БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 027 551
  • 4 992
  •   2
Отговори
# 1 425
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Аста, при нас беше така, оказаха се изгнили тръбите....първи майстор - взел скромните 500 лв и излял бетонов ковчег по средата на банята. Та се наложи....разкъртихме всичко, сменяхме тръби и нова баня.

# 1 426
  • Мнения: X
там е работата, че петната са на различни места по тавана, тоест не е една определена тръба според мен... наистина съм объркана. а как са слагани тръбите в пода... не съм се сетила да ги снимам, а и майстора не ми е предложил newsm78
Термография на скрити течове
http://hexagon-build.com/blog/?p=1471
http://elvidom.com/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D0%B2%D … D0%BE%D0%B2%D0%B5
Скрит текст:

# 1 427
  • Мнения: 5
Здравейте! Записвам се при вас, защото започваме ремонт. Някой знае ли каква е цената на квадрат за лепене на тапети и евентуално да препоръча майстор. Ние имаме материалите!

# 1 428
  • Мнения: 729
Здравейте! Записвам се при вас, защото започваме ремонт. Някой знае ли каква е цената на квадрат за лепене на тапети и евентуално да препоръча майстор. Ние имаме материалите!
Зависи от тапетите и помещението в което ще се лепи,но цената е около 2лв. квадрата.

# 1 429
  • Мнения: 5
Благодаря! А някой може ли да препоръча фирма за интериорни врати newsm78

# 1 430
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Предстои ми ремонт на баня по-късно тази година и съм в лек ужас  Laughing
Не разбирам как да си изчисля квадратурата на банята. Навсякъде пише ширина по дължина, но не разбирам дали това дава квадратите на цялото помещение или например на пода само... Питам, защото ремонтните дейности - къртене, лепене, гипскартон навсякъде са на квадратен метър и не разбирам как се изчислява точно. Ще се радвам ако някой може да помогне.

# 1 431
  • Мнения: 278
Предстои ми ремонт на баня по-късно тази година и съм в лек ужас  Laughing
Не разбирам как да си изчисля квадратурата на банята. Навсякъде пише ширина по дължина, но не разбирам дали това дава квадратите на цялото помещение или например на пода само... Питам, защото ремонтните дейности - къртене, лепене, гипскартон навсякъде са на квадратен метър и не разбирам как се изчислява точно. Ще се радвам ако някой може да помогне.

Защо не се консултирате с майстор, който да ви ги сметне? Ние скоро правихме баня и майстора ни сметна квадратура, материали- всичко. Направи ни оферта/в табличен вид/ и препоръки за вид материал, цени за материали, труд и тн. Доста точно и ясно сметнато и описано беше всичко. Крайния резултат не се размина с прогнозния на финала.

# 1 432
  • Мнения: X
Не разбирам как да си изчисля квадратурата на банята. Навсякъде пише ширина по дължина, но не разбирам дали това дава квадратите на цялото помещение или например на пода само...

Лице на повърхнина на паралелепипед е сборът от лицата на стените му.
S = 2 . ( a.b + b.c + a.c ) и изваждаш лицето на тавана, освен, ако и него не го облепваш с плочки.  Simple Smile
http://sbornik.biz/5class/Urok_20.php

# 1 433
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Предстои ми ремонт на баня по-късно тази година и съм в лек ужас  Laughing
Не разбирам как да си изчисля квадратурата на банята. Навсякъде пише ширина по дължина, но не разбирам дали това дава квадратите на цялото помещение или например на пода само... Питам, защото ремонтните дейности - къртене, лепене, гипскартон навсякъде са на квадратен метър и не разбирам как се изчислява точно. Ще се радвам ако някой може да помогне.

Защо не се консултирате с майстор, който да ви ги сметне? Ние скоро правихме баня и майстора ни сметна квадратура, материали- всичко. Направи ни оферта/в табличен вид/ и препоръки за вид материал, цени за материали, труд и тн. Доста точно и ясно сметнато и описано беше всичко. Крайния резултат не се размина с прогнозния на финала.

Консултации ще има на по-късен етап. Просто искам в момента да разбера как изчисляват квадратура на помещение, на всяка стена отделно или друг начин... Това е с цел да си сметна грубо разходите за майстори. Другите разходи имам представа колко ще бъдат.

# 1 434
  • Мнения: 976
     Най-грубо се смята така - колкото средства отиват за материали, толкова и за труд. Разбира се, ако не избирате плочки от по 100 лв./м2.  Защото една баня не е физкултурен салон - голямо и право, има чупки, дупки - даже в рима! - монтаж на уреди... И най-страшното - ако намерите наистина съвестен майстор, което сега е хипер рядко, той ще се сблъска с безочливо-безсъвестните оставени ръце на своите предшественици, или както ги нарича нащият майстор "изненадки", и тогава времето за поправянето им става двойно от това, ако се прави всичко ново. Защото на крива мазилка да лепиш плочки е по-трудно и грозно, отколкото да махнеш мазилката и да измажеш наново, та да лепиш право... А някои клиенти пък решават, че като купят големи плочки за баня 3-4 квадрата, ще стане по-бързо - ела да видиш рязане и кроене за двойно повече време, прах и пот... Може много още да се пише, но засега толкова. Дано да съм била полезна.

# 1 435
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Искам да препоръчам майстора, който направи ремонта у нас. За Пловдив, Девин и региона. Изключително съм доволна, много коректен, работи точно, веднъж разберете ли се за цена и време за работа - няма мърдане, толкова колкото е казал, тогава когато е казал. Не съм му висяла на главата изобщо, дадохме му ключове, занесохме каквото сме купили и избрали, разбрахме се какво да купи той (примерно аз съм си избрала плочки, той си купува лепило и там каквото за плочките). Лепи ни плочки в баните, кухнята и коридора, сложи изолация, измаза и боядисва стаите. Сложи ламината и первазите. Сложи всички чешми, тоалетни и мивки. Прекара половин нова ел. инсталация, цялата нова за кухнята и кабели за нет и тв до всички стаи. Ремонтира терасата - изцяло нов парапет, нови решетки (на първи етаж сме) и измаза. Всички шкафове в кухнята ги направи той, монтира пералня, сушилня, печката, котлоните и абсорбатора. Изгради наново ВиК инсталацията за банята и кухнята (кухните по проект 78 година не са предвидени за миялна, пералня и сушилня, но аз искам). А, и изкърти старата баня и кухня.

Веселин Узунов
0885914901

# 1 436
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
http://brightservice.hit.bg/ - горещо препоръчвам, много коректен и разбиращ от работата си. Фирмата е в Пловдив.

# 1 437
  • Мнения: 4 127
Янтра точно си търся майстор за паркет
как вървят цените за монтажа му-може и на лични Peace
и аз да похваля двама майстори
единия петко-телефон ще пусна по -късно - прави таваните с кнауф и шпакловка на стените, и взима евтино
другия росен 0897808645, ни облича камината с кнауф, но знам че прави всичко с гипскартон

# 1 438
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Не се занимава с естествен паркет.

# 1 439
  • Мнения: 4 127
аз ще слагам ламинат, не естествен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт