Какво става с нас , майки

  • 12 272
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 050
ZinaSt, споко, не съм тръгнала да убивам никого Peace, както казах и по-горе не ми дреме какво правите с децата си Naughty- ваши са си Peace, но просто е тъпо да кажем за нещо, което е вредно, че не е, защото едва ли не така излиза от някои изказвания тук Thinking!

Не съм тръгнала да съдя никой заради постъпките му, че коя съм аз Naughty, всеки си има глава на раменете и знае кое е добре за него и за близките му! Peace
Не разбирам това- "исках да ги спра, но не успях да се преборя", "знаех, че е вредно, но какво по дяволите са 2-3 цигари на ден, нали не пуша по няколко кутии", " абе дай аз да си тутунисвам, пък детето като се роди ще го мисля" и тем подобни....

Пак казвам- не съм перфектна и никога няма да бъда, но за детето си, ако трябва ще спря да ям и вода да пия /не само да пуша/, само то да е добре! Peace

А пък това, че не можем да си намерим място, понеже сме спрели цигарите и сме се прецакали е меко казано смешно hahaha


Всяка майка, в момента в който усети майчинският си инстинкт, ще направи всичко за детето си. Обаче не на всички майчинският им инстинкт идва още по време на бременността. При някои идва по-късно. Затова и те по-късно започват да павят тези жертви. Това не ги прави лоши майки. Това, че ти не разбираш нещо, не означава, че то няма смисъл за някого.

# 271
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Превенцията е по самите кутии. Ти с какво точно си мислиш, че допринасяш. Превенцията си я има. Ако си мислиш, че някой сега в тази тема за първи път чува, че тютюнопушенето е вредно......

Това е форум. Тук се обсъждат разни теми. Създават се нагласи. Не съди за другите по себе си. Всеки по различен начин оформя светогледа си.

# 272
  • Мнения: 9 050
...
Превенцията е по самите кутии. Ти с какво точно си мислиш, че допринасяш. Превенцията си я има. Ако си мислиш, че някой сега в тази тема за първи път чува, че тютюнопушенето е вредно......

Това е форум. Тук се обсъждат разни теми. Създават се нагласи. Не съди за другите по себе си. Всеки по различен начин оформя светогледа си.

Аз съм последния човек в тази тема, който можеш да обвиниш, че съди за другите по себе си. Виж за теб не мога да кажа същото.


Ей, 15 страници превенция против тютюнопушенето. Все си мисля, че непросветените майки от селца и паланки, дето искате да ги просветите, така и ще си останат такива, поради липсата на Интернет. Вие вярвате ли си, че има млад човек, достатъчно грамотен да ползва мрежата, който да не знае вредата от цигарите. Така че, напразно се хабят сили тук.

Ето това е и моето мнение.

# 273
  • Мнения: 421
Наистина странен спор. Добре поне,че всички сме на мниение,че цигарите (както и другите по-рано изброени неща) СА вредни,защото иначе -  Shocked  

А що се отнася до това дали трябва да убием майката с камъни задето пуши по време и след бременността си - е не не трябва чак с камъни,ама някой домат  Laughing  Шегувам се! Но все пак не е честно  -  децата ви просто няма как да избират и да не дишат покрай вас.  АЗ ако пушех по време на бременността си (дори по 2 цигари на ден) щях да се чувствам поне малко виновна. Че аз тия 15 дни в които не знаех,че съм бременна имах повод и изпих 3 малки водики и ми накривя като разбрах. Това,че на всеки детето си е САМО негово не значи,че може да прави каквото си иска с него.  Или пък може  newsm78  Явно Simple Smile  Peace

# 274
  • Мнения: 9 050
Наистина странен спор. Добре поне,че всички сме на мниение,че цигарите (както и другите по-рано изброени неща) СА вредни,защото иначе -  Shocked  

А що се отнася до това дали трябва да убием майката с камъни задето пуши по време и след бременността си - е не не трябва чак с камъни,ама някой домат  Laughing  Шегувам се! Но все пак не е честно  -  децата ви просто няма как да избират и да не дишат покрай вас.  АЗ ако пушех по време на бременността си (дори по 2 цигари на ден) щях да се чувствам поне малко виновна. Че аз тия 15 дни в които не знаех,че съм бременна имах повод и изпих 3 малки водики и ми накривя като разбрах. Това,че на всеки детето си е САМО негово не значи,че може да прави каквото си иска с него.  Или пък може  newsm78  Явно Simple Smile  Peace


Ето това ми беше идеята. И аз имах повод ( рожден ден ) и изпих едно малко уиски и после като разбрах, че съм бременна, също ми беше криво. А една приятелка още тогава ми казваше, че съм бременна, обаче аз и се смеех, че не е възможно, защото съм на ОК.
Обаче все тая знаеш или не знаеш. Би трябвало да е вредно, независимо от това дали бременността ти е известна или не. Тогава как, ако не знаеш че си бременна не е толкова вредно, обаче ако знаеш, вече е много вредно. Ето тези двойни стандарти ме дразнят мен в цялата тема.

# 275
  • Мнения: 421
ZinaSt  имам една позната,която е бременна също в момента... та доста странна и смешна ситуация беше при нея - Разбира,че е бременна,но десетина дена след това не казва на таткото,за да иде при лекар за по сигурно....и прези тия десетина дена си пушеше като комин /аз после сглобявам пъзела/ . След като му каза и спря цигарите. Както казваш - десетина дена не бяха вредни,а след това станаха смъртоносни  Rolling Eyes 

# 276
  • Мнения: 9 050
ZinaSt  имам една позната,която е бременна също в момента... та доста странна и смешна ситуация беше при нея - Разбира,че е бременна,но десетина дена след това не казва на таткото,за да иде при лекар за по сигурно....и прези тия десетина дена си пушеше като комин /аз после сглобявам пъзела/ . След като му каза и спря цигарите. Както казваш - десетина дена не бяха вредни,а след това станаха смъртоносни  Rolling Eyes 

Един човек да ме разбере правилно в тази тема   bouquet

Ето например didka_81. Пушила, по мои сметки около 10 години. После спряла 2 месеца преди да забременее и всичко е ОК. А това, дето 10 години се е трупало в организма, то къде отиде. И дали има разлика, между отровите, които има в организма си един дългогодишен пушач ( макар и от 2 месеца неактивен ) и отровите, които има в организма си една майка, която пуши от 2 години, но по време на бременността запалва по 2 цигари на ден? И защо детето на втората изведнъж се твърди, че се развива в по-нездравословна вътреутробна среда от това на първата? Аз не съм убедена. За 10 години в организма са се натрупали толкова гнусотии, които няма как да се изпарят за 2 месеца. Те през цялата бременност се отделят, и се изхвърлят и независимо, че майката не пуши по време на самата бременност.

Къде точно е границата между позата и наистина осъзнатата, действителна загриженост? Ако didka_81 беше наистина загрижена за това, би следвало да забави забременяването си с поне година след спирането на цигарите......Съжалявамq didka_81, но това е моето мнение. Не си герой. Не си майка непушачка. Ти си майка доскорошна пушачка, чието дете, докато е било в утробата и, е поемало долу-горе същото количество вредни химикали, като това на майката, която пуши по 1 -2 цигари по време на бременността си, но няма толкова дългогодишен стаж от преди това.

И за да не бъда разбрана погрешно, да доуточня. Не казвам, че това че си спряла цигарите не е добре. Напротив. Ако не ги беше спряла, щеше да е дори по-зле. Но това спиране на цигарите, не те е направило непушач, за съжаление. Това може би е успокоило съвестта ти. Но реално, ти не си проявила истинска загриженост. Ако майка пушачка иска детето и да се развива в организма на майка, която не пуши, не е достатъчно просто да спре цигарите. Трябва освен това да се очисти от отровите и едва тогава да забременее. Ето това е истинска загриженост. Останалото е прах в очите. Ама не знам в чии очи. Май най-вече в очите на самата майка.

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 00:13 от ZinaSt

# 277
  • Мнения: 6 164
От изброените само за боядисването на косата мога да си посипя главата с пепел Grinning
Иначе не мога да отговоря еднозначно на въпроса.

И на мен това ми е единственото прегрешение и то само 1 път. WhistlingНищо не ми костваше да не пия и пуша някакви си 8 месеца, все пак е за бебето ми...

# 278
  • някъде
  • Мнения: 4 962
ZinaSt, мерси, че толкоз време отдели да правиш разсъждения върху моето пушене и непушене!   Wink   bouquet

Въпросът е, че поне съм ГИ СПРЯЛА, незамисимо колко време преди забременяването, а не съм си затворила очите с "нищо няма да му стане" и  "няколко цигари- голяма работа"! Не казвам, че детето ми не е било изложено на риск вътре в утробата, но не и колкото на майките пушещи брез бременността, независимо ти на какво мнение си!
Дали съм герой- детето ми ще каже, но за мен- да герой съм, защото много от вас не го могат този номер! Wink не е лесно да спреш от раз, след като си пушил 10 год!
А и да ви кажа истината - мъжът ми ме накара да ги спра, ако искам да имаме деца! Simple Smile Е, да, обаче можех да се крия и да пуша, тайничко, нали.... Thinking но не го направих, защото знаех, че вътре в мен расте и диша моето дете Hug
А всеки както иска да го разбира Peace

И бременни майчета и пушещи кърмачки- успокоете  съвестта си, че децата на тези, които са спряли преди по-малко от няколко години и вашите са еднакво изложени на риск и си дръпнете една фаска! Sick
Хайде толкова от мен, че темата от хубава се превърна в един безсмислен спор и постоянно нпадение! Tired

Сикретгардън  bouquet

# 279
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Какво ще спечелите като спрете тютюнопушенето?

 •  Непосредствено след спиране на пушенето организмът Ви ще започне да се изчиства от тютюневите отрови.

•  В следващите 8 часа количествата на никотин и въглероден окис в кръвта Ви ще се намалят наполовина.

•  В следващите няколко седмици вкусът и обонянието Ви ще се подобрят и Вашата дразнеща сутрешна кашлица ще започне да изчезва.

•  Белите Ви дробове ще се изчистят и по-рядко ще се задъхвате.

•  Вашето общо здравословно състояние ще се подобри.

•  Ще се почувствате по-добре и по-жизнен, като знаете, че сте независим от никотина.

http://tobacco.defartists.com/bg/index.php?page=newsid&id=1575

Бременността е подходящо време за спиране на тютюнопушенето. Около 30 % от жените спират да пушат при потвърждаване на бременността, а някои малко по-късно. Съществуват проучвания, които показват, че около 25 % от бременните продължават да пушат.

http://www.biberonbg.com/info/cigari_i_bremennost.htm

България е първа в Европа и втора в света, след Куба, по брой пушачи, на глава от населението. У нас, броят на пушачите надвишава 3 000 000 души.
През последните 14 години, тоест от 1990 – насам, тютюнопушенето интензивно се разпространява сред жените

http://daobg.com/forum/index.php?showtopic=1314

http://www.doctorsbg.com/Cigarite.htm

# 280
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Съжалавам че така като гледам ще се наложи да заключа темата.
Ще излъжа, ако кажа че съм изненадана.

Разбирам, че е ужасно трудно да се води спор, който да не премине в злостни лични нападки.
Само не ни е ясно защо.

# 281
  • Мнения: 169
Съжалавам че така като гледам ще се наложи да заключа темата.
Ще излъжа, ако кажа че съм изненадана.

Разбирам, че е ужасно трудно да се води спор, който да не премине в злостни лични нападки.
Само не ни е ясно защо.

Реза, аз още вчера вечерта мислех да пиша на някой модератор да поразгледа последните страници от темата, и да прецени дали да не я заключи, но не заради нападките, което е по-малкото зло.
А просто в един момент част от постовете заприличаха малко на страстна пропаганда от типа - Не заклеймявайте пушенето по време на бременност, то е вредно всеки знае, ама вие не им се бъркайте, то си е тяхна работа. И това подкрепено с някои абсурдни теории - няма да цитирам.
С което първоначалната идея на темата, да се подчертае вредата на подобни неща по време на бременност, тотално се изроди. По-скоро подобни "пропаганди" биха успокоили гузната съвест на някоя бременна, на която и е трудно да спре, друг ефект не виждам...

# 282
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
"Докато, през 1990, тютюнопушенето е било главната причина за смъртта на 3 000 000 души годишно, през 1998, това число е набъбнало на 4 023 000 души. Очаква се, през 2020, тютюнопушенето да убие
8 400 000 свои привърженици, а, през 2030 – “само” 10 000 000 души. "

# 283
  • Мнения: 666
Изчетох цялата тема и в заключение искам да кажа следното - SECRETGARDEN не е лошо това че се говори за вредата от цигарите, но грешката ти е в начина по който си поднесла темата. Нормално е когато един човек е атакуван реакцията му да е да се защити и както знаеш най-добрата защита е атаката, за това не се учудвам че те атакуват някои от момичетата. Не съм съгласна с това да наричаме която и да било майка лоша. Имам приятел психолог и с него сме обсъждали как когато се опитваме понякога да кажем на родителите си грешки които са допуснали те подскачат, отричат и са безкрайно обидени, но той ми обясни че това е нормалната реакция на всеки човек, никой не иска да живэ с факта че е лош родител и заради негови грешки детето му страда. Моят съвет е ако наистина си такава противничка на тютюнопушенето защо не намериш начин да помогнеш на пушачките с полезни съвети и варианти как да спрат да пушат или да им предоставиш информация за центрове и сайтове където могат да намерят помощна информация за отказване от цигарите, вместо да ги атакуваш само с информация колко вредят на децата си. Не мисля че някой тук казва че е полезно да се пуши, но като хвърляме нападки и обвинения не постигаме нищо. Както каза някой този форум е за обмяна на съвети и опит така че нека се придържаме към това правило.  Peace

# 284
  • Мнения: 2 978
Грешка няма. Освен при тези, дето четат между редовете. Mr. Green

Как пък някои разбраха, други не. Странно newsm78


Реза, кака..твой ред е!

Общи условия

Активация на акаунт