за безплатните учебници и ....набор95

  • 23 973
  • 380
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 4 867
Виктория чете наред. Сега е на "Златният Храм", преди това беше "Кръстникът". Сутринта ме попита за стихосбирка на Атанас Далчев. Купила си е някаква историческа трилогия за периода между двете световни войни. Непрекъснато купуваме книги и все не достигат. А вечер препрочита със сестра си "Лукчо" и "Патиланско царство".
От списъка по-горе е прочела почти всичко.

# 361
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Лелее и моя като започне да препрочита и мен нервата ме хваща, а той скучно му, нямало какво да чете. Иначе понеже в центъра сме записани на библиотека, сам не тръгва, чак ме хваща яд.

# 362
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Янита,като те чета и изпадам в депресия. Mr. Green Явно детето ти е свястно,сигурно и родителите сте положили основите,но защо моят син пък като гледам и приятелите му са от друг а планета. newsm78 От сега съм убедена,че Теди ще прочете само книгите от списъка(дано  Praynig) и нито ред повече.
Но това,което повече ме тревожи ,че няма други интереси освен карането на скейт.

# 363
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Елица споко, моето второ е такова, дето може и задължителната да не прочете.

# 364
  • София
  • Мнения: 4 867
Елица, детето ти има интереси - карането на скейт. По-зле щеше да е, ако отказваше да се движи, нали? Четенето до голяма степен е въпрос на това да попаднеш на добра книга.
Аз пък се чудя как да накарам Виктория да остави книгата и да се раздвижи малко. Не че в квартала ни има къде да се спортува...

# 365
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Янита, до сега дъщеря ти ми беше слабост с това, че спортува, че чете, че се движи, дори ти "завиждах" за съчетанието училище, спорт newsm78 . Моя в спорта си е мързел, а знае да танцува латино, хоро, но не иска. Последно започна да се пораздвижва в танците на някои събирания.  В училище в часовете по физическо пак си помързелува, но госпожата успява да го пораздвижи, но малко.

# 366
  • Мнения: 184
Питах за книгите, защото откакто гледа "Индиана Джунс", дъщеря ми иска да чете нещо от този тип. В петък, на сергиите на "Пловдив чете", не ни предложиха нищо от сорта.  Вчера купихме  от една книжарница "Седемте смъртоносни чудеса" на Матю Райли - според изключително милата  продавачка, книгата била нещо подобно.  Като я прочете, ще видим.
Иначе моето момиче чете на приливи и отливи - понякого много, понякога хич. Не мисля, че прекалява с компютъра (то у нас, с три деца и аз, които се редуваме на компютъра, трудно някой може да прекали  Grinning). Не ходи на някакъв спорт (не че не опита доста, вкл. и танци, но на нищо не се задържа), но се движи доста - все още играе на двора с децата.

# 367
  • Мнения: 2 716
Моето гардже се изживява като 13-годишна. Ама страшно се изживява. От деня, вкойто ги навърши. Всяка сутрин (включително днес) ни заявява, че не желае да ни вижда с очите си. Драпа да бъде сама с приятели. Вчера излетя в 13 и се прибра в 21. Паднала й батерията на телефона. Днес категорично отказа да излиза с нас.  Tired
Започвам даси мисля, че взима някаква дрога.  Sad

# 368
  • Sf
  • Мнения: 978
Здравейте, момичета! Записвам  се при вас да следя темичката, че и моята голямата сега завърши 6 клас.

Като гледам, колко четат децата ви, направо се отчайвам - моята книга не ще и да погледне! Само компютъра й е на акъла и излизанията.

Знаток, аз също имах някакви подозрения за дрога - прибираше се няколко пъти със стъклен поглед и абсолютно отпаднала. Но засега няма рецидиви, както и не съм забелязала други признаци, та го отнасям до хормоналната буря, която ги тресе. Имам си едно на ум, впрочем - някъде бях чела, че евентуални кръвни изследвания за наличие на "химии" в кръвта биха могли да покажат със сигурност, дали някой се дрогира или не. Не знам подробности, но дано и да не се налага да ги знаем - на никого!

Момичета, със сигурност вече мислите за кандидатстването догодина. Аз се чудя, дали още от сега не започнем по-активно с уроците. Т.е. тя и сега ходи на уроци, но само веднъж седмично. Математиката ни е горе-долу добре, но по БЕЛ е с 4 за годината, сега търся добра и по възможност строга учителка - ако някой може да препоръча такава, ще съм благодарна.  Hug

# 369
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да ви разкажа за последната изцепка от вчера.Аз бях на работа и като се прибрах дъщеря ми докладва,че Теди  заедно с единственият си  приятел-другар по скейт Twisted Evil отишли на НДК да карат.До тук добре ,защото майката на приятелчето щяла да ги върне с колата си.Моя приятелка ме беше поканила на кафе и ние с щерка ми дружно се понесохме.По някое време почвам да подзвънвам на младежа по мобилния,но абоната не си го е включил. #Cussing out  Около 21 ч. се прибираме в къщи с надеждата,че отрочето седи отдавна в къщи и чака някой да му предложи вечеря.Отдалече се вижда че в нашия апартамент е тъмно и почвам да изпадам в паника.Излизайки от асансьора се спъвам в омърлушено същество седнало на скейтчето си  от 3 часа.Равносметката:човекът умишлено не си е взел GSM-а,защото докато кара има голяма вероятност да го изгуби(мисля,че бройката до момента е 3-4 апарата),а като се прибрал се оказало ,че не може да си отключи имало проблем с единия ключ.Ще кажете нормални неща.Но аз полудях от яд,че моят 13 г. син може да бъде токова несъобразителен и безпомощен.Баба му живее през една улица от нас и на него изобщо не му минало през главата да отиде у майка ми да ни чака ,да се обади от техния телефон и да ни предупреди,че е навън или  просто да вземе връзката ключове на майка ми от нашия апартамент и просто да си влезе.

# 370
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
 
Знаток, аз също имах някакви подозрения за дрога - прибираше се няколко пъти със стъклен поглед и абсолютно отпаднала. Но засега няма рецидиви, както и не съм забелязала други признаци, та го отнасям до хормоналната буря, която ги тресе. Имам си едно на ум, впрочем - някъде бях чела, че евентуални кръвни изследвания за наличие на "химии" в кръвта биха могли да покажат със сигурност, дали някой се дрогира или не. Не знам подробности, но дано и да не се налага да ги знаем - на никого

Момичета, ако имате някакви съмнения, вземете им тестове. Не се колебайте да действате.
Ако ще, дори идеята, че може да ги хванете действа възпиращо понякога.
Много ме е страх мен. Приказвам постоянно, но не знаеш от къде може да изскочи заека.
И понеже съм виждала резултати .... страшно е Sick

Ето ви едно помагало, ако някой иска да се информнира за симптомите
   
разпечатвате, изрязвате, и ги слагате едно върху друго
Както се вижда от първата снимка - указанието е професионално Wink

# 371
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
Като гледам, колко четат децата ви, направо се отчайвам - моята книга не ще и да погледне! Само компютъра й е на акъла и излизанията.

+ какво ,ще се облече
-с каква прическа,ще бъде
Не се помръдва.Голям мързел ,голямо чудо.
Едвам я изтрайвам #Cussing out
Мисля да я запиша на някакви курсове лятото Thinking

# 372
  • Мнения: 331
блазя на всички мами с четящи деца - ние не сме от тях- говоря за художествена литература, която е извън училищния материал.................ех, пазарим се като първолаци за страници и пак с малък успех.
Разбрахте ли нещо за догодина - говори се за матури и то за матури по пет предмета, а не само напр. по математика и БЕЛ. Това бих го нарекла хубава работа, ама българска (разбирай управленско решение). Значи 12 клас, т.е. средно образование се завършва с две матури- една по БЕЛ и една по желание, а основното - с пет........... Децата ще станат разногледи - първо те досега не са имали такава форма на оценяване, да не говорим, че поне в нашето училище не им даваха никак много тестове тази година, второ, сега им влизат нови предмети като физика, химия, биология - все сериозни науки, като поне една или две от тях сигурно ще влязат във въпросните 5 матури и трето те нямат "опита" на сегашните четвърто и петокласници, които минаха тази година през това чудо, а направо ги хвърлят в ледената вода точно, когато ще трябва да се борят за образованието си в гимназия. Е, дано съобразят господата управлявщи, че ако за някои деца образованието приключва, за други то просто навлиза в следващ, по-сериозен етап.
Надеждата умира последна казват...................

# 373
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
бг мама..., татко, кака, батко или каквото и да си там.
Стига с тез' матури бе.
Аз и всички от моето поколение, като сме държали матури навремето, да не сме умрели.
Малко им е ученето. Като видях, колко елементарни са тестовете
и какви са резултатите ... малко е ученето, малко ...

# 374
  • София
  • Мнения: 4 867
Янита, до сега дъщеря ти ми беше слабост с това, че спортува, че чете, че се движи, дори ти "завиждах" за съчетанието училище, спорт newsm78 .

Да, Виктория докъм ноември редовно караше кънки с мен и Габриела. После обаче започна да не й достига времето, особено откакто се захвана сериозно с театър. За компенсация през юли заминава на двуседмичен тренировъчен лагер в планината. Утре тръгва за морето, където се надява да плува и да язди. Предстоят й още два не-спортни лагера с много игри на открито, вкл. футбол, бейзбол и т.н. С две думи, училището вече все по-трудно се съчетава с движението; добре, че има ваканции.

Блещулка, миналата година Виктория попадна на интересна приключенска трилогия от Исабел Алиенде, едно от заглавията ми е пред очите "Кралството на Златния дракон", другите не ги знам, но много от приятелите й също се запалиха по книгите. Книгата за Зоро (на Алиенде) също е увлекателна за тинейджъри.

Знаток, ние пък напоследък чуваме следното: "Какви са ви плановете за този уикенд? Защото искам да прекарам време с вас..."  Shocked Е, вчера излезе по обяд и се прибра едва днес - разбира се, с наше позволение. Снощи ми звънна да пита колко време се пече сиренето по шопски, че готвела вечеря.   chef Но тава за дрогата, ако наистина имаш съмнения, вземи го провери, че да реагираш навреме. Познавам не един и двама, затъвали с дрога. Някои се оправиха и имат семейства, на други семействата ходят в черно....

бг мама, не знам защо те тормозят тези матури. Аз съм на мнение, че децата трябва да бъда изпитвани - често и по много, върху целия материал. Иначе губят стимул да учат.

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 16:12 от Янита

Общи условия

Активация на акаунт