Декупаж (салфетна техника) -6

  • 34 255
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
Миражче, има и шаблон,  и релефна паста, и гел за 3D ефект.
Айде де-е-е-е , ти като професионалист даваш тон и сега всички ще започнат да припяват в един глас, че е много хубаво.Трябва ми обективно мнение.

Между другото тази четка, която ми препоръча, широката, е просто страхотна!  bouquet

# 271
  • Мнения: 1 303
Кампари-страшно ми харесва,но моето мнение може да не е обективно,аз не че много разбирам,но ми изглежда страхотно newsm10

# 272
  • Мнения: 1 726
Лелееее браво на вас, нямяше ме 1 месец и сте извъртяли цели 2 нови теми smile3501,
 чак се учудвам че не сте спретнали още някое конкурсче newsm08

# 273
  • Мнения: 1 403
Кампари, невероятно изпълнение!    bouquet На живо сигурно е още по-впечатляващо! Но понеже апелираш към критика...тези лалета ми се виждат несъответстващи по големина с останалите цветя...Аз бих ги махнала или заменила с нещо друго...Ама аз не бих могла да направя такъв 3-д декупаж де Simple Smile Ако човекът, за когото е предназначено, те обича или разбира от декупаж, съм сигурна, че ще го оцени и ще го хареса много!

# 274
  • Мнения: X
Fancy N,

права си за лалетата, ама нямаше какво да сложа на тяхно място. Rolling EyesВече за махане или слагане на нещо  и дума не може да става.  Naughty Всичко е запечатано с лак.
Всъщност, питах за  критика, защото моят мъж ми каза, че черното приличало на жалейка. Crossing Arms И за това исках да знам дали е така или не е.Не го казах в началото, за да не ви повлияе на мнението.

А човекът, за когото е, въобще не ме познава.Един ми го поръча за подарък на друг. CrazyПознавам този, който ми поръча да го направя. Wink
Идея си нямам дали поне единия от тях разбира от декупаж.


Благодаря ви, момичета, за хубавите и мили думи  и  за изказаните  мнения!  bouquet

# 275
  • София
  • Мнения: 983
Ха Здравейте  Hug
Отпуската свърши, а с нея и моето пребиваване извън гадната София Cry  Ама вие гледам, не сте си губили времето - БРАВО   bouquet

Добре дошли на всички нови "заразени"  Hug Отивам да ви чета и да ви гледам красотите  Heart Eyes

# 276
  • до морето
  • Мнения: 208
ето го потникът, другите работи още не са за показване  Grinning
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3897620
Браво потникът е станал страхотен  bouquet!Моля те baby_neutral би ли ми показала какво лепило използваш?И още един въпрос, как нанасяш лака преди да сложиш салфетката за да не остане лепило извън мотива?При мен не се получи и после се виждаше останалото лепило Embarassed

Браво и на останалите за произведенията които сте сътворили  Hug ,доста време ще мине докато стигна вашето ниво  Blush

# 277
  • Мнения: 1 065
Кампари, на мен пък точно черния фон ми изглежда много стилен, невероятно изпъкват на него цветята. Чак капки ли има по тез листа? Много хубаво, много. Останаха ми очите на тези цветя. Само лалетата мъъъничко ... де да знам.
Пък аз за розАвото се хваля, още ми избиват сълзи като се сетя  Grinning и ми става едно такова мило и подсмърчащо.
Но кутията наистина ми беше много измъчена- цял ден съм рязала рози. Изрежа една, изтръпнат ми ръцете, почина си и отново.
За лака обаче нищо не казвате. Така ли ще лепнат всички неща, които лакирам с него? Нещо не се спускам да чета етикети на чужди езици и мъжът ми вчера ми казва- ти какво искаш, не виждаш ли, че е петролен дестилат  newsm78

# 278
  • Мнения: 440
И една друга клиентка/или май бяха 2 newsm78/ се беше оплакала от този лак.Но на мен ми се струва,че той не е на водна основа-щом като не можеш да си измиеш четката с вода,затова трябва да чакаш по-дълго,за да изсъхне.Но ако за 2 дена не е изсъхнал по-добре си купи някой на водна основа,още повече в твоето положение-що се тровиш/имам впредвид,че дори лака да не мирише ползваш разредител за изчистването на ръце,четка/

Е най сетне и Моби се появи-хайде залавяй се за работа,че новите попълнения ни скриха шапката-те тия не спят миличкитеизглежда това е синдром на новозарибените Mr. Green

# 279
  • Мнения: 1 403
chiges, много е красива кутията ти, влюбих се в нея! Heart Eyes Аз съм много доволна от лака, който беше показала Кампари/обаче с такива темпово се движим, че вече не помня дали в миналата тема/. Той е  от серията Хамелекон, водоразредим, лазурен лак,безцветен. Бързо съхне, почти не мирише и четката се мие много лесно с вода. А като твоя не съм ползвала.
Кампари , въобще не ми беше минало през ума за жалейка...Изкуството се възприема индивидуално от всеки Thinking Много е красиво произведението ти и много ще го харесат! Heart Eyes

# 280
  • София
  • Мнения: 983
Мираж, не успях да мина през магазина ти и много ме е яд  Sad Ходих до Варна само веднъж и то вечерта - нямаше вероятност да работиш по това време. Нищо - живот и здраве догодина...  Laughing
Да си изчистя къщата тия дни и се захващам и аз за декупажа  Peace

Хайде, стига съм спамила.

chiges, на Пебео съм ползвала един лак - в същата опаковка, само че не беше УВ, а обикновен акрилен матов и нямах проблеми със съхненето му. Този да не би да е с изтекъл срок  или някаква кофти партида newsm78. Може да провериш и в сайта им какво пише по въпроса  Thinking

# 281
  • Мнения: 1 065
Явно ще трябва да го сменя този лак. Поръчах на гаджето да се огледа за продукти на Хамелекон  Simple Smile
Не можах да намеря нито срок на годност, нито пък със сайта се справих, щото е на френски  Confused. Аз може да съм от френското поколение, но нищо не разбрах. Като го купувах беше дълбоката зима на 1947 година и дори не знаех какво точно търся, а жената в магазина ми го препоръча. Имам едно малко шишенце на водна основа, ама съм свидла и си го пазя за специални случаи

# 282
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Привет!  Hug
Нямах нет почти два дни, и сега се нагледах отново на страхотни творби! Браво на всички!  Peace  bouquet
Нека и аз да се изкажа за творбата на Кампарито, че гледам, че събира мнения.  Wink Не ми прилича на жалейка черният фон, а стои доста ... как да кажа...стилно, елитно. Букета е много хубав и като гледам си спазила дори основните правила в икебаната. Лалетата според мен са си точно на място, те като най-ниско поставени олицетворяват земята в скалата при икебаната. Тъкмо са и най-малки по размер. Супер е Кампари! Няма какво да търсиш "Под вола теле". Дано и този, който получи подаръка го оцени по достойнство.  Peace
Аз продължавам да творя. Направих две чинийки, още едно шише, пепелник и една саксия. Ще ги видите по-късно.  Wink
Хубави дни на всички и Честит Празник!   bouquet

# 283
  • Мнения: 252
Chiges, лака, който си показала е на полиуританова основа(дано да се пише така), а не на водна, и затова четката се чисти с разредител. Използва се за предмети, които ще са изложени на атмосферни влияния, а UV фактора е за да не се напуква лака от слънце и. т.н. Мисля че е много подходящо за саксии. А лепне, защото му трябват поне 24до48 часа. Но после пък е много устойчив.  Аз обаче, сигурно както повечето, предпочитам продуктите на водна основа.
Кампари, страхотно е изпълнението, наистина Shocked  bouquet Може ли да го снимаш и малко по отдалече?

# 284
  • Мнения: 397
chiges,май пак ти пита какво може да се исползва за декупаж  за лепене...всичко....изрязани тапети, рисунка от списание,плат, и направо всичко  за какво си сетиш....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218465.40

это ти дам пример....стари саксии, малко  латекс и оцветители, остатки от салфетки и най евтин лак за битово исползование...

Общи условия

Активация на акаунт