Вие ли управлявате живота си....

  • 2 947
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
....или животът ви управлява вас?
Прилагам и анкетка, но бих се радвала да напишете и защо така мислите Peace


П.С. не мога да пусна анкета....не знам защо newsm78

# 1
  • Мнения: 3 268
Аз съм инертен тип.Не се гордея с това.Работя,отглеждам децата си,грижа се за дома,но искам да съм по-дейна в бизнеса например.Не знам живота ли мен,аз ли него....Май се борим.

# 2
  • Мнения: 1 250
Не мога да кажа твърдо да, защото понякога в живота ми се случват неща, които не зависят от мен. Не ме питат подготвена ли съм за тях и мога ли да се справя, така че...управляваме се взаимно.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не , но ми харесва да си мисля, че съм аз

# 4
  • Мнения: 516
Ще ми се...

# 5
  • Мнения: 15 747
Определено мога да кажа, че аз сама управлявам живота си. Но главния "виновник" за това е мъжа ми. Той ми е дал свобода да правя с живота си каквото поискам и сама да взимам решенията си.

# 6
  • Мнения: 3 521
Трудно ми е да отговоря еднозначно, но по-скоро ДА.
Да речем, че живея в симбиоза със самата себе си.

# 7
  • Мнения: 494
Обикновено,като си навия нещо на пръста-правя го!Така че,може да се каже-аз управлявам живота си.Но...Не всичко зависи от мен, и дори когато съм направила всичко каквото трябва,случва се да ме надвият събитията извън мен-т.е. животът явно понякога управлява мен(защо да се заблуждаваме Grinning)...И ако звучи объркано ще кажа една любима фраза на майка ми: "Правя каквото трябва,пък да става каквото ще"!Така де...понякога се налага да "нагаждаме" нещата така,че,в крайна сметка,да изглеждаме победители поне в собствените си очи Laughing.Не да се залъгваме,а да приемаме реалността,такава,каквато е,да се учим от нея и следващия път да се справим по-добре.Аз се старая. Simple SmileИ съм в "мир със себе си и живота си" Grinning

# 8
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Понякога аз го управлявам, понякога той мен. Иска ми се в повечето случаи да става,каквото аз реша,но това е меко казано невъзможно. Съобразявам се с моя живот, с живота на близките ми и така се борим. Те хората са казали,че живота е борба,ако беше толкова лесно всичко и ставаше така,както на нас ни се иска определено щеше да ни е много скучно. Hug

# 9
  • Мнения: 727
Аз съм инертен тип.Не се гордея с това..Не знам живота ли мен,аз ли него....Май се борим.
ооооооо и аз така Tired,дори ме е яд на самата себе си,будя се с нагласата че от днес няма да е така,но уви Whistling

# 10
# 11
  • Мнения: 1 494
В някои аспекти- ДА, в други- малко,  а в трети- не... Rolling Eyes И коя е вярната позиция???

# 12
  • Мнения: 2 323
Както ти го чувстваш - кое е приоритетно, как се усещаш, че държиш нещата в свои ръце или че нещо те бута ту наляво, ту надясно, ту напред, ту назад

# 13
  • Мнения: 750
Определено,не!И не искам!
Прекалено ску4ен щеше да е живота ми ако аз го управлявах!
Живота не е автомобил,на който да хвана волана и да движа в желаната от мен посока!
По скоро е като кораб без рул в океана радващ се на попътен вятър!
(да 4укам на дърво)

# 14
  • Мнения: 6 206
Определено мога да кажа, че аз сама управлявам живота си. Но главния "виновник" за това е мъжа ми. Той ми е дал свобода да правя с живота си каквото поискам и сама да взимам решенията си.
Точно така... Както и аз на него.

# 15
  • Мнения: 2 401
Категорично ДА!

# 16
  • Мнения: 8 999
Категорично НЕ. Човешкият живот е съвкупност от събития, които до голяма степен са неконтролируеми - ако децата са болни, ако времето е лошо, ако се скапе колата, ако протече покривът и парите за море заминат за ремонт, ако падна и си строша крака точно преди да изляза в отпуска, ако съседите ме наводнят, ако ...., ако ..... Е, как да кажа, че контролирам нещо изобщо.

# 17
  • Мнения: 103
Не можеш да пуснеш анкетка, защото нямаш контрол над живота си hahaha

Не, не мисля, че ние управляваме живота си, не сме толкова мъдри все още.. Това обаче, което и в момента ни е по-силите е да променим отношението, което имаме към живота, който ни контролира (нарича се съдба).

# 18
  • Мнения: 2 401
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.

# 19
  • Мнения: 750
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.
А като ти управляваш твоя живот...защо е темата,,Странни цайси!''
Дам... Thinking

# 20
  • Мнения: 5 370
Категорично НЕ. Човешкият живот е съвкупност от събития, които до голяма степен са неконтролируеми - ако децата са болни, ако времето е лошо, ако се скапе колата, ако протече покривът и парите за море заминат за ремонт, ако падна и си строша крака точно преди да изляза в отпуска, ако съседите ме наводнят, ако ...., ако ..... Е, как да кажа, че контролирам нещо изобщо.
Съгласна, ама много съгласна. Peace Peace

# 21
  • Мнения: 1 494
E, да запитам: А какво значи 'Да управляваш живота си'? В смисъл как е зададен въпроса?

Дали: Управлявам какво ще се случи или-  управлявам как ще реагирам на това, което се случва? 

# 22
  • Мнения: 2 323
E, да запитам: А какво значи 'Да управляваш живота си'? В смисъл как е зададен въпроса?

Дали: Управлявам какво ще се случи или-  управлявам как ще реагирам на това, което се случва? 

Честно да ти кажа - дори и да управлявам какво ще се случи.  Изобщо не визирам това - ако завали дъжд или ако колата ми се развали. Това не са неща, които пречат на плановете ми. Ако завали дъжд имам чадър, ако ми се развали колата има таксита...и така нататък в този ред на мисли. Това са много дребни според мен неща от ежедневието.
А, всъщност, повечето хора не управляват и себе си в различните ситуации, това е тема да друг разговор, нека не го зачекваме.

Идеята ми беше - колко напред гледате в живота си? Мислите ли, че с делата си сега определяте бъдещето си занапред. Колко големи планове правите, до кога си представяте ясно живота си? Или не си го представяте изобщо....

Не можеш да пуснеш анкетка, защото нямаш контрол над живота си hahaha

Хамелеоне, нали за това са приятелите и неслучайните хора в живота ни, ние си ги избираме желаейки ги. Все някой ще ми помогне в тежката задача  Mr. Green

Не, не мисля, че ние управляваме живота си, не сме толкова мъдри все още.. Това обаче, което и в момента ни е по-силите е да променим отношението, което имаме към живота, който ни контролира (нарича се съдба).
Е, значи можем - но не сме толкова мъдри още.....някой от нас /не визирам себе си Peace/

# 23
  • Мнения: 2 401
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.
А като ти управляваш твоя живот...защо е темата,,Странни цайси!''
Дам... Thinking

Тъпо... Laughing  Сигурна съм, че ще се намери някой, който да обясни какво означава да управляваш живота си ...

# 24
  • Мнения: 2 323
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.
А като ти управляваш твоя живот...защо е темата,,Странни цайси!''
Дам... Thinking

каква е тази тема? дайте линк, че не я намирам

# 25
  • Мнения: 1 446
Аз управлявам парите си и парите управляват мен. Животът просто ми се случва по време на този процес.

# 26
  • Мнения: 103
Да, но когато помъдрееш това не е за да управляваш съдбата си според собствените си прищевки, а за да я приемеш и да работиш активно за нейното осъществяване.. т.е не говоря за примиренческа позиция.. знаеш ли какво е правил Гьоте? Той е имал един много интересен начин за изучаване на природата.. не му е сега мястото да навлизам в подробности.. но той е можел, поглеждайки през прозореца на стаята си към картината, която облаците са нарисували в момента, да каже на съветника си да вземат чадър.. и дъжда е завалявал половин час по-късно, примерно.. той не е бягал от него, просто го е приемал, но е бил подготвен за това. Удачен ли е примера?

# 27
  • Мнения: 4 753
На този етап от живота си, сама съм си господар.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 884
Взаимно се управляваме. На моменти аз имам известна преднина, често се случва да догонвам темпото му. Но сме тандем при всички случаи. Laughing

# 29
  • Мнения: 57
Всеки знае приказката " Животът е това, което ти се случва докато си правиш други планове" Мисля, че това е моя отговор на въпроса

# 30
  • Мнения: 5 478
Имаше една приказка, че това, което човек сам си направи друг не може да му го направи...
Но както писах в една по-предна тема -  вярвам в съдбата. И въпреки това се старая сама да взимам решенията за нещата, които зависят от мен. Не обичам някой да ми дава акъли за щяло и нещяло. Търпя критика, но сама преценям дали си заслужава или не да се вслушам.

# 31
  • Мнения: 17 546
Преди време си зададох този въпрос и не можах да си отговоря! Дълбоко се впечатлих от "Матрицата"...

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 00:03 от Ramada

# 32
  • Мнения: 750
Ау ау ау  ooooh! .... всичко това много ми напомня един лаф за българина, който все чака някой друг да го оправи - същата работа е.  Тъжно е, че е така,.. за самите вас.
А като ти управляваш твоя живот...защо е темата,,Странни цайси!''
Дам... Thinking


каква е тази тема? дайте линк, че не я намирам
ето

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 23:25 от Djane

# 33
  • Мнения: 2 323
Да, но когато помъдрееш това не е за да управляваш съдбата си според собствените си прищевки, а за да я приемеш и да работиш активно за нейното осъществяване.. т.е не говоря за примиренческа позиция..

Т.е. приемаш, че съдбата е предначертана и мъдростта и извисяването ни се състои в това, да имаме силата да я приемаме?
Собствени прищевки звучи малко лековато някак....ако го заменим с желания, планове, цели - май звучи по-смислено и с повече нужда да можем да управляваме.
Казваш - да работиш активно за нейното осъществяване - това е ако  приемем, че е даденост и не можем да променим. Ако не я харесваш.....цял живот проклинаш, че ти се е паднала тази съдба от торбата със съдбите ли?.... Мислиш ли, че е по-позитивно и продуктивно да живееш с мисълта и убедеността по-скоро, че сам с действията си /или бездействията си/ градиш случващото се в живота ти...

# 34
  • Мнения: 2 359
  Не обичам думата "управлявам" в едно изречение с "живот", звучи грубо. Обичам го, наслаждавам му се в светлите моменти и се опитвам да го организирам така, че да бъде пълноценен.

# 35
  • Мнения: 2 323
ОК  PeaceУправлявам=направлявам, когато става дума за нещо твое не мисля,че може да звучи неестествено. Може да ги господар само на себе си  Peace

# 36
  • Мнения: 1 413
Много ми харесва темата ти, мисля, че разбирам какво имаш предвид Hug
моят отговор е по-скоро да, в смисъл, че съм щастлива от това, което животът ми е поднесъл, приела съм го и му се наслаждавам, обмисляла съм и съм оползотворила шансовете, които са ми дадени и съм благодарна за тях.
НО не и в работата си, там съм на нулата и втора година тръгвам от нея, но някак не спирам да вярвам, че този момент на удовлетворение от работата, който мечтая, ще го изпитам един ден...едва преди два месеца мислех, че съм на път да го постигна и се срутих яко - шефовете ми подрязаха и орязаха всякаква инициатива и ми показаха, че не ме ценят, оттогава ходенето в тази работа стана мъка...

# 37
  • Мнения: 103
Да, но когато помъдрееш това не е за да управляваш съдбата си според собствените си прищевки, а за да я приемеш и да работиш активно за нейното осъществяване.. т.е не говоря за примиренческа позиция..

Т.е. приемаш, че съдбата е предначертана и мъдростта и извисяването ни се състои в това, да имаме силата да я приемаме?
Собствени прищевки звучи малко лековато някак....ако го заменим с желания, планове, цели - май звучи по-смислено и с повече нужда да можем да управляваме.
Казваш - да работиш активно за нейното осъществяване - това е ако  приемем, че е даденост и не можем да променим. Ако не я харесваш.....цял живот проклинаш, че ти се е паднала тази съдба от торбата със съдбите ли?.... Мислиш ли, че е по-позитивно и продуктивно да живееш с мисълта и убедеността по-скоро, че сам с действията си /или бездействията си/ градиш случващото се в живота ти...

Ако добре разбираш съдбата си не може да я проклинаш.. това  е твоята съдба.. не казвам, че смятам, че всичко е предопределено.. но за мен е ясно, че по-голямата част от избора какво да ни се случи и през какво да минем е осъществена във времето преди още да се родим.. тук само изпълняваме този избор..
Под "собствени прищевки" имам предвид, примерно, аз да си търся и харесвам еди какъв си тип жени, защото майка ми/обществото/литературата и т.н. са ми създали някакъв фалшив образ, а всъщност животът да смята, че идеалната за мен половинка е някаква съвсем различна особа Mr. Green Ако не го приема, ще страдам повече от необходимото.
Никой не може да избяга от съдбата си, каквото има да се случва се случва, разликата е само в отношението, което градим към случващото се и изводите, които си правим. Според мен първата стъпка към "контрол" над живота ни е да се сбогуваме с идеята за контрола..

Пак ти казвам, аз не съм на мнение, че всичко е предначертано, но имам за себе си идея как стоят нещата с границите на необходимостта и свободата. Винаги ми е било смешно да виждам как се случват нещата при хора, които се късат да твърдят, че сами определят живота си.. примерно, гледам при познат, че върви някакъв транзит или има някаква актуална прогресия/дирекция и че той изисква еди какво си, но човекът упорито твърди, че ще прави каквото той си реши.. в крайна сметка се случва каквото трябва да се случи, а той остава излишно разочарован Mr. Green

Трудно ми е да мисля на ранина hahaha

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
Животът се случва и докато вървим през него се налага да взимаме (трудни) решения, които го повлияват. Няма еднозначен отговор!

# 39
  • Мнения: 700
Не, откакто имам дете, вече то управлява моя и живота на баща си. А преди си мисля, че се справях. Не обичам да съм по допирателната, харесва ми да пренасочвам нещата, мразя инерцията. Малката обаче е фактор, с който няма как да не се съобразя.

# 40
  • Мнения: 2 952
  Сложно нещо е свободата, има я  във  всякакви модели и размери , както и цветове  Simple Smile
  Та понеже никой не е напълно свободен следва , че   не управлява напъло  сам  живота си според мен.

 bowuu Wink

# 41
  • Мнения: 2 952
  И да  добавя забравих...

  Има периоди в живота  всякакви.Веднъж даваме на някой да ни оправлява живота , друг път на нещо, трети път  сами го управляваме , а понякога  сме на автопилот.

  Шарена черга е живота.
 

# 42
  • Мнения: 503
И да, и не. Сериозно самочувствие се иска, за да сметнеш, че сам управляваш живота си. Има неща, които никак не зависят от нас, уви! От друга страна, слава Богу, че е така. Кой знае какви простотии бихме сътворили.

# 43
  • Мнения: 2 323
Ако добре разбираш съдбата си не може да я проклинаш.. това  е твоята съдба.. не казвам, че смятам, че всичко е предопределено.. но за мен е ясно, че по-голямата част от избора какво да ни се случи и през какво да минем е осъществена във времето преди още да се родим.. тук само изпълняваме този избор..

........
Никой не може да избяга от съдбата си, каквото има да се случва се случва, разликата е само в отношението, което градим към случващото се и изводите, които си правим. Според мен първата стъпка към "контрол" над живота ни е да се сбогуваме с идеята за контрола..


Къде е границата тогава на бездействието, защото сме със съзнанието,че съдбата ще се случи така или иначе и желанието да се усъвършенстваме и ставаме все по-добри в това, което случваме в живота ни. Ти каваш "да работиш активно за нейното осъществяване.. т.е не говоря за примиренческа позиция.. " Хм, по тази логика - защо, нали ще се случи така или иначе. Как ще се случи - ами пак съдба, трудно, лесно....не си избирам аз...

# 44
  • Мнения: 103
Мога да ти отговоря, но само ако е за конкретна ситуация с конкретно питане на живо.. всичко друго е философстване на тема.
Първото нещо, което трябва да разбереш е въобще и изобщо какво би могло да ти се случва на теб конкретно, към какво си предразположена и т.н. Това означава да си активен и да се учиш постоянно. Така, когато животът ти даде поредната задачка ти си с едни гърди напред пред този, който тепърва започва да се жалва първо защо точно на него, после да се опитва да изиграе живота.. и едва след някакъв период от време да му дойде ъкъла в главата и в крайна сметка да направи това, което е трябвало да направи още в самото начало.

# 45
  • Мнения: 2 323
Приемаш ли, че част от съдбата може да не ти се случи, защото не си готов за това?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 840
Мен всички и всичко ме управляват.
Понякога се бунтувам, колкото да покажа някакъв характер, но това си е само поза.
Може така да ми е добре, знам ли....

# 47
  • Мнения: 2 491
И аз го управлявам и той мен, различно, караме го на смени, за да не се уморим, защото рулят е много тежък Wink

# 48
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Приемаш ли, че част от съдбата може да не ти се случи, защото не си готов за това?

Да, аз го приемам.
Знам, че Някой избра момента на появата на второто ми дете. Изчака ме да порасна, да осмисля много неща, да дам много от себе си. И едва тогава ми позволи да стана и биологична майка.

# 49
  • Мнения: 103
Приемаш ли, че част от съдбата може да не ти се случи, защото не си готов за това?

Не, не приемам, никой не е избягал от съдбата си..
Няма начин да не си готов, тъй като ти си решил още преди да се родиш, че ще минеш през това и си "взел" необходимите ти сили за това (такъв е моя светоглед). Хьолдерлин, един поет, беше казал нещо в смисъл на там където е страданието или препятствието, там е и спасението, в смисъл силите, които са ти необходими за да се справиш с това за твое и на света благо. Той не е имал особено щастлив живот.. В крайна сметка дори да не успееш да се справиш с нещо сега, винаги има утре, но задачата си остава..

# 50
  • София
  • Мнения: 3 452
Нямам нахалството да се смятам за толкова велика.
Имаше моменти в пуберитетската ми възраст, когато си въобразявах, че го правя, бях убедена, че светът се върти около малкото ми пръстче, докато самият живот не ми лепна няколко шамара за отрезвяване.
Оттогава имам умението да разпознавам изненадите, които ми поднася, мога да кажа, че в голямата си част са приятни, независимо, че не винаги съм готова за тях.
Но преди да ми поднесе приятните си изненади, все пак животът ме научи да имам предвид и обратната страна на монетата, което считам за огромно предимство.

# 51
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Но преди да ми поднесе приятните си изненади, все пак животът ме научи да имам предвид и обратната страна на монетата, което считам за огромно предимство.

Точно това имах предвид.
Тези дни ми се губи дар-словото.

# 52
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
На младини си мислех, че мога да си управлявам живота, както си искам. После смятах, че той ме управлява. Сега знам, че всички си управляваме живота, но не го знаем, затова сме като шофьори на коли с много педали и кормила, само дето не знаем, като натиснем някой педал, какво се случва и кое точно кормило в кой момент да хванем. И затова си мислим, че колата се движи хаотично и случайно и я носи... вятърът, например. Или някое могъщо невидимо същество я бута или дърпа. Всъщност ние сме това същество, но имаме резултатите, които искаме, ако се потрудим да разучим действието на тая кола. Което е трудоемко и времеемко. Е, и ако например не искаме да летим с колата. Щото някои наши желания просто не са в синхрон с общите закони, следователно няма как да се изпълнят. Т.е. желанията, амбициите ни и т.н. ги осъществяваме най-бързо, когато са в синхрон. Тогава всичко върви като по вода. Дори без много усилия от наша страна. И се подрежда удивително бързо и странно.  Simple Smile

Та затова - да, можем да управляваме живота си, но самата аз още не съм научила всички педали. С някои от тях съм се преборила успешно. Например, знам, че ми се случват разни неща, когато трябва да ми се случат - макар че може многода не ми се иска в момента. По-късно осъзнавам, че имало дълбок смисъл. Понякога разпознавам кой педал съм натиснала, та е станало така.

Абе... който се е учил да кара кола и си спомня как е било, най-добре ще разбере за какво говоря.  Simple Smile

# 53
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доста самонадеяно е да се твърди, че можеш сам да управляваш живота си.

# 54
  • Мнения: 2 401
Нали се сещате при такова мислене колко е лесно на  "самонадеяните" да управляват живота си, както и този на много други хора?

# 55
  • Мнения: 1 080
Ако можех да управлявам смъртта ,щях да управлявам и живота си ..

 

# 56
  • Мнения: 4 753
Много задълбахте. Аз въпроса го разбирам простичко, " От мен или от някой друг зависи това как протича живота ми на този етап-финансово и емоционално ". Еми от мен си зависи, не мисля че е самонадеяно от моя страна да го твърдя.

# 57
  • Мнения: 436
Аз също управлявам живота си в смисъл на решаване на финансови и емоционални проблеми. Останалото е съдба...

# 58
  • Мнения: 967
По природа см борбен тип и никога не се предавам, но също така и вярвам, че има предопределеност и някакъв неписан закон, който ние следваме без да знаем дори, така че ми е трудно да ти отговоря... Определено имам планове и ги следвам докрай, но знам, че съдбата ми там горе вече е написана и аз не мога да я променя из основи колкото и да се напъвам. Вярвам в максимата "направи каквото трябва пък да ства каквото е писано"  Wink

# 59
  • Мнения: 2 323
Имаше нещо за мъдростта на 2 стр - не сме толкова мъдри....
Смятате ли, че с мъдростта се постига щастие или напротив, колкото си по - мъдър, толкова по-виждащ=> нещастен

# 60
  • Мнения: 4 753
колкото си по - мъдър, толкова по-виждащ
С това съм съгласна

# 61
  • Мнения: 516

Смятате ли, че с мъдростта се постига щастие или напротив, колкото си по - мъдър, толкова по-виждащ=> нещастен
Не знам- блондинка съм и съм щастлива. Wink

# 62
  • Мнения: 2 323

Смятате ли, че с мъдростта се постига щастие или напротив, колкото си по - мъдър, толкова по-виждащ=> нещастен
Не знам- блондинка съм и съм щастлива. Wink


Хм...не е много по темата, ама щом се кефиш Grinning

# 63
  • Мнения: 516
Всъщност беше опит за ирония.
Всеприето е да смятат блондинките за глупавички.
От тази гледна точка :
Блондинка = глупав, т.е. незнаещ
Блондинка = щаслива
изводът : глупав = щастлив
т.е. мъдростта не носи щастие, а напротив.

# 64
  • Мнения: 2 323
Ок, аз те разбрах и предния път....ама не съм от тези резделящите на блонд-неблонд. И от неблонд има "щасливички" Уф, айде да не запращаме темата натам

# 65
  • Мнения: 1 250
Не мисля, че щастието/нещастието е следствие на мъдростта. Но ако трябва да мислим в тази насока то: Колкото си по-мъдър и знаещ, толкова си по-подготвен за всяка ситуация и нищо не може да ти се опре, следователно си щастлив, защото владееш положението. Или: Колкото си по-мъдър, виждаш, че повечето от нещата, които ти се случват, се случват пряко волята ти, ти си безсилен, с цялата си мъдрост, следователно си нещастен.

# 66
  • Мнения: 516
В тази връзка се сетих за сентенцията: Който търси мъдрост, намира печал! 

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хората , които живеят на по- топло са по- щастливи, от тези на по- студеното ... но и много топлото не носи щастие ...

Всъщност щастието не зависи от мъдростта, а от философията на живот ... Хакуна- матата ... Индийците били най- щастливи на света , нищо, че са бедни, мръсни и глупави  и нищо, че половината от тях спят по улиците .... ако успееш да живееш като дете , вероятно си поуспял да бъдеш щастлив , ако успееш да слушаш повече себеси и по- малко нормите, отново си по- щастлив ... ако не ти пука къде ще спиш и не се грижиш за прехрана, отново ...

# 68
  • Мнения: 516
secretgarden, съгласна съм. Наскоро с изумление четох, че в Скандинавието, където има най- висок стандарт на живот, има най- много самоубийства.

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Излиза, че колкото по- малко се пънеш да го управляваш , колкото повече вярваш в някакво предопределение, толкова си по- щастлив

# 70
  • Мнения: 516
Или сме изместили в грешна посока ценностната си система? Твърде материален стана нашия свят май.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 383
secretgarden, съгласна съм. Наскоро с изумление четох, че в Скандинавието, където има най- висок стандарт на живот, има най- много самоубийства.

Защото малко ги пече слънцето.
Слънце - ендорфин - щастие.

# 72
  • Мнения: 293
Или сме изместили в грешна посока ценностната си система? Твърде материален стана нашия свят май.

Затова не писах в темата, какво да се обяснявам. Кое точно да управлявам?

А, пък, Сикрет, за мен мъдрост и философия на живот са идентични понятия... в един определен смисъл.

Всъщност щастието не зависи от мъдростта, а от философията на живот ...

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Уф, не отговорих по темата.
Та, не живея сама за себе си и в този смисъл живота ми е зависим. Остава, от мен да го направя така зависим, че да ми е приятно и поносимо. И тук, мисля, ключа е в баланса.

# 74
  • Мнения: 2 323
Затова не писах в темата, какво да се обяснявам. Кое точно да управлявам?



Чесън - може да пишеш, може и да не пишеш, както решиш. Темата затова я зададох така - кой както иска да я резбере. И ето, че и така се получи....И аз няма повече да се обяснявам Peace

# 75
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

А, пък, Сикрет, за мен мъдрост и философия на живот са идентични понятия... в един определен смисъл.

Всъщност щастието не зависи от мъдростта, а от философията на живот ...

Аз приемам , че философията се отнася до цялото общество и се натрупва с поколенията , а мъдростта си е някакво лично достижение и зависи хем от философията, хем от обстоятелствата, при които се стича животът ти  ...

# 76
  • Мнения: 645
В повечето случаи - аз. Останалото е в ръцете на Господ.

# 77
  • Мнения: 27 524
....или животът ви управлява вас?

Това е малко като писани ли са нещата или не. Не знаем. Само предполагаме  Peace

# 78
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Всъщност щастието не зависи от мъдростта, а от философията на живот ... Хакуна- матата ... Индийците били най- щастливи на света , нищо, че са бедни, мръсни и глупави  и нищо, че половината от тях спят по улиците .... ако успееш да живееш като дете , вероятно си поуспял да бъдеш щастлив , ако успееш да слушаш повече себеси и по- малко нормите, отново си по- щастлив ... ако не ти пука къде ще спиш и не се грижиш за прехрана, отново ...
Може би пък щастието зависи от мъдростта, само че зависи какво е да си мъдър. Преди няколко дена един психолог каза по телевизията, че умението да си щастлив е една от характеристиките за емоционалната интелигентност... Излиза, че много умните, които твърдят, че виждат реално живота и той не може да бъде източник на щастие, не са особено интелигентни емоционално.

# 79
  • Мнения: 503
Да, Мила. IQ и EQ са различни неща.

# 80
  • Мнения: 2 255
... Индийците били най- щастливи на света , нищо, че са бедни, мръсни и глупави ...
М,да,и ето го неслучайното мъдро,народно заключение:"лесно му е на него,нали си е прост".....

# 81
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Във философския смисъл - не смятам, че всичко е предначертано. Но и не съм толкова самонадеяна, за да мисля, че всичко зависи от мен. Има и непредвидени обстоятелства, и ако се изключат те, в конкретен практически план, бих казала, че управлявам живота си.

# 82
  • Мнения: 1 477
Май-май управлявам само зверилника в къщи  Simple Smile но и това ми е предостатъчно за сега

Общи условия

Активация на акаунт