Сексът - Мission Impossible вече?

  • 1 670
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 572
 Shocked Shocked
Не знам на какво се дължи, но откакто родих (секцио се наложи), не мога да правя секс и това е, каквото и да правя. Проверявах се на гинеколог, няколко пъти, казват ми, че нямало причини да не мога да правя секс, трябвало да се отпусна. Но това не е вярно, не е до отпускане въобще, просто имам невероятно неприятно усещане и това е. Тук казват някои, че било от кърменето...Опитахме и с лубрикантни гелове..., ама не става.
Хомеопатичката ми даде Арника, вече мина около месец, но няма подобрение...Какво да правя не знам!?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 263
  Аз бях по същия начин, но неприятното усещане изчезна постепенно. Е все още нямам особено голямо желание, но това вече е отделен въпрос. Мисля че начина на раждане в случая няма значение, а кърменето определено влияе основно до овлажняването.
  И аз пусках подобна тема и доколкото разбрах при всеки е индивидуално, но доста от мамите споделиха че по-късничко към годинката някъде са започнали отново да се чувстват добре и да имат желание за секс.

# 2
не мисли непрестанно за това и всичко ще си дойде на място,неприятно е че не можете да правите секс,но с повече търпение и това ще стане

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Раждах нормално. Около месец и половина след раждането  luvbed е..... припомних си как беше първият път, даже и кръв пуснах... , ааа ..ужас. Реших, че това е просто, защото не сме правили секс от началото на бремеността, пък имам и шевове /макар, че спокойно си седях на д-то седмица след това, а след месец се чуствах така, все едно никога не съм раждала/, но втория път беше пак така, третия също.... скоро няма да има четвърти, желание също нямам.
Гадост, неприятно усещане.... дано да е временно.

# 4
  • Мнения: 753
Постепенно изчезна този проблем и при мене. Търпение!

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Shocked Shocked
Не знам на какво се дължи, но откакто родих (секцио се наложи), не мога да правя секс и това е, каквото и да правя. Проверявах се на гинеколог, няколко пъти, казват ми, че нямало причини да не мога да правя секс, трябвало да се отпусна. Но това не е вярно, не е до отпускане въобще, просто имам невероятно неприятно усещане и това е. Тук казват някои, че било от кърменето...Опитахме и с лубрикантни гелове..., ама не става.
Хомеопатичката ми даде Арника, вече мина около месец, но няма подобрение...Какво да правя не знам!?
Чувствам се по абсолютно същия начин!И аз не зная какво да правя Cry

# 6
  • Мнения: 1 043
 когато родих каката мина доста по малко време докато си възвърна желанието - може би около половин година и всичко си беше нормално
а сега направо ме е срам - отбягвам всякакви разговори даже по темата да не го дразня  Crazy, залъгвам го помалко колкото да не вземе да кръшка  Mr. Green - ама аз немога да се отпусна и да се насладя  Rolling Eyes, като че ли започва да се променят вече нещата защото все се опитвам да мисля позитивно в тази насока - ама срам несрам да призная чак немога да стигна до оргазъм досега откакто съм родила - и това защото просто нямам желание
то и време няма много и желанието като липсва и почивката като ти е окастрена до минимум

# 7
  • Мнения: 572
Момичета, не знам дали повечето обръщате внимание преди колко време съм родила. Вече сме в 9ти месец, колко време ще е така!?  #Crazy
Аз не само изпитвам неприятно усещане и не мога и да мисля за оргазъм, а направо ме боли !!! Имам чувството, че са ми одрани влагалищните стени!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 263
     Моите мадами са на годинка вече. Неприятното усещане изчезна вече почти напълно, виж за желанието има какво да се желае Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 691
Наистина много време е минало! Мен ме боля първите 2-3 месеца, после постепенно утихна до неприятно чувство и така още 3-4 месеца. Но пък аз родих нормално, имах си шевове и всички екстри, така че при мен е обяснимо.
А как си с желанието? Мен например си ме наболява и сега, 9 месеца след раждането, ако нямам желание, а го правя повече заради мъжа си. И когато не мога да се отпусна също, например когато хлапето спи неспокойно.

# 10
  • Мнения: 572
Желанието си го има. писах по-горе за това  Embarassed

# 11
  • Мнения: 753
При мене мина със секс /наболяваше ме,неприятно беше,но към 4-5 месец мина, и аз съм секцио/.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 145
И на мен ми е болна тема това  Sad
А вижте преди колко време съм родила... Секцио съм раждала, но не мисля, че това е проблемът...
Винаги използваме лубриканти, иначе е невъзможно  Confused Embarassed
Надявам се един ден като приключим с кърменето да се нормализират нещата  Praynig

Ето още една тема по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211369.0

# 13
  • Мнения: 8 242
И при нас сексът още е мираж  Crazy
Е, не чак съвсем, но ми трябваше 1 година.. до тогава беше хич  Embarassed Напоследък уж се пооправиха нещата, ама никак не ми е до такива неща  Rolling Eyes Особено вечер дребния като заспива към 23-24.. и като съм го приспивла 1/2-1 час обикаляйки с танцова стъпка из къщата с него на ръце и цици.. Нали няма как да ми е до секс после  Tired
То туй малко като извинение прозвуча, ама хич не ме влече напоследък.. А преди какво зверо бях  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 504
ммдаа...същата работа..някъде четох, че за нежеланието е виновен окситоцина...а ние кърмачките си го отделяме при кърменето...при правенето на секс и получаването на оргазъм също се отделя този хормон...та аз с това си обяснявам нежеланието...един вид сме задоволени и  презадоволени като кърмим на поискване  и нямаме нужда от оргазми...хаха малко смешно излезе...но немога да намеря списанието и да цитирам точно...Simple Smile)))

# 15
  • Мнения: 2 616
Момичета, не знам дали повечето обръщате внимание преди колко време съм родила. Вече сме в 9ти месец, колко време ще е така!?  #Crazy
Аз не само изпитвам неприятно усещане и не мога и да мисля за оргазъм, а направо ме боли !!! Имам чувството, че са ми одрани влагалищните стени!

Същата работа-не помагат ни гелчета, ни дяволи. Не знам каква е причината. За да е щастлив мъжа, по-скоро стискам зъби и се правя , че ми харесва, ама няма нищо общо с това, което беше преди раждането  Cry Cry Cry

# 16
  • Мнения: 572
...един вид сме задоволени и  презадоволени като кърмим на поискване  и нямаме нужда от оргазми...хаха малко смешно излезе...но немога да намеря списанието и да цитирам точно...Simple Smile)))

Е, не ме успокои, направо ме разсмя!
Но то не е смешно...Както възнамерявам да кърмя поне до 1 годинка...и повече (много обичам да кърмя), звучи отчайващо.
А иначе е вярно, че изпитвам страхОтно удоволствие да я кърмя, направо се разтапям...и тя също...въпреки недоспиването и умората...всъщност с кърменето си почивам (през деня само, иначе през нощта ми се ще да не се буди, но тя все още се буди и аз не отказвам, нали е за нейно добро...)
Направо добре, че нямаме достатъчно широк апаратамент за второ дете, че ако е все така трябва инвитро да го правим!!!  #Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 1 504
Знам шамЕнет, че не е смешно, но какво да правя и аз съм в това положение...и аз искам да кърмя колкото мога повече...засега съм 6,5 месеца успешно...няма да казвам колко пъти сме правили секс...но това е положението...да се надяваме, че мъжовете Simple Smile)ще ни разбират и ще са доволни и на малкото ласки, които получават, пък може да се наблегне и на по нестандартен секс все пак..Simple Smile))има различни книжки, не е казано, че трябва непременно пронинкване  и т.н....все пак трябва да си задържим татковците на децата ни...няма заради единия окситоцин да ги бутнем в ръцете на некърмачки я...Simple Smile))

# 18
  • Мнения: 302

Кофти работа е, вярно!  Sad И при нас сексът е мно-о-о-о-о-го далеч от това, което бе преди. Мими няма особено желание... Кофти ми е да се чувствам като натрапник и не и досаждам... Надявам се, че по-нататък нещата ще се оправят...  Praynig 

# 19
  • Мнения: 96
Да, и при нас беше така. Освен, че нямах желание се чувствах все едно ми е за първи път. Благодарение на мъжа ми обаче нещата се оправиха. Той много ме разбираше, беше много внимателен ... абе, като при първи път. Wink И така полела-лека, вече мога да кажа, че всичко е наред и отново се радвам на тези преживявания, както преди, даже по- пълноценно. Единствено понякога ми тежи умората, но няма как.

# 20
  • Мнения: 700
 И при мен имаше такъв проблем и то до скоро,а момченцето ми е на десет месеца и още кърмя.Вече обаче всичко е ок и мога пак да се насладя на нормален секс Grinning.моят съвет е да не се насилваш да правиш секс,когато ти е много неприятно,защото това може да създаде трайно негативно отношение!!!По скоро поговорете с мъжа ти и помислете за отпускането ти и да се опита да те разбере.Ако не ти харесва,по-добре временно откажи,пък има и други приятни неща,които може да му направиш и той да остане доволен. Laughing
 Споко само,нещата постепенно се оправят Peace

# 21
  • Мнения: 683
Да, и при нас беше така. Освен, че нямах желание се чувствах все едно ми е за първи път. Благодарение на мъжа ми обаче нещата се оправиха. Той много ме разбираше, беше много внимателен ... абе, като при първи път. Wink И така полела-лека, вече мога да кажа, че всичко е наред и отново се радвам на тези преживявания, както преди, даже по- пълноценно. Единствено понякога ми тежи умората, но няма как.
И при мен така. Докато не се почувстваш готова...може би е по-добре да не се насилваш много. И аз мисля, че има варианти...

# 22
  • Мнения: 2 159
не мисли непрестанно за това и всичко ще си дойде на място,неприятно е че не можете да правите секс,но с повече търпение и това ще стане
надявам се и при мен да отмине Simple Smile

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Момичета, не знам дали повечето обръщате внимание преди колко време съм родила. Вече сме в 9ти месец, колко време ще е така!?  #Crazy
Аз не само изпитвам неприятно усещане и не мога и да мисля за оргазъм, а направо ме боли !!! Имам чувството, че са ми одрани влагалищните стени!
Аз имам такова усещане, когато имам гъбична инфекция - има ли такава вероятност? Недостигът на естроген или намалените му нива водят до липса на овлажняване, а оттам може да има подобни проблеми.
При мен удоволствието от секса се върна много бавно - докъм края на първата година беше абсолютно по задължение (100% се дължи на кърменето, защото мога да сравнявам нещата след първото раждане, когато си бях фурия още от втория месец Blush), после нещата взеха да се затоплят, а усещането се върна на 100% чак сега, когато Ева е почти на 3г.
Не знам дали ще ви подейства успокоително, но явно природата прави двойна осигуровка, за да не се появи ново бебе преди настоящото кърмаче да е готово за отбиване Grinning

# 24
  • Мнения: 888
Аз мисля, че болката не би трябвало да я има вече! Thinking

# 25
  • Мнения: 129
Аз пък съм точно обратното - още 20 дена след раждането ми се възвърна желанието за секс, а и самият акт ми се струва даже още по-хубав от преди бременността  Grinning Аз също кърмя, родих нормално с порядъчно количество шевове. Но пък преди това докато бях бременна въобще нямах грам желание, 9 месеца почти не правехме секс и въобще не можех да се отпусна. Явно всичко си е индивидуално.

# 26
  • Мнения: 572
Ей, момичета, много ви благодаря за постовете, та дори и един татко ми е писал, колко успокояващо, че има такъв татко-подкрепител на мамата-кърмачка. Наистина, иска се търпение и много любов от страна на мъжа, а аз слава Богу  Praynig Peace го имам до себе си. Имам вече подобрение, но все още усещането е нещо като това, което е описала hedra, но малко по-нетърпимо.
А малката ми красавица вече суче доста по-малко през деня, но все още е страстна почитателка на гърдите ми и те си се препълват достойно, та аз все още съм извор на окситоцин обилно...Но нали както е казала EmilyR така съм нон0стоп задоволена, така че...няма лошо  Stop

Общи условия

Активация на акаунт