Давате ли му/и вода??

  • 2 557
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 251
И ние пием вода. По препоръка на педиатъра ни! Харесва му и си я търси-в тези жеги просто е много жаден. Изпива от 150 до 200 мл.на ден, а може и повече понякога. Ако му се пие-давам му. Сега вместо вода пие чайчето на Хип за колики пак в същите количества.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 22:09 от ORHIDEA

# 61
  • Мнения: 5 362
От както се е родила пие вода Peace

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Предлагах вода,но тя изпиваше по 10-15 мл на ден.

# 63
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Давам по препоръка на акушерката в родилното и на педиатърката. То в тези жеги без вода не знам как ще е. Около 200мл си ги изпива на ден, а проблем с кърменето нямаме.

# 64
  • Мнения: 2 663
Не , не давам никаква вода, кърмачетата си набавят всичко чрез кърмата, до изникването на първото зъбче не мисля да давам друго освен кърма.

# 65
  • Мнения: 1 224
Не,не съм!Педиатърката ми каза,че кърмата е достатъчна.Вода започнах да му давам като го захраних,към 6-я месец,но той категорично я  отказваше.Към 7-8 месец вече склони да пие водичка,а сега не мога да му насмогна Mr. Green
Същата работа бяхме и ние. Педиатърът ми каза че няма нужда от вода. Веднъж под напора на майка ми предложих - уууу гадост голяма! и дотам. После пропи към 8мия месец и вече като премина годинка си пиеше и си искаше самичък.
Кърмата е незаменима, водата не!

Ами ако нямаше кърма?Я застани за малко и от другата страна!И тогава ли нямаше да му даваш водичка?
Ти когато си жадда само с мляко се наливаш?
Кърмата все някога спира!Но от вода имаме нужда до края на дните си.За  това ВОДАТА е незаменима!
Мисля че темата беше за кърмаче дали да му се дава вода? Иначе за мене и бирата е незаменима!Много се извинявам че си позволих да изразя различно мнение. Предполагам че имаш вето над твърдите констатации в червен цвят, ще го имам впредвид.
Заставам от другата страна - за децата изключително на АМ се препоръчва вода на поискване - АМ е с еднаква консистенция винаги, а кърмата има свойството да се разрежда, ако детето поиска да цока повече - демек ожаднее.В много страни (повечето) не се дава вода на кърмачетата, ама сигурно и затова не са и толкова умни...нали помага на мозъка...

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Ние сме само на кърма,но пак давам водичка и той пие с удоволствие.

# 67
  • Мнения: 213
Не му давам водичка, но кърма - колкото и когато пожелае. 

# 68
  • Мнения: 27 524
Не, не съм давала. Предлагах само в големите жеги. Не е пил. Пропи на 8 месеца.

# 69
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не съм давала - пропи сам на 10месеца.

# 70
  • Мнения: 19 326
на тази възраст не съм давала вода.сега давам,но изпива съвсем малко.

# 71
  • Мнения: 653
Не , не давам никаква вода, кърмачетата си набавят всичко чрез кърмата, до изникването на първото зъбче не мисля да давам друго освен кърма.
а ако изникне като на Марин на годинката?
...
по темата: вода не съм давала миналата година на вашата възраст

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Изцяло сме на кърма и му давам вода още от раждането. В големите жеги изпиваше по 150-200мл. Когато не е толкова топло не му се пие.

# 73
  • София
  • Мнения: 928
На вашата възраст давах по няколко глътки след всяко хранене. По скоро, за да си изплакне устата, отколкото за да се напие с вода.

# 74
  • Мнения: 1 672
аз давам нищо не пречи



Общи условия

Активация на акаунт