Помогнете за мекици

  • 6 647
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 051
Днес слетобед мисля да ги направя, че вече неиздържам като гледам снимките ви....  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 2 199
Днес слетобед мисля да ги направя, че вече неиздържам като гледам снимките ви....  Rolling Eyes

и аз  Whistling ами да като се поразхлади и се почва с тежката храна  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 811
Ама ако ще ги правите следобед, трябва да сте направили тестото, че отлежава. Аз не го чаках много, но все пак...

Колко брашно ще поеме, много зависи и от самота брашно.
Танита, благодаря за оговорите. Аз го размесих, защото трябваше да прибавя още брашно. Но вече ми е ясна гъстотата   bouquet
затова ги правя веднъж на две години Simple Smile
Това няма как да стане  Laughing
Беше ми заявено, че вече искали само от тези мекици. Останаха малко и за днес. Все още са мЕкички, но не с такава хрупкава коричка.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 576
И аз не се сдържах и ги направих. Както повечето ми беше малко брашното, но другият път ще си  знам! Танита искрено ти благодаря. Това са точно "онези" мекици! Laughing Върнах се в детството си!

# 34
  • Мнения: 6 051
Ето го и моето пройзведение....по рецептата за Уличните мекици. Та да кажа само че вместо суха мая, слохих мая на кубче и то половин кубче- около 1ч.л. и го оставих да престои 4 часа. Въпреки всичко се получиха много вкусни и хрупкави. Рецептата е страхотна.

# 35
  • Мнения: 1 811
Сладко и Солено, с лъжица ли ги сипва? И на теб ли ти глътна повече брашно?

# 36
  • Мнения: 6 051
Сладко и Солено, с лъжица ли ги сипва? И на теб ли ти глътна повече брашно?
Неее....с никаква лъжица ....с моите две ръце, намазах си ръцете с олио и ги почнах, а брашно сложих както пише в рецептата. Станаха невероятни.

# 37
  • Мнения: 1 811
Без да добавяш?  newsm78
Чашите с връх ли бяха?
На мен ми беше невъзможно да ги "дръпна" с 4 чаши брашно. Та добавих още около чаша може би.

# 38
  • Мнения: 6 051
Без да добавяш?  newsm78
Чашите с връх ли бяха?
На мен ми беше невъзможно да ги "дръпна" с 4 чаши брашно. Та добавих още около чаша може би.
Не, не съм добавяла нищо...чашете си бяха до ръба пълни...

# 39
  • Мнения: 1 579
Да кажа и аз- направих, но брашното е малко, не можаха да се обработват с ръце, за следващия опит ще добавя още брашно и ще пържа в много горещо олио, че иначе са много мазни. Пак ще се отчитам...

# 40
  • София
  • Мнения: 3 817
Ето и вторият ми опит с мекичките, този път сложих малко повече брашно. Страхотни са!  мекички

# 41
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз ползвам тази смес, която оставям да втасва цяла нощ:

1 яйце
1 ч.ч. прясно мляко
1/2 пакетче мая
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1/2 кофичка кисело мляко
1/2 ч.л. сода бикарбонат, разбита в киселото мляко
брашно колкото поеме, да стане меко тесто

Общи условия

Активация на акаунт