БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 020 745
  • 4 992
  •   1
Отговори
# 3 630
  • Мнения: 96
Здравейте, предстои и ни ремонт на баня и искам да се ориентирам, горе долу каква сума ще ми е необходима за труд - поставяне на плочки. Ще съм благодарна да ме ориентирате цената на квадратен метър.

# 3 631
  • Мнения: 452
Здравейте, предстои и ни ремонт на баня и искам да се ориентирам, горе долу каква сума ще ми е необходима за труд - поставяне на плочки. Ще съм благодарна да ме ориентирате цената на квадратен метър.
Не обективно да се каже цена на кв.м. Мога да и кажа че една баня на мен ми излезе - 700 лв, само за труд ама са 4 прави стени, без смяна на на ВиК.
Другата баня вече отидох към 1500 лв за труд - със смяна на ВиК, промяна на мястото на тоалетната и мивката, монтаж на душ кабина, съответно два сифона.
Реална цена може да се даде ако се види.
Координати на майстор мога да дам на лични.

# 3 632
  • София
  • Мнения: 1 742
Здравейте, предстои и ни ремонт на баня и искам да се ориентирам, горе долу каква сума ще ми е необходима за труд - поставяне на плочки. Ще съм благодарна да ме ориентирате цената на квадратен метър.
За баня се дава цялостна цена ,а не на квадрат.Цената зависи от сложността на изпълнение на плочките.

# 3 633
  • Мнения: 969
Доста често се случва тук някой да рекламира не просто случаен майстор, а свой близък човек. Не виждам нищо лошо в това, норамлно е. Само трябва да се добави: това е моят съпруг, брат, братовчед или шуринайко. Така е коректно, всичко е ясно. Прикриването на взаимоотношения само вреди в дългосрочен план. Защото в един момент всичко излиза наяве. Ако не взаимоотношенията между пишещ/рекламиран, то "майсторията" на някои от тези, които може и да не знаят, че телефоните им се развяват във форума.
Та предлагам да вдигнем леко нивото на морала, за да си бъдем взаимно полезни.
Благодаря на тези, които ще последват молбата ми!

# 3 634
  • Мнения: 4 321
Здравейте, предстои и ни ремонт на баня и искам да се ориентирам, горе долу каква сума ще ми е необходима за труд - поставяне на плочки. Ще съм благодарна да ме ориентирате цената на квадратен метър.

Освен от чупки, допълнителни работи и т.н., поставянето се оскъпява, ако се слагат декоративни плочки като акцент и ефект - фриз, само няколко плочки със същия размер, различни цветове и напасвания....

# 3 635
  • Мнения: 969
Здравейте, предстои и ни ремонт на баня и искам да се ориентирам, горе долу каква сума ще ми е необходима за труд - поставяне на плочки. Ще съм благодарна да ме ориентирате цената на квадратен метър.
За баня се дава цялостна цена ,а не на квадрат.Цената зависи от сложността на изпълнение на плочките.
Коректно е да се дадат единични цени (на кв. м., на линеен метър, на брой), както и тотал. По време на ремонта ако/като излязат допълнително неща ще е ясно по какви цени се смятат, а не по обичайната практика с извиването на ръцете.

# 3 636
  • София
  • Мнения: 1 742
То затова е добре да има проект на бъдещата баня и да се знае какво точно ще се прави да се уточни цена в началото.

# 3 637
  • Мнения: 969
То затова е добре да има проект на бъдещата баня и да се знае какво точно ще се прави да се уточни цена в началото.
Всеки проект в процеса на работа подлежи на по-големи или по-малик корекции. Даже и моите. Така че коретктното е да се дават единични цени освен сумата. При някаква промяна, цената не подлежи на спор и някой да остане с горчиви чувства (най-често клиента).
Специално за баня важните единични цени са:
1. цена на редене на конкретните плочки (някои майстори като видят плочките и почват да се "огъват" колко било трудно точно тези да се наредят;
2. линеен метър фриз;
3. линеен или квадратен метър пано;
4. квадратен метър хидроизолация;
5. линеен метър лента за хидроизолация;
6. свадратен метър шпакловка/изправяне на стени;
7. нови стени - кв.м.;
8. бутане/къртене - това обикновено е по-уговорка, но понякога излиза в процеса на работа това като допълнително;
9. Грунд - кв.м.
10. фугиране (не би трябвало да е отделно, ама знае ли човек);
11. водопровод - точка и на метър;
12. канал - точка и на метър;
13. монтаж на: сифон, линеен сифон, мивка, чиния, структура, душ, биде, други;
14. електричарски неща - осветление по точка и метър, ключ, контакт, вентилатор, друго;
15. линеен метър лайстна;
16. Латекс или други видове бои.
Ей тия неща ако са уговорени предварително като единични цени не би трябвало да възникнат спорове.

# 3 638
  • София
  • Мнения: 1 742
Здравейте, предстои и ни ремонт на баня и искам да се ориентирам, горе долу каква сума ще ми е необходима за труд - поставяне на плочки. Ще съм благодарна да ме ориентирате цената на квадратен метър.
 
https://remontira.bg/remont-na-bania

Ето тук има ценоразпис на цените по тях можете да се ориентирате.

# 3 639
  • София
  • Мнения: 238
Звъни на sosvik. Не взимат евтино, но реагират много бързо. Това с източването ще го плащате всички. Нали знаеш?
Знам разбира се, по-добре да го платим като студена вода с допълването на инсталацията сега, отколкото като топла след пускането на парното.
Благодаря ти!
Пиша малко късно, но за информация на други в нужда - свършихме работа, но не с Иван Кьосев, не и със SOS ВиК на които имейла и телефона се оказаха неактивни. От първите постове в темата се свързах с Боби Борисов, препоръчан беше за радиатори и парно, всъшност извършва всякакви ВиК услуги за София и региона. Много съм доволна, коректен, сръчен, нормални цени.

# 3 640
  • София
  • Мнения: 3 558
Здравейте,
Ще се радвам някой ако може да ми препоръча майстор за малък ремонт на таван в баня, смяна на тапети и боядисване. Става въпрос за малък апартамент в Павлово.

# 3 641
  • Мнения: 51
Здравейте, нуждая се от коректен майстор за лепене на плочки около 25 кв.м коридор и кухня за София.Очаквам координати на лични,спешно ми е.

# 3 642
  • Мнения: 4 385
Здравейте! Препоръчайте ми майстор в Пловдив за монтаж на шкаф за баня с осветление.

# 3 643
  • софия
  • Мнения: 25 203
Скрит текст:
Да започна с хвалбите и аз:
Нашите майстори се оказаха много добри и доста бързи. Спазиха си сроковете, за всичко намират отговор, банята стана безупречна при все, че беше трудна баня, защото старите собственици бяха правили някакви изумителни неща, а и стените бяха мега криви. Изкъртиха всичко (което не беше лесно, защото старите собственици бяха изградили някак цяла стена вътре в банята уж нещо като вана с плочки и цимент), подмениха ВИК-то, изравниха стените (не с гипскартон), положиха хидроизолацията, налепиха плочките по мое мнение супер качествено,  наклона е перфектен, фугираха, монтираха окачен таван с лунички, утре ще монтират санитарията и сме готови. По мое мнение за всичко, което свършиха и за състоянието на банята, ни взеха съвсем нормална да не кажа ниска цена.
Координатите са на ръководителя: Васил - 0882077687 Много е добър. За всичко си има хора. Прави точен проект и като ти каже цена, това е цената. Може да се качи единствено, ако ти поискаш нещо отгоре (ние искахме и някои неща по ВИК на кухнята). Имате си договор. Спазва си уговорките. Общо взето, имахме късмет, че попаднахме първо на него особено като чета мъките на други потребителки с този така сложен ремонт - на баня.


Искам да споделя, че заради това мнение, а и заради още няколко положителни мнения във форума, решихме да наемем въпросния Васил за нашия ремонт. Обадихме му се и сключихме договор за извършване на шпакловане и боядисване на стени и тавани и ремонт на бани. Въпреки, че бяхме платили за шпакловане на всички стени и тавани и боядисване на две ръце, той шпаклова само където той реши,че е нужно и боядиса с една ръка. За баните се бяхме разбрали да ги довърши напълно – включително и монтаж на аксесоарите, но дори не довърши таваните, а плочките бяха залепени под всякаква критика – залепени на криво плочки, лошо фугиране, проблем с наклоните на подовете. Да направи прав ъгъл или права стена също не е по силите му – нямаше структура от гипскартон, която да е под прав ъгъл. Моноблоците ни бяха монтирани почти до земята и не бяха спазени никакви стандарти, което направи тоалетната ни неизползваема. Всеки път, когато му показвахме нещата, които не са наред, ни посрещаше с оправдание и обещание, че ще ги оправи. Когато започнахме да изискваме от него да започне да отстранява дефектите, спря да идва и да си вдига телефона, въпреки, че всичко му беше платено. Също така му платихме допълнително още около 20% от договорената първоначална сума, защото според него е извършил дейности, които не бяха в договора. Беше ни обещано целият ремонт да приключи за 3 месеца, а с всичките разправии се проточи 7, след което трябваше да търсим нов майстор, за да изправи стените, да боядиса и да оправи и довърши баните. На всичко отгоре трябваше да ни монтира интериорни врати, за които си платихме и които така и не видяхме. От 4 месеца съпругът ми го издирва да ни върне парите и му звъни по 30 пъти на ден, а той или не вдига или обещава да ги  върне до 2-3 дни, което така и не се случва.
Искаме да ви предупредим, че този човек е изключително некоректен и определено мястото му не е в белия списък на майсторите!!!
Незнам защо ти определяш на кой каде му е мястото, този коментар си е твои но никой не знае дали е така както казваш. Нормално е от 20 доволни да има и някой недоволен. Но лошото е че хората които са доволни не пишат, а само ако нещо нейм изнаса се почва плюене. Но въпреки коментара ти, и заканите ти че ще направиш така че да не работа, от този форум направих 3 проекта и хората са доволни но както казах когато всичко е ок, не се пише.
А какво определя, че това, което ТИ пишеш е истина? Не е ли по-коректно да отговориш на отправените обвинения, защото те са доста конкретни?

# 3 644
  • Мнения: 3 748
Вик майстор за някакъв теч в стената да ми препоръчате? По възможност да има термокамера..

Общи условия

Активация на акаунт