Жена от " класа"....

  • 12 496
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 099
Ивонска, много си надраснала себе си, по-кротко, не ни поучавай, някои от теб сигурно са с километри напред в житейско отношение.

Винаги е било и ще бъде така. Не само за мен. Едни са много напред, други - много назад. Всеки гледа от собствената си локация.

# 76
  • Мнения: 73
Понятието "жена от класа" винаги съм го свързвала със "старите"(не на години) френски актриси-Катрин Деньов, Фани Ардан. Още със София Лорен, Грета Гарбо, Марлене Дитрих.
Някакси не ми се връзва със жената-майка, домакиня, жена с обикновен, донякъде монотонен живот.
Иначе интелигентността е задължителна.
Парите и красотата-желателни.
Великата американска актриса Грета Гарбо е родена през 1905 г. в Стокхолм. Нейната истинска фамилия е Густафсон. Израства в бедност в Швеция Но чудото на феномена Гарбо все пак се заключава в особената аура на нейната неординерна личност, в усещането за някаква тайна, което се излъчвало от цялата й същност.Именно поради тази причина е била сравнявана нерядко със сфинкс. Някой отрече скромността като качество на жената от класа. Гарбо прекарва 20 год. в дистанция от живота, поддържайки връзка с приятелите си по телефона.
Fam, позволявам си да направя обобщение - "жената от класа" е вид излъчване, обаяние.  bouquet
.

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 15:30 от averbod

# 77
  • Мнения: 5 877
Не съм жена от класа аз.
Жената от класа не може да се люлее на стола си, да разправя пипреливи вицове и да се смее с глас. Жената от класа не би ходила с много къса пола, не би си купила потник с череп, или с неприличен надпис.  Или рапърски гащи (особено на 35 години). Прическата й е прилежно пригладена, а не рошавка, хе-хе.
Жената от класа не може да се люлее на люлка, да пълзи като индианец, недай боже да се спуска по пързалка. Жената от класа не би спряла да разгледа умрял плъх(о, радост за моите очи, нечуванно блаженство).  Mr. Green
Жената от класа не пие от пластмасова чаша вино на странно място (седнала на някой висок клон, примерно).
Съмнявам се, че жената от класа обича секса. Ще й се развали прическата и дали това е подходящия ъгъл, за да се види профилът й?
Да си жена от класа е да си жена в рамка. Ужасно скучно.
Не съм жена от класа аз. Ура!

Въпрос на определение Simple Smile Тези неща са си класа, при това класата на Астрид Линдгрен.
За умрелия плъх съм пас обаче, пусто пак си останах безкласова.

# 78
  • Мнения: 10
Аз съм жена от класа.
С обаяние и чар, с женствено излъчване. Хората са привлечени от мен, с мен се чувстват доволни и щастливи, а аз не полагам никакви усилия за това. Мъжете подхождат към мен с уважение, въпреки явното си възхищение. Всъщност получавам повече комплименти от жени - не толкова за външността си, разбира се. И сестра ми е жена от класа. Може би е възпитание или ген, не знам. Налагало да я търся с поглед в огромна претъпкана чакалня на гара, тя просто е различна от всички останали, има излъчване, сияе. Класата не е и облекло, защото и в дънки класата не може да бъде сбъркана. Класата не е и самочувствие, не е и пари, не е и образование. По-скоро е вътрешно усещане за финес, за уважение, нагласа към света и към живота, някаква недосигаема и ненаранима чистота.

# 79
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Жената от класа се ражда такава .
Peace

# 80
  • Мнения: 3 268
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush

# 81
  • Мнения: 648
   Много ми допадат дефинициите на Франзела и Анда!

Наистина е много субективен отговора на въпроса ти, Буболина. Едно обаче е сигурно, че няма връзка между боба и класата Mr. Green Няма да изпадам в подробности. Василиса е направила едно чудесно описание, но тази "жена в рамка" е по-скоро снобарка, отколкото с класа Mr. Green
Следователно жената от "класа" е освободена от много предразсъдъци и клишета.
Мое мнение!

# 82
  • София
  • Мнения: 3 099
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush

Ако е, каквато се описва - не виждам за какво и е.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 956

 Едно обаче е сигурно, че няма връзка между боба и класата Mr. Green Няма да изпадам в подробности. Василиса е направила едно чудесно описание, но тази "жена в рамка" е по-скоро снобарка, отколкото с класа Mr. Green
Следователно жената от "класа" е освободена от много предразсъдъци и клишета.
Мое мнение!
Ми да!
Пример за жена от класа - София Лорен, Юлияна Дончева...
Класата наистина не значи, че човек трябва да снобарства или да пази поведение дори сред най-близките си приятели, като например не се смее на мръсни вицове и отказва да седне в капанчето в парка... Жената от класа се държи уместно във всяка една ситуация, облича се подходящо и знае какво да говори и какво да не говори, също и кога. Освен това има граници в облеклото като например не се издокарва шарена като клоун и не носи безобразно разголени дрехи.

# 84
  • Мнения: 984
Shocked Стига, бе!И сигурно и Жени Калканджиева някой ще я спомене тука и Наталията Гуркова и други мутрагентки с купена "класа"...

# 85
  • София
  • Мнения: 3 099
Много са признаците на класа. Между тях са: да можеш да съобразяваш и спазваш дрес кода или да подбереш подходящата цветова гама за един букет, по определен повод за конкретен човек.

# 86
  • Мнения: 3 268
ivonska,ти тази тема много сериозно я взе.Успокой малко топката Peace

# 87
  • Мнения: 46
Аз съм жена от класа.
С обаяние и чар, с женствено излъчване. Хората са привлечени от мен, с мен се чувстват доволни и щастливи, а аз не полагам никакви усилия за това. Мъжете подхождат към мен с уважение, въпреки явното си възхищение. Всъщност получавам повече комплименти от жени - не толкова за външността си, разбира се. И сестра ми е жена от класа. Може би е възпитание или ген, не знам. Налагало да я търся с поглед в огромна претъпкана чакалня на гара, тя просто е различна от всички останали, има излъчване, сияе. Класата не е и облекло, защото и в дънки класата не може да бъде сбъркана. Класата не е и самочувствие, не е и пари, не е и образование. По-скоро е вътрешно усещане за финес, за уважение, нагласа към света и към живота, някаква недосигаема и ненаранима чистота.

  bouquet
Взела си ми думите от "устата"/клавиатурата. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 716
C Tramell
Тя е моят модел.
Сигурно и други съфорумки са визирали нея по-нагоре.
Не знам дали мъжете подсвиркват зад гърба й, но мен ме кара да се съобразявам. Внимавам какво говоря пред нея и постоянно търся одобрение в погледа й.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 635
Jillian, не ме разбра,естествено, че върви ръка за ръка с парите, но парите не винаги означават класа.
Това е възпитание, което отразява класова принадлежност, независимо дали семейството е загубило парите си през времето, децата им пак получават такова възпитание.

Когато говорех за парите, визирах общото впечатление, което получих от мненията на хората по-горе, не точно твоето мнение. Но определено не съм съгласна, че изразът "жена от класа" говори за класова принадлежност. Може така да са започнали нещата, но езика се променя с годините и в момента "жена от класа" е много по-широко понятие.

Общи условия

Активация на акаунт