БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 026 772
  • 4 992
  •   2
Отговори
# 480
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
изграждане на прагче от плочки /за да поръчам параван после/ с изграждане на сифон и съответно наклон за оттичащата се вода,

понеже съм позлвала подобно нещо, мисля че това е начинът за разделение на баня. Но не си поръчвай параван, а направо 2-3 алуминиеви вратички, като едната да е плъзгаща. Уф, дано ме разбра... при нас 1-та странична беше неподвижна, а осналите 2 се плъзгаха.

Не знам за майстор, но непременно си сложи сифон с по-голямо "ФИ" и дано да ти направят добър наклон. Иначе джапаш във вода от средата на къпането, та чак до края.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 742
Това е голяма играчка да се направи.Трябва да се къртят подови плочки,слагане на сифон ,а също така трябва да се изкъртят и плочки от първия ред.При самото къртене е възможно да се счупят още плочки.Доста сложна работа е .

# 482
  • София
  • Мнения: 7 987
Така.... Времето за Оскарите наближава и да си дам и аз моите номинации.  Mr. Green
Приключваме основен ремонт на едно жилище и искам да похваля фирмите, от които останахме доволни:
1. Дограма, душ кабина и вградено гардеробче - Братя Градеви. Вече 3-та поръчка, не сме имали проблем с тях до момента. С тях имам опит за: интериорни врати, дограми в 2 апартамента, душ кабина и вградено гардеробче с плъзгащи огледални врати (предстои да монтират последните две) .
2. Ел. инсталация - АА Груп (http://www.aagroup-bg.com/) Изграждане на нова ел. инсталация с дефектно-токова защита, цялостно окабеляване - силнотоково и слаботоково, изкарване на нов кабел от централното табло.
3. Цялостен ремонт - фирма Чапара ЕООД. Намерени по интернет, на случаен принцип. Направиха ремонт без да ни занимават с нищо и без да им висим над главите. Собственикът се занимава с работниците си, дава предложения, съвети, особено ценни за новобранци като нас. Работата им включваше: нови замазки, баня в ужасно състояние, нова мазилка, шпакловка и боядисване на стени, оправяне на пораженията след смяна на стара дограма, прагове, поставяне на гранитогрес и всякакви други дреболии.
4. Интериорни врати - Треска ООД.
5. Мебели - М и М 2005 ООД. Предстои монтаж на мебелите, но това, което са изпълнявали вкъщи, както и у приятелките, на които ги препоръчах, е с много добро качество. 

# 483
  • Мнения: 723
Здравейте момичета  bouquet

Правим ремонт в спалнята и бъдещата детска стая. В двете стаи настилката е дюшеме и искаме да го оставим, т.е. не искаме да променяме подовата настилка в двете стаи. Тъй като предишните собственици на апартамента не са се грижили много добре за дюшемето, а и цвета не ми допада особено - то има нужда от циклене, евентуално запълване на фуги и лакиране (като в детската стая искам да направя пода почти бял). Може ли някоя от вас, минала наскоро по този път, да ми препоръча фирма или майстор, които се занимават с циклене и лакиране на паркети и дюшемета (ако може безпрахово).

Благодаря предварително  bouquet

П.П. Може и на лични.

# 484
  • София
  • Мнения: 7 987
В момента съм оставила едни паркетчии да творят на строителния обект и чакам да ми се обадят да ходя да им платя. Ако те интересува, предполагам, че след няколко часа ще мога да дам отзиви как са се справили. Simple Smile Фугират, циклят и лакират стар паркет. Имаше някаква голяма машина с прахосмукачка в нея, предполагам, че това се води за безпрахово.

# 485
  • Мнения: 723
В момента съм оставила едни паркетчии да творят на строителния обект и чакам да ми се обадят да ходя да им платя. Ако те интересува, предполагам, че след няколко часа ще мога да дам отзиви как са се справили. Simple Smile Фугират, циклят и лакират стар паркет. Имаше някаква голяма машина с прахосмукачка в нея, предполагам, че това се води за безпрахово.

Да, интересува ме  Peace Просото не искам да се обаждам на първата обява в Интернет. Мерси много   bouquet

# 486
  • Мнения: 19 473
Това е голяма играчка да се направи.Трябва да се къртят подови плочки,слагане на сифон ,а също така трябва да се изкъртят и плочки от първия ред.При самото къртене е възможно да се счупят още плочки.Доста сложна работа е .
Всъщност майсторът, който дойде в къщи говореше за полагане на нови плочки върху досега съществуващите и изграждане на параван, като трябва да се уцели все пак наклона и новия сифон /този, който остава в заграденото да се свърже правилно с този в банята/. Не споря - сигурно е сложно и голяма играчка, ама да си го калкулират в цената и да ми я съобщят. А аз вече една седмица загубих да чакам от умрял писмо. Иначе давам по 1000 лв на всеки две години за душкабина - омръзна ми вече.

# 487
  • София
  • Мнения: 7 987
Да, интересува ме  Peace Просото не искам да се обаждам на първата обява в Интернет. Мерси много   bouquet

Докладвам, както обещах. Simple Smile Фирмата се казва Стандарт Паркет ООД, http://standartparket.com/
Около 30 кв. м. ги обработиха от 10.30 до 17ч., лакираха с лак Садолин на две ръце. Слагаха нови первази, лакирани и т.н. Доволна съм, на прима виста изглежда добре. Препоръчаха ни ги от фирмата за цялостния ремонт, та се надявам да няма проблеми.

# 488
  • Мнения: 723
Благодаря ти Милинка   bouquet

# 489
  • Мнения: 10
Ами и аз да препоръчам моя майстор казва се Ивайло тел.0897905237 ако сте от Русе.Теракот,фаянс,шпакловка,гипсокартон,камък.Изпробван  bouquet

# 490
  • Мнения: 19 473
изграждане на прагче от плочки /за да поръчам параван после/ с изграждане на сифон и съответно наклон за оттичащата се вода,

понеже съм позлвала подобно нещо, мисля че това е начинът за разделение на баня. Но не си поръчвай параван, а направо 2-3 алуминиеви вратички, като едната да е плъзгаща. Уф, дано ме разбра... при нас 1-та странична беше неподвижна, а осналите 2 се плъзгаха.

Не знам за майстор, но непременно си сложи сифон с по-голямо "ФИ" и дано да ти направят добър наклон. Иначе джапаш във вода от средата на къпането, та чак до края.
Шани, малко не е по темата, но защо не препоръчваш параван не разбрах? В смисъл аз ще си поръчам една неподвижна част и една "отваряема", но не искам плъзгащи врати, а да се отваря и да са стъклени с панти - мисля, че по-лесно ще се почиства, а от друга страна са доста по-красиви /и по скъпи съответно/

# 491
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eli6 - аз си мислех, че говриш за обикновен параван... не съм те разбрала, сори.
Иначе наистина в улеите на плъзгащите се вратички се трупа мръсотия, да. Но пък се чисти.
Когато си готова с твоя параван, моля покажи го. Струва ми се много идеен.

# 492
  • Мнения: 388
Здравейте Simple Smile

Някой може ли да ми препоръча майстор/фирма за климатик, че ни се скапа климатика, а така като гледам ще ни трябва още...
СПЕШНО ми е Simple Smile

За София става въпрос

# 493
  • Мнения: 729
Искам и аз да похваля нашите майстори.Правят всичко от покрив до най финните вътрешни ремонти.Трима са и работят на доста приемливи цени.Фаянс,теракот,гипсокартон,камък изолация, шпакловка,боя,покриви,плочници,замаски и какво ли още не.Много доволни останахме от тях-имат златни ръце.Става въпрос за В.Търново и региона.Телефон на лични.

# 494
  • Мнения: 120
Да се включа и аз.Преди 2 години правихме ремонт и майсторите ни бяха добри, но сте дали предостатъчно координати.Искам да похваля фирма "Мебели Цвети",която ни прави обзавеждането за спалнята -работят само с масив, изключителни професионалисти  и много точни хора. Много ни помогнаха да развием идеите си. И до днес с удоволствие влизам в спалнята си  http://www.mebelicveti.com/
Да ви попитам за добър майстор на перални. За София.И честит празник на всички мами  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт