Мнение за пълна упойка за секцио

  • 2 881
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
Бях първо с епидурална, а после зараду усложнения при раждането с пълна. Както разпрявях, че ми е лошо, анестезиолога ми сложи една маска и ми каза "Дишай и всичко ще се оправи!". Събудих се без проблем, просто си отворих очите и си поисках телефона. Набрах си на спийд дайл, даже отказах да ми помогнат.
Като те гледам как се шашкаш обаче си мисля, че пълната упойка е добър избор за теб, ако си с епидурална или спинална слушаш екипа как работи, ако има по-напрегната ситуация е побъркващо.
Не ме е боляла глава. Успех, не го мисли, само си вгорчаваш останалите спокойни дни.  Peace

# 16
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
За незнаещите...упойката как се слага...обърка ме следното:

накара ме за изпия една спринцовка с нещо като вода вътре

Това не е самата упойка.
Мисля, че е сода, но не съм съвсем сигурна. Някакъв солен разтор беше.
Упойката я инжектират!

# 17
  • Мнения: 169
Има много теми за и против вагинално раждане и секцио,но мен в случая ме интересуват впечатления на мами,които са минали секцио с пълна(не епидурална и спинална) упойка.Малко ме е страх именно от тази част на опреацията,другите процедури около секциото са ми ясни,също така,че ще има и болки няколко дни след това.Има ли видове пълни упойки и от какво зависи благополучното и бързо най-вече излизане и възстановяване от такъв вид упойка.

А ти защо искаш точно секцио, и то с пълна упойка, налага ти се по медицински показания или просто ти искаш. Ако е второто - не те съветвам по този начин, ако всичко е наред с бебето и теб и разположението му, раждай си нормално. То би трябвало и лекарите така да те посъветват, доколкото знам, ако са добросъвестни. Другото е за краен случай.
Не искам да внасям смут в темата, но съм чувала, че пълната упойка дори и лесно да излезнеш от нея, има негативен ефект върху тялото за в бъдеще. Не е безобидно. Разбира се, ако такова нещо се налага, е съвсем друга тема ... Говоря дали има начин да се избегне.

# 18
  • Мнения: 4 111
И аз бях с пълна - инхалационна. Дишай - каза анестезиолога, дълбоко, заради бебчето. Събудиха ме на операционната маса и ме питаха как ще се казва бебето ми и аз как се казвам (или кой ден е днес, вече съм забравила). Операцията ми беше на обяд, последната храна и вода бяха вечерта преди операцията, но без тежки храни като боб, зеле и подобни.

# 19
  • Мнения: 4 915
Пълна упойка при секцио не се прилага в повечето болници в София. Има изключения при различни случаи, или по настояване на лекаря, по преценка на анестезиолог. Но като цяло, пълната упойка не е безопасна нито за бебето, нито за майката.

Кое те притеснява при спиналната упойка?

Раждала съм два пъти със спинална, и имам операция с пълна упойка. Спиналната е за предпочитане, определено.

Най-добър избор можеш да направиш след разговор с твоя анестезиолог преди секциото. Нека ти разясни рисковете и плюсовете на упойките.

# 20
  • Мнения: 689
И аз бях с пълна - инхалационна. Дишай - каза анестезиолога, дълбоко, заради бебчето.
  Peace И аз бях с такава упойка. Събудих се в реанимация. Не си спомням да съм имала кой знае какви болки.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 361
Аз родих по спешност с Цезарово сечение. Не можех да стоя и секунда мирно от контракциите, заради това ми сложиха пълна упойка. Анестезеолога отказа да се пробва със спинална, то аз не можах да застана мирно .

Не помня как са ми я вляли, помня, че вече ме извеждаха от операционна, когато се събудих. Бах замаяна, малко завалвах думите, но излязох много бързо и си бях съвсем добре. Беше ми студено, но то е студено винаги след раждане, не е от упойката.

Само 1 път ми сложиха аналгин, без обезболяващи бях и то ми го сложиха след като излязох напълно от упойката. Казаха ми , че е опасно да не реагирам, ако се натрупат и двете. Болката си беше там, но не помня да е било страшно. Аз хич не търпя на болка, ама хич. Значи всеки може да я издържи без проблем.
 Simple SmileСега си мисля пак за пълна, защото съм ужасна паника и ако стане някакво усложнение ще откача, ако съм в съзнание.

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
За незнаещите...упойката как се слага...обърка ме следното:

не съм раждала секцио и с упойка, но са ме оперирали с пълна упойка. На мен ми я вляха в системата, която ми бяха сложили по рано за да ми вливат разни течности.

# 23
  • Мнения: 4 111
И аз бях с пълна - инхалационна. Дишай - каза анестезиолога, дълбоко, заради бебчето.
  Peace И аз бях с такава упойка. Събудих се в реанимация. Не си спомням да съм имала кой знае какви болки.

О, аз си спомням, имах болки и то големи. Какво ли не ми даваха венозно и  пак ме болеше много. Раздвиждането също не беше лесно и безболезнено.

# 24
  • Мнения: 4 915
.....Сега си мисля пак за пълна, защото съм ужасна паника и ако стане някакво усложнение ще откача, ако съм в съзнание.
Ако станат усложнения, приспиват майката през маска за няколко секунди.

# 25
  • Мнения: 498
Остави ги тия упойки,ами си живей живота.Аз до последно не знаех що е то упойка пък ми беше по-добре!Не разбрах кога мина всичко.Живей си последните дни спокойствие.За мен пълната упойка не е оферта.Нищо не виждаш не чуваш,не виждаш бебо.Глупава работа!

# 26
  • Мнения: 724
Остави ги тия упойки,ами си живей живота.Аз до последно не знаех що е то упойка пък ми беше по-добре!Не разбрах кога мина всичко.Живей си последните дни спокойствие.За мен пълната упойка не е оферта.Нищо не виждаш не чуваш,не виждаш бебо.Глупава работа!
Абсолютно подкрепям

# 27
  • Мнения: 3 416
Благодаря ви за отговорите на всички! Ми страх си ме е-секцио по жбелание,защото съм бъзла и по други мои съображения и се налага защото имам спина бифида и май тесен таз! Но при нас не се прилагат епидурални и спинални упойки,пък и мисълта,че си сто с разрязан тумбак и си действат хората ми е меко казано ужасяваща!

# 28
  • Мнения: 1 233
И аз ще се присъединя към мнението на Сиска79 - не мисли за това, мисли само, че като се събудиш ще гушкаш най-сладкото бебе на света  Peace

# 29
  • Мнения: 3 219
Първото ми секцио беше с пълна, второто-епидурално.
След второто се възстанових доста по -бързо.
Пък и видях бебето веднага.
По- принцип съм спокойна, но съм чувала,че когато майката е нервна  - по -добре с пълна.

Общи условия

Активация на акаунт