Отговори
# 630
# 631
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
....
За сроковете,всички нарушават посочения такъв!
Абсолютно не съм съгласна! Naughty
Много фирми спазват сроковете, посочени в договорните им отношения с клиентите.  Peace
Личен опит!

# 632
  • Мнения: 3
Трайков Билд ЕООД

http://www.traikovbuild.com/
http://traikovbuild.alle.bg/
http://remont-na-pokrivi-stroikom81.alle.bg/

0892 92 40 31
0877 53 90 80
0895 92 21 01

stroikom81@abv.bg
Николай Трайков

Поредната ромска фирма с мърлячи. Изнудиха ме за повече пари от колкото се бяхме разбрали и на всичко отгоре си оставиха боклука в двора ми, цял бус с парчета керемиди и найлони. Струваше ми още 170лв друга фирма да ги извози. За изпълнението на покрива няма да коментирам.

# 633
  • Мнения: 7 132
....
За сроковете,всички нарушават посочения такъв!
Абсолютно не съм съгласна! Naughty
Много фирми спазват сроковете, посочени в договорните им отношения с клиентите.  Peace
Личен опит!
Peace Има една фирма, която на няколко пъти ползваме и досега не е имала издънка откъм срок или каквато и да е друга уговорка. Цепят секундата.
Т_Илиева, вас имам предвид!   bouquet

# 634
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...........
 Peace Има една фирма, която на няколко пъти ползваме и досега не е имала издънка откъм срок или каквато и да е друга уговорка. Цепят секундата.
Т_Илиева, вас имам предвид!   bouquet
рони, благодаря!   bouquet
Има и други коректни колеги в бранша, макар и малко...

И затова се дразня когато ни слагат в някакъв си общ куп на неспазващи срокове....  Sad

# 635
  • Мнения: 178
...........
 Peace Има една фирма, която на няколко пъти ползваме и досега не е имала издънка откъм срок или каквато и да е друга уговорка. Цепят секундата.
Т_Илиева, вас имам предвид!   bouquet
рони, благодаря!   bouquet
Има и други коректни колеги в бранша, макар и малко...

И затова се дразня когато ни слагат в някакъв си общ куп на неспазващи срокове....  Sad


Няма защо да се дразните....неприятно е да сте в списъка,но нали знаете покрай сухото гори и мокрото....
Масово не се спазват срокове/личен опит/,като не съм имала контакт с вашата фирма и не съм посочила конкретно вас.
Ако може на лично с какво точно се занимавате,за Варна    нали?

# 636
  • Мнения: 7 132
Срокове масово не се спазват, защото масово се подбират изпълнители единствено на база най-добра цена, препоръчани от агенция ЕЖК. Няма договори, няма неустойки, но пък има добро капариране, за да не се изпусне ценния кадър. Другите са едни такива веселяци и добряци от сорта на "Зона", на които като им разбереш отношението към служителите, си наясно, че можеш да си позволиш аристократично да ги чакаш и 3 месеца, за да ти доставят стоката от Китай.
И понеже си спомням за кого съм се включила в темата да недоволствам, но не си спомням дали съм включила тези, които ни монтираха входната врата. Някакви под-изпълнители на Солид с адрес на "Ал. Стамболийски" в София (но не Солид 55). Чудно не нивелирана врата. Кошмарно не нивелирана. Това към ненужно изрязани плочки, защото ... Пернишка работа.

# 637
  • Мнения: 1
http://www.bezplatno.net/обяви/строителни-ремонти-майстори-762191.html

Този васил станков прави у нас ремонт на баня и тоалетна. Страшно Бавен, работеше явно на повече обекти на куп. Много ама много мърляв и не чистеше, макар че уговорката беше да чисти. Качеството на работа мн лошо, на места няма фуги, на други места фугите на дупки, след седмица се ронеха, тъй като не са както трябва направени... Няма силикон на места където е абсолютно задължително... Предупредете повече хора да не дават пари на вятъра!

# 638
  • Мнения: 4
Ergo design- поръчах си матрак и тапицирана спалня от техен магазин за 2000 лв,при доставката поради небрежността им при опаковането таблата на леглото беше одрана при транспостирането . Останалата част от от леглото не можахме да сглобим веднага защото липсваха части които дърщат подматрачната рамка,трябваше да чакаме да ги пратят,да си ги сглобим сами,както и цялата спалня което се оказа затруднение при условие че липсват части а опътването беше за друг тип легла с маалко повече части,да не говорим за неотзивостта им .

# 639
  • Мнения: 834
http://perfecta-furniture.com/ !!!

Поръчахме диван оттам, който чакахме 3 месеца, като уговорката беше да бъде доставен след месец и половина. На всичкото отгоре бяхме платили на 100% всичко още в началото. Месец и половина звънях няколко пъти в седмицата да питам какво става с дивана и кога ще пристигне и всяка седмица се обещаваше, че следващата със сигурност ще дойде! Чак накрая, когато минаха 2 месеца и половина, бяхме категорични, че ако до края на месеца нямаме диван или ще ни върнат парите до стотинка, или ще си уреждаме отношенията по съответния съдебен път. Имам съмнения, че до този момент диванът въобще не е бил поръчан, защото тогава "се измъкнаха" с оправданието, че всъщност ги бавят от фирмата производител, защото нямало точно тази дамаска, която сме поръчали! Е, след 2 седмици наистина дойде дивана, за щастие с точната дамаска и конфигурация. На всичкото отгоре имаха претенции и кога точно да ни го докарат, можели само в определени часове и дни, айде бе! Та и за това допълнително се разправяхме. Дойде самият собственик с бус да ни ги докара, не искаше да изчака и 2 минути, за да се разтовари нормално дивана, само се сопна, че нямал време и по-бързо да сме се оправяли.

НО най-голямото разочарование за нас беше, че диванът въобще не е италиански, както се представяше от Перфекта! Не се лъжете, че стоката, която предлагат е италианска! Диванът ни си е сръбски, произведен от сръбска фирма, нямаща нищо общо с италианско производство и пазар. Когато се усъмних, веднага проучих нещата и се оказа, че в италианския търговски регистър реално съществува фирма за мебели с такова име, свързах се с тях и съответно ми казаха, че нямат нищо общо с Перфекта, нито знаят за подобна поръчка! Проверих и в сръбския търговски регистър и там си изникна баш фирмата производител, която пробутват за италианска! А до последно от Перфекта имаха наглостта да оправдават закъснението на дивана с дългата Коледна отпуска в Италия! Просто абсолютни измамници...

И въобще, съветвам всички, които поръчват чрез "дистрибутори", много добре да проучват нещата. Дали реално тази фирма доставя точно стока от определена държава и дали въобще са легитимни дистрибутори на дадена марка.

Аз от България повече нищо не бих поръчала, всичко останало (без кухнята) си го внасяхме сами, търгувайки директно с фирмите производители и освен, че останахме доволни от всички мебели, цената беше на половината на тази (буквално!), която се плаща търгувайки с дистрибутори.

ПП
Разгледах и предишните страници на темата и останах шокирана, че има доста мнения от фирми споменати в този списък, мрънкащи и оправдаващи се. Е това вече е истинско падение...  

# 640
  • Мнения: 536
 
Айко. Това е фирмата, която искам да добавя.

# 641
  • София
  • Мнения: 274

Айко. Това е фирмата, която искам да добавя.

Какво за нея?

Не съм им фен откакто ме накараха да си кажа име и адрес, за да ми напишат бележка за плащане на плат на метър. "За какво Ви е име и адрес?" "Ами така ми иска програмата, за доставката..." "?? Но нали няма доставка, аз си го взимам сега." "Такава е програмата. Всичко, което не е на самообслужване и минава през консултант, е по дефиниция с доставка. За Вас слагам 0."
И трябваше с тази бележка да отида на касата, да платя, и после да се върна отново през входа, правейки кръгче, да си взема плата, и на касата пак да ме проверят.
Да им имам системата!!!

# 642
  • Мнения: 536
Подвеждаща реклама. Февруари бяха сложили реклама в сайта си за безплатно ушиване на пердета.
Ограничението беше до края на месеца.
Избрах от каталога. Отидох (магазинът им е доста труднодостъпен, на Околовръстното в София - без спирка на гр. транспорт наблизо). Е, имаше ограничение - само за непромоционални пердета. Почти всички имаха етикет промоционални. Моите - също.
Платих ушиването, бях отделила доста време само да стигна до тях.
Този месец в рекламата има пояснение, но вече не желая да пазарувам оттам.
Не казвам, че е необичайно и за други вериги - принципът е "да сте гледали". Не мисля, че е коректно обаче.
Същото е и с описанието как се стига до магазина (с автобус 111 и 64). Минават на минимум 2 км оттам, а до самият магазин се върви по банкета на самото Околовръстно. За да вземем пердетата отидохме с кола.

Хубавата ниска цена се оказа далеч не толкова ниска - затова за мен е чиста подвеждаща реклама.
 Не бих си го причинила пак.

Последна редакция: вт, 17 мар 2015, 13:52 от vasilenae

# 643
  • Мнения: X
За сроковете,всички нарушават посочения такъв!
Което е адски порочна и непочтена практика.
След като са ми казали конкретен срок-ден/месец/час дори, аз държа да спазват уговореното.
Те искат от мен пари, нали?И ги искат в конкретно време, не ме чакат 10 години да речем, докато ги изкарам....А и аз не ги задължавам с конкретна дата, питам за кога е възможно, ако датата ме устройва, си стискаме ръцете, ако срока не ми е удобен, "Довиждане" и търся друга фирма.
Но да ме баламосват и да ме лъжат, само за да не ме изтърват като клиент, не на мен тия.
И след като не са спазили обещаното време, ето ви ги тук:
http://mebelimarini.com/contacts.html

# 644
  • Мнения: 2
Добавям към списъка и Максим Иванов (тел. 0988975670, FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006966726072&fref=ts).

Безкрайно нагъл, некоректен, мързелив и некадърен майстор. След неговото шпакловане стените ни са като лунен пейзаж, а банята протече. Не може да става и дума за спазване на срокове, а същевременно с това непрекъснато иска допълнително пари, защото му били излезли по-големи разходите и нямал пари да плаща надници.

Общи условия

Активация на акаунт