Давате ли пари?

  • 3 688
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
По улиците - давам само на възрастни хора, много пъти съм давала и на такива, които не са просели. За щастие никой не се е обиждал (защото съм допускала да се случи).  Иначе относно акции - само под формата на смс-и, нямам спирачки.  На цигани - никога, на тези които ми  цапат (мият) стъклата също.

# 16
  • Мнения: 2 673
По улиците вече не давам. ВЕДНЪЖ на ВИтошка дадох на едно малко цигане два лева. Майката се появи отнякъде грабна му парите..а то взе да е рънка за геврек, но тя му се разкрещя, а мен ме подгониха да давам още..ОТТОГАВА - на никой НЕ давам нищо! По банкови сметки ми е неудобно да превеждам, СМС-и пращам обаче винаги.

# 17
  • Мнения: 4 916
На малки сополиви циганчета пари не давам. Веднъж дадох на едно ябълка, а то я изхвърли.
Левчета давам само на един човек, който свори на цигулка в подлеза на Плиска, и един друг с акордеон на подлеза на Орлов мост.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
Ако давате на просяците - не се сърдете, че ги има. Те се приучават, че и това е бизнес, и го практикуват. Нищо чудно някои от тях да изкарват повече от вас. Да не говорим как това поощрява малоумните циганьори да се осакатяват, да осакатяват собствените си деца и да малтретират бебета по големите кръстовища, принуждавайки ги да дишат олово в големи количества.

# 19
  • Мнения: 4 111
Давам често. Само на нахалници не давам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Пари на ръка не давам нито на просяци, нито на тези, които ми званят на вратата! Naughty Naughty
SMS-и пращам редовно. Hug
Пари в сметка превеждам, но рядко. Tired

# 21
  • Мнения: 47 995
на цигани и просяци- никога Naughty
мъжът ми много съжалява бабичките и редовно купува от тях плодове, заленчуци и цветя
смс пращам за лечение, за наводненията например- не, защото миналата година не се видя изобщо какво стана с парите от смс точно за наводненията Tired
пари по сметка превеждам рядко-нямам възможност а и наскоро разбрах за един случай, при който някои неща се изопачават и вече все по-малко вярвам на подобни инициативи

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз също съм давала на някои от изброените и съм го правила от сърце.Ако бях богата бих давала много повече и много често.Не дай си Боже да стигнеш някога от другата страна,тогава?Затова човек винаги е нужно да се постави на мястото на отсрещната страна,макар и само за един момент.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 702
На цигани пари не давам. На просещи млади хора - също. Имаше един дето всяка вечер на спирката на гарата обясняваше на чакащите, че си е загубил портфейла и не можел да си купи билет да се прибере. От мен е искал два пъти, а в същото време аз се прибирам след 12 часов работен ден   #2gunfire
На възрастни хора давам, на улични музиканти също, но не и на такива, които се лепват за теб и пеят/свирят, като ти дишат въздуха.
СМС пращам понякога. Най-често изпращам пари по сметка.
На такива дето звънят по къщите нямам доверие и не давам.

# 24
  • Мнения: 5 539
Давам понякога, когато почувствам, че имам нужда да дам. Действа добре на душата.
Давам, когато преценя, че човекът насреща наистина има нужда.
Пращам смс-и за някои кампании.
Превеждала съм и по банков път пари няколко пъти.
На фондации не давам никога. Когато ми звънят на вратата също, дори не отварям.

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На циганета не давам, от тогава, когато едно от тях хвърли кроасана, който му дадох. Кроасанът си беше опакован, току що купен. Каза, че иска стотинки, защото е гладно...
СМС-и пращам, по сметка превеждам...както дойде.
Как решавам на кого да дам? Не знам...Както го почувствам...

# 26
  • Мнения: 2 249
преди давах на всички-преди 2 години спрях Crossing Arms

наслушах се на истории на прояци с лъскави коли Rolling Eyes #Crazy

това,оето съм виждала със собствените си очи ми е достъчно да се отвратя

1.просяка,който се влачи на колене по софийските улици да си ходи нормално след "работно време"

2.момиченце,което познавам от години и редовно хранех и пременявах с дрехи(тогава беше на 5г-сега е на 11 май)-ме засече в ресторанта "при яфата" и само за 15 мин докъто се разходи до 3тия етаж се върна с 30 лв-за майка му били #Crazy

3 най-пресния ми случай-преди 4 дни в пловдив-похапваме на едно заведение-минава дрипавия просяк-момче на около 25 год-естествено беше изгонен от нас,но други му дадоха-малко по-надолу го видяхме на една пейка как си вади телефона-последен крясък на модата с хедсфри и всички екстри(което ме навежда на мисълта ,че не е откраднат току-що) и си лафи спокойно-уговаря си срещичка на някакво кафенце

ако има желание човек да дава пари-има 1000 начина ,които са по-стойностни и наистина би помогнал

п.с. забравих-преди време дадох визитка на една жена,която уж събираше пари за операция на болно дете по кафетата-обясних й,че ако се свърже с нас-може да помогнем с голяма сума-познайте дали ми се обади???!!!

п.с. аааа любимото ми е-видимо пийнал младеж ми поиска 30 лв назаем да се приберял до някъде си с думите"ще ти ги върна'-хихихихих

# 27
  • Мнения: 4 447
Случвало ми се е да дам, но на цигани - нивгаш.

Имаше две момчета, които свиреха на гайди на Витошка, всеки път много ме трогваха! И единия път ми докривя, че нямах да им дам Crossing Arms
Имаше и едно момче, което свиреше на цигулка... и на нея съм давала.

А тия дето мажат прозорците по кръстовищата - направо им пускам чистачките и вода. Аман!

На такива младички направо има заявявам, че с нищо им няма да идат да работят!пък!

А ако знаете колко умно гледат, когато ги попиташ: "А ти какво ще ми дадеш?"  Twisted Evil

Смс-и пращам, да но не за да разбера дали аджеба ставам за модел ли не ли.... Обаче да си призная, не съм пратила за хората от Калояново и не мисля и да пращам. Що? Щото...така.

# 28
  • Мнения: 2 407
Давах, прди, на хора който обикалят по масите и ти оставят някакви дрънкулки, но установих, че нито са глухи, нито нищо.Давах на тези който показват картончета,че е помощ за няке болно дете,но и на тях вече не давам.
Сега давам рядко, смси пращам!

# 29
  • Мнения: 153
Давам, съдбата ще си "свърши работата" ако парите се събират с користни цели.

Общи условия

Активация на акаунт