приказки - от кога

  • 1 565
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Браво на вас smile3501 Не мисля, че е рано щом на детето му харесва.
На моя Марти му чета от около 1 месец, защото до скоро щом опитах, ми издърпваше книжката да я гледа (или къса  Shocked)  сам.

# 16
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Ние с татито четем стихчета и май се забавляваме повече от беба, но тя пък се радва на нашият смях, дано в последствие и самите книжки да и привлекат вниманието. Това го практикуваме от около 2 месеца.

# 17
  • България
  • Мнения: 3 621
Още от сега й разказвам приказки  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 44 121
аз още не мога, много искам, защото много обичам приказки, но няма кой  да ме слуша,а и не само това...като ме види с книга, то задължително идва та я тегли, мачка къса и т.н. докато не я оставя и не му обърна внимание....та така, без приказки сме...само на филмчета Sad

# 19
  • Мнения: 683
Никога не е рано! Всяка секунда с детето ти е дар. Било то и четейки приказки. Голямата ми дъщеря всеки ден разнаса камара книжки и с часове слуша дакато не ги изчета всички! И умее да пази книжки. А за малката - определено ме отменя Simple Smile

# 20
  • Мнения: 7 418
 Не е рано!Добре,че го правиш !Другите момичета правилно са ти казали"щом бебето слуша и му харесва значи е време".
 Моето бебе слуша приказките и стихчетата от 3 -месечната възраст(а песничките още от преди раждането Laughing).От началото ги слуша с голямо удоволствие,защото не разказвам с монотонен глас! Naughty Grinning Сменям гласовете,добавям мимики и жестове.Всичко това приковава бебешкото внимание. Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 35 952
Не е рано.
Аз започнах на 3-4 месеца - резултата беше: много рано проговори и може да помни много големи части от текст  наизуст.

# 22
  • Мнения: 8 242
Аз се опитвам постоянно на мойто диване да му чета (откак стана на 4-5 месеца някъде).. Ама хич не го свърта на едно място да ме слуша  Rolling Eyes Стои 10тина секунди и хващя пътя.. Седнал изобщо не седи  Crazy

# 23
  • Мнения: 1 233
Опитвам се да й чета, но тя не проявява никакъв интерес, не слуша въобще, само дърпа книгите от ръцете ми и започва да къса. ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 081
На мен ми се струва рано. Мопя син е почти на 8 обаче все още нищо не разбира, камо ли да седи да му обяснявам картинки и т.н. Радва се на песнички, но това е много краткотрайно занимание.

# 25
От 5 месечна и чета приказки

# 26
  • Мнения: 640
Опитвам се да й чета, но тя не проявява никакъв интерес, не слуша въобще, само дърпа книгите от ръцете ми и започва да къса. ooooh!
И Иван така..., но ме слуша,като му разказвам преди сън...и аз му измислям едни истории newsm53

# 27
  • София
  • Мнения: 7 191
О, не е рано. Страхотно, щом детето слуша.
Ние сме от тези, на които това не се отдава.
Магдалена веднага посяга, за да вземе книжката.
 

# 28
  • Мнения: 55
Приказки след годинка- в началото нямаше търпение да ги чета, по- скоро му ги разказвам.Сега е на 1г и 10м и много обича да ги гледа анимирани.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Много добре си правиш Simple Smile Това е много полезно за речника, дикцията и говора на детето.


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт