приказки - от кога

  • 1 569
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • софия
  • Мнения: 636
Мамчета, от каква възраст четете на децата си приказки? Аз почнах от 6 месеца с разни стихчета, сега чета приказки, по-кратки естествено и разказвам по картинките като иска бебето. Рано ли е?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Оооо,едва ли е рано.Аз започнах по-късно-към 1г и 2-3 месеца.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Много добре си правиш Simple Smile Това е много полезно за речника, дикцията и говора на детето.

# 3
  • Мнения: 2 309
Никога не е рано, щом детето има търпение да те слуша, значи му е интересно, а няма нищо по-хубаво от това да нацелиш кое занимание му е любимо.

# 4
  • Мнения: 229
Браво на теб!Не е рано според мен.Точно така се развива любов към книгата.От тази възраст децата започват да развиват представа за света, който ги заобикаля.

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Защо да е рано? Не е. Щом детето е трпеливо и му е интересно продължавай такаа.

# 6
  • Мнения: 5 362
От годинката някъде й чета или разказвам приказки.
(сега тя ми ги разказва-тези,които знае вече почти наизуст Laughing)

# 7
  • Мнения: 2 005
Честно казано разказването на приказки му е интересно, но четенето -хич newsm78Предпочита да разглежда книжките hahaha

# 8
  • Мнения: 640
Aз от около месец започнах да му разказвам приказки и си измислям туй-онуй:)...ама много му харесва и ме слуша

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 926
Не помня от кога започнахме, може би около годинка.
В началото разказвах по картинките, че нямаше търпение,
сега чета всичко, дори задава въпроси  Grinning.

С голямата беше по същия начин, доста и четях,
от приказките минахме на "Пипи Дългото чорапче", "Емил от Льонеберя" "Карлсон"
 и така докато започна да си чете сама.

# 10
  • София
  • Мнения: 672
Не е рано Simple Smile Ние ще се родим живот и здраве след 3 месеца и всяка вечер четем приказки - една вечер аз, една вечер татко му Simple Smile На него много му харесва татко му като чета и се укротява и спирада ритка Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 952
     При моя  син не става работата много добре - като взема да му разказвам приказка вечер - скача , ръкомаха , разправя , вълнува се , вика даже ...., сочи , маха , мале си ....Ако знае приказката пък , направо вика - стига , стига или каже с 2  думи края .Ако изкараме някоя приказка докрай  почва  едно викане  да  сме я продъллжили   Simple SmileА ако е за   животни иска да му правя театър с куклите ....слон и зайче....мани
Голям екшън , не е за приспиване хич...

# 12
  • Мнения: 1 216
С големия много пеехме, за приказките не сещам кога започнахме. С малкия - откакто се прибрахме от родилния дом, нали има батко любител на книжките

# 13
  • Мнения: 452
Не мисля, че е рано. Ние четем от 2 месеца вече, много и харесва.  Даже вече си има и любими книжки, или по-скоро ги свързва с интонацията, с която чета newsm78.

# 14
  • Мнения: 4 496
Започнахме с книжките когато беше на 2 годинки.Преди това не се заслушваше.Иска ми се да можех всяка вечер да му чета...Когато не мога-замества ме батко му.А малкия винаги си избира Мечо Пух или Питър Пан.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Браво на вас smile3501 Не мисля, че е рано щом на детето му харесва.
На моя Марти му чета от около 1 месец, защото до скоро щом опитах, ми издърпваше книжката да я гледа (или къса  Shocked)  сам.

# 16
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Ние с татито четем стихчета и май се забавляваме повече от беба, но тя пък се радва на нашият смях, дано в последствие и самите книжки да и привлекат вниманието. Това го практикуваме от около 2 месеца.

# 17
  • България
  • Мнения: 3 621
Още от сега й разказвам приказки  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
аз още не мога, много искам, защото много обичам приказки, но няма кой  да ме слуша,а и не само това...като ме види с книга, то задължително идва та я тегли, мачка къса и т.н. докато не я оставя и не му обърна внимание....та така, без приказки сме...само на филмчета Sad

# 19
  • Мнения: 683
Никога не е рано! Всяка секунда с детето ти е дар. Било то и четейки приказки. Голямата ми дъщеря всеки ден разнаса камара книжки и с часове слуша дакато не ги изчета всички! И умее да пази книжки. А за малката - определено ме отменя Simple Smile

# 20
  • Мнения: 7 418
 Не е рано!Добре,че го правиш !Другите момичета правилно са ти казали"щом бебето слуша и му харесва значи е време".
 Моето бебе слуша приказките и стихчетата от 3 -месечната възраст(а песничките още от преди раждането Laughing).От началото ги слуша с голямо удоволствие,защото не разказвам с монотонен глас! Naughty Grinning Сменям гласовете,добавям мимики и жестове.Всичко това приковава бебешкото внимание. Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 35 957
Не е рано.
Аз започнах на 3-4 месеца - резултата беше: много рано проговори и може да помни много големи части от текст  наизуст.

# 22
  • Мнения: 8 242
Аз се опитвам постоянно на мойто диване да му чета (откак стана на 4-5 месеца някъде).. Ама хич не го свърта на едно място да ме слуша  Rolling Eyes Стои 10тина секунди и хващя пътя.. Седнал изобщо не седи  Crazy

# 23
  • Мнения: 1 233
Опитвам се да й чета, но тя не проявява никакъв интерес, не слуша въобще, само дърпа книгите от ръцете ми и започва да къса. ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 081
На мен ми се струва рано. Мопя син е почти на 8 обаче все още нищо не разбира, камо ли да седи да му обяснявам картинки и т.н. Радва се на песнички, но това е много краткотрайно занимание.

# 25
От 5 месечна и чета приказки

# 26
  • Мнения: 640
Опитвам се да й чета, но тя не проявява никакъв интерес, не слуша въобще, само дърпа книгите от ръцете ми и започва да къса. ooooh!
И Иван така..., но ме слуша,като му разказвам преди сън...и аз му измислям едни истории newsm53

# 27
  • София
  • Мнения: 7 191
О, не е рано. Страхотно, щом детето слуша.
Ние сме от тези, на които това не се отдава.
Магдалена веднага посяга, за да вземе книжката.
 

# 28
  • Мнения: 55
Приказки след годинка- в началото нямаше търпение да ги чета, по- скоро му ги разказвам.Сега е на 1г и 10м и много обича да ги гледа анимирани.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Много добре си правиш Simple Smile Това е много полезно за речника, дикцията и говора на детето.


 Peace

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 388
На Дария от много мъничка й чета приказки-не помня точно на колко е била, но тя обича да слуша гласа ми. Дали разбира или не, няма занчение щом и на двете ни харесва. Много е хубаво, че си започнала да четеш - поздравявам те.  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 5 079
Чак приказки още не разказвам, пея предимно.  Blush Като почнат да разбират е време, предполагам. Сега и да си бръщолевя, особено внимание няма кой да ми обърне. Mr. Green

# 32
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Откакто се е родил му чета приказки.

# 33
  • Мнения: 3 314
ами от сега и 4ета кратки приказки и стих4ета  Peace  а тя много се заглежда в 6арените картинки  Hug   харесва и

# 34
  • Мнения: 1 420
Изобщо не е рано! Така ще помогнеш на детето да развие говора си  Peace На нашата принцеса четем още от преди 2 месеца - тя сега е на 6  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 441
Аз се опитвам постоянно на мойто диване да му чета (откак стана на 4-5 месеца някъде).. Ама хич не го свърта на едно място да ме слуша  Rolling Eyes Стои 10тина секунди и хващя пътя.. Седнал изобщо не седи  Crazy
И ние сме така,виж с каката нещата стояха по съвсем различен начин.
Мнението ми е, щом детето стои и му е интересно,значи не е рано за приказки.

# 36
  • Мнения: 27 524
Никога не е рано, ако бебето се заслушва и проявява интерес. Синът ми все още няма търпение за приказки, засега сме на картинки, кое какво е и какви звуци издава.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт