Отговори
# 75
  • Мнения: 229
Моята приателка роди нормално бебче, с цицина на главата,
Е как така с цицина, бе?  #Crazy От какво аджеба??  newsm78
А за Тина Киркова и тоновете, кажи пак, моля те, кой беше кабинетът и какво им е работното време. Прави ли се записване на час или просто отиваш там и чакаш да ти дойде редът?

на ов/ова ли да завършва  или само името на таткото
Ние сме решили да е само името на таткото. Това ов/ова ми е малко отживелица, а и с някои имена звучи доста смешно.  Wink

sungirlaug, и аз си платих сума ти изследвания (вкл. 2 микробиологии, СПИН, васерман, австралийския, 2 урини и една кръв), които би трябвало да ми поема касата и бях направо бясна. Ама ги прежалих вече тези пари. То в нашата държава явно скоро няма да се оправим, дайте поне да не си трошим нервите. Това, което обаче продължава зверски да ме възмущава, е, че здравното осигуряване е задължително и неминуемо за всички български граждани без изключение!!! Хем не ти осигуряват нищо, хем си плащаш отделно, хем им дължиш едни пари всеки месец. Ние с мъжа ми сме още млади и работим и за момента все ще се оправим някакси с допълнителните разходи. Ами хората, които нямат и не могат??? Да лягат да мрат ли??

P.S. Между другото, не знам дали се "похвалих" аз миналата седмица, но като отидох на частен преглед на гинеколог, той ми взе почти двойно по-малко за микробиология, отколкото плащам вече няколко пъти в лабораторията на ЖК-то по здравната каса!!!

# 76
  • Мнения: 690
Валентия, моя мъж много държи презимето на малкия да бъде неговото име, без ов, ев  и и т.н.  Joy и още от сега го е заявил, че ако откажат да го запишат така - лично ша идва да се разправя  #Cussing out  Joy Joy

# 77
  • Мнения: 165
munkamm, въобще не се връзвай на докито. аз имам чувството, че между отделните мерки и УЗИта има разминаване. имам предвид мерките на главата, корема и бедрото. на мен ми казаха, че главата върви малко по- голяма, а на ЖК казват, че главата си отговаря. И аз много се шашках, но реших, че няма смисъл. Нали в края дават големи отклонения тези машини.

# 78
Честито бебче на Петето, да сте живи и здрави и двамата и много хубави моменти   bouquet . Очакваме те в най-скоро време сама да разказваш  Mr. Green

Брей човек да не ви остави за малко и гледай какво става, първо бебче, нова тема, много сте писали, не мога да ви изчета  Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 6 356
Ние с  Емко му ударихме един хууубав сън, от 1 та до преди малко и се чувствам доста по-добре, май гадния вирус си отива.

Бързам да отговоря на Munkamm - хич не им се връзвай на глупостите! Моят бебок в 31-32 г.с. беше 2.800 и дори лично аз питах доктора, ако си самоназнача диета дали бебо ще спре да наддава толкова бързо. Отговорът му беше, че и да спра да ям, моя си работа, ще си качва колкото иска. Обратното при Надя и Кали - ми има жени малко качват (как ви завиждам Wink), и пак си раждат здрави и доносени бебета. Глупости на търкалета, не им се връзвайте! Щом се храните нормално, то си е до ген и структура колко ще качите. Аз с Емко качих близо 30 кг., сега съм качила почти 20. Embarassed Ами пак ще ги свалям после и това е, здраве да е. Единственото, което мен ме притеснява е, че едро бебе се ражда по-трудно, но пък се гледа много по-лесно, особено първите месеци.
А плодовете сигурно ти ги ограничават, защото те е сложил на безвъглехидратна диета (аз с такава отслабнах точно преди да забременея), но според мен не е правилно да не ядеш плодове.

За изследванията - наистина някои поликлиники и лаборатории нямат договор със ЗК за всички изследвания и се доплащат (вкл. и в нашата), та аз затова ходих до Лора.

Долно бельо никъде не позволяват на родилките, само, че някъде не са толкова строги. В Шейново преди визитация минава акушерката и напомня да сваляме гащите  Laughing и после всяка пак се обува.

А за коластрата си е време вече, аз бях супер щастлива оная вечер като забелязах моята. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 38
Само да вметна, че видеозоните имат различна чувствителност. Някои са много точни, те са от по-новите машини, но някои от по-старите дават сравнително големи отклонения понякога. А като се предвид, че отчитането на размерите става с посочване на две точки от страна на доктора, вероятността ръката му леко да трепне, както и да не уцели най-широката част (за главата) е твърде реална. Като се прибави към това и индивидуалността на всяко бебче, се получават тези разминавания.

# 81
  • Мнения: 38
А за коластрата, при мен отдавна беше дошла. Но около 2-3 седмици нямаше нищо, даже се бях притеснила, а ето че снощи беше потекла чак и оставила ивичка и по двете ми гърди. Просто се чудех дали е нормално да е толкова много. Но явно е  Grinning

# 82
  • Мнения: 502
nadiq, и това при платен преглед?!!  #Crazy лелееее, направо трябваше да и издереш очите   smile3515 свинщина #2gunfire  не стига, че пари им даваш, ами и се държат, както и вкъщи човек не трябва да си позволява да се държи пред близки като си изтърве нервите, камо ли пък навън с непознати, че и пациенти на тва отгоре  #2gunfire


munkamm, и ти хич не им се връзвай пък - аз все повече оставам с впечатление, че няма никаква връзка между това колко е качила майката и колко ще се роди бебето - имам приятелка, която качи 30 кила и роди две кила и половина мръвка, а други с 10 качени килограма раждат 4 килограмови бебета
като спреш да ядеш бебето няма да стане по-малко, нито ще спре да расте   33uu - то си е генетично заложено колко голямо ще е - нали все ще прилича я на мама, я на тате



аз май ще раждам със секцио на 15 септември
засега така се очертава, освен ако случайно малката марулка на 15-ти не се окаже, че се е обърнала с главата надолу - тогава ще изчакам за нормално раждане
ani-bani, за секцио на теб какво ти казаха в аг-то? че аз тая сутрин като ходих още не знаех как ще раждам и не питах - някакви допълнителни марли или превръзки, или риваноли или господ знае какво? и с какви гащи  Shocked с тоя шев на дудата не ми е ясно какво бельо ще нося  newsm78

# 83
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Лелеееееееее, и аз се просълзих от вълнение..................настръхнах като прочетох, че първото бебче е родено вече!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Честито на Петето- бързо възстановяване и много радост да и носи  малкото човече!!!!!!!!!!!!

Започна се, момичетаааа!!!!!!!!!!!!!

# 84
  • Мнения: 1 896
Що бе, аз като раждах в Майчин дом Варна, всички си бяхме с гащи. Никой нищо не е казал. Чак пък да не разрешават!

# 85
  • София
  • Мнения: 8
Singirlaug, всички изследвания на бременни са абсолютно безплатни ! Ако така наречената "лекарка" не ти издаде направление, такова може да ти издаде и личния лекар. Така че пробвай и там и без това сега покрай бебоците ще ни трябват средства не е нужно и това, което ни се полага да го плащаме ! Успех  Hug

# 86
  • Мнения: 502
Що бе, аз като раждах в Майчин дом Варна, всички си бяхме с гащи.
Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green оф щях да умра от смях  hahaha


аз имах предвид, че не съм наясно върху тоя шев има ли някаква превръзка - щото ако има, начи няма проблем да съм с гащи,обаче ако съм само по конци - тия гащи ще ме подлудят сигурно като се търкат постоянно в шева newsm78

# 87
  • Мнения: 228
Ри4и и аз зная,че не дават да се носят гащи,но съм си взела и мисля да слагам-поне до визитациите:)и след тях,че то иначе голям купон ще настане.А за секцио,зная,че си имаме превръзки на операцията,а затова и гащите не трябва да са плитки,а е задължително да са "ала Дочени" Mr. Green

# 88
  • Мнения: 228
Кой виждат очите ми-Карен се е завърнала,я бъро се отчитай майче:))

# 89
  • Мнения: 1 896
Ми имаше нещо като дълга лепенка на раната от операцията. Ама въпреки това забрави да сложиш нещо с ластик.
Първите дни целият корем ми беше като натъртен и можех да ходя само със супер дълбоки гащи с много отпуснат ластик, дето всеки момент можех да ги загубя, на баба ми биха станали от воле, а аз кат родих станах изневиделица пак много фина мадама.
Голям майтап бях на изписването - все едно съм облякла на мъжа ми дрехите, всичко ми висеше отвсякъде и после два-три месеца като ида в магазин за дрехи, не можех да се ориентирам кой размер да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт