помощ - колики! дотука нищо не помогна

  • 45 116
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
И ние сме така.Чух,че между 50 и 65ден, са  най-лошите колики.До сега се оправяхме с Colief,като наистина мн помагаха,но точно в този период само малко облекчават.По цял ден капризничи и той се побърква и аз се побърквам.Да ти кажа търпение му е майката!Изчакай да мине този най-трагичен период и дано да се пооправят нещата!Дано и двете да запазим силите и нервите си!

точно това си мислех тази вечер  Peace
според това, което четох, коликите продължават три месеца, т.е на нас ни се пада още 6 дни да броим напред и след това почваме обратно броене. Един вид, още 6 дни и правим месец и половина откакто са почнали коликите ни /а не от раждането ни/, след това ще чакам още месец и половина да спрат. /Боже, дано да не са 6 месеца, че има и такива случаи  baby_neutral/.
Та се чудех дали в момента не се получава нещо като пик на болките  newsm78

# 46
  • Мнения: 140
На нас капки не ни помагат,слагам я по корем върху мен и така се успокоява.И със сешоар пробвах,но ефекта-краткотраен.Давам чай БЕБЕЗАН и на HIPP,освен това и аз пия копър,анасон,резене,кориандър,ким,кимион.Комбинирам си ги или всички ги смесвам и си правя чайчета,приятни са на вкус,а и уж облекчавали чрез кърмата(пише до 2 литра на ден).Не ям млечни продукти и моя съвет е да ги спреш напълно,докато траят коликите.Четох,че безмлечната диета дава резултат след седмица,две.Не употребявам газирано,оцветени храни,боза,бобови,зеле,фъстъци,леблебия,яйца,царевица,пържено,подправки(най-вече черен пипер),какао,всичко,в което има химия(дори купените натурални сокове)гроздето ни се отрази много зле.Също някъде срещнах,че витаминните добавки,приемани от майката,можело да засилят коликите.Незнам дали всичко това има ефект,или нашите колики са по-слаби,но се търпят.Хайде успех и пиши дали нещо е дало резултат.

# 47
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
- ще изчакам два-три дни и почваме да редуваме сиропите един по един, да видим кой ще ни помогне

при капките за колики пише че ефекта идва след 3-4 дни. Хубаво е да ползваш поне седмица един вид и след това да опитваш друг. Ефекта не е моменталически. За хомеопатичните капки, отварите и зехтина не знам, но за медикаментозните поне така пише на опаковката.
Пиши кое ти е помогнало най много.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 524
no4a а какво ядеш и какво пиеш? newsm78
Буболина не съм чувала за Нормофлар - може ли малко повече инфо тук или на ЛС? За основна съставка и т.н.? Peace
korinka - благодаря ти, ще опитаме вероятно  Peace
galausa - покрай твоето питане и ние "намзахме" че бебони е пу пу много кротичък обаче от онзи ден нещо пощурява- обикновено към 20-21 ч. вечер и стурин преди и след първото манджане (да кажем 6--8-9 ч.) и направо не знам какво да го правя- дере се много силно което е много нетипично за него. А давам инфакол през цялото време- преди всяко ядене, а от снощи почнах и по 2 пипетки (то е по 1 по принцип). Авно сега има пик горкото на болките.
Ние утре стваме на 40 дни и дано почнат да намаляват вече че аман, горкото се измъчи Cry

# 49
  • Мнения: 6
 -
Цитат
единствено съвета на баба Ванга не ми допада, щото ако това е вярно, какво ще ги правя после тези косми, ако продължават да никнат по кръста и подмишниците. Цял живот ще режем черни косми ли оттам? Знам, че въпроса ми е разсмиващ, ама наистина си го мисля.
Казват,че спирали да излизат.А излизат 2-3 косъмчета-поне така е при бебето на което знам че му е правено масажчето.Но естествено ти си знаеш какво да избереш и изпробваш.Важното е на бебенце да му олекне,а и на теб също.Отново ви пожелавам успех в бързото справяне с коликите!  newsm10

# 50
  • Мнения: 262
педиатърът ме посъветва да купя  зехтин и да го преваря на водна баня 30мин. после преди ядене 3 пъти на ден да давам по4-5 капки.правех го ,защото до 3я месец бяхме с колики и то почти непрекъснато.най-силни бяха между 21 и 01ч.а през другото време пък мрънкаше и пъшкаше. забелязах,че като почна да изпуска вече газове се пооправи.

# 51
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте!  Stop
Както знаете, след като веднъж съм поискала помощ във форума, имам навика да разкажа на съветничиките си  Hug докъде сме стигнали

И така, да не дърпам дявола за опашката, но спрях вече всичките храни, които бяха съмнителни - домати, диня, сладкиши, кисело мляко, сирене и кашкавал, но може би защото не бяха минали нужните дни, все още си плачехме вчера. Сега ям само пълнозъренст хляб, супа и картофи във всякаква форма /без пържени/, не ползвам никакви подправки и пия чай от шипки, чай от копър и анасон, минерална вода и компоти.

Снощи си купихме Еспумизан. Давахме през нощта преди хранене /две хранения имахме/ и нямахме никакво пищене и сумтене след това  Party

Днес пак ще наблюдавам дали сме добре с  Еспумизана. Ако не - ще пристъпя към следващия сироп. Ако да, ще продължа така още 10 дни и ако се чувстваме все така добре - ще започна да си връщам храните една по една и ще наблюдавам дали го дразнят.

Иначе методите за успокояване на болките в силните моменти продължавам да си ги прилагам.
Това е засега, мами.
Целувам ви като най-добри мои приятелки  Heart Eyes  Hug   bouquet

# 52
  • Мнения: 5 362
Най-доволна бях от капките Еспумизан Peace
Затоплянето на коремчето вършеше също вълшебства,но го прилагах в много крайни случаи.
Като цяло Кики нямаше много и продължителни колики.
Успех с Еспумизана!Мисля,че той ще ви помогне.
 Hug

# 53
  • Мнения: 711
И ние даваме Еспумизан - по 20 капки преди ядене  Hug

# 54
  • Мнения: 1 081
Еспумизан-а помага определено, давахме му по 20 капки на хранене в края на храненето, отделно от това и чая на Хип против колики от копър, помагаше.

# 55
  • Мнения: 766
Момичета а Еспумизана не запича ли  newsm78
Че със Саб сиплекс /помагаха й/ но такава беля си докарах, че милото ми втори ден се напъва до почервеняване и я наливам с разхлабителен чай  ooooh!

# 56
  • Мнения: 568
последното което чух че е помогнало е
няколко капки зехтин преди хранене. Едни познати имат бебе със силни колики и това им помогнало след като опитали всичко.

# 57
  • Мнения: 881
Моята дъщеря имаше адски колики,не спеше,не ядеше и само ревеше.Какво ли не пробвахме-капки,кой каквото ни каже,чайчета на Хип и разни други,но единственото ни спасение беше Инфакол.

# 58
  • Мнения: 254
Оф, ние също имаме мнооооооого кисели дни от пустите колики - при нас, обаче са денем, не нощем, за щастие!
Аз открих, че в доста случаи бебка допълнително се изнервя от дрешките си и се оказва, че й е топло. Не че съм я навличала, но обикновено беше с боди с къс ръкав и чорапки, а сега я държа по боди без ръкав и босичка - по-спокойна е. Проверявам често крачетата да не са пък много студени. Вземи и това предвид. Ако сме у дома - давам цица в легнало положение и заспива така поне за малко,а ти се измъкваш лееекичко и имаш малко време за нещо друго Wink
Мен ме заинтересува зехтинската терапия - може да пробвам! Thinking

# 59
  • Мнения: 195
Присъединявам се с пълна сила към този кошмар. Ние сме на 42 дена и е страшно. Сина ми спи само сега на обяд между 13 и 16 и то защото съм включила климатика в хола, облякла съм го добре и в количката си спи на хладно. Но сутрин и вечер е непоносимо. Сутринта излязох ме в парка а той пищи, нося го, храня го, галя го не и не събрах ме очите на целия парк но такъв  живота. Аз опитвам да редувам капките Бейбинос, Еспомизан и Саб на всяко хранене давам различни въпреки че Еспомизана и Саб са едно и също. От вас тук разбрах че всъщност той се е запекъл а аз се чудя защо започна така жестоко да се напъва. Преди си акаше на всяко хранене без проблем. Сега ака на три хранения веднъж и цяла нощ се напъва жестоко. Издава звуци точно като мече. Давам и един немски чай но мисля че не е много ефикасен. Давах и другите чайчета споменати тук. Нищо не помага. Опитвам се да го предпазвам от превъзбуда и май има малко ефект. След като се нахрани и много хубаво се оригне, измивам дупето оставям го 10-15мин гол да порита и после веднага се опитваме да спим отново. Приятна атмосфера, леко хладно или на вън и когато около него е спокойно май и той е по-спокоен, но пак това са само предположения.

Само не разбрах как така да не ям повечето храни. Та нали се кърмим и той трябва да има основните добавки в кърмата. По горе има изброени почти всички полезни храни остават само картофи- горките бебета само на картофи ли ще го карат. Не съм съгласна с това. Може да не се яде бобени и млечни храни но плодове и зеленчуци в малки дози според мен са необходими.

Успех в тази неравностойна битка.

Общи условия

Активация на акаунт