Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 909
  • 884
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 761
Омега,
В линка,който си дала имах предвид последните 4етири иzброени,като zа реинкарнация не сьм 100% сигурен.

Всъ6тност по принцип не ми е известно кинезитерапевтите в Бг да се занимават то4но с тези последни 4 то4ки.По-скоро ми се струва,4е тези биха свър6или по-добра работа:
http://www.hypnoza.org/index.html

http://www.holotropics.org/index.html#index

# 646
  • Мнения: 184
Здравей Andrea

Имаш ли линка където си чела това:
Аз преди време рових из сайта на пилхар и с един автоматичен преводач на английски се опитах да си преведа статията за проблемите със зъбите. Накратко това, което си псомням, е следното:

Невидимите отвън кариеси (може би се казват пулпити, не съм сигурна), т.е. тези, които не "избиват" отвън на зъба, се причиняват от същия конфликт, който причинява и остеопорозата - липса на себеуважение, ниска оценка на собствената стойност и пр. В директен смисъл конфликтът звучеше като "искам да ухапя някого, но немога, защото съм по-слаб". В животинския свят беше даден пример с куче, което е по-малко и е малтретирано от по-големите кучета - то развива такъв кариес вътре в зъбите. В активната фаза се наблюдава разпадане на костта отвътре, респективно на зъбите отвътре. При разрешен конфликт започва процес на изграждане на разрушената материя на костта/зъба, който е съпроводен със силна болка. Това съответно се диагностицира като рак на костите или пулпит(?) в двата случая. В края зъбите или костите стават по-здрави дори от преди. Само да издържиш болката Simple Smile. Отидеш ли на зъболекар, вече разстройваш процеса на естествено излекуване...

Имаше описание на истински такъв случай: Майка и дъщеря с години са малтретирани от бащата в семейството. Когато дъщерята става на 18 години, тя се осмелява да се противопостави явно на бащата, казва му какво мисли за него и напуска дома. След това започват силни болки в цялата й челюст. Тя не отива на лекар и след известно време болките изчезват и всичко е тип-топ. Т.е. разрешила си е конфликта и е преживяла и фазата на излекуването на зъбите.

Имаше описание и на познатите ни кариеси по повърхността на зъбите, но там май вече имах сериозни проблеми с автоматичния превод и нещата никак не ми се изясниха. Но идеята пак е същата -  при разрешенконфликт, зъбите сами се възстановяват. Съответно кариесите сами се затварят. Което не го срещам за пръв път Simple Smile.

Дъщеря ми е на 2 и 2 месеца имаме 4 кариеса на предните зъби, искам да откриа причина за това, искам да спра процеса почна се с 1 зъб сега са 4 .

# 647
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Какво zначи "тежка бременност"? Предполагам сте я следили нон стоп,иzследвания,видеоzони и тн...паника при теб,при мьжа ти...
ДЦП или атипичен аутиzьм? Какво имаШ предвид "атипичен"?Питам zаЩото всеки го раzбира раzлично.
И на колко е години?И кога се установи това?

Кинеzиолоzи има и в БГ.Нека някой да даде инфо,аz нямам на бг еzик.Или виж в гугл какво е. Peace

Тежка бременност значи, че болки и контракции имаше от самото начало, още дори преди да я установят. Направен ми беше и серклаж(заради скъсяване на шийката на матката). Детето е на 5г и 8м , роди се преждевременно, в седми месец, въпреки медикаментите, които приемах за задържане. ДЦП-то й не е тежко, въпреки, че са засегнати всички крайници. Атипичен аутизъм е съпътстваща диагноза, поставена от невролога, който я наблюдава, не съм търсила мнение на психиатър и това означава, че има поведение на аутист с почти всички симптоми. Тъй като е с ДЦП, а и други деца с ДЦП имат такива проблеми, тази диагноза не е водеща. Детето говори, само като иска нещо, с една две думи, и разбира само това, което е свързано с нуждите й. Не изпълнява поръчки (молби, команди). На видиозон е гледана 3 пъти, при установяване на бременоста, за да ми се назначат лекарства(беше твърде рано , за да се установи по обичайния начин), при постъпване в болницата за оперативната манипулация (направена под упойка) и непосредствено преди раждането.
Кинезиолози със сигурност не е кинезитерапевти, такива са работили с детето (лечебен масаж и гимнастика)
При голямата ми дъщеря проблема с ръста е свързан с хормоните, при девойките растежа спира около половин до една година след първата менструация, а при детето ми тя настъпи още на 11г, дори и вторичните полови белези тогава почти не бяха развити. За съжаление, тогава не знаех тази подробност Sad Така или иначе трябва да има причина за тази хормонална промяна на такава възраст. Confused

# 648
  • Мнения: 4 150
Омега,
ГНМ отрича хипноzите.Другият линк Ще го раzгледам по кьсно,че сега нямам време. PeaceБлагодаря ти  bouquet

Любоzнателна,

Проблемьт може би е доста обШирен.Дай ми малко време да раzгледам някои материали(все пак не раzбирам и  не zнам всичко по ГНМ)  и Ще ти пиШа.Може и на лични.Става ли?
Кинеzиолога се zанимава както с двигателната система,така и с дуШевната.Не  zнам дали в БГ обучението покрива и двете.Това,което Омега беШе дала на линк включва обаче и дуШевната.Раzгледай.

ДуШе,Много се радвам,че си тук.Бьдете zдрави  bouquet

# 649
  • Мнения: 3 506
Някой да знае на какво се дължи световъртеж / Мениеров синдром според ГНМ, каква фаза и кога може да се очаква подобрение?

Свекърва ми от няколко месеца мине - не мине и се тръшва на легло с ужасен световъртеж. Моето лично подозрение е, че не може да преглътне, че малкият и син ще става татко... Понеже и друг път е получавала пристъпи при подобни ситуации, сега всички и казват, че е на психическа основа. Тя обаче си направи ЯМР, което показа, че има стеснение на съдовете. Сега го размахва пред всички и обяснява как си има причина да и се вие свят...

Въпросът е обаче дали и кога ще приключат тези световъртежи и може ли да се направи нещо по въпроса, че вече в чудо сме се видяли с тези пристъпи.

# 650
  • Мнения: 1 586
Амбър, ето линка за ГНМ и проблемите със зъбите:
http://pilhar.com/Hamer/NeuMed/Sonderpr/Zahn.htm
Aко разбираш немски, би ли синтезирала новите неща, които научиш?

# 651
  • Мнения: 2 761
Омега,
ГНМ отрича хипноzите.Другият линк Ще го раzгледам по кьсно,че сега нямам време. PeaceБлагодаря ти  bouquet

Не се подвеждай по името на линка,има и друга информация там,примерно за rebirthing(холотропно дишане),което всъ6тност припокрива втория линк.
В интерес на истината не съм запозната много с тези не6та,4ета ги от интерес,особено това холотропно ди6ане,което всъ6тност имало доста об6то с ритуалите на траките.

"90 % от причините, за които човек се обръща към лекар, са проблеми с дишането, заяви по този повод лекторът Владимир Майков. .......
......В много отношения трансперсоналната психология се основава на осмислянето на опита на източните традиции и практики на усъвършенстване на човека, известни от стотици и хиляди години – даоистка йога, кундалини, суфизъм и др. В България също имате своите дълбоки и хилядолетни традиции, заяви Майков, като посочи тракийските мистерии, мистичното християнство, богомилството, дъновизма и неговата паневритмия, на която се спря по-подробно, сравнявайки я с китайската гимнастика Ци-Гун."

# 652
  • Мнения: 230
Ако някой се интересува имам координати на лекар, който практикува холотропно дишане. Според него чрез това лечение организма сам решава къде се намира психологичния проблем и го "изхвърля".  Не знам дали съм права, но това не е ли един от начините на лечение на ГНМ?

# 653
  • Мнения: 2 761

Не знам от къде си,но мен ме интересуват отзиви за д-р Мариян Господинов от Варна.

# 654
  • Мнения: 230
Става дума за същия. Работя близо до кабинета му. Ходила съм при него на компютърна диагностика.

# 655
  • Мнения: 455
Дъщеря ми е на 2 и 2 месеца имаме 4 кариеса на предните зъби, искам да откриа причина за това, искам да спра процеса почна се с 1 зъб сега са 4 .

Амбър, и аз размишлявам от известно време за кариесите на предните зъби. На сина ми ( на 3г) от около две седмици се появиха две сивкави петънца на един от горните резци. Единственото ми предположение е в насока - хранене. Той е доста злояд. Ако не го храня аз, няма да яде нищо различно от сандвичи с кашкавал, мед или попара с мляко. В повече от половината от случаите имаме спорове по време на ядене  и понякога си изпускам нервите и се караме на тема какво ще се яде. Не съм му тикала лъжицата на сила в устата - невъзможно е Laughing , но все пак съм оказвала натиск за яденето. И ако гледаме на предните зъби като на някаква преграда - с моето поведение все едно съм опитвала да я разруша. Доколкото знам от него в градината не го насилват да яде.
При теб има ли нещо подобно?
Все още не съм го водила на зъболекар и нямаме потвърдено, че тези петна са кариеси. Само предполагам.

По логиката на ГНМ не трябва да предприемам нищо, освен да спра да го насилвам да яде ????

# 656
  • Мнения: 184
Здравей Албена9

Не знам може и да е това , Плами е се храни малко не искам да ползвам злояда защото не е. Просто по малко по много пъти и никога а не е яде когато не е гладна или когато се е нахранила. Никога не съм я насилвала , но виж свекървата ми може да е опитвала. Плами не е мечтата на бабите за закръглено дебеличко дете. Но тогава кариесите ни биха били на тези зъби точно ;
 предните зъби показват връзката с родителите и го свързвам с нас с това. Точно тогава ми беше много напрегнато на мен и съпруга ми в работа и много малко време се занимавахме  с Плами само вечер и то за малко и за това виня себе си.
    Като каза хранене единствена връзка в моя случай виждам : запасите със замразена кърма точно тогава свършиха тоест тя престана да получа кърма докато ме няма та може и да е бил първият конфликт това защото винаги когато е болна престава да се храни и минава на кърмене само.  Друго имахме конфликт двете тя беше много нервна нямаше видима причина всичко е беше криво не можах да я успокоя нещата се изостриха и за пръв път я ударих няколко пъти по ръката , след като почна да ме дере по лицето не се гордея с това след това се разболя  хвана ни американският грип- повръщане на всичко което поеме по голямо като количество от лъжичка. Предписаха ни гликоза на 5 мин по лъжичка която винях , но петна имахме една седмица преди това.
 Сега според Хамер разбирам че проблема не е бил в гликозата. Проблема е бил в мен : ударих детето си , то се разболя а а го оставих детето да го гледа свекърва ме , не си взех болничен заради многото проблеми в работа си и я поставих пак на първо място и с това само съм задълбала конфликта .
     Ето това го осъзнавам сега като го пиша и го синтезирам, но истината е че дълбоко в се беси съм го знаела. Причината за кариесите е конфликта и с мен.
    Сега не трябва да се обвинявам защото само ще си докарам нов конфликт, макар сега да разбирам че точно това съм правила последните 8 месеца.
        Един индиански магьосник казва  човек Винаги  да прави най доброто на което е бил способен.И аз сега трябва да  приема че това е било най доброто за момента което съм могла да правя. Не звучи добре, не съм доволна от се беси, но дори и да се виня това няма да помогне никому....Бях много откровена но това са фактите..

# 657
  • Мнения: 184
Андрея

Незнам немско че го преведа на англиски и от там на български , но си мисля че току що напълно осъзнах причината за кариесите на Плами. Въпроса е сега може ли да го попратя това и как

# 658
  • Мнения: 1 080
Значи съм затънала в конфликти .Плашат ме мащабите - получавам пристъпи на тахикардия -180 удара в мниута .Тове е постоянен конфликт и аз знам ,че идва от това ,че вече седем години се грижа задецата си - гледам си ги в къщи ,защото не понасям детските градини в София - струват ми се ужасни - като хранене ,отношение ..В същото време страдам ,защото искам да се развивам , а съм ограничена .Не мога да намеря начин за момента ,как да го реша този конфликт .
Благодарности на всички за хубавата тема  !

# 659
  • Мнения: 4 392
catch , възможно решение би било да работиш от къщи.
Проблемът ти ми е познат. Hug  Но ... 7 години... Thinking Как издържаш?
Всъщност н а 7 г. би трябвало да тръгнат на училище. Логично погледнато, би трябвало да се оправят нещата тогава. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт