая пипа същите бравии
Та това го тормози моя мъж.. newsm78 newsm78 newsm78 а също има мания да си мие зъбите по 100 пъти на ден- за да не му се развалят..... newsm78


pebs МНООГО Е ТЪПА ТАЯ ДОКТОРКААААА!!! Много мразя така някой да ми обърка плановете  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 33
  • София
  • Мнения: 6 263
Хайде и аз цоп в новата тема. Ние с Емко днес му ударихме страхотна разходка, излязохме в 8 ч. и преди малко се прибрахме. Колата развалена и тръгнах с тролея, та всички ми се възхищаваха колко смела майка, ами той върви за ръчичка до мен,  където е по-безопасно го пускам да си играе. Ходих да ми вземат кръв за разните му изследвания, после на пързалки, хайде до НДК, та пици ядохме, през банката минахме, накрая и двамата капнали, та заспа в тролея се наложи и да го нося (добре, че спирката е близо). Добре ни се отрази и на двамката. Sunglasses

Краси, твоят мъж да не е почитател на Монк. Laughing

Мен мога да кажа, че не ме гони вече големия глад, но се започва с безсънието. По цял ден ми се спи, две не виждам, като легна вечер и се опулвам. #Crazy И с предишната бременност бях така, но чак някъде седмица преди да родя, а преди това целия болничен го изкарвах в сън, и през деня и през нощта спях.

Саморасличе, сигурно ти е много трудно, но като няма друг начин. Sad На мъжа ми родителите имаха куче 13 год. май беше и имаше тумор, като умря милото им беше много криво, на моя му се плачеше.

Аз отивам да се търкуля и аз да подремна, докато и Емко спи, че следобед, ако не ме домързи може да излезем до парка.

# 34
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Ваня майтапа настрана, ама мъжа ми е наистина голям почитател на Монк Joy Joy Joy hahaha даже снощи към 8 вечерта каза-еееееееех, сега ако не бяха спрели Монк, така щях да се излегна и да си гледам

Mishoka   rotfImao rotfImbo rotfImao rotfImbo Joy Joy Joy ОПРЕДЕЛЕНО ЩЯХМЕ ДА СМЕ КАРТИНКА!!!!

# 35
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Привет и от мен!

Чантата ми за родилния дом е почти стегната и непрекъснато се "ослушвам" за признаци на раждане. От време на време ме наболява кръста и винаги се сещам за зълва ми, която нямаше намерение да ходи в болницата, щото не усещаше никакви контракции, а само болки в кръста - това на Великден и понеделника след него майка й я нави да отидат все пак да я прегледат и какво мислите - 5 см разкритие  Shocked

И на мен вече ми е толкова тежко и горещо, на моменти не мога въздух да си поема, особено, като си легна вечер  Rolling Eyes Никак не ми е удобно.... Снощи ме заболя силно ниско долу и си викам "Айде, почна се!" Да, ама не! Болката продължи доста време, ако беше контракция все трябваше да поотпусне и пак да захване; пих но-шпа и ми мина.

# 36
  • Мнения: 194
Здравейте и от мен в новата тема! Simple SmileАз утре ще ходя до "Майчин Дом" искат да ме приемат за да ми следят състоянието,тъй като уж приемали термина 17.08 и бебчо още е седалищно док.първо каза,че ще е секцио и ,че...вече плацентата е 3-та степен,че е узряла,че водите са ми намалели и въпреки,че бебо бил мъничък(не каза колко,отговаря си на 36 седмица) и така,каза,че скоро ще ме оперира едвали не,но..после реши да вляза за известно време да видим дали ще се обърне бебо!докато ми записваха тоновете е казал на майка ми,че щом съм си от София може да се водя,че съм в болница,но да не оставам там,а само да ходя да следят и записват тоновете на бебето! дано стане така...дано само ходя  Praynig,че...имам чувството,че тая мизерия дето цари там...няма да ми подейства особенно добре!стискайте палци и вие,ако само ходя..ще ви пиша утре,ако..ме няма няколко дни  Confused да знаете,че съм там!:( дано не се налага на рождения ми ден да съм в болницата!не,че иначе ще празнувам,не ми е до това,но...поне да съм си вкъщи!  Praynig ХУБАВ ДЕН НА ВАС!!!  Hug

# 37
  • Мнения: 453
Морена, ако ще ходиш за спални комплекти, моля те, огледай се за такъв за легло 200/90 за Мини т.е. с детска тематика, ама нещо по-стилно, да не са корпоративни анимационни герои примерно. Търся в момента за новото и легло, ама не знам къде.... Благодаря предварително!

Аз започвам от днес един курс с Лактофем - пак от пробиотиците, ей тъй профилактично.

Да питам знаещите нещо. Една двойна мама ми препоръча като средство за бързо разкритие чай от босилек. Босилекът се продава като подправка в хранителните магазини. Пие се, когато започнат същинските контракции, имало ефект. Чували ли сте подобно нещо? И изобщо подобни неща от народната медицина?

Да питам за мъжете. То за тяхната неадекватност може много да се пише,де. При първото ми раждане моят си беше изключил телефона! Бяха ме приели предишния ден, че преносвах, а на мъж ми казали :"свиждане на другия ден в 16 ч.". Та изключил си телефона през нощта той - нали на другия ден чак е на свиждане, как да му хрумне, че жена му може да почне да ражда??!! Лошото е, че като не получих ответ от него изпаднах в умопомрачение, контракциите ми спраха, родовият процес не напредваше... На всичко отгоре раждах с една моя приятелка по едно и също време (да му се неначудиш!) и мъж и и майка и чакаха в  коридора, а моя мъж - неоткриваем!!! Много зле се почувствах, което си е по-зле за мен, щото в този момент трябва да мислим само за бебето и раждането, а не да се нервим заради неадекватните ни мъже. В крайна сметка ме вързаха 3 часа на окситоцин (да ми дойде акъла в главата!), та доста се измъчих.
Та, като компенсация обмисляме таткото да присъства на раждането. Някоя друга мисли ли за такова нещо?

# 38
  • София
  • Мнения: 6 263
Преди време бях чела във форума за някаква билка май пак за по-бързо разкритие, но хич нямам спомен що беше. newsm78

По повод на присъствието на таткото по време на раждането - моя не иска, не защото го е страх от кървища, ами се чувства кофти и безсилен да ме гледа как се мъча, а да не може с нищо да помогне. Него го е страх 100 пъти повече от мен сега за раждането, а първия път го пуснаха да ме види като ме изкарваха от родилна зала и това му беше достатъчно да не иска второ дете, за да не си причинявам втори път такова нещо. Rolling Eyes Сега го успокоявам и вярвам, че ще мине по-бързо и по-леко. Praynig

Моето дремване беше май точно за 15-тина минути и пак се ококорих.

# 39
  • Мнения: 690
Кукле, за чая от босилек - чувала съм, както и за още някакъв чай ... май беше от маточина  newsm78 и в тая връзка съм говорила с двама АГ, който не могат да кажат дали има връзка или не - нямали такива наблюдения ... а иначе това си е останало от народната медицина може би ...
За мъжа ти - ами ако иска да присъства, що да не  Peace само че той да иска, а не да го прави като компенсация - щото иначе вътрешно няма да му е приятно може би ... аз моя го усетих, че нещо не би се чувствал добре вътре, но се нави, ако аз съм държала ... та съм решила, че няма смисъл да го гърча и да ми виси и той на главата, щом няма стопроцентово желание  Hug

# 40
  • Мнения: 38
bebe_to, ей това за водата много ме зарадва, обаче отидох да проверя и при нас още няма  Sad Ти в кой квартал живееш? Щото във Възраждане няма, да му се не види!  #2gunfire Тече си почти ледена вода от кранчето за топла....

Абе за това махане на окосмяването, тия дето сте с коли маски супер, щото те държат дълго. Ами теи дето сте на бръснене, кога смятате да се обръснете, щото то как може да превиди човек за кога да е готов, че то бръснатото трае ден-два кажи речи и после трябва пак. Аз по принцип ползвам епилатор, но само за крака, подмишници и слабини. ДОлу се бръсна, защото от една кола маска преди 6-7 годиними се получи едно възпаление от косъмче, което беше тръгнало да расте навътре, а не навън, та се наложи чак операция да ми правят за това!!! и оттогава никви маски и никво скубане там. Та сега и без това не мога да се сгъна въобще, та ще карам на бръсначка  Embarassed Ама се чудя кога да я направя тази процедура? newsm78 newsm78 newsm78

# 41
  • Мнения: 453
vesela_123, съгласна съм с теб за татито! Не мога да го схвана моя дали наистина иска да присъства всъщност. И той мисли, че ще е безполезен, но всъщност няма да е ако ще раждам активно. Просто трябва да се понапъне, да поизчете нещо за масажи и т.н. Нали моето раждане се очертава да е нестандартно (във ваната). Аз де факто мога и без него да мина в случая-имам си избран екип, плащам си, разчитам на повече внимание. НО ако той желае да сподели този прекрасен момент - раждането на детето му - какво по-хубаво от това? Мисля, че донякъде го е страх от мен, защото когато нещо не върви ставам страшно люта, та може той да го отнесе, обаче въобще не смятам да раждам с такава настройка. Откакто разбрах, че ще раждам както аз искам (активно във вода), вече нямам притеснения и чакам този момент с нетърпение като подарък за рожден ден! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 229
Кукле, моят още от началото на бременността ми много държи да присъства. Ама той си е адски любопитен по природа и според мен е затова предимно, а не щото мисли, че може нещо да ми е в помощ на мен.  Wink  newsm78  Та тогава аз не исках категорично. Сега като приближава времето си мисля, че не е зле ако се мъчиш с часове сред банда непознати (акушерките и лекаря) все да си имаш до теб някой близък за морална подкрепа. Обаче... друг въпрос е точно твоят (или в моя случай - моят) мъж колко подкрепа може да окаже. На второ и трето четене аз се замислих, че ако тръгна да раждам с часове, моят това няма да може да го издържи. Ще му писне, ще нервничи, ще се притеснява, ще иска да излиза да пуши през 10 минути и накрая само повече ще ме изнерви, отколкото да ми помогне. Аз още съм в чуденка, но май клоня да не го взимам с мен в родилното.
Трябва сама да прецениш във вашата ситуация дали присъствието на мъжа ти би те улеснило и успокоило. Все пак най-важното е ти да се чувстваш добре по време на раждането.
Между другото, пред нас стои и финансовият въпрос, че присъствието му струва 200 лв и дали си струва да се дадат за това, че май е по-добре с тези пари да купим нещо за бебето...

# 43
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
малииии моя ше се просне на земята  ако е в родилната зала... #Crazy #Crazyще трябва него да спасяват ooooh! ooooh! ooooh!

Ухх Бебе ама и ти си една хакерка кво да ти приказвам Whistling,моя мъж ги бешще сътворил същшите и аз  доста вилнях Whistling Whistling

Пете -стискаме палци миличка...дано не те приемат в болницата #Crazy,ама какъв е тоя измислен термин дето са ти праснали бе newsm78

Инчееее-отчитай се моля те по честичко,нидей зачезва така Peace
а инъче за яденето  ,аз немога да се наям като хората,вече толкоз ми е  на коремчето че  чак ми става гадно като ям #Crazy

# 44
  • Мнения: 229
Ани, те в Токуда затова и ми казаха, че присъствието на таткото струва 200 лв, а не е безплатно - защото реанимацията на колабирали бащи по време на раждане на жените им хич не е евтина и лесна.  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт