Info за Лапароскопия

  • 8 019
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
Цитат на: Pupsik
Мими, ако при теб проблема е с пукването на фоликулите, след надупчването им наистина трябва да забременееш. За тръбите защо се страхуваш, както и за ендометриозата - не са ли ти правили цветна снимка? Ако има ендометриоза  - тя се лекува (поне когато при мен имаше такива съмнения) с инджекции - шестмесечен курс. На всеки 28 дни по една в коремната област. Само че са доста скъпички. Иначе ендометриозата може да е причина за запушване на тръбите. Ако имаш сраствания ще ти ги отстранят. Направи си тест за хламидия, ако имаш сраствания!
Не се отказвай в никакъв случай ами я направи сега. Няма защо да отлагаш, колкото по-бързо разбереш какъв е проблема толкова по-бързо ще го отстраниш и няма да стоиш под напрежение. Така че действай, няма нищо страшно в самата операция. Успех!

Не са ми правили цветна снимка, а хидротубация която покозва, че тръбите не са запушени, а щом не са запушени възможно ли е да има сраствания, също искам да питам, как се установява дали пропускат тръбите?А това надупчване  ще си остане ли завинаги или след време ще зарастне?Толкова въпроси ми се мотат, че вече и аз незнам- определино няма да я отлага, а дали мога да забремениея още същия цикъл след лапарото???

# 16
  • Мнения: 272
Щом не са ти запушени тръбите, значи са проходими. За срастванията не знам, но дори и да ги има няма да е проблем щом тръбите са проводими. Ако има ще ти ги отстранят - което не е стращно, защото се прави по време на операцията и ти нищо не усещаш.
Надупчването, което ще ти направят е за да помогнат на фоликулите да се пукнат, тъй като те не се справят сами. Няма какво да зараства, те така или иначе при нормални условия се пукват.  За забременяването мисля, че няма причина да не може, но попитай лекаря за това. Мисля, че все пак заради операцията ще е хубаво да изчакате месец.  Това е, ако има друго питай!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 123
Мими при лапарото ще видят дали са ти запушени тръбите и дали имаш сраствания,така че няма да има нужда от цветна снимка.А за надупчването на яйчниците-и на мен това ще ми правят,но моя лекар каза,че след 2-5 години пак се оформят кистите ако няма бременност до тогава.Аз го питах сега ако успея да забременея и после за второ дете пак ли ще ми ги дупчат тогава и той каза,че обикновенно бременността решава проблема с тези кистички и повечето нямат проблем с втора брменност.

Общи условия

Активация на акаунт