Давате ли му/и вода??

  • 2 564
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 381
Не,не съм!Педиатърката ми каза,че кърмата е достатъчна.Вода започнах да му давам като го захраних,към 6-я месец,но той категорично я  отказваше.Към 7-8 месец вече склони да пие водичка,а сега не мога да му насмогна Mr. Green
Същата работа бяхме и ние. Педиатърът ми каза че няма нужда от вода. Веднъж под напора на майка ми предложих - уууу гадост голяма! и дотам. После пропи към 8мия месец и вече като премина годинка си пиеше и си искаше самичък.
Кърмата е незаменима, водата не!

Ами ако нямаше кърма?Я застани за малко и от другата страна!И тогава ли нямаше да му даваш водичка?
Ти когато си жадда само с мляко се наливаш?
Кърмата все някога спира!Но от вода имаме нужда до края на дните си.За  това ВОДАТА е незаменима!
Мисля че темата беше за кърмаче дали да му се дава вода? Иначе за мене и бирата е незаменима!Много се извинявам че си позволих да изразя различно мнение. Предполагам че имаш вето над твърдите констатации в червен цвят, ще го имам впредвид.
Заставам от другата страна - за децата изключително на АМ се препоръчва вода на поискване - АМ е с еднаква консистенция винаги, а кърмата има свойството да се разрежда, ако детето поиска да цока повече - демек ожаднее.В много страни (повечето) не се дава вода на кърмачетата, ама сигурно и затова не са и толкова умни...нали помага на мозъка...
Ние като са ни давали и затова сме гении направо, та аз пак да кажа, че пряка връзка между водата и мозъка няма. Препоръчват я за да се справят децата по лесно с жълтеницата, но последно четох в bg-mama, че водата даже я засилва, а това вече може да е вредно за мозъка. Аз съм ако може без вода, но детето щом я пие и си я иска да му се дава аз давам щото така се справям с коликите това е

# 91
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Давах и на двете-голямата отказваше,малката беше като помпа.И до ден днешен се налива нон стоп с течности,докато и даваш все ще пие. Mr. Green

# 92
  • Мнения: 417
Аз давах вода,по 20 мл. на ден.

# 93
  • Мнения: 8 999
Аз пробвах да давам, но и двете ми деца плюеха с ненавист биберона и водата, съответно. Пропиха вода, чак след като ги отбих.

# 94
  • Мнения: 7 420


 Препоръчват я за да се справят децата по лесно с жълтеницата, но последно четох в bg-mama, че водата даже я засилва,
   Нашата педиатърка ни препоръча кърмене на поискване за изчистване на жълтеницата(водата за случая е отдавна остарял метод).И наистина,бебето се оправи много бързо.
    Не знам,обаче,как се процедира при АМ-четата..... newsm78

# 95
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех Пламен ,разбира се се ,че винаги имах прясно преварена водичка,
но той много рядко пиеше.

# 96
  • Мнения: 724
Предлагам и постоянно има дни в които пие в други не!

# 97
  • Мнения: 313
Докато кърмех не давах вода, после също пиеше по малко, докато не започнаха големите жеги. Вече се научи и пие, когато предлагам, дори да е по малко.

# 98
  • Мнения: 2 242
Зори пиеше малко вода, но сега брат й я плюва на втората глътка и вече не му предлагам

Един цитат от “Здраво Дете” на д-р Илинов - “средно 125-145 мл на килограм телесна маса за 24часа”
Има се в предвид всички течности (и в храната на захранените)

# 99
  • Мнения: 131
И ние бяхме само накърма до към седмият месец,когато спрях да кърмя.После започна да пие водичка,но преди това сама не искаше,а и аз считах че така е по-добре.Давала съм и само подсладена,през периода на жълтеничката..

# 100
  • Мнения: 1 121
Не, не давам. Само на кърма сме и му е много добре Grinning

Общи условия

Активация на акаунт