Една тъжна АНКЕТА

  • 4 889
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 201
Влизам изключително рядко.
Признавам, че се натъжавам безкрайно, разбира се и много се натоварвам.
Аз също.Писала съм там 1-2 пъти.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 045
Много рядко влизам, защото много плача, съпричастна съм и същевременно напълно безсилна, а в "Родители преживели загуба" се разстройвам страшно. Не мисля, че е уместен отговорът в анкетата:"Мисля, че на мен не може да се случи", напротив ужаса, че може да се случи и на мен ме докарва почти до срив на психиката. Господ да помага на малките ни съкровища.

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Влизала съм и съм чела - съответно плаках постоянно.
Нямам място там, защото :
- с нищо не мога да успокоя една майка и нейното сърце, която е загубила детето си. А вижда моите две усмихнати в подписа ми. Едва ли ще се почувства по-добре.
- не мога да бъда компетентна в нито един от отговорите си там.

# 18
  • Мнения: 4 700
Влиzам от време на време. ВъzхиЩавам се на майчетата, на силата им да се борят и се моля да не се сблъсквам с такива проблеми. За съжаление никой не е zастрахован.  Sad

В Родители преживели zагуба не влиzам. Влиzах там след аборта ми и установих, че ми действа zле. Момичетата там са много мили и дават утеха на всички, но аz като чета там много се раzтройвам.  Sad

# 19
  • Мнения: 22 444
Липсва отговора "Посещавам го понякога".
Не избягвам тези 2форума, Родители преживели загуба и Деца с увреждания. Хубаво е на фона на всички хубави мисли, които съпътстват човек да прочете и да разбере за болката на други, които не са имали този късмет.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 858
Посещавам го. Макар и не редовно.
Но напоследък почти не чета целия форум.

# 21
  • Мнения: 6 029
посещавам и Родители преживели загуба, и Деца с увреждания.

# 22
  • Мнения: 47 996
и аз мисля че анкетата е неуместна
иначе аз влизам, не чак редовно, но там има много информация за заболявания и специалисти и много пъти ми е помагала, нормално е да ви натъжава, но ми се струва че форума е станал много изолиран точно както и хората с увреждания в действителния живот, а не е нужно да е така
иначе там рядко пиша, защото няма с какво да съм полезна
за родители, преживели загуба- и него посещавам понякога и много ми е мъчно, когато се появи нова тема там...помогна ми и да разбера моя близка, която загуби бебчето си при раждането...но и там рядко пиша, просто не намирам подходящи думи, макар че едва ли има такива изобщо

# 23
  • Мнения: 1 044
посещавам този подфорум редовно. Философията, мирогледът и начинът на живот на родителите и децата там промени съзнанието ми и начинът, по който се отнасях към хората в неравностойно положение. Препоръчвам да се посещава от всички.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 862
Защо ви се струва неуместна анкетата?Аз лично,като родител на дете с увреждане и като редовен посетител на подфорума,с интерес чета мненията дотук.И наистина ми е интересно да научавам различни гледни точки-защо родители на здрави деца влизат или не влизат там.И в никакъв случай не се чувствам изолирана-чета и пиша в доста подфоруми WinkНо си признавам,че в Деца с увреждания се чувствам най-добре.И то точно поради тая причина
Философията, мирогледът и начинът на живот на родителите и децата там промени съзнанието ми и начинът, по който се отнасях към хората в неравностойно положение. Препоръчвам да се посещава от всички.
Макар че детето ми не е с много тежко увреждане/ако въобще този израз е подходящ/,мисленето,философията,начина на разбиране на нещата на хората в този форум ми дадоха толкова много.

# 25
  • Мнения: 24 467
Защо ви се струва неуместна анкетата?......

Защото част от отговорите са такива, че никой не би ги употребил. Докато най- често срещаната причина за непосещение в тези два подфорума /написах и втория, тъй като за мен е сходен с първия/ е именно тази,у която соча и аз и други- много зле се чувстваме, когато четем, преживяваме го, но не можем да сме полезни с нищо /говоря за родителите, които не влизат в "графите" на тези два подфорума/. Определено не съм "суеверна", нито пък "не се интересувам"- анкетата е недобре конструирана.  Опция 3 и опция 4 едва ли някой ще посочи. Опция 5 най- често ще се ползва от такива родители, до които подфорумите имат пряко отношение.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 13:33 от Judy

# 26
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Посещавам редовно, защото едното ми дете е специално.
Но анкетата намирам за странна, все пак форумите се посещават според интереса.
Ако аз там намирам разбиране, морална подкрепа и научавам полезни неща за правата на детето си, то човек, чието дете няма проблеми, е напълно разбираемо да не чете... Напр. аз много рядко надзъртам в "Родители в чужбина", защото техните теми не са свързани с интересите ми.

# 27
  • Мнения: 2 197
Посещавам форумите, които ме интересуват или в които мога да дам някакъв отговор. По тази причина посещавам форума Проблемно забременяване и рискова бременност, защото моята бременност се водеше рискова и поверявам фдали не мога да помогна на някоя майка с конкретно питане по въпроси, където съм компетентна. За сега слава богу във форума Деца с увреждания и хронични заболявания нямам никаква лична информация. Надявам се никога да нямам, въпреки, че риска дъщеря ми да придобие хронично заболяване (съвсем конкретно - диабет) е доста голям. Тогава ще го посещавам и ще пиша. Засега не виждам защо да влизам там. Както не влизам и във форума Искам бебе.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 271
Не ги посещавам, защото напоследък съм станала доста импулсивна и истории от този род ми действат доста зле... Разстройвам се за дни напред, започвам да се чувствам виновна, че не помагам на всички...
Нарочно се ограничавам откъм такъв вид емоции, защото има силна опасност да изпадна в депресия, ако ми се съберат повечко... Напоследък ми се насълзяват очите всеки път, щом видя в подписа на някоя съфорумка свещичка за Дари, или призив за помощ на Криско  Cry.
Надявам се да се преборя с тази си слабост, защото изобщо не ми харесва да съм толкова чувствителна...

# 29
  • София
  • Мнения: 9 862


Защото част от отговорите са такива, че никой не би ги употребил. Докато най- често срещаната причина за непосещение в тези два подфорума /написах и втория, тъй като за мен е сходен с първия/ е именно тази,у която соча и аз и други- много зле се чувстваме, когато четем, преживяваме го, но не можем да сме полезни с нищо /говоря за родителите, които не влизат в "графите" на тези два подфорума/. Определено не съм "суеверна", нито пък "не се интересувам"- анкетата е недобре конструирана.  Опции 1 и 3 се припокриват. Опция 4 едва ли някой ще посочи. Опция 5 най- често ще се ползва от такива родители, до които подфорумите имат пряко отношение.
PeaceРазбрах.аз честно казано не се задълбочавам много в отговорите от самата анкета-на мен просто ми е интересно влизат ли други родители в тези форуми,четат ли,пишат ли и т.н.Освен това не е вярно,че не може да сте полезни с нищо Hug,напротив.Нерядко в този форум обсъждаме мястото на нашите деца в масови градини и училища,как те се чувстват там,как се чувстват другите,здравите деца и техните родители.И ние имаме много какво да научим от вас. Grinning

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 11:05 от Валенцето

Общи условия

Активация на акаунт