АПРИЛки се роят и бебета броят

  • 13 243
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 167
Гледаха ме с вагинален,а  самия апарат има доплер и д-р Врагалева го пусна и така го чухме. Просто във Фемина,където си следя бременноста, апаратурата им е от най-висок клас .

Колкото до формата на записа не съм много запозната.Но, не съм имала проблем на предишната бременност да си го пусна на компютъра в къщи.

# 226
  • Мнения: 442
Малееее колко нови мами  Mr. Green
Много се радвам момичета явно отбора ни става мнооооого голям, чакам го още да нарастне  Hug, съжалявам само че Деси няма да бъде сред нас, но пък ние сме с нея в това съм сигурна  Hug
Аз нямам какво ново да споделя, но се радвам да чета  Laughing
Приятни почивни дни, момичета! Радвайте се на слънцето и мнооооого се усмихвайте!  bouquet

# 227
  • В събота
  • Мнения: 201
Здравейте, знам, че ми е малко рано, но все пак реших да се запиша при вас.
На 33 години съм, първа бременност с термин на 1 май (изчислен с помощта на калкулаторите в интернет), но отсега се знае, че ще раждам секцио по-рано, така че със сигурност ще съм априлка. Днес ме изписаха от болницата, защото още в деня, в който видях двете чертички ме почнаха силни болки. Сега съм добре, вижда се само сакчето, живот и здраве другата седмица се надяваме да чуем сърчицето (ако не бъркам в 6 г.с. вече се чува, нали?) Дано всичко е наред както при мен, така и при вас и април да се хвалим с малките си бебешори.
П.С. Аз самата съм родена на 4 април  Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 17:45 от Tikvichka

# 228
  • Мнения: 3 116
Тиквичке, хайде бе миличка, откога те чакам  Hug

# 229
  • Мнения: 165
една идея за новата тема:
април е толкова далече,но вече тупка сърчицето на малкото човече Hug

# 230
  • Мнения: 84
вярно  ли е това,че ако първите 6 месеца от бременноста се осигуряваш примерно  на 1000лв след раждането 9 месеца взимаш 900лв ?
  Първо привет на всички нови мами, вече наистина сме яко мноооого.
  Криси, не първите 6 месеца, а последните 6, и то не преди да родиш, а преди да излезеш в майчинство, т.е. 40 дни преди да родиш. На каквато сума се осигуряваш през тези 6 месеца, първите 9 месеца след раждането ще получаваш 90% от нея...Ако се осигуряваш на висока сума по-малко от 6 месеца, пак си се събира сумата от последните 6 месеца и се взима средно аритметично и от него ще получаваш 90%. Надявам се да го обясних достатъчно ясно, щото не съм много много по обясненията. Като обаче сумата, на която ще се осигуряваш не може да е по-висока от 1400лв месечно.
  При мен иначе всичко е ок. Бачкам си аз, не се спирам... сутринта ходих на преглед при друг доктор в Шейново да ми каже за хематома и той ми каза, че няма нищо подобно. Имало само леко струпване на кръвоносни съдове. Но аз си мисля, че най-вероятно се е разсеял вече.
  tiffany, а при Савова в Тина Киркова тези 200 лв абонамент какво включват? Включват ли прегледите, или само изследванията? 10х предварително
  

# 231
  • Мнения: 2 751
вярно  ли е това,че ако първите 6 месеца от бременноста се осигуряваш примерно  на 1000лв след раждането 9 месеца взимаш 900лв ?
  
Не точно.
Трябва ПОСЛЕДНИТЕ 6 месеца преди болничния за раждането да се осигуряваш (примерно) на 1000 лв. Тогава ще получаваш около 750 лв по време на 45 дни болничен преди раждането и 9 месеца майчинство.

# 232
  • Мнения: 209
tiffany, а при Савова в Тина Киркова тези 200 лв абонамент какво включват? Включват ли прегледите, или само изследванията? 10х предварително
Включват прегледите на УЗ + изследванията. Не е включен само този преглед, но по принцип той не е задължителен, а по желание.

вярно  ли е това,че ако първите 6 месеца от бременноста се осигуряваш примерно  на 1000лв след раждането 9 месеца взимаш 900лв ?

Правилно са те поправили момичетата, че става въпрос за последните 6 месеца, но ги смятай 6 месеца преди 45-те дни, в които си болничен. (Ако смяташ да се осигуряваш на по-висока заплата трябва да побързаш)

Не знам през тези 45 дни болничен колко се взима, но в следващите 9 месеца, наисина ще взимаш около 900, ако си се осигурявала на 1000лв.

Има го много добре обяснено в Подфорум "Майки (бъдещи и настоящи)" , а темата е "Майчинството счетоводно"
Смятам, че е важно да се дискутура тази тема. Тя засяга правата ни.

# 233
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Здравейте, най-после се доредих до компа Mr. Green
Деси, много съжалявам Hug Просто не знам друго какво да кажа Sad
Вера, изключително много се радвам да те видя тук  bouquet Идея си нямаш колко  Hug
Тиквичка, сега само спокойствие, нали Wink
Тифани, не е точно така, както казваш Naughty По закон 45-те дни преди раждане се получават 90% от брутния осигурителен доход за последните 6 месеца, но не повече от нетния. Един пример ще дам с един стар мой фиш само да обясня за какво иде реч. Брутният доход е 570лв., т.е. би трябвало да получавам 513лв., но аз чисто съм взела 420лв. Т.е. няма да получа 513, а 420лв. Дано сега е станало ясно Peace Аз имах намерение да се осигурявам допълнително за разликата до 1400лв., но се оказа, че няма да имам никаква полза ако се наложи да взимам болнични и се отказах.

# 234
  • Мнения: 209
Goldie, благодаря за разяснението!
Наистина не знаех, че не можеш да получаваш повече от нетния доход.

Имам и друг въпрос:
Аз имах намерение да се осигурявам допълнително за разликата до 1400лв., но се оказа, че няма да имам никаква полза ако се наложи да взимам болнични и се отказах.

Как влияят болничните на получаваните обезщетения за майчинство? Защо да няма смисъл да се осигуряваш на по-висока заплата?

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ами, Тифани, ще се опитам да обясня, макар че не ме бива много Blush
Значи, ние ще излезем в болничен февруари и ще ни се вземе дохода август-януари. Така логично е да започнем да се осигуряваме допълнително август. Но ако, не дай Боже, септември примерно ти се наложи да излезеш в болнични доходът ти за септември ще бъде предходните 6 месеца и накрая при изчислението на майчинството дохода ти за септември ще е по-нисък въпреки че си се осигурявал на по-висока сума, защото ще се вземат предходните 6 месеца, когато си взимал по-ниска заплата. Дано стана ясно Embarassed, след сума ти изчисления се оказа, че имаш сметка да се осигуряваш допълнително само ако през тези 6 месеца работиш постоянно без да взимаш болнични.

# 236
  • Мнения: 209
Добре де, а в моя случай аз като нямам никакъв осигурителен стаж и започнах да се осигурявам от 1-ви септември, тъй като ще ми се вземе периода септ. - февруари (вкл.), какво ще стане с майчинството ми ако излезна в болничен през тези месеци??  Rolling Eyes

# 237
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Здравейте, нека и аз да се присъединя към априлските мамита.
Очакваме второто си зайче на 12 април 2008 /по сметките на док/, по моите малко по-късно. Ще видим кой ще познае.

# 238
  • Мнения: 410
добре дошли на milenni i tikvichka  bouquet.радвам се че ставаме много за април.честит имен ден на всички именнички Peace.лек ден на всички

# 239
  • Мнения: 6 713
Привет момичета Hug

И аз се присъединявам към вас  bouquet Е, четях ви от известно време и след като видяхме сърчице, се реших и аз да се включа в чудесната темичка Peace
Аз съм с термин 8 април. Това ще ни е първото бебче, дай Боже всичко да е наред Praynig

Леко и безпроблемно бременеене на всички ни! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт