Какво ми се случи..........

  • 5 944
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 967
Ой, аз каквато съм си параноичка никога не бих разрешила да снимат детето ми, въпреки че вече е голяма.

То ние в парка с кучетата, като дойдоха 2 жени и почнаха да снимат кучетата без разрешение отидохме и ги помолихме да не го правят, та какво остава за децата.

Не знам какво би могло да стане - за децата имам предвид (само предполагам и тръпки ме побиват), но при такива снимания имам гадно чувство - и съм свикнала да се доверявам на инстинктите си.

# 31
  • Мнения: 1 172
Мисля,че ако някой иска да снима детето ми, ще намери начин да го направи и без да разбера. На снимките, които аз съм правила на моето дете (по плажове и аквапаркове), има още сума ти непознати деца. По същия начин и сина ми сигурно присъства на много снимки, правени от родители на други деца. Всъщност и на част от аватарите в този форум, има на заден план хора, които вероятно нямат нищо общо със сниманите деца/родители, но едва ли някой им е искал разрешение да ги изтипоса във форума.

От друга страна, ако изрично кажа, че не искам детето ми да бъде снимано, би следвало фотографите да се съобразят с това. Би ми станало гадно не от това, че снимат детето ми, а от това, че не се съобразяват с моето мнение.

# 32
  • Мнения: 1 733
Мисля, че и аз бих реагирала като теб! Определено не е нормално някой да дойде и да започне да снима детето ми.

# 33
  • Мнения: 2 673
Що не ги анатемоса с един тупаник, дзверовете му гадни #Cussing out!!

# 34
  • Мнения: 142
За снимките съм абсолютно съгласна. Такава трябва да е реакцията. Никак не е трудно да се пита. В реда на нещата е и изисква минимално възпитание. С очите си съм виждала как арабите в Тунис категорично отказват да бъдат снимани, защото се смята, че фотоапарата отнема от душата им... Тяхно право е. Аз например никога не снимам и в църкви и манастири, дори и да е разрешено. Нещо отвътре не ми позволява. За собствените и чуждите деца е същото.
Но чак пък да се репча на всяка възрастна жена, на която й е домиляло за внучето и е попитала на колко години е сина ми... newsm78 Не знам... Обикновено има някакво шесто чувства за опасност.

# 35
  • Мнения: 1 233
Не, не психясваш! И аз ще се почувствам странно в такава ситуация и ще искам обеснение защо не са ме питали преди да ми нащракат детето. И избягали казваш  Thinking...
Peace

# 36
  • Мнения: 1 568
Щях да полудея!!!!!
Бои!Ако и моят е наблизо,може и бои да има!!! #2gunfire

# 37
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Преди няколко дни имахме случка с един татко (чието дете аз не видях). Помолихме го учтиво да не снима големия ми син. А той започна да се държи много нагло. Бил съжалявал, че детето ни го били пускали по разни сайтове. (Такова нещо никой не е твърдял, не знам как го реши.) Ама го казва с един тон... Ехидно.
Той не бил извратеняк - цитирам. И да сме внимавали на кого правим забележка, не сме го знаели кой е. И пр. "комплексарски" реплики.  Rolling Eyes
П.П.Не ми е приятно да снимат децата ми. И да не ги снимат с умисъл, не ми е приятно.  Crossing Arms
 

# 38
  • Мнения: 461
Фотографирането и видеозаснемането на чужди обекти и лица е противозаконно.
Дори камерите по кръстовищата са обект на правни казуси и в момента умуват как да им придадат законен статут. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 447
Изооообщо нямат право да ти снимат децата!

Ама де!

Аз ако съм заставам на буквата Ф , е така и БОЙ, ако не изтрият снимките.

Егати му и нагльочите! Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 6 164
Леле, милата... аз щях да се изплаша много.. Дано са били глупчовци, които са им се радвали, но не са могли да ти обяснят, защото си ги стреснала.

# 41
  • Мнения: 412
Според мен ако са с някави нечисти помисли изобщо даже няма да разбереш че ги снимат.
Ако пък са фотографи или просто любители няма да са толкова агресивни и щяха да ти кажат какво правят.
Според мен леко преувеличаваш;)
Навярно хората просто са си щракали и не са дошли да снимат точно твоите деца.
А просто играещи деца .......

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 09:38 от mixture

# 42
  • Мнения: 2 292
дали е трудно с една сполучлива снимка да се иzвади паспорт на детето с чуждо име .... и после може майката да си го търси по света ... библията няма нищо напротив.
и какво би попречило на пуберите да продадат такава снимка на някой zа джобни ...

# 43
  • Мнения: 1 172
дали е трудно с една сполучлива снимка да се иzвади паспорт на детето с чуждо име .... и после може майката да си го търси по света ... библията няма нищо напротив.
и какво би попречило на пуберите да продадат такава снимка на някой zа джобни ...
Първо, детето трябва да присъства, когато документите се подават.
Второ, преди да се издаде паспорта, трябва да се направи проверка (проучване, разпит на случайни близки и познати) дали това е точно детето на хората, представили се за родители.  А че това второто се пропуска в много случаи, е съвсем отделен въпрос.

Не е нужно да се изпада в някакви крайности и да се градят черни сценарии (това според мен си е направо параноя), а да се изисква от МВР да се спазва реда за издаване на документи и всичките предписания/препоръки около него.

Отвлекат ли ти детето (няма как да стане извеждането му от страната, без да осигурят физическото му присъствие), спокойно ще му направят и професионална снимка, няма да се мотат с дни по улиците, въоръжени с фотоапарати.

# 44
  • Мнения: 2 292
Не zнам колко си права, но паспорти се иzдават и с пълномощно, когато деетто е дори и на другия край на света и никой не иzисква присъствието му.
Другото е , че наистина могат да му иzдадат документи постфактум, но ще им отнеме време и няма да могат да го иzведат от страната zа нула време, както , ако са подготвени. Не zнам каква параноя ме гони, но в случая Мадлин специално търсиха хора снимали детето на плажа ...
Може и снимките да се продават на подходящи хора и дори да не е zа отвличане на детето няма да е с красиви цели ... не се zнае кой с какво си иzкарва хляба .

Общи условия

Активация на акаунт