ЮЛЧЕ сладко вика и беснее, а мама нервите си пилее!

  • 10 666
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Имате поздрави от "Дада", на 1 годинка baby_neutral Joy

Синеоче,  не помня много, ама ушенцата ги промивахме със спирт около седмица. И всеки ден трябваше да мърдаме обичките. Бързо заздравяха Peace Вие пробихте ли ги? Давай снимки...по обички Flutter
Чакам си цацата и снимката Crossing Arms
Ася, вкъщи майка готви Embarassed, но гледа да готви такива манджи, подходящи и за Дая и за нас. Когато ние хапваме нещо пикантно, пържено или сухо, може да сготвим малко супичка /в МВ става много бързо/ или пък детето минава с хляб, домат и сирене. По принцип тя яде само на обяд манджа /пюрета отдавна не яде/. Не вечеря още.
За отношението към бабите и компания и преди съм казвала, че нашата мома няма срам Crazy  Който и да й каже "Хайде да ходим на тя /разходка/ или при кучето", тръгва с него, ако ще и да не го е виждала никога. ooooh!  Но мисля, че по-скоро ние сме изключение и че повечето деца си искат познатите Peace
Ели, в Клюкарника има цяла тема за Скайпа /по-точно за липсата му/ #Cussing out

# 31
  • Мнения: 708
Ох, момичета, направо съм отчаяна от моята Мария.На гости са ни свекър ми и свекърва ми.Те идват веднъж в месеца и Мария почти не ги познава, за това и е доста дръпната към тях.Вече от няколко дена са тук, а тя вместо да става по-общителна, напротив, само мене търси и дори за ръчичка не ги оставя вече да я водят(първите дни поне това им позволяваше).Когато са на разходка сами, казват, че не им създавала проблеми(може и да ме послъгват за това newsm78)
Моето дете ли е темерут или е нещо типично за тази възраст?Как се държат вашите деца с непознати(или баби и дядовци ,които виждат рядко)?
Уф, голяма съм питанка днес Embarassed
Нищо му няма на детето.Не ми обиждай сладураната  Crossing Arms,че сега ще се скараме Hug напълно нормална реакция. А това ,че слуша на разходка мога да ти го обясня. Моя Марти и до ден днешен когато сме с баща му се държи много разглезено ,но  Naughty когато го оставим на някой  всички казват ,че ставало друго дете. Ами много просто ,когато е със нас той знае, че дори и да направи нещо погрешно може да разчита на нас ,но когато ни няма не знае реакцията на "чуждия" човек и става най-послушното и добро дете.Валери също плаче от начало от майка ми и баща ми ,но майка ми умее да предразполага децата и той бързо свиква. За свекър ми и свекърва ми не коментирам ,защото никога не е оставал насаме с тях ,а и скоро няма да позволя. Марти е на 6г. и сега си позволявам ,когато вече може да си каже желанията за няколко часа седмично със свекър ми ,но не и със свекърва ми. Той го води два пъти седмично на тенис на корт ,сега ще го записвам (не знам още) newsm78 или на латино танци (защото имаме партньорка която го хареса )или на народни танци.И пак ще трябва някой да го взима.
За храненето сварявам всичко така,че да е много меко и вече не пасирам. Супи не правя. Яде сутрин (не мога да кажа като количество Blush) елда;просо;кус кус; грис;някакви ядки ;юфка; макарони.
На обед готвя като Нани за два три дни редувам постно със месо. Когато се връщахме от Карлово близо до Калофер има рибарник и заведение с Пъстърва. Влезнахме (беше ми излезнала на пъпа ядеше ми се точно от това място когато бях във 7-мия месец) и взехме жива ,докато стигнем до Ямбол вече беше мъртва. Още вечерта я обработихме сварих му картофче ,така се облизваше милия. Видя му се много вкусно. След обед кисело мляко с плод и понякога бисквитка. И вечеря 200гр. мляко (Фризо 3)
Жоржи Hug Hug Hug Hug Hug
ох аз като не пиша ,ама сега се олях  Embarassed Embarassed Embarassed
хайде лека и спокойна вечер
п.п. Ети мила как сте? Попова и ти се загуби ,все искам да ти се обадя ,но като не ти знам работното време и не смея. Hug

# 32
  • Мнения: 1 341
Здравейте момичета.Не съм изчела всичко,само по диагонал.
Влизам, за да се похваля, че станах кръсница на най-прекрасното детенце (поне за мен, наравно с моето), а именно Лора на Синеочка  Heart Eyes
Ето малко снимков материал, съжалявам, но не са с добро качество.




Кръщенето беше страхотно, за разлика от нашето,всичко беше ток и жица.
За сега толкова, утре ще ви изчета и ще пиша.
Болните дечковци бързо да оздравяват.  Hug

# 33
  • Мнения: 1 298
Попова честито!  Синеочка Честито Ви християнче!

Ух,като чета дечицата как си хапват и направо се чудя моето детенце кога ли ще се облизва.  Praynig
Преди малко хвърлих цяло пюре на Хип със заешко.А него уж го харесваше.  Tired Предложих му го 4-5 пъти,ама тц.

Нани аз съм давала такава каша,но не помня каква ставаше на цвят  newsm78 Погледни срока на годност.Иначе е мн вкусна.
Някой ще ме светне ли как да приготвя грис,но без прясно мляко.  Rolling Eyes Ако може плодов   Thinking

Асе все се каня да те питам това в подписа ти не е ли златен медал за кърмачки  newsm12

# 34
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Привет! Hug
Честито християнче на Синеочка! Hug Утре и нашето ще е такова baby_neutral Simple Smile
Честити ходещи крачета на куклата на Дю! Hug
Ася, я не обиждай детенцето Naughty Алекс към чуждите хора се държи различно- един път е готов да заплаче, друг път се усмихва и закача! Но по принцип търси близките и познатите! Peace
НАН, какво беше това- имате поздрави от Дада на 1 годинка? newsm78
Бо, и моят син яде всичко! Peace А вода отдавна не преварявам /в много редки случай само/ иначе давам минерална и чешмяна!
Нанни, не пасирам храната- мачкам с вилица, а пъпеш, диня, домат, банан давам на парченца! Peace
Рени, пробвай да го занимаваш с някакви играчки и докато се е отплеснал бутай бързо cooking! Ако не иска така- давай му неща, които обича- Алекс например може да яде само домати и месце на обяд /защото и той имаше такъв период на неядене и е ял няколко дена домат и кренвирш/ Дано да започне да си папка както трябва! Praynig
Ели, и при мен е така скайпа! Thinking
Ети, какво става мила, как сте? hug
Отивам да се 4470, че утре ще е важен ден! baby_neutral Heart Eyes

Да ви питам- колко време след като се направи АМ може да се използва! Алекс сега яде малко и нощта сигурно ще се събуди огладнял!

# 35
  • Мнения: 1 298
Диди до колкото знам не повече от час.Но да кажат и мамите от опит  Wink
Иначе снощи така успях да го нахраня така с домати и пилешко.Сухотии само яде.Може и от жегите да е  Thinking

# 36
  • Мнения: 1 440
Нани, аз избягвах телешкото именно по тази причина, но тъй като вече ядем сиренце и кис.мляко и няма проблем, трябва скоро и такова месо да предложа Thinking
Рени, знам какво ти е със злоядо дете...Пламена от около 2 седмици взе да хапва от кухнята на обяд (супа или основно с хляб). Почна и да яде като седнем вечер и й давам от моята чиния - пилешко, риба, домат, броколи. Иначе киселите от кухнята са много хубави, но тя в повечето случаи не иска даже да ги пробва Sick Също имаме успех със сокчетата - изпива по около 200мл. на ден, което до скоро си беше мисия-невъзможна Peace
Пламена почна да яде по едри парчета от около месец и нещо...просто един ден бяхме навън и бях забравила да пасирам яденето..нямаше как - или гладна или ще яде едро...Ами справихме се  Peace После взех да давам с пръсти разни неща и вече ядем всякакви консистенции (стига да са й вкусни де Mr. Green). Обожава пица (предимно плата й)Peace А имаше дни ядеше сама банан - държи си го, ходи напред-назад и гризка едни парчета направо да й завидиш...
Didka_81, АМ се консумира до 1 час след приготвянето му Peace

# 37
  • Мнения: 1 294
Лелеее Рени, голям съм шемет! dohМахам го веднагащот такъв медал няма работа при мен.Пак не съм ги догледала нещата EmbarassedРеших, че възрастта на децата само символизира и ми хареса това, че е компактно, та за това си го хакнах fight

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 858
 wavey newsm75 newsm79 1ironing wash hang 1dishes newsm55 knit newsm71 clean clean clean  1crib feeding newsm32 smile3541smile3529  cook cook newsm46 smile3524
  mrstraetz

# 39
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Диди до колкото знам не повече от час.Но да кажат и мамите от опит  Wink
Иначе снощи така успях да го нахраня така с домати и пилешко.Сухотии само яде.Може и от жегите да е  Thinking
Ами тогава давай сухотии щом иска- и после достатъчно течности!  Peace А като седнете вие да ядете проявява ли интерес? newsm78

Мерси за отговорите за АМ- ще го хвърля, пък ако трябва ще правя нощес! Peace

Как кърмите децата си със зъбчета- аз от една страна се радвам, че Алекс се отби, че направо не знам как бих издържала да ме перфорира постоянно Crazy

Жоржи, докато наредиш всички емотикони, да беше драснала някои ред Mr. Green Hug

# 40
  • Мнения: 1 440
Хехе, Асе, златна-превъзходна, а?  Laughing Щях да пиша, че снимката ви е страхотна - направо се влюбих да ви гледам двечките

 Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 1 298

 Почна и да яде като седнем вечер и й давам от моята чиния - пилешко, риба, домат, броколи...

И аз така правя за да гледа че ние ядем и него слагам на неговото столче и му давам от моята чиния.Преди 2 седмици минаваше винаги.От кухнята също си изяждаше основното,напоследък само киселите иска  newsm78

Асе  smile3503

Хайде лека...

# 42
  • Мнения: 1 298
Жоржи  newsm62  rotfImbo Доста си изчерпателна.
Диди,винаги е проявявал пък сега не си отваря устата даже.Освен ако не му кажа домат,домат и зяпа.

# 43
  • Мнения: 708
Диди,винаги е проявявал пък сега не си отваря устата даже.Освен ако не му кажа домат,домат и зяпа.
Точно това щях да ти пиша .Сестра ми е била злоядо (но тя е била с болни сливици та за това де) и племенника ми също беше/е злояд и майка ми винаги им давала сокчето на домати от буркан. киселкото им харесва и разяжда. А на Галко може да му харесва повече сладичко ,пробвай направи му картофено пюре и вътре му настържи ябълка и му сложи сиренце малко или ако му даваш може и малко кашкавал. Така ще премине по-лесно към храните с различни вкусове. Това пак майка ми го е правила и е имала ефект. Щях да ти пиша как правя грис ,но има цяла тема и ти можеш да си избереш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214259.0 ,между другото съм му давала и царевичен грис и на Валери му харесва повече от пшеничния ,но там не слагам плод ,а само сирене и масло
Жоржи нещо много си се развихрила hahaha

# 44
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ренка, в краен случай, ако толкова не иска да яде сложи плодово пюренце или кисело млекце- плодово ако му даваш да си го пие с биберон! Така правех, когато Алекс не искаше да яде! Peace
Жоржи, я кажи какво плетеш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт