Гоблени - 9

  • 41 766
  • 468
  •   1
Отговори
# 90
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Благодаря!!!, но аз не го възприемам като състезание, а като лично удоволствие  Grinning. По нататък ще покажа какво съм направила, че сега май не е уместно да се показва  newsm78
Що да не е уместно да се показва,заради състезанието ли....

# 91
  • Мнения: 5 698
Да! Защото тя нали играта е смяна на цветовете и завършва на 20.09. Може да има някоя съфорумка, която да пише и тя, и тук, и там, и сега да се чуди какви цветове да избере, и да не стане така че да има два еднакви гоблена накрая. Sissak  и тя е готова. Като разберем, че можем да си ги показваме, ще ги покажем

# 92
  • Мнения: 7 803
така е, но от друга гледна точка, няма смисъл да се копира нечий гоблен, щото така шанса да се спечели е нулев. възможно е някой да го копира, но с идеята, че му харесва повече от оригинала, така го виждам аз. ще почакаме месец за кончетата, сигурна съм, че си струва чакането  Peace

# 93
  • Мнения: 31
Хайде и аз да се включа и да попитам как определяте разхода на конци когато сами си комплектовате гоблените?
или всичко си е на магия
В тази връзка като си купите готов комплектован гоблен измервате ли си конците?

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 14:12 от polki

# 94
  • Мнения: 270
Марулич, сигурна съм, че вече си ни казала, но моля те, повтори за безпаметните - кой размер панама се използва за японката, която е много колоритна, между впрочем?! Още един въпрос: беше споменала също така, че има различни бодове. Тук има ли 1:1? И ако панамата е 18 (така ми се струва), то при 1:1 не прозира ли основата? Момиченцата с маковете ги шия в оригинал на каунт 16, бодовете са три и 1:1 не прозира, но започнах една мишка (от моите, на ДМС) на 18, става супер и като размер дори, но 1:1 нещо не ми се нрави. Ами да го пробвам с три нишки тогава, а?
Биридончела, 'ми чудесни са, страшно оригинално! А има ли други мотиви, освен делфини? Откъде, по колко...? Казвай, казвай, моля! Laughing Wink
За разхода на конци... При мен са само неправилни сметки и добри намерения. Joy При всяка окомплектовка сядам, бъркам в кутията с конците, купувам тези, които ги нямам и после притичквам до магазинчето при нужда.

# 95
  • Мнения: 434
 Аз лично си купувам от всеки цвят по едно чиле.Ако не ми стигне някой цвят,купувам пак.Ако пък видя че  даден цвят ми трябва само за няколко бода,го заменям с нещо близко и подходящо.
А конците ,които останат ги ползвам за някой др.гоблен  newsm53

# 96
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Бобонелка, предполагам и аз, че панамата е аида 18. Гобленът ми го прати брат ми от Америка и е оригинално комплектован от Дименшънс. Има различни бодове, правилно си запомнила. Основният бод е кръстчета, за релефен ефект има и гобленов бод, контур има, има и още един, който се казва couching, него не съм го правила още, както и се правят френски възли. Гобленът се шие 1:1 (ако питаш дали е 1:1 или 1:4) и основата не прозира.
Има много комбинации от цветове, както и се шие с различен брой нишки, може да се шие с 1, 2, 3 или 4 нишки, просто си следиш схемата. В началото ми се стори адски сложно, но не е така, като започнеш да шиеш и виждаш, че не е такава философия.

# 97
  • Мнения: 31
Благодаря Ви за отговорите, но ми се ще да се захвана с нещо по-голямо (брой конци не толкова размери) и ми се струва че ще излезе доста скъпо

# 98
  • Мнения: 272
Здравейте! Радвам се, че са ви харесали делфините. Наистина са доста ефектни. Готова комплектовка са, на Орхидея. Панамата е тонирана и щампована на местата, където се прелива с бродерията. Купувани са миналата година и нямам представа дали има други подобни мотиви, но мога да се разходя до магазина и да питам продавачката.
Иваничка, ти ми подпали чергата с тези Пермини Hug дръпнах схемите от теб, но не можах да намеря Аида14, та ги метнах на българска панама, с гобленов бод. И контурите ще ги правя, ама не им е дошло времето newsm08, всъщност бързах да цъкна с фотото, че днес половинката го грабна за командировката.Сега се чудя дали да не почна нещо от колекцията на Клайтън - колко голяма стана твоята Венеция например newsm78?
На участничките в играта на гоблените, успех и ще чакаме да покажете.
Марулка, доста красиво става  bouquet
полки, няма ли вариант да купуваш на метър конците?

# 99
  • Варна
  • Мнения: 5 593
Момичета, благодаря ви за поздравите по случай рожденния ден на моето момиченце. Трогнахте ме, обичам ви. Hug Hug Hug
То и аз уж съм участинк в играта от гоблените, ама съм наникъде. А като чета там народа вече и по два гоблена е ушил. Уж шия кончето, но нещо не си го харесвам как става. А и с моето темпо до  Коледа ще съм готова, а там хората го шиели за 4 дни.
Иваничка, не мога ад ти видя албума. Не иска да ми зареди картинките.

# 100
  • Мнения: 7 803
Аз лично си купувам от всеки цвят по едно чиле.Ако не ми стигне някой цвят,купувам пак.Ако пък видя че  даден цвят ми трябва само за няколко бода,го заменям с нещо близко и подходящо.
А конците ,които останат ги ползвам за някой др.гоблен  newsm53
и аз така процедирам  Peace

# 101
  • Мнения: 3 622
Здравейте момичета  Stop Отдавна ви чета, но сега реших и да пиша. Имам си две хобита едното са цветята и другото са гоблените. Ако на някого му е интересно може да ги разгледа  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3754248  Имам и още няколко, но са от по ранните ми години и останаха в дома на родителите

# 102
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Tasha,здравей  Hug...маргаритките са много красиви.

# 103
  • Мнения: 3 622
ketri под маргаритките може да разгледаш и албумчето с другите ушите гоблени

# 104
  • Мнения: 2 473
Здравей Tasha, наистина са ти много хубави маргаритите! Не съм ги виждала досега....

Общи условия

Активация на акаунт