Ползвате ли книгата на д-р Спок?

  • 3 600
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Цитирам точно:"Ако се наложи,оставете го да поплаче 15 до 30 минути"-в раздела за умората при бебетата.
"Оставете го да поплаче 15-20 или повече минути,ако можете да го понасяте,или му дайте биберон-залъгалка и вижте дали няма да заспи"-в раздела за глада.

# 16
  • Мнения: 1 264
Не съм я чела.

# 17
  • Мнения: 4 555
Не знам за вас,аз лично никога не съм оставяла сина си да плаче без да потърся причината за плача и да се опитам да го успокоя.Понякога съм се укорявала за това,но и не смятам да го правя за в бъдеще.
Прочети това Peace
http://karmene.greatnow.com/harvard.html

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 131
С големия син да ,че то тогава нямаше Бгмама Laughing, но сега съм се оставила детето да ме води  ooooh!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Прехвърлих я отгоре-отгоре.Оставяла съм Тери да плаче по 6-7 мин.,но това са общо не повече от 7-8 пъти,когато и тя самата не знае какво иска.По точно когато много и се спи,но не може и не иска нито в мен нито нещо друго.Не одобрявам метода,но се е слувало.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
чета я  информативно, както и много други неща, не е библия за мен, има неща, които ми харесват в тази книга и такива, които не приемам, както и при другите източници...от многото инфо и водейки се по детето намирам подходящите ЗА МЕН отговори, но е комлексно, не мога да кажа, че следвам 1 книга....

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Никога не съм чела негови книги и нямам у дома. Но не бих си и купила. Чувала съм за неговите методи и определено не ги споделям.

азбсолютно  Peace

# 22
  • Мнения: 1 672
като цяло книгата на д-р Спок ми харесва , но това за оставянето на детето да плаче и аз не мога да го приема



# 23
  • Бургас
  • Мнения: 702
Имам книгата, най-старото издание - аз съм гледана с нея. Естествено, много от нещата не ми вършат работа (пелените, приготвяне на млякото и т.н.), но е безценна по отношение на съветите при болестни състояния. Мога да дам много примери за това, но ще се огранича до два:
1. Когато се роди, очите на голямата ми дъщеря се движеха на където си искат, без връзка едно с друго. Ужасих се като я видях и се замислих колко ли операции ми предстоят. В родилното една майка си носеше книгата и прочетох, че това е нормално, че мускулите на очите укрепват постепенно и когато бебето започне да вижда предметите, и двете очи се фокусират на едно място и "кривогледството" изчезва. Така и стана  Heart Eyes
2. Разболях се. Не се чувствах добре известно време и, разглеждайки книгата, реших, че имам заушка. Като отидох на лекар, влязох и му обявих диагнозата си.  Laughing  Слава Богу, лекарката не беше от типа "много четеш, вредно е" и ме прати на изследване в инфекциозно отделение.  Диагнозата се потвърди.  А беше много вероятно да ме метнат на антибиотици и витамини, все пак на 26 години човек не се раболява често от заушка.  Блогодарение на отличното и подробно описание на симптомите на болестта,  това ми се размина.

Имам и още примери, но няма да ви отегчавам. Мисля, че в качеството си на здравен справочник книгата няма аналог на българския пазар.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 408
Не.

# 25
  • Мнения: 1 701
Хвърляла съм по едно око, но не ми хареса.

# 26
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не.

# 27
  • Мнения: 5 362
Докато бях бременна я прочетох цялата,но след като се роди Калина не съм я и отваряла.Нямам отрицателно мнение за книгата,но и не съм си гледала детето по нея или други подобни книги.

# 28
  • Мнения: 2 159
аз я нямам, но мисля че е много остаряла
имам интернет - това ми е достатъчно Peace

# 29
  • Мнения: 8 999
Докато бях бременна, добронамерени приятелки ми пробутаха тази книга. Честно казано се ужасих докато я четох, направо има невероятни неща. След като се роди бебето и започнах да се грижа за него, се убедих, че този д-р Спок е написал доста щуротии. Установих също, че в много случаи е било наложително да приложа противоположна на неговата система, моя си система, съобразена с моето бебе. Абе, с една дума, колкото по-малко научна литература се чете, толкова по-добре. В края на краищата ние се сблъскваме с реален човек, а не с литературен герой.

Общи условия

Активация на акаунт