Отговори
# 720
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
Присъединявам се към мнението за Интер Керамик! Това което правят тези хора е подсъдно! Продават стоки за неръждаеми, които ръждясват на втората седмица и стават само за боклука!
Интер керамик продават само долнокачествени китайски изпълнения, вкл. и тези, които са имитация на качествените:
- Душ-батерията поради кофти отливка отвътре тече като развален маркуч - настрани, а не надолу, на много струи. Ама как да видя този дефект при закупуването й!
- Батерията за мивка - струята не тече гладко, а се завърта спираловидно и леко пръска.
- Допълнително душче с маркуч, тип пистолет (за измиване на банята) - се разпадна още при монтажа.
При опит да се свържа със сервиза, който е на Ботевградско шосе, почти на полето, никой не вдига и не реагира.

Интер керамика продава Китайска стока със средно към ниско качество на съответната себестойност.

Интересно ми е защо очаквате да купите нещо което е 2 до 3 пъти по евтино от продукт с високо качество на Видима примерно и то да е с същото високо качество.

За апартамента на майка ми които ремонтрахме с брато и жената, купих Видима и нещата са Ок. Е и там имаше някой несъвършенства, но с леки настройки всичко заспа- Видима или Идеал стандарт просто.

Бащата на Жена ми ремонтира апартамента в който живееме сега и всичко е ток, само че в банята купил Душ и Чешма на Интер керамика с керамични врътки- от тези красивите- с ретро врътките и тнт. Проблемите които възникнаха бяха нормални за тази марка, но за сега се справих с Китайската закачка от техните серии за баня-"Довърши си сам ако можеш". Grinning Та на смесителя за мивка - му прокапа главата за студената вода. Като и да е това- резервни трудно се намират понеже не са стандарт. Само във великата им фирма. За пръв път видях да протича керамична глава.  Shocked
Понеже си падам по закачките на Китайците и вика ще я отвия тая глава и ще я прередя. Така се оправят. Обаче докато я отвия тая глава ми се Ева мамата. С глух як камък с почукване и едва не се замаза скапаната отливка на главата. Отви се накрая и след пренареждането и смазването с вазелин спря да капе.

Системата за канала е с лост който се натиска/дърпа за да затваря клапата му. И там протичаше вода като се намокри зад смесителят. С малко термошлаух го уплътних този лост и това спря да тече в шкафа.

За душ батерията- стандартните свинщини- ПВЦ гайка на връзката към слушалката- накрая на 1вата година се спука, а и понеже не беше стандартно естествено като диаметър не влизаше добре в гнездото/държач на слушалката. Съответно имаше склонност да изпада от него и можеше да се счупи самата слушалка. Естествено слушалката също е от ПВЦ, но учудващо не се счупи и е много лека. А най интересното е че прави интензивна и много добра струя като форма -приятна. Та първо залепих счупената гайка на шлаухка, но поле си купих нов по дълъг и със стандартен диаметър на гайката шлаух. Даже е с гумен о-пръстен и сега влиза добре и не пада. А и повечето дължина е по удобно за далечните точки на банята.
Долу чучура е с калпава вътрешна- грапава отливка и струята е крива та крива както споменахте.  Grinning

Превключвателят и той е ....... Абе като се сложи да пуска вода долу после може да не може да се пусне горе на душа и се налага да се спира водата и ........... Но това като чели се ошлайфа само.
Та това с тия маркови Китайци.

Аз лично сам си купих държач за тоалетна хартия. Пак е Китаец, но Видимският е 40 лева, а този 10тина. Laughing
Та при него единствено гледам че по оста -телта за нанизване избива ръжда леко. Преживява се. Капака му е поне от неръждавейка. Видимският е скъп, но е и с по малък капак и като се къпеме хартията пие вода.
Този поне след лека доработка стана абс. сух. Mr. Green Mr. Green Зад него поставих ПВЦ парче изрязано овално за да не пие вода от кондензиралата вода по плочките. А отпред на по големият капак залепих като негово продължение прозрачно ПВЦ от дебел найлон. Стана перфектно и даже красиво. При Видимата пак трябваше да се прави това !
Друго което съм купил е халка за кърпа- никакъв проблем с нея.

Държача за душа го взех Видима защото там не ми се заиграваше повече. Simple Smile

От цялата работа когато зимата замръзна леко марковата керамична глава на Теката от "Мастер Чиф" в кухнята аз знаех че с пренареждане и смазване нещата ще се оправят. И Теката протичала, но след неправилна експлоатация.
Като префасонирали Хола да стане Хол/кухня майсторите не изолирали външната стена и ни се наложи ние да я изолираме тази пролет за да не стават пак тези замръзваници.

За Идеал стандарт- ами и тук леки проблеми. За вилата купувах Моноблок-Океан Скандинавия с лого Видима- идеален с Френч гарнитура и тнт. Сега за моят апартамент пак взех същото, обаче с логото на Идеал стандарт. Явно тия за нашият пазар пробутват по ниското качество. Понеже Идеала е за износ основно.
Та така и не получих тази добра интензивност на отмиването на чинията на този моноблок за вече 300 лева повишен. От сервиза ми смениха чинията с Видимска по мое искане. Старата даже остана в мене като резерв.
Ефекта е същият и понеже няма очи да искам да ми сменят и казана за сега нещата ги ползвам с по слаба струя. Не е болка за умиране , но ме дразни леко сравнено с тази на вилата. Явно дъното на казана е леко провиснало и притваря повече изливният канал. Правих настройки на гарнитурата но без ефект. Само ако отвия болтовете които закрепват казана към чинията тогава струята става интензивна. Явно ще си купя като резервна част казана на Видима и ще има два кенефа в последствие. Laughing

Та и Видимата продава не до там идеални неща за нашият пазар от Третият свят, а вие искате да си купите Китайци с качеството на Идеал Стандарт за износ. Не става просто !
Просто и нашите производители ни третират като хора от Третият свят, а какво остава за Китайците на които някой е поръчал евтина стока за нашите възможности.

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 16:51 от kossis

# 721
  • София
  • Мнения: 452
kossis, не виждам какво по-различно казвате. Разликата е, че Вие можете да си ги поправите и натъманите сам. А душ-батерията хич не беше евтина - около 130 лв., докато на Видима същата е 200.


Интер керамика продава Китайска стока със средно към ниско качество на съответната себестойност.

Интересно ми е защо очаквате да купите нещо което е 2 до 3 пъти по евтино от продукт с високо качество на Видима примерно и то да е с същото високо качество.

# 722
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
За да видиш, трябва да можеш да гледаш ! Разликата е Видима !  Shocked Grinning Mr. Green

Това че мога да ги оправям не е най същественото, а това че показвам че дори и Севлиевските ВиК гарнитури не са с най високо качество и за нашият пазар се пробутва продукция с леки дефекти но на нормалната им себестойност, вместо да ги бракуват или дадат за износ.

А КНР произвежда стоката според поръчката и има 20 вида качество. Ако поръчаш 1 качество ще платиш за такова.
Та не виждам какво ви учудва лошото качество на Интер керамика.

Аз лично Душ баятерията със стационарен душ + подвижна слушалка я купувах преди години на 230 лева по спомен.

iv6 сама казвате че сте спестили 70 лева, но очаквате качеството да е като за 200 левовата Видима. Е не се е получило явно.

Макар и некачествени продуктите на Интеркерамика също са произведени от материали струващи пари. Laughing По лош месинг, неръждавейка и тнт.

Евтиното излиза по скъпо обикновено.

----------------

Споменете ми само една стока произведена от КНР с високо качество и ниска цена за нашият пазар ? Simple Smile
Ще се радвам да науча за такава.

Последна редакция: чт, 04 авг 2016, 15:21 от kossis

# 723
  • София
  • Мнения: 452
За да видиш, трябва да можеш да гледаш ! Разликата е Видима !  Shocked Grinning Mr. Green

Това че мога да ги оправям не е най същественото, а това че показвам че дори и Севлиевските ВиК гарнитури не са с най високо качество и за нашият пазар се пробутва продукция с леки дефекти но на нормалната им себестойност, вместо да ги бракуват или дадат за износ.

А КНР произвежда стоката според поръчката и има 20 вида качество. Ако поръчаш 1 качество ще платиш за такова.
Та не виждам какво ви учудва лошото качество на Интер керамика.

Аз лично Душ баятерията със стационарен душ + подвижна слушалка я купувах преди години на 230 лева по спомен.

iv6 сама казвате че сте спестили 70 лева, но очаквате качеството да е като за 200 левовата Видима. Е не се е получило явно.

Макар и некачествени продуктите на Интеркерамика също са произведени от материали струващи пари. Laughing По лош месинг, неръждавейка и тнт.

Евтиното излиза по скъпо обикновено.

----------------

Споменете ми само една стока произведена от КНР с високо качество и ниска цена за нашият пазар ? Simple Smile
Ще се радвам да науча за такава.
kossis, в спор няма да влизам. За Вас 130 лв. може да е евтино, за мен - не. Не казвам, че нашите нямат дефекти, но поне вършат работа известно експлоатационно време. А аз си купих 3, повтарям, три продукта на Интеркерамик, и всички бяха дефектни от самото им начало, един от които се разпадна още при монтажа. Затова смятам, че фирмата трябва да я натирят от бг пазара като проводник на най-големите китайски боклуци.

# 724
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
Боклуци или не пазара ни е идеален за тях.

130 < 200, поради което не сте купили Видимските аналози. Защото на три продукта общата стойност се увеличава още.
Ние българите цепиме стотинката и 70 лева разлика за нас е много нещо. Поради което се набутваме с една внезапна 130-тунгерица и ефекта е дефект !

А това че и трите имат дефекти е нормално.
Аз повече от тази марка няма да купя нищо.

Ето една съществена разлика в моето обяснение още която е важна-
Проблема е че не са и по стандарт и като трябва да смениш глава на батерия става сложно. А и отвиването е ........ #2gunfire

Последна редакция: чт, 04 авг 2016, 16:58 от kossis

# 725
  • София
  • Мнения: 452
Боклуци или не пазара ни е идеален за тях.

130 < 200, поради което не сте купили Видимските аналози. Защото на три продукта общата стойност се увеличава още.
Ние българите цепиме стотинката и 70 лева разлика за нас е много нещо. Поради което се набутваме с една внезапна 130-тунгерица и ефекта е дефект !

А това че и трите имат дефекти е нормално.
Аз повече от тази марка няма да купя нищо.

Ето една съществена разлика в моето обяснение още която е важна-
Проблема е че не са и по стандарт и като трябва да смениш батерия става сложно. А и отвиването е ........ #2gunfire

Ужас! Горката ми баня, когато ще се наложи да ги подменям - 100% преди изтичането на гаранцията им ще е. ooooh!

# 726
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
Това последното не го разбрах.
Но аз за сега с банята не успявам да комуникирам и за това не съм я съжалявал. Ама не съм и опитвал де. Mr. Green
Съдейки по това че и с жените трудно се комуникира, с банята няма да ми се получи изобщо. Grinning


---------

Мисълта ми беше че главата на батериите с врътки за топла/студена вода дали керамични или с гумички не са стандартен размер и като прокапе трябва специално да се ходи до голямата фирма за части. Отделно се замазват при отвиване и са клеасали здраво. Та отвиването е само за спецове. Докато на Видимата може всеки да отвие патрона.
А сигурно това е така и при тези с джоистик.
Това не сте разбрали от цялата история.

Последна редакция: чт, 04 авг 2016, 17:33 от kossis

# 727
  • Мнения: 149
БАНЯ СТИЛ - некоректни

На 30.07 посетих магазина на баня стил в кв. Младост и си харесах едно шкафче и едно огледало. Платих капаро 50 лв., поради факта че шкафчето го имаше в София а огледалото идваше от Русе се разбрахме да си получа нещата /и двете/ на 3.08. тогава и двете щели да бъдат налични. В последствие разбрах, че същата фирма /Баня стил/ има магазин и на бул . Стамболийски и съответно на 01.08 се обадих по телефона за да променя магазина за доставка. Съответно телефона на магазина в Младост дава само свободно докато някои не ти набие червена слушалка, на единият им номер никои не вдига, така че се свързах с магазина на Стамболийски. Реакцията беше ще видим какво можем да направим – очаквайте обаждане. Съответно обаждане нямаше. На 02.08 се вдигнах и отидох в магазина в Младост и изненада оказа се че те са запознати и никои не ми се обажда, но трябва всичко да платя при тях /имали различни каси/. ОК платих и казах че искам шкафа и огледалото в магазина на Стамболийски. Съответно на 4.08 отивам в магазина на Стамболийски и се оказва че има само шкаф без огледало. Консултантката се свърза с доставчика и той каза че огледалото го е закарал в Младост. Помолих да го вземат от Младост за да мога да си го взема от Стамболийски  на 06.08 защото тогава щяха да ми пристигнат смесителите и т.н в същия магазин. Днес на 05.08 се обаждам по телефона да попитам всичко пристигнало ли е и изненада всичко мога да си взема без огледалото защото никои не им дига телефона в Младост. С извинение но останах с отворена уста. При положение че имат безплатна доставка до адрес на поръчка над 200 лв. /моите поръчки са първа – 250 лв., втора 550 лв./и аз отивам до магазина, а те си го размотават огледалото някъде и никои не може да ми каже ще си получа ли огледалото и ако ще си го получа кога /къде.
На въпроса защо не съм си ги поръчал с доставка – исках да видя кои смесител най ще върви на шкафа, не че имаше файда при положение че те нямат никаква наличност а само мостри и съответно никои не ти предлага да ти ги свали. Следващата ми реакция е сезиране на КЗП. Но това не е тема за този форум.

# 728
  • Мнения: 1 056
Здравейте, виждам, че темата е към края си, но не се побирам в кожата си и искам да пиша, за да предпазя който мога от един меко казано некадърник и мошенник, който се представя за голям майстор и вилнее на територията на София.
Името му е Георги Уржумов Георгиев. На кратко купихме стар панелен апартамент и имахме нужда от основен ремонт, ама всичко от до. Доведе ми го един стар майстор и гарантира, че бил сериозен и отговорен. Спазарихме цена за всичко, описахме дейностите, които ще извършват и схема на плащане. До тук добре. Вкара си той една бригада от 5-6 човека и се започна ударно къртене на всичко, ама буквално свалиха целия апартамент на земята за седмица. Аз щастлива, че много сериозно се работи денонощно там. Добре така уж работеха около месец. През което време той през 4-5 дни ми искаше по 1000 лева, аз виждайки, че се работи сглупих и му наринах доста пари. Добре обаче, както можете да се досетите, бригадата взе да се скатава. Взеха да изчезват лека полека, не работеха, мотаеха се и нищо не се вършеше в жилището. И малкото свършени довършителни работи бяха свършени с левия крак. Буквално сасипаха всичко. Една тоалетна от квадрат и половина и редиха пода 4 пъти и 4 пъти вдигаха плочките, че не са нередени, както трябва, като през това време се появяваха и изчезваха 5 различни майстори да лепят плочки. Всичко вършеха, така както на тях им е удобно, а не както аз го искам. Скъсах си нервите месец и половина ги изтраях, ходех разправях се, казвах, какво искам, а на другия ден беше направено нещо съвсем друго, изключително некадърно. Съответно плочките наредени в коридора по пода се счупиха още след седмица, което преля чашата на нашето търпение. Имах да им додавам около 15% от цялата договорена сума, изчаках максимално да свършат, каквото може и накрая ги изгоних. После разбрах, че не е плащал на работниците си, защото взеха да ме търсят за надниците си. Имаше доста кадърни момчета, които виждах, че работят, в последствие разбрах, че са му работили без пари. И ел. техника не си е довършил инсталацията, защото не си е получил парите и си е тръгнал. Въпросния Георги вземаше от мен пари, за материали и надници, а ги е изпивал, това разбрах от неговите работници. Направих огромна грешка, че се доверих, че дадох толкова пари напред, скъсах си нервите - хора моля Ви проверявайте предварително хората, с които искате да работите и на които давате пари. Сега ще търся начин да се оплача от него в комисията за защита на потребителите, да му пусна някакви проверки. Нямам договор - отново моя огромна грешка, имам подписани с неговото име и ЕГН квитанции за сумите, които получаваше от мен. Ако някой може да ми помогне и да даде идеи, къде мога да се оплача - не искам нищо, не си търся парите, просто искам този мошенник да не мами повече хората. Мога да напиша още един огромен ферман, за всичко, което не свърши и което сасипа, но не искам повече да натоварвам темата. Благодаря, че ме изслушахте, ако мога да спася поне един човек да не мине по този кошмарен път, който минах аз през последните 3 месеца, ще съм щастлива и доволна.

# 729
  • Бистрица
  • Мнения: 50
Здравейте, виждам, че темата е към края си, но не се побирам в кожата си и искам да пиша, за да предпазя който мога от един меко казано некадърник и мошенник, който се представя за голям майстор и вилнее на територията на София.
Името му е Георги Уржумов Георгиев. На кратко купихме стар панелен апартамент и имахме нужда от основен ремонт, ама всичко от до. Доведе ми го един стар майстор и гарантира, че бил сериозен и отговорен. Спазарихме цена за всичко, описахме дейностите, които ще извършват и схема на плащане. До тук добре. Вкара си той една бригада от 5-6 човека и се започна ударно къртене на всичко, ама буквално свалиха целия апартамент на земята за седмица. Аз щастлива, че много сериозно се работи денонощно там. Добре така уж работеха около месец. През което време той през 4-5 дни ми искаше по 1000 лева, аз виждайки, че се работи сглупих и му наринах доста пари. Добре обаче, както можете да се досетите, бригадата взе да се скатава. Взеха да изчезват лека полека, не работеха, мотаеха се и нищо не се вършеше в жилището. И малкото свършени довършителни работи бяха свършени с левия крак. Буквално сасипаха всичко. Една тоалетна от квадрат и половина и редиха пода 4 пъти и 4 пъти вдигаха плочките, че не са нередени, както трябва, като през това време се появяваха и изчезваха 5 различни майстори да лепят плочки. Всичко вършеха, така както на тях им е удобно, а не както аз го искам. Скъсах си нервите месец и половина ги изтраях, ходех разправях се, казвах, какво искам, а на другия ден беше направено нещо съвсем друго, изключително некадърно. Съответно плочките наредени в коридора по пода се счупиха още след седмица, което преля чашата на нашето търпение. Имах да им додавам около 15% от цялата договорена сума, изчаках максимално да свършат, каквото може и накрая ги изгоних. После разбрах, че не е плащал на работниците си, защото взеха да ме търсят за надниците си. Имаше доста кадърни момчета, които виждах, че работят, в последствие разбрах, че са му работили без пари. И ел. техника не си е довършил инсталацията, защото не си е получил парите и си е тръгнал. Въпросния Георги вземаше от мен пари, за материали и надници, а ги е изпивал, това разбрах от неговите работници. Направих огромна грешка, че се доверих, че дадох толкова пари напред, скъсах си нервите - хора моля Ви проверявайте предварително хората, с които искате да работите и на които давате пари. Сега ще търся начин да се оплача от него в комисията за защита на потребителите, да му пусна някакви проверки. Нямам договор - отново моя огромна грешка, имам подписани с неговото име и ЕГН квитанции за сумите, които получаваше от мен. Ако някой може да ми помогне и да даде идеи, къде мога да се оплача - не искам нищо, не си търся парите, просто искам този мошенник да не мами повече хората. Мога да напиша още един огромен ферман, за всичко, което не свърши и което сасипа, но не искам повече да натоварвам темата. Благодаря, че ме изслушахте, ако мога да спася поне един човек да не мине по този кошмарен път, който минах аз през последните 3 месеца, ще съм щастлива и доволна.

Това е често срещана схема за съжаление и е доста разпространена в страната. Първоначално стартирате много добре,после всичко се засира лавинно като накрая разбираш, че вече е твърде късно.

# 730
  • Мнения: 179
maggie_m, преди 3-4 години преживяхме същото. Където и да се оплачеш файда няма да има, от опит ти казвам. В нашия случай жалби се писаха, още измамени се намериха, работниците писаха показания и така приключи всичко. Парен каша духа.. bash newsm10

# 731
  • София
  • Мнения: 452
Скрит текст:
Айде и аз да се включа, докато съм още прясно бясна!
Нервичките ми разклатиха от магазин БАНЯ ПЛЮС, София. От там си харесахме ние плочки за новата баня. Направиха ни проект /и към него имам забележки, щото си личеше как правен "за отбиване на номера"/. От тях поръчахме и шкафове за банята и мивка, и "проблемния" гранитогрес, абе бая оборот!  Гранитогресът, дето го взехме за коридора и кухнята, е грапав, релефен, не е гладък и лъскав, да не говорим и че е светло бежов и познати, с които го коментирах, ме наплашиха, че няма да мога да го чистя добре, ще се набие мърсотия и ще потъмнее! Специално питах консултантката в магазина дали ще имам проблеми с чистенето и тя каза НЕ, ама кво да ми каже, нали иска да си продаде стоката! Както и да е...
Поне ги "подсетих" да си приспаднат парите за проекта за банята, който беше 60 лв и уж се приспада при закупени плочки от тях, ама те все "забравяха"! Нещастници! Не стига това ами и не са докарали всички плочки, защото малоумницата "забравила" да поръча фирата и поръчала бройката само по проект...   
Потвърждавам НЕКОРЕКТНА ФИРМА - БН плюс ЕООД (магазин и сайт "Баня плюс", baniaplus.com).
От 2015 Благой е прехвърлил собствеността на татко си Игнат Юруков, но явно "семейна черта" е начинът на работа с клиенти.


В края на юни харесах на място плочки, обслужи ме много отзивчива и мила млада служителка, на която казах, че ще поръчам след около месец, когато му дойде времето да ги лепя. Но в началото на август плочките липсваха като артикул в сайта.
Звъннах на публикувания тел. 0886 02 24 16 да попитам реално предлагат ли още тези плочки. Мъжки младежки глас ми отговори, че ще провери и след 2 минути ще ми звънне. Това беше 1/2 час преди края на раб. време (19 часа). Към 19.30 отново позвъних на същия телефон, но позвъняването ми бе отхвърлено.

Така и никой не ми върна обаждане или информация изобщо. newsm11
Пренасочих се към Гауди-ДС, предстои да видя дали любезното им отношение ще отговори като качество на доставката.

Хващам се, че пиша само в Черния списък, но вината в мен ли е, че попадам на некоректни "майстори" и фирми?!... А ремонтът продължава... Обещавам, че когато попадна на добри изпълнители, обезателно ще ги запиша в Белия списък.  newsm10

# 732
  • B5.5 131hp - PD/AVF София
  • Мнения: 60
Аиде и аз да покажа пак един от тези Крадци и Измамници наричащи се майстори от Обеля в София.

ИВАН ВЕСЕЛИНОВ НИСТОРОВ !!!!
С фирмата си НИСТОРОВА 98 ЕООД в София.

Същият лайнян измамник и боклук !!!
Некадърен, мошеник, крадец и даже се натиска на жените и се опитва да има интимни отношения с тях.

Интересно ми е ако го пусна в Комосията зазащита на питребителите дали поне ще предпазя други потребители от неговите измами ?

Ето тук писах подробно за неговите измами и тоя си е позволил да обижда и да коментира арогантно с което си проличава стила му !!!

http://www.nekorektno.bg/2013/04/08/нисторова-98-еоод-с-едноличен-собствени/#com-head

Последна редакция: пт, 12 авг 2016, 12:01 от kossis

# 733
  • Мнения: 6 091
Каква ти комисия за защита на потребителите ....
Дадохме един измамник на прокуратурата в Бургас.
Оказа се бивш затворник.
Ние му издирихме адрес и телефон и ги посочихме в жалбата до полицията, за да се ускори издирването му, защото освен 400 лв. капаро за които не получихме нито материали, нито труд у него остана и ключ от входната врата на кооперацията. След около година получихме потресаващ отговор от прокуратурата. Намерили го, говорили с него, той казал че е бил болен затова не е направил нищо и нямал намерение да ни измами, т.е. нямало данни че няма да свърши работата за която е взел пари затова няма основание за последващи действия и случаят е приключен. От тогава минаха още няколко години и миличкият още се кани да свърши работата. Бях бясна и исках да пиша вече срещу прокурорката която ни отговори по този начин, но моя мъж отказа да се занимава, защото не вярва в правосъдието и справедливостта и така останаха нещата. 

# 734

Общи условия

Активация на акаунт