сънят на тандури или american dream 22

  • 10 794
  • 341
  •   1
Отговори
# 255
  • usa
  • Мнения: 2 113

Защото съобщението е пуснато в мейлинг листа на българите в Ню Йоркско, и не на всички e-mail-ите позволяват безпроблемно разчитане на кирилица, колкото и да се изполват наличните разкодировки. Повдигал се е въпросът, и са се появявали такива отговори. Затова всички там пишат на методиевица. Не е приятно, но е по-малко фрустриращо, отколкото да получиш нанизани в стройни редици правоъгълничета.  Simple Smile

ми дай да им разпратим на мейлинг листа по една кирилизираща програма, колко му е Simple Smile?

# 256
  • Мнения: 3 491

Защото съобщението е пуснато в мейлинг листа на българите в Ню Йоркско, и не на всички e-mail-ите позволяват безпроблемно разчитане на кирилица, колкото и да се изполват наличните разкодировки. Повдигал се е въпросът, и са се появявали такива отговори. Затова всички там пишат на методиевица. Не е приятно, но е по-малко фрустриращо, отколкото да получиш нанизани в стройни редици правоъгълничета.  Simple Smile

ми дай да им разпратим на мейлинг листа по една кирилизираща програма, колко му е Simple Smile?
Да не вземе пък някой да се засегне, че ето на, мислят ни за глупави, все едно не знаем за кирилизиращи програми.  Simple Smile И да вземе да намалее присъствието в листа, той и без това не е толкова активен. Точно затова каквото пуснат по него, го чета, обикновено е наистина информативно. Както с пощенската кутия тук - разните лъскави и професионално шлифовани брошури заминават директно в коша, чак ми е жал за положения дизайнерски труд, а ако ми се мерне нещо опърпано, го заглеждам по-отблизо, може би наистина носи лично съобщение.
А консулът може да пише на български, ето го съобщението на сайта, този пък на кирилица:

http://www.consulbulgaria-ny.org/

Уважаеми сънародници,
От две години към Генералното консулство е открито училище по
Български език и литература. В него преподаването се осъществява по програмите и хорариума, утвърдени от Министерство на науката и образованието на Р България (МОН) за съответните класове. Преподавателят, в зависимост от своята квалификация и резултати, също така се утвърждава от МОН. Удостоверенията за завършен учебен клас по български език и литература, които се издават от училището, се признават от училищата в България, така че на завършилите не би се наложило да държат приравнителен изпит по този предмет при евентуално завръщане в страната. Независимо дали децата биха се ползвали от тази възможност или не, тя е показателна за най-високото възможно качество на преподаването, което училището предлага. През учебната 2006-2007 г. 46 деца получиха своите удостоверения за завършено обучение по български език и литература за съответните учебни класове. През двете години на съществуването му, обучението е било безплатно, като средствата за функционирането са били осигурявани от спонсорство.
Генералното консулство обявява началото на процедура за записване на ученици в за учебната 2007-2008 г. Учебните занятия се провеждат в събота или неделя в нашата сграда. Условие за записване е наличието на диплома за завършен предходен клас в България. За записване на първокласници няма никакви специфични изисквания.
За записване, моля търсете Анета Кацарова на тел. 917-238-6326. Краен срок – 1 септември.”

# 257
  • usa
  • Мнения: 2 113
Да не вземе пък някой да се засегне, че ето на, мислят ни за глупави, все едно не знаем за кирилизиращи програми.  Simple Smile И да вземе да намалее присъствието в листа, той и без това не е толкова активен. Точно затова каквото пуснат по него, го чета, обикновено е наистина информативно. Както с пощенската кутия тук - разните лъскави и професионално шлифовани брошури заминават директно в коша, чак ми е жал за положения дизайнерски труд, а ако ми се мерне нещо опърпано, го заглеждам по-отблизо, може би наистина носи лично съобщение.
А консулът може да пише на български, ето го съобщението на сайта, този пък на кирилица:

http://www.consulbulgaria-ny.org/

Уважаеми сънародници,
От две години към Генералното консулство е открито училище по
Български език и литература. В него преподаването се осъществява по програмите и хорариума, утвърдени от Министерство на науката и образованието на Р България (МОН) за съответните класове. Преподавателят, в зависимост от своята квалификация и резултати, също така се утвърждава от МОН. Удостоверенията за завършен учебен клас по български език и литература, които се издават от училището, се признават от училищата в България, така че на завършилите не би се наложило да държат приравнителен изпит по този предмет при евентуално завръщане в страната. Независимо дали децата биха се ползвали от тази възможност или не, тя е показателна за най-високото възможно качество на преподаването, което училището предлага. През учебната 2006-2007 г. 46 деца получиха своите удостоверения за завършено обучение по български език и литература за съответните учебни класове. През двете години на съществуването му, обучението е било безплатно, като средствата за функционирането са били осигурявани от спонсорство.
Генералното консулство обявява началото на процедура за записване на ученици в за учебната 2007-2008 г. Учебните занятия се провеждат в събота или неделя в нашата сграда. Условие за записване е наличието на диплома за завършен предходен клас в България. За записване на първокласници няма никакви специфични изисквания.
За записване, моля търсете Анета Кацарова на тел. 917-238-6326. Краен срок – 1 септември.”



ох, успокоих се Simple Smile.

налегнал ме е пмс-а, та се чудя с кого да се заяждам, за да не подхвана децата...

# 258
  • Мнения: 1 147
Хайде, добра вечер и от мен.  Как сте мацки?

Току-що ми се обадиха от лабораторията, нямам диабет, но имам glucose intolerance (whatever that means). На тричасовия тест, първата контрола на първия час ми е извън нормата, малко била по-висока. Имам час за диетолог. Дотук бяхме с тортите, пастите и хляба. Поне ще намалим степента на бухването, няма лошо.

Аз се прибрах, като примерна булка наготвих, изчистих и изпрах, и сега сядам. Откакто купихме робота, дето чисти, съм се родила, голям кеф е. Къщата е цялата в паркет, ако това трябваше да го чистя на ръка, не ми се мисли.

Някой имал ли е cramps, като сте били бременни? Мен през няколко седмици ми се схваща крака, едва не крещя от болка, и на следващия ден със сигурност съм с мускулна треска, не си чувствам крака просто. Идеи какво да правя?

# 259
  • usa
  • Мнения: 2 113
Някой имал ли е cramps, като сте били бременни? Мен през няколко седмици ми се схваща крака, едва не крещя от болка, и на следващия ден със сигурност съм с мускулна треска, не си чувствам крака просто. Идеи какво да правя?

аз имах, събуждала съм се нощем от болка. ако си седнала или легнала, ставай и си стъпвай петата на крака, който те боли и отпускай цялата тежест на тялото върху нея. сещаш ли се? все едно стречваш мускула на този крак.

ето ти картинки за разтягане при крампове, аз се опитвах да ти опише третата...

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 05:03 от миз

# 260
  • Мнения: 1 593
Зора, аз имам такива забелязах като пия пренаталните. Мисля, че ми идва в повечко желязцето там (което неутрализирало магнезия, ниската степен, на който пък допринасял за схващането на мускулите)...

а, и честито ти не-диабет  Mr. Green

миз, аз си познавам тялото, ако родя ден преди термина натурално, най-смирено ще отида да се срамувам в ъгъла... Crazy

# 261
  • Мнения: 2 257
ами не ми тежи май много, по зле очаквах, което разбира се е супер... казвам ти, няма грам странични ефекти, освен тоз behind дето съм  го разгърнала ... дано се посвие малко след раждането, че съм като плондир  Confused
ще се преносва, ейййй, пуст късмет

Jenno, разбрали сме се да не преносваш, а да припкаш към родилното на точно определени дати, щото ми заминава авторитетЯ на врачка сега тука. И аз бях като тебе - в 8 и 9 месец само дето не политнах, чувствах се превъзходно, носех си тумбака и behind-а без да се замислям и най-големите тичания и огромни натоварвания си спретнах в тия седмици, щото надойдоха брат, баща и майка и обикаляхме като луди + коледи и празници + едно безумно празнуване на Нова година, с пътуване до Маями на 1 Януари и плажове, и чудеса, и хич все едно си нямах товарче в мен Crazy

По повод лекарите - мен често, сега покрай детето още повече, ме питат дали не съм registered nurse, като заприказвам с тях, въпреки, че съм сигурна, че им лазя по нервите биг тайм, щото кой обича много да му знаят, м? Макар че никога не е излишно да си почти колкото тях наясно, макар че най-опасни са такива многознайковци като мене - поназнайва, ама не съвсем.... Rolling Eyes

Тандури, тъкмо си мислех, че е в Сатурнова дупка Ели и тя ТинаХрис се изказала както винаги вместо мене. Wink Айде да му минава вече на детето, че нещо много грубо се подкараха нещата. И да и направите малко рождено денче, как така без!!!

Бистра, четох за вашите имиграционни премеждия - какво да кажа, освен че 100% ви съчувствам.

Зора, тия болки май значат липса на Магнезий, ама не съм 100% сигурна, пусни си един Гугъл, излиза инфо веднага по въпроса (псевдодокторката веднага да се изкаже Wink).

# 262
  • Мнения: 2 255
И кога бАш ти е термина?.....
  Засякох преди малко Big love...та ако някой го гледа,и има начин да ми обясни като на 5 годишна,как тоя невзрачния чичка, енд-ва ап с 3(три) женки?....и всички в една ли къща живеят....и по график ли си лягат с него,или коя превари,тя завари......
   Зора,хубава новина.

# 263
  • Мнения: 1 393
Зора, по един банан изяждай вечер и пий много, ама наистина много вода. Няма да те лъжа, че ще изчезнат съвсем (като с киселините е- докато не родиш, няма отърване), но почти мога да ти обещая, че ще намалеят и няма да са толкова болезнени.
Тандурке, мила, какво ви е сполетяло пък вас... Sick Аз тъкмо се бях приготвила да правя матани на възхищение в твоя посока за невижданите ти торти, но то по- добре да не отварям дума, че ти май вече ги намрази въпросните торти, нали... Wink
Миличката Елена дано се оправя бързо и дано тези подути лимфни възли са нещо безобидно, което да отшуми бързо!  Praynig  Hug
И да не си посмяла да оставиш горкото дете без рожден ден, ей!  Naughty Бива ли така, с шарка, без шарка- първи рожден ден е това, не е шега!  Party
За органик храните- ами нали ги обсъждахме вече преди месец- два, сега пак ли?  Wink
Дженна, зеленчуковите цени, които си дала са малко или много същите и при нас. Което мен лично ме озадачава - бих си мислила, че при вас би било по- скъпо.
Му/ у другото, ти нали си аудитор , исках да те питам за Ърнст енд Йънг- мой близък тъкмо ще започва с тях работа, имаш ли някакви конкретни впечатления за тях?
За локални ферми и органик храни- ето тук може да си проверите къде около вас има: http://www.localharvest.org/organic-farms/
Аз от този линк намерих една органик ферма при нас на пъпа на Тампа (ама се оказа много скъпа- има мембършип, досущ като голф игрище или кънтри клъб е  Crazy)

benson10, видях ти снимките-стаята ти си я представям подобна като на София- три стени бяло, една синьо и на нея стикери в бяло, отделно малко сини акценти тук и там- кошници, рамки, перде, възглавници, дръжки на шкафове и чекмеджета...
Тина,  аватарат ми  се изтърка вече, че и отгоре, затова го махнах. Чакам да намеря време и още повече вдъхновение да направя някоя нова снимка на София, която да ми харесва и ще я изтипосам пак, къде ще ходя.  Wink

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 05:41 от MrsG

# 264
  • Мнения: 1 783
Зора, тия болки май значат липса на Магнезий, ама не съм 100% сигурна, пусни си един Гугъл, излиза инфо веднага по въпроса (псевдодокторката веднага да се изкаже Wink).

Права е Джи. Ако имаш крамп-ове си опъвах крака и и с петата нагоре пръстите надолу, не това, което ти е показала Миз на картинката (сори Миз, поне при мен така беше, а и всички, които познавам бременели Peace). И аз така се събуждах от болка, ужас беше, ама с малко разтягане минаваше. Ето виж тук http://www.babycenter.com/0_leg-cramps-during-pregnancy_250.bc?A … AdInfo%40470383c3
Пиенето на повече вода помага определено.
Честито за не-диабета.

  Засякох преди малко Big love...та ако някой го гледа,и има начин да ми обясни като на 5 годишна,как тоя невзрачния чичка, енд-ва ап с 3(три) женки?....и всички в една ли къща живеят....и по график ли си лягат с него,или коя превари,тя завари......
Оф, такава краста е този сериал (като форума направо)... И на мен не ми е ясно, как им издържа, че и проблеми в работата си има и жените му се обаждат нон-стоп през деня да докладват една друга. И с децата си има проблеми. Не ми е ясно как се живее така. Имаше един епизод, където вземаше виагра. Иначе с жените е на схема Joy
Дано да го дават по НВО в Б-я, да мога да го гледам, че съм се запалила много. Crazy

# 265
  • Мнения: 2 255
То, преди не беше ли финален епизод за сезона????Има нет-спокойно,ако не,ще гледаме тук,и ще ти разказваме цветно:))))
 MrsG,в очакване съм....
Само и единствено гадене/киселини до края на бременноста имах,от там насетне-никакви дискомфорти....до последно се навеждах да си обувам едни ботуши...не ми отекоха краката дори....а кабуза беше в рамките на понисимото  Mr. Green

# 266
  • Мнения: 1 393
Какво е кабуз, моля?  Simple Smile

# 267
  • Мнения: 940
Аз имах крампове в прасците и се будех нощем от неистова болка,просто се научих да не изпъвам крака в шпиц а обратно...нагоре.

Оххх Бистре тоя сериал ми е страшно любим,нали знаеш че някои сериали са интересни но понякога ги гледаш защото си инвестирала време и трябва да гледаш ,е този е тея дето нямам търпение да гледам.Тина требе да гледаш от начало душа,нЕма как да ти обясниме (ударението на Я) .Загадка ама факт ,и таквиз ги има в действителност,едни се откриха в предаването 20/20 ,само дето човека имаше 2 жени само ,казаха за шоуто че е малко фикшън ,ама то без фикшън няма как.
Бистре...как не можаха да дръпнат Словенката за 4та жена,викам си бре колко е близо ,можеха да направят че е българка,е тогава щяхме хептен да се изцъклиме пред екрана А? Laughing Според мене тя пак ще се появи в сериала,ще ги засече тя някъде и ще стане въргала.

# 268
  • Мнения: 1 593
исках да те питам за Ърнст енд Йънг- мой близък тъкмо ще започва с тях работа, имаш ли някакви конкретни впечатления за тях? [/size]

Ха, дали имам впечатления ли...  Rolling Eyes... и още как, ама откъде да започна не знам... Твоят близък къде ще работи? А от какво ниво почва? И в каква индустрия? - тогава ще мога да се конкретизирам повече
Инак плащат най-малко от всичките Биг 4, ама и най-малко се работи  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 2 255
Какво е кабуз, моля?  Simple Smile
моля : CABOOSE
[kə'bu:s]
1. корабна кухня

2. ам. служебен вагон в товарен влак
 
 Имала съм предвид второто значение на думата  Mr. Green

  victoria ,ще се омоткам тотално със сапунките,остави се....а и едната от женките му,тази русата..лелей,колко ме нерви нещо....я да ми направите един психо-профил набърже...как така без да я познавам(и не е единичен случай),само от ефира,и такава неприязън......

Общи условия

Активация на акаунт