Вие ли управлявате живота си....

  • 2 937
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Категорично ДА!

# 16
  • Мнения: 8 999
Категорично НЕ. Човешкият живот е съвкупност от събития, които до голяма степен са неконтролируеми - ако децата са болни, ако времето е лошо, ако се скапе колата, ако протече покривът и парите за море заминат за ремонт, ако падна и си строша крака точно преди да изляза в отпуска, ако съседите ме наводнят, ако ...., ако ..... Е, как да кажа, че контролирам нещо изобщо.

# 17
  • Мнения: 103
Не можеш да пуснеш анкетка, защото нямаш контрол над живота си hahaha

Не, не мисля, че ние управляваме живота си, не сме толкова мъдри все още.. Това обаче, което и в момента ни е по-силите е да променим отношението, което имаме към живота, който ни контролира (нарича се съдба).

# 18
  • Мнения: 2 401
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.

# 19
  • Мнения: 750
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.
А като ти управляваш твоя живот...защо е темата,,Странни цайси!''
Дам... Thinking

# 20
  • Мнения: 5 370
Категорично НЕ. Човешкият живот е съвкупност от събития, които до голяма степен са неконтролируеми - ако децата са болни, ако времето е лошо, ако се скапе колата, ако протече покривът и парите за море заминат за ремонт, ако падна и си строша крака точно преди да изляза в отпуска, ако съседите ме наводнят, ако ...., ако ..... Е, как да кажа, че контролирам нещо изобщо.
Съгласна, ама много съгласна. Peace Peace

# 21
  • Мнения: 1 494
E, да запитам: А какво значи 'Да управляваш живота си'? В смисъл как е зададен въпроса?

Дали: Управлявам какво ще се случи или-  управлявам как ще реагирам на това, което се случва? 

# 22
  • Мнения: 2 323
E, да запитам: А какво значи 'Да управляваш живота си'? В смисъл как е зададен въпроса?

Дали: Управлявам какво ще се случи или-  управлявам как ще реагирам на това, което се случва? 

Честно да ти кажа - дори и да управлявам какво ще се случи.  Изобщо не визирам това - ако завали дъжд или ако колата ми се развали. Това не са неща, които пречат на плановете ми. Ако завали дъжд имам чадър, ако ми се развали колата има таксита...и така нататък в този ред на мисли. Това са много дребни според мен неща от ежедневието.
А, всъщност, повечето хора не управляват и себе си в различните ситуации, това е тема да друг разговор, нека не го зачекваме.

Идеята ми беше - колко напред гледате в живота си? Мислите ли, че с делата си сега определяте бъдещето си занапред. Колко големи планове правите, до кога си представяте ясно живота си? Или не си го представяте изобщо....

Не можеш да пуснеш анкетка, защото нямаш контрол над живота си hahaha

Хамелеоне, нали за това са приятелите и неслучайните хора в живота ни, ние си ги избираме желаейки ги. Все някой ще ми помогне в тежката задача  Mr. Green

Не, не мисля, че ние управляваме живота си, не сме толкова мъдри все още.. Това обаче, което и в момента ни е по-силите е да променим отношението, което имаме към живота, който ни контролира (нарича се съдба).
Е, значи можем - но не сме толкова мъдри още.....някой от нас /не визирам себе си Peace/

# 23
  • Мнения: 2 401
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.
А като ти управляваш твоя живот...защо е темата,,Странни цайси!''
Дам... Thinking

Тъпо... Laughing  Сигурна съм, че ще се намери някой, който да обясни какво означава да управляваш живота си ...

# 24
  • Мнения: 2 323
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.
А като ти управляваш твоя живот...защо е темата,,Странни цайси!''
Дам... Thinking

каква е тази тема? дайте линк, че не я намирам

# 25
  • Мнения: 1 446
Аз управлявам парите си и парите управляват мен. Животът просто ми се случва по време на този процес.

# 26
  • Мнения: 103
Да, но когато помъдрееш това не е за да управляваш съдбата си според собствените си прищевки, а за да я приемеш и да работиш активно за нейното осъществяване.. т.е не говоря за примиренческа позиция.. знаеш ли какво е правил Гьоте? Той е имал един много интересен начин за изучаване на природата.. не му е сега мястото да навлизам в подробности.. но той е можел, поглеждайки през прозореца на стаята си към картината, която облаците са нарисували в момента, да каже на съветника си да вземат чадър.. и дъжда е завалявал половин час по-късно, примерно.. той не е бягал от него, просто го е приемал, но е бил подготвен за това. Удачен ли е примера?

# 27
  • Мнения: 4 736
На този етап от живота си, сама съм си господар.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 884
Взаимно се управляваме. На моменти аз имам известна преднина, често се случва да догонвам темпото му. Но сме тандем при всички случаи. Laughing

# 29
  • Мнения: 57
Всеки знае приказката " Животът е това, което ти се случва докато си правиш други планове" Мисля, че това е моя отговор на въпроса

Общи условия

Активация на акаунт