Против акне/пъпки по лицето?

  • 334 458
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 645
Откакто започнах да използвам каквито и да е гелове - измивни, с частици, от най-скъпите до най-евтините, кожата ми стана мазна, супер мазна. Преди известно време една лекарка ми беше казала да спра да ползвам каквото и да е - само се измивам с вода после ако ми е опъната кожата сутринта слагам слънцезащитен - голям фактор - честно да ви кажа, първата седмица се чувствах все едно не съм измита, но кожата ми се чувстваше прекрасно, само си позволявах от време на време розова вода и 1 път в седмицата трици за пилинг. Маркетинговата стратегия според мен на всички такива препарати е да 'направят' кожата ти мазна, за да можеш да ги ползваш. Така че никой не може да ме убеди, че помагат. За момента е ок, но след известно време става по зле.

Има нещо вярно...когато се ползват агресивни и изсушаващи гелове за мазна  и проблемна кожа,те изсушават кожата прекомерно и тя в своя защита произвежда повече мазнина за да се омазни.Затова е по добре да се ползват неизсушаващи и овлажняващи средства за да остане кожата в баланс.Почистването е много важно за самата кожа а и за последващите след измиването процедури,аз не мога да си представя да се мия само с вода и отгоре да сложа крем...затова ползвам м/у измиващото средство и крема тоник,който балансира състоянието на кожата Peace

# 361
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
@Coulourful - възможно е да се получи, ако кожата ти не е била прекалено мазна. Повечето от въпросните продукти са насочени за хора с прекалено мазна кожаи са доста агресивни. Най-често се слага салицилова киселина, а тя е доста агресивна. Нужно е не просто да се купи даден продукт, а да се подбере според нуждите.

# 362
  • София
  • Мнения: 5 193
Момичета, забелязвам някаква тенденция при мен гадовете да се настаняват върху шията ми вместо на лицето.  #2gunfire Не, че ги искам на лицето, ама и там не им се кефя!  Tired Какво да ги правя?

# 363
  • Мнения: 1 645
Момичета, забелязвам някаква тенденция при мен гадовете да се настаняват върху шията ми вместо на лицето.  #2gunfire Не, че ги искам на лицето, ама и там не им се кефя!  Tired Какво да ги правя?

При мен същата работа-по челюстта и по шията,никога не съм имала там...
Явно е нова мода Mr. Green

# 364
  • Мнения: 10
Момичета последните 2 месеца и повече имам много сериозни проблеми с акне както никога досега: червени гнойни пъпки около устата  и по челото, особено в близост до косата. Какво ли не пробвах, в момента ползвам медицински сапун, Neutrogena 3 в 1, ексфолиращ гел 2 пъти в седмицата, отскоро почнах и маслени бани да си правя, крем Кларина също ползвам, но резултат почти никакъв. А и противозачатъчни започнах да пия против месец но гадините не се махат. Някой да има представа какво може да е? Винаги в тези зони, и при положение че преди половин година нямах никакви проблеми с кожата!

# 365
  • София
  • Мнения: 152
Кукумяфка, какъв е медицинския сапун, който използваш? Проблема го имам и аз, макар че при мен са спестени пъпките в основата на косата на челото. Иначе тези около устата са страшно нещо, болезнени, червени дълбоки. Кошмар...

# 366
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Скоро си купих лосион и крем на виши нормадерм и определено съм доволна, даже не очаквах чак такъв ефект.

# 367
  • Мнения: 262
мими23 , kashmir   и аз съм в кюпа , и на мен никога не ми бяха излизали на тези места допреди 1-2 месеца. Макар и рядко ми излиза по някоя на шията или под брадичката  ooooh!

# 368
  • Мнения: 10
Кукумяфка, какъв е медицинския сапун, който използваш? Проблема го имам и аз, макар че при мен са спестени пъпките в основата на косата на челото. Иначе тези около устата са страшно нещо, болезнени, червени дълбоки. Кошмар...

За съжаление не знам марката, хвърлих опаковката. Но не е нищо скъпо, просто по-силен антибактериален сапун, и добре ми действа, изгаря пъпките, но пък и много изсушава кожата  Tired

# 369
  • Мнения: 2 175
Да поискам и аз съвет.. Praynig

Кожата ми като цяло е мазна, но много пъпки никога не съм имала - обикновено по 1-2 преди и след цикъл..
От около месец обаче - направо съм в чудо.. Shocked
Постоянно ми излизат големо гнойно пъпки само на дясната буза, близо до челюста и малко под нея, към врата... ooooh!
Почиствам я редовно - преди седмица бях на козметик, а сега цялата ми буза е пламнала..В мига, в който изчезне една, се появява следващата..
Почиствам я два пъти дневно, ползвам винаги хубава козметика - последно съм съм със серията за мазна кожа на Ести Лодер..обаче явно трябва да се вземат по-сериозни мерки..
Бихте ли ми препоръчали нещо?
 Praynig
 Hug

# 370
  • Мнения: 1 883
Отиди на дерматолог.Аз ходя при една и ми изписва лосион и маска, които ми ги правят в аптека.Ползвам на Cleananse почистващия гел и крем с матиращ ефект и като фон дьо тен на Исис фАРМА,

# 371
  • Мнения: 1 883
Крема е ис фактор 50.  ISIS PHARMA -RUBORIL+50 expert.

Маската я слагам вечер за по 1 час и след това се мажа с лосиона.Предписа ми и дермабион ,но ги спрях,много огладнявам от тях.

# 372
  • Мнения: 94
Magarence,аз мога от личен опит да ти препоръчам
-розова вода/на Биофреш или Б.роза-Карлово/ +сребърна вода/Аркол? +масло от жожоба.
Тези 3 неща съм ги смесила в шише с пръскалка и си почиствам лицето и грима с него.
-за туширане на пъпките-Далацин Т.
-вечер мажа крем Кларина на Хималая.
-обтривам с кубче лед сутрин
дневен крем на Биофреш.
Но мисля,че може би трябва да се допиташ и допиташ и до кожен лекар.

# 373
  • Мнения: 2 175
Благодаря ви!
Ама хич не обичам да ходя по доктори..
Опитвам се все пак да разбера каква е причината.. newsm78
Щото само на едно място и така изригващи - някаква вътрешна инфекция  Thinking
Може ли да е свързано със зъбите? От тази страна последният ми зъб се счупи преди месец и нещо и чак онзи ден успях да отида на зъболекар.. newsm78
Или пък от нерви и ремонто кожата ми да се е сериозно замърсила? Rolling Eyes

# 374
  • София
  • Мнения: 5 193
Цитат
мими23 , kashmir   и аз съм в кюпа , и на мен никога не ми бяха излизали на тези места допреди 1-2 месеца. Макар и рядко ми излиза по някоя на шията или под брадичката  ooooh!
Хахаха, явно наистина е нова мода! Joy

magarence , на мем ми излизат на абсолютно същото място.  Shocked Ако успееш да се пребориш, сподели и с мен как. Hug

Общи условия

Активация на акаунт