ЮЛЧЕ сладко вика и беснее, а мама нервите си пилее!

  • 10 665
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 294
Синеоче, честито ти християнче!

Иси, Дидка HugЕ, добре де убедихте ме, че не е темерут.Няма да я обиждам повече Марийката

Дидка, АМ можеш да предложиш  час след разтварянето му.


Рени, Мария също ми се опъваше с яденето до миналата седмица.Сега я слагам в столчето й, връчвам една лъжица и на нея.Тя бърка с лъжицата и маже, а аз си я  храня много спокойно вече.Е, пада голяма мазня и след това голямо чистене, но поне хапва детето, а и се учи да се храни сама.Това, че има ефект си го обяснявам с желанието им вече да участват в процеса  хранене по-активно.
А в smile3503 силно се надявам да не си вложила негативи.

# 46
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Рени, Мария също ми се опъваше с яденето до миналата седмица.Сега я слагам в столчето й, връчвам една лъжица и на нея.Тя бърка с лъжицата и маже, а аз си я  храня много спокойно вече.Е, пада голяма мазня и след това голямо чистене, но поне хапва детето, а и се учи да се храни сама.Това, че има ефект си го обяснявам с желанието им вече да участват в процеса  хранене по-активно.
А в smile3503 силно се надявам да не си вложила негативи.
И Алечко-палечко иска да яде сам и затова му давам и на него лъжица и така кусаме и двамата! Това също е добра идея! Peace
Еее, Рени, ако и сега не прояде този твой син ми го пращай насам! Wink
А за негативите- повярвай, не е вложила! Hug

# 47
  • Мнения: 444
Kaфето тази сутрин е от мен: newsm46

Моят дзвер се събуди в 6:15ч  #Crazy Tired

Дани също се храни с нас, но все гледа в нашите чинии...
Винаги има  лъжичка и купичка за него, слагам му нещо в нея - я бисквитка, я парченца хляб и се храним взаимно.
Храни и плюшените играчки в близост.
Иначе за цокането нямам грижи, така се е спецнал, че суче по-внимателно отпреди, когато имаше 1-2 зъба.
Нещо изпуснах аз за какви златни медали говорите... Crossing Arms
Рени, кашата си е в срок и ми се стори сладичка, но цвета и е едиииин... newsm78 Sick
Синеоче, честито ви християнче! На Лорето много й е пораснала косичката...за нея мога да кажа, че е златна превъзходна. Flutter
Попова, хубаво е да си кръстница, нали? И аз бях...  Blush
Нарина,  добре напредвате с млечните. Браво на вас!
Жоржи, въобще остана ли ти време да поспиш...спри се малко! #Crazy Laughing Как мина работния ден?

# 48
  • Мнения: 708
Добро утро и от мен!
Използвам намалението докато мало и голямо спи.
Първо вчера не отреагирах адекватно .
Синеоче ЧЕСТИТО ТИ ХРИСТИЯНЧЕ. МНОГО ЗДРАВЕ И ЖЕЛАЕМ ,А ВСИЧКО ОСТАНАЛО ДА СИ ГО КУПИ
Попова така е на хубаво дете се полага и хубава кръстница.Честито и на теб. Знам колко е вълнуващо и аз станах когато бях бременна в 7-мия месец.
Диди другите ти писаха ,но и аз да не остана по надалеч.АМ се дава до 1час след направата. Моя колега от Варна щях да го убия. Съпругата му беше в болница и тъща му искаше да я гледа ,ама той НЕ. Вечерта направил на Никол мляко и и го дал ,обаче детето не си го изяло и сутринта на таткото му се спяло ,а детето било гладно и взело и си изпило млякото от вечерта.На следващия ден детето беше с Т и много афти в устата.
А сега да почерпя моя татко днес има рожден ден(точно един месец след Валери)
ю


лек ден ,защото ми замириса на кафе  bouquet

# 49
  • Мнения: 867
Мерси за поздравите. Много се радвам че я кръстихме, а и Лора има на-готината кръстница Wink

Нанче ей сега ще прегледам за някоя по-така снимка и отивам да спретна някоя рибка Grinning.
Ушичките ги пробих онзи ден. Няма оплаквания засега.Не съм я снимала още. А и бретона и подстригаха и сега е толкова различа, като друго дете.

Асе златен мъж дето викаш. Ама аз к'ъвто съм темерут ще му пийна соса.. А и аз ти се зверих вчера на медала, даже мислех да си сложа и аз, но голямо чудене падна защо си сложила и накрая стигнах до премудрото заключение че е за нещо друго Joy Joy

Ренка по-нагоре бяхме от Бургас, ма мислехме да отидем че едни други приятели бяха там.Но се размина.

Иси, Ч.Р.Д. на татко ти душко,  да ти е жив и здрав.

Дидка, не знаех че Алекс се е отбил. Казват че момченцата по-рано го правели и май наистина ще се окаже така. Но да ти кажа Лора хич не ме перфорира, даже не съм усетила да ме докосва със зъбите, което не мога да си обясня как го прави. За долните ясно - слага езика над тях, но отгоре?!Хем са бая зъби големи. Е, изключение има - един път се случи да ме гризне, но съвсем целенасочено. Беше отдавна и като и се скарах, не е повторила.

# 50
  • Мнения: 867
Нан, няма да откажеш да опиташ това, надявам се Wink, мани я тая цаца..

# 51
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Лелееее, к’ви са тия темпове на писане  smile3555!!! Много сте бързи!

Честит рожден ден на Нарина и на Bo slavova, на патерици!
Честит рожден ден на таткото на Isi!

Синео4е, radostina33, welcome back!
Синео4е, честито ви християнче!
Асе, страхотна е снимката в подписа ти  thumbsup! Относно готвенето – понеже през деня майка ми гледа Вяра, тя й готви – двойна порция. Супички не сме й давали все още, защото наистина за 50-100 мл... а за нас много рядко правим подобен тип ястие, за да отделя.
Нани, Вяра се мръщи само на по-едрите парченца месо, другите неща си ги дъвчи /макар и по половин час  smile3503/ без протести.
Диди, Вяра спи през деня на 2 пъти по около час. А АМ не трябва да престоява повече от 1 час, след приготвянето му. Колкото до кърменето на деца със зъбчета, аз лично не се оплаквам от Вяра, пощипваше ме само нощем, когато хем спи, хем яде, но този проблем отпадна, понеже вече сме само на вода през нощта.
Рени, аз гриса го правя така: слагам го във вряща вода, докато набъбне и до желаната гъстота, след което прибавям настърган или нарязан на дребно плод.

Залъгалка не сме ползвали никога, вода пие с твърд накрайник, а мляко - с биберон с доста широка дупка, но от днес започвам и него да давам с накрайник.

Покрай въпроса с ваксината за пореден път се убедих колко е смотана сестрата на нашата педиатърка - онзи ден изтърси, че Приорикс и Тримовакс била една и съща ваксина, сега било по-модерно да й викат Приорикс smile3556.

Ние днес мислим да направи прощъпулник, че то детето скоро ще спринтира...няма за кога да отлагаме. Отивам да приготвям нещата, а тези дни ще покажа снимки.

Весел и прохладен ден!

# 52
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Честити христианчета на Синеочка и Дидка!  bouquet

Много е порастнала Лорката, като детенце е вече, не като бебе Heart Eyes
Синеоче, айде ше мина и с тоя шаран Whistling

Дидка, като я питаш как се казва, Дая като заредена казва "Дада" и веднага показва пръстчето /че е на 1 год/ Joy

И аз нещо не разбрах за тези медали newsm78 Запознатите да обяснят Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 2 481
Здравейте!

Я мамите ходили или тези на морето кажете нещо за Арапя,става ли там?На там, сме намислили да тръгваме а на место вече ще огледам бунгалата то има толкова много че по нета не мога да избера!Но като къмпинг как ли е дали си струва плажа дали е хубав  Thinking

Юл се оправи! Praynig Simple Smile

Я кажете как бихте реагирали ако докато децата си ходят и вашето бъде набито по главата с лопатка от друго дете!
Моята ревна да не ви разправям, аз я гушнах,и (така си я успокоявам)отидохме да набием лопатката- наа наа наа наааа..... лопатке!Набихме лопатката и се успокоихме!
  После същото дете много буйно отиде и набара някаква играчка от чужда количка и взе да ръфа,майката на която беше количката викна не не не пипай и майката на буйното дете се сопна и взе да ни се кара и на двете!Я да не ми викате на детето,като искате да не пипа и да не удря си гледайте децата,моя сам си се гледа!Аз и казах да си го гледа все пак че прави бели тя вика сам си се гледа, вие си гледайте вашите!Демек значи то ще прави бели а ние да се пазим,а тя нищо! newsm78
Така според мен занапред тази майка ще си има бая главоболия със други майки и в ясли и в детски градини и в училища!Толерира детето да е буйно да се оправя  което не е лошо но нека има граници все пак!След това отиде и с пясъчни ръце от пясъка си навря пръста в очето на едно момиченце на 8 месеца и то ревна!Въобще бая бели и всички други майки бяха виновни но не и неговата! newsm78 Thinking
 Как мислите кой е прав, ама честно,аз бих също приела това, но в определени граници все пак, не може моето дете да се бие, да удря, да прави бели и аз да се карам на другите майки да си ги пазят децата, че моето видиш ли е буйно! ooooh!

# 54
  • Мнения: 1 298
Eli аз не одобрявам поведението на въпросната майка.Ако моето дете се държи по такъв начин ще си глътна граматиката от срам.  Embarassed Редно е тя да бъде до него и да му обяснява кое може и кое не.Това е мое мнение.Всяка майка с разбиранията си.

Иси,Пепи  thumbsup за рецептите.

НАН,Нани въпросните медалчета се слагат в подписа и са за кърмещите 3,6,12,18м...Като щракнеш на медала то ти отваря една страничка и ще ви стане ясно  Peace  Ето: http://gynosaur.com/bf_ribbons.php
Нарина си го заслужи  smile3501

Диди Честито Християнче!
Ще пробвам и това с омазвацията  Tired  Иначе плодовете не ги отказва.

# 55
  • Мнения: 2 481
И аз искам медаааал значи да го копна в подписа ли?

# 56
  • Мнения: 590
Здравейте и от нас с ЕВа. Прибрахме се от морето  на 16 късно вечерта и вчера и днес оправям багаж и чистя. Добре дошли на новите мами. Попрочетох на диагонал последните страници. Честити християнчета Лора и Алекс! Честито и на всички празнували!
Да ви кажа на Ева мноооого и хареса морето. Никакъв страх от нищо, тича към брега/държа я за една ръка/ и сама си влиза. Баща и донесе 2 рачета и тя за 1 минута им видя сметката, откъсна им щипалките, крачетата  Embarassed Вчера я питам къде е моренцето и тя- мо, мо и се разрева. Липсва и така както и на мен. Не ми се прибираше. Да се похваля, Ева направи първите крачки на пясъка преди 4 дни. Но още не  е стабилна да ходи сама. С каишите от време навреме прави по няколко крачки, изправена стои без да се държи ама я е шубе да се пусне.Обсъждате спането,  Ева свикна да заспива в количката последно време и после да я прехвърлям ама от днес имам  нова тактика, оставям я будна до пълно изтощение и после като я сложа в леглото заспива за 3 секунди както преди/ да не чуе дявола/. Хайде лека вечер на всички!

# 57
  • Мнения: 867
Eli аз не одобрявам поведението на въпросната майка.Ако моето дете се държи по такъв начин ще си глътна граматиката от срам.  Embarassed Редно е тя да бъде до него и да му обяснява кое може и кое не.
Peace
Онзи ден едно много агресивно момиченце оскуба и ощипа два пъти Лора, а накрая я бутна и тя падна, нали още едвам ходи. Та, много криво ми стана, а оная нищо не каза. Ама аз при втори такъв случай сама ще дръпна нейното дете, нали то като е по-голямо от Лора, аз пък съм по-голяма от него. Тогава може би майка му ще стане от пейката и ще вземе отношение.
Другото което е, децата копират възрастните и ако му казваш, не така, погали детенцето то отива и го прави. А ако вкъщи само си крещят или още по-лошо се бият детето отива и на детската площадка започва да удря другите деца.

Мгиздова, видях ви но нямах време да се обадя.Звънни да се видим или на кю-то.

# 58
  • Мнения: 708
Eli аз не одобрявам поведението на въпросната майка.Ако моето дете се държи по такъв начин ще си глътна граматиката от срам.  Embarassed Редно е тя да бъде до него и да му обяснява кое може и кое не.
Peace
Онзи ден едно много агресивно момиченце оскуба и ощипа два пъти Лора, а накрая я бутна и тя падна, нали още едвам ходи. Та, много криво ми стана, а оная нищо не каза. Ама аз при втори такъв случай сама ще дръпна нейното дете, нали то като е по-голямо от Лора, аз пък съм по-голяма от него. Тогава може би майка му ще стане от пейката и ще вземе отношение.
Другото което е, децата копират възрастните и ако му казваш, не така, погали детенцето то отива и го прави. А ако вкъщи само си крещят или още по-лошо се бият детето отива и на детската площадка започва да удря другите деца.
Честно ама много честно прекалено културни сте.Аз бих реагирала много по-остро.Щом е за децата планини събарям ,а ако е за мен си глътвам граматиката и моя много ми се подиграва. онзи ден минава едно момиченце на явно по-голяма възраст от Валери и ние си ходим много стабилно ,но с каишите та минава и нашия ми е много общителен и казва здравей като маха с ръчичка ,а онова взе да го удря по-ръката. Родителите вървяха за нас никаква реакция ,аз обясних на момиченцето ,че Валери и казва здравей ,а то пак посяга и тогава и викам ами ако аз така те ударя какво ще стане.то се махна от нас ,а реакцията на родителите беше да изгледат злобно. С Марти съм имала много инциденти дори веднъж направо свалих едно дете от пързалката защото буташе Марти (а той е падал от висока пързалка) и така го заплаших ,че докато бяхме там не посмя да дойде. Я не им се оставяйте на някакви мухли.
Диди ЧЕСТИТО ТИ ХРИСТИЯНЧЕ МНОГО ДА Е ЗДРАВО И ПОСЛУШНО.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте и от мен Wink
Жоржи, докато наредиш всички емотикони, да беше драснала някои ред Mr. Green Hug
Ами пусто,докато изчета всичко и то взех да клепам и не ми се пишее.ама викам чакай поне да покажа кво аджеба правя  по цял ден Mr. Green.и защо не ми остава време за форума,а това с плетката хич и не съм го видяла Joy хич не си се представям с куките в ръка,или с гоблен Laughing


Ели83
, Много пъти ми се е случвало ,агресивни деца да идват на площадката,или където сме ние,и трябва да ти кажа хич не им цепя басма.казвам на детето и директно се обръщам и към майката.хич не ми пука Naughty.колко случаи мога да разкажа......яд ме е само като се сетя Close

Рени,мацко да си кажа и аз за яденето Mr. Green.По принцип не съм имала проблем с яденето,моя си хапва повече от добре/както знаем всички Mr. Green Mr. Green Mr. Green/.имаше един момент обаче,още докато го захранвах и не искаше да яде зеленчуци.аз обаче нали съм упорита в простотията си Laughing,бях трърдо решена да го накарам да ги яде/преди плодовете/,и във всяко пюре,му слагах по няколко парченца тиква/която преди това се бях зазмразила на кубчета зъз фризера/.повярвай ми всичко омиташе Mr. Green,после започнах да намалявам количеството на тиквата,докато накрая съвсем я махнах.Тъй като сега няма тикви,единственото което ти остава/ако искаш да опиташ естествено/е да купиш на Хип имат пюре,Пуйка с тиква и картоф,много го ядът дребните,и сапо плодово пюре тиква ,и да прибавяш в храната.
Да ти кажа бях си замразила цяла тиква,и  на половината махла бебетата ядоха от нея Blush.много от които с алепгии и нещящи да хапват друго.при всички подейства номера.
Дано и при Галчо-малчо да подейства. Praynig Praynig Praynig Hug Heart Eyes

Честити християнчета на Синеочето и Дидка81!!!
Да са ви живи и здрави!!!

Синеоче,верно страшна кръстница имаш Wink
 
Честит рожден ден,на татито на Исито.Да е жив и здрав  bouquet  bouquet  bouquet

Бо Славова
,аз раждах на 19.07,а стоях в болницата от 18.07 до 26.07 Sick Tired Cry.Определено не сме се зесекли Peace

Дългичко стана май Blush

Общи условия

Активация на акаунт