Жегата не ни мори, Декемврийчето се учи да върви!

  • 9 937
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 132
Привет и от нас, девойки! Hug
Най-сетне удари и нашия час за пътешествия и моренце newsm68 - днес заминаваме, то едно стягане на багажи падна....
Желая на всички ви много жизнерадостни и послушни дечица, пък като се върнем- да видим пораснали и весели сладурковци! Hug
Ели, да нацелуваш и нагушкаш силно Калина от нас.И да ни я пазиш! Heart Eyes

# 31
# 32
  • София
  • Мнения: 6 807
Eli, направо изтръпнах!!! Дано това са ви последните инциденти.  ooooh! И ние даваме кърпичките да си играе с тях...

# 33
  • Мнения: 2 331
сега разбирам защо всички казват,че имам кротки деца.а аз си мисля,че щото не ги познават,затова така говорят.пък то...явно аз не съм видяла палави деца... ooooh!
Ели,по-страшен разказ не съм чела сред нас!изтръпване е меко казано-направо се ужасих,докато четях!възхищавам се на бързата ви реакция!аз си мисля,че от паника няма да се сетя какво да правя...дано нищо лошо не се случва на дечицата ни и Господ да ги пази!!!
мами,защо не пробвате с лечебната хумана относно разстройството на бебоците?или не искате да давате АМ.аз го давах с лъжичка и със запичащи плодове вътре.шипка и други сокчета не съм давала,защото Соня не обича сокове.та,затова и не знам за това сокче,за което пита Лилетка.аз в такива случаи звъня по телефона на педи и питам.понякога дори прекалявам,ама,това е полажението.затварям очи и толкова.за отварата от джоджен каза вчера и педиатърката при Звездев,но не каза за съотношението.
относно колелото съм съгласна с Бети,че за каране от по-големи дечица не става,но за тази възраст е много удобно.ние доскоро използвахме за нашия бате почти такова колело-принципът беше същия.но,дори и на 2 г. и 9м. не успя да достигне педалите и да кара сам.пък и като седне коленете му влизат в устата. hahaha Joy и само да добавя,че го използваме от момента,в който можеше да седи самостоятелно,че и преди това,но го държах здраво.малко трудно беше,но и той не искаше в количка и това спасяваше положението при нас.
лек ден и здраве на семействата ви!  bouquet

# 34
  • Мнения: 143
Здравейте, ели като гледам хич не ти е лесно, дано наистина мине този период по-бързо, малката си е бесничка, дано нямате повече инциденти, егати кошмара
Габи май ми е кротка не мога д апреценя точно, но горе-долу се разбираме.
Ние сега по жегите седим в Моловете, както винаги, сега я чакам да се събуди и отиваме.
Момичета какви обувки за прохождане трябва да се взимат всек иразлично ми казва, мисле на колев и колев буйките, какво мислите?
Вчера така ни наядоха комарите в едно заведение в лозенец, че никакво мазило не помогна и Габи беше с нас, че свекърва ми е болна.
Хайде целувки от нас

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
    Ели направо ти съчувствам и те разбирам. Незнам дали ще ни стане по лесно като проходят,тогава няма сядане. Сега поне като сме навън си почивам, седи си кротко в количката, е случва се да мрънка,но бързо и минава.А вкъщи няма спирка....., а само пълзи и щъка с проходилката. Онзи ден извади от един скрин всички дрехи,вчера дръпна кабела на телефона и той й падна върху главата ,в момента ми дърпа кабела на клавиатурата...
    Поли много ви е хубаво  колелцето и аз си мислех за такова,но навън как ще я разхождам с него,като заспи какво ще я правя????
    Betty L.   и аз ще и  сложа обички ,само изчаквам тати да почива,за да сме заедно,случайно ако се разсърди много.
    lia25 аз като гледам в сайта на Колев и Колев http://www.kolevikolev.com/indexNEW.html  явно първо трябва да купим тези за пълзене и пристъпяне ,а след това за прохождане. Тези за прохождането ми се виждат точно зимни обувки, нас ни устройва. Ами ако трябва да прохождаме лятото....?   Аз също съм чувала различни мнения по този въпрос. И аз ще следя отговорите на другите майки с интерес.

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 12:50 от STASII

# 36
  • Мнения: 320
Ели, как ще дойдете до Черноморец и няма да се обадите!!!!!!!
Много са ти сладки пакостниците. Hug
Иначе и малката къса листа и ги лапа, също и капачки, пликчета, какво ли не.....наистина Господ ги пази малките....
А малката докато не навърши 6 месеца я носих постоянно на разходките, в количката не стоеше, освен като спеше. Ама откакто седна й е интересно в количката и рядко се носим. Пу пу пу!
И коликите откакто свършиха не се приспиваме на ръце. През деня в столчето за хранене, ама за съжаление няма напълно легнало положение и малко ме притеснява, че спи по 2-3 часа на ден така поизправена. А вечер в кошарката попълзява, поизправя се 10-15 минути и после ляга, хваща за ръката , който я приспива, затваря очички и с двете ръчички го докосва я по лицето, я по ръцете, докато се отпусне напълно и заспи. Много е приятно. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Когато е превъзбудена я галя по главичката като заспива и се успокоява бързо.
Снощи не вдигна висока Т, ама дрискаше много, даже повърна веднъж. Имаше спазми в коремчето и не можеше да заспи. Обаче се сетих, че имам бейбинос, направих също и чай от анасон и копър, коремчето се успокои дори не е акъла от тогава. Днес се събуди с 37,1.
Дано сме вече здрави. Praynig Иначе Ентерола не помогне въобще. Naughty
Fiffi, много весело изкарване ви пожелавам.
Мама на Пижулинка, много е сладка малката. Hug
poli.jekova, много е пораснал Дани. Whistling

# 37
  • Мнения: 333
Стаси, разбираемо е щом детето седи мирно в количка да си почиваш на разходка. аз така се уморявам от сутришната, че следобяд съм дропла  Sick. От около два часа и половина разходка, в количката е бил 15 минути.Като се прибави и 40 градусова жега, се чудя как още не съм смъкнала останалите  ми пет килца. Чакам прохождането ....  Rolling Eyes. Ели, още нешо да добавя към статията, която ти пратих - и двете със сестра ми не сме слизали от ръцете на майка, но искам да ти кажа че после бяхме много кротки деца, слушахме майка с желание, никога не сме се тръшкали за нещо, изобщо имаше мир и хармония, но след прохождането... Whistling

# 38
  • Мнения: 320
detelini и аз съм била като вас със сестра ти. До годинка съм заспивала само на ръце, до късно са ме кърмили и съм била залепена за майка ми, доста ревлива. Майка ми казва, че в количка въобще не съм седяла. Проходила съм на 9 месеца и съм била много разбрано дете, много съм я слушала. Даже и на ум не ми е идвало да се тръшкам, но тя се занимаваше да ми говори много и да ми обяснява, какво може, какво не, защо и т.н.
Надявам се и аз да го постигна. Peace Точно като на хубавото клипче, което Вержи качи в предната тема, децата правят каквото виждат най-вече от родителите си.

# 39
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Здравейте мами и бебоци!   newsm51
Ние се прибрахме, поуморени, почернели, с много нови впечатлени, оправихме багажа и веднага да ви видим какви ги вършите  Hug Попрочетох нещо от темата, гледам болни дечица има, стискам палци за бързо оздравяване  Praynig 
Ние сме добре, Сончето много й хареса и морето и при баба и дядо, ако и дядо ни беше здрав щяхме да сме супер  Rolling Eyes На морето само като излезе вятър и се разсърди, но ние бяхме на гости за малко при вуйчото на мъжа ми и на плажа само веднъж ходихме, но то идеята беше да се отбием за малко, да не сме капо, пък другата година за повече, да е по-голяма бебка, да си играе. Беше си студена водата, но пък много хубаво там, то е едно село до Иракли, Горица и е много спокойно и естествено и чисто, дано се запази.
Видях че сте писали за чашите, аз понеже шишетата са ни на Авент взех накрайници и дръжки, момичето от първия път започна да си пие водичка и сокче от накрайника. Само го разглеждаше много смешно, пие 4 -5 глъдки и го разгледа, пак пие и пак разглежда  smile3532 Само като остане по-малко от половината не се сеща винаги да си го надигне шишето че да го изпие и помагам, иначе й харесва да си държи за дръжките и да действа самостоятелно.
Има си проходилка вече момичето, ползва я предимно за ходене назад и настрани, екстрата напред не я владее още. Но пък се радва, подскача си в нея, малко ме отменя от държане за скачане.
Зъби още нямаме, май останахме само ние неозъбени  Crazy затова пък рев и хапане и гризане на  каквото види имаме в изобилие. Особено от сряда насам, направо ме разби, проплаква, започва да хапе нервно, ако няма нищо удобно направо се ядосва ужасно силно и ме гризе където свари. Все пак поне няма зъбаци да ме хапе, то и така стиска ужасно силно.
Та така, ще кача снимки като поостане време, поздрави на всички  Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 721
Само да се похваля, че имаме зъбче, този път наистина Laughing

Поли, мама на пижулинка, катя - много хубави снимки, много са ви сладки дечицата Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 183
       Поли много ви е хубаво  колелцето и аз си мислех за такова,но навън как ще я разхождам с него,като заспи какво ще я правя????
Аз поради тази причина ще го разхождам с колелцето само на вечерната разходка, която ни е след 18 и след голямото следобедно спане. Т.е- той от 18 до 20.30 до прибирането не спи. А ще караме с него докато може, после друго. Така или иначе това го купихме с стотинките, които баща му събра в една касичка. Колко сантиментално, нали !
И аз харесвам всички бебоци- защото са си наши ли ? Wink)))
Честито зъбче на Алексис ! Да хрупка сладки плодчета с него !
Ние отиваме на село и пожелаваме весели почивни дни!

# 42
  • Мнения: 654
Здрасти Hug! Ние също се наскитахме най- после- то не бяха села.... И аз като Ели се надявам да не сте ме забравили Embarassed.Ще се постарая да влизам по- често вече..
С Роси преживяхме една едноседмична диария, точно на село и единствено хидрасек 10 мг. я спаси ooooh!.
Ели, слава Богу, че малката е добре..Като си помисля- Роси ми се задави с парче ябълка и последва бъркане в гърлото, така че чак кръв пусна..Посиня..Кошмар. Направо си имаше късмет.Дано няма повече поразии...
Вержинити, Лорчето нали имаше хемангиом на окото- кога е наложителна тая инжекция, дето й я биха? Роси има на рамото и откак се е продила определено е порастнал. Та- чудя се newsm78.

# 43
  • Мнения: 361
Здравейте и от нас,ние все още на можем да се похвалим с цветущо здраве.Лори е ту добре,ту не,та по този въпрос да питам 37.6 това за панадол ли?Или да звънна на педиатърката да питам?

Много са хубави снимчиците,дечицата ни растат и ние се тревожим повече.Ели,дано с това да са ти приключили тревогите. NaughtyЧестито зъбче на Алексис и колело на Дани.

Спирам с това лошо настроение,хайде целувки за всички.

# 44
  • Мнения: 98
ina nk под 38 градуса при децата не го броят за температура, но ти си решаваш. Аз лично бих изчакала, че не ги долюбвам лекарствата. Пък и при вас вече отшумява, ако не се лъжа.
Стискам палци да минава бързо.

Общи условия

Активация на акаунт