Фотография и мааааалко Фотошоп 15

  • 17 413
  • 603
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 630

аз май съм една от малкото бракувани тук  hahaha Joy)
Е поне една по-малко на опашката .....  Joy Joy шега, да не се обидиш

Джеми, давай го (аз много си падам по обратни. Много от тях са радост са за окото ... пък нали все пак за фотография си говорим, не за друго)
Извинявайте за лигавщината  Embarassed

Додо, добре дошла

Някой има ли трикове за отделяне на къдрава коса от фон?  Че нещо хич не ми се получава

# 586
  • Sofia
  • Мнения: 4 228

ОК.
Ще си позволя малък коментар по качената от теб снимка.
Кадърът като цяло е хубав, харесва ми дефокуса. В началото си казах, че бих изчистила двете фигури отзад - но вече не мисля така. Разказват история.
Бих махнала само бялото в ляво над морето. На принципа съм колкото по-чист е един кадър, толкова по-силен акцент дава основният обект.
В крайна сметка бих засилила левълсите и може би бих дала малко контраст. Бих опитала и да поиграя с различните вариации и като възможности и като градация на Apply Image. Но това трябва да стане внимателно, ако се комбинира с бърникане на Levals, за да не стане прекалено.
Накая като заключение бих десатурирала леко - по вкус  Wink

Би било добре да има възможност къде да сде качват редакции по темата.
Някой мислил ли е за това?
Ето и една преди малко качена снимка от мен. Не е от любимите ми, защото не съм пейзажист, просто малко разнообразие.
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IM … amp;USER_ID=16502

# 587
  • Мнения: 2 961
Някой има ли трикове за отделяне на къдрава коса от фон?  Че нещо хич не ми се получава


Рали това върши ли ти работа?
http://studio-bg.com/index.php?show=tut&id=699


dodo много се радвам че пак си тук.Голяма фенка съм ти Simple Smile

# 588
  • Мнения: 1 909
dodo_dodo_dodo, bonjour и добре дошла  Heart Eyes
тук става голям лаф, за мъже също се говори...  Mr. Green
Редакции на снимки предлагаме, стига да му се занимава на някого.
Тъй като темата основно е за фотография, не за ФШ, повече става въпрос за фокус и кадриране.
Но сме flexible, споко  Peace

Една жена на 33, много харесвам такива снимки, но може би сама преценяваш, че жените отзад развалят картинката  newsm78

Вечерница, кликни ето ТУК  и на последната опция за бележките, кликни на най-долното.
Диптихът ти ми харесва, искам да ти предложа и друг кроп. Ама първо активирай опцията.

джеми джеми... можеше да ни спестиш тази тънка подробност... или не можа? Joy
Калинке, не губи надежда, Романо може да не е, бе.  Mr. Green Като разбера, ще ти кажа  Peace
Не можех да скрия подозренията си, после ще ми връхлетите като озверели и изпуснати гимназистки  Naughty

# 589
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
dodo_dodo_dodo, bonjour и добре дошла  Heart Eyes
тук става голям лаф, за мъже също се говори...  Mr. Green



Деси-Деси-Деси  Heart Eyes
За мъже или за гейове? Да не бъркаме понятията  все пак Laughing

amber, гледах твои снимки - много ми харесаха, бях впечатлена - признавам!
Очевидно имате добра школа тук Peace

# 590
  • Мнения: 2 109
за женската снимка, аз пък направих аналогия между въжетата и хората. мислех, че това е идеята.

джеми, понеже всичко е илюзорно, можеше да поддържаш илюзията.
сега например, можеш да кажеш , че си се измайтапила, и си искала само да видиш как ще реагираме.
(за да сме в тинейджърско-гимназиален дух) Joy

додо, колаж ли е? как си я обработвала?

# 591
  • Мнения: 1 909
dodo_dodo_dodo, bonjour и добре дошла  Heart Eyes
тук става голям лаф, за мъже също се говори...  Mr. Green



Деси-Деси-Деси  Heart Eyes
За мъже или за гейове? Да не бъркаме понятията  все пак Laughing

amber, гледах твои снимки - много ми харесаха, бях впечатлена - признавам!
Очевидно имате добра школа тук Peace


добре де, за един мъж под въпрос и за един гей под въпрос Simple Smile  Mr. Green

Калинче, ма аз ви бъзиках, бе какаааа  Joy

# 592
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Благодаря за коментарите!
Ето го кадъра без жени, но мислех, че е по-добре да са по двойки - две възелчета, две жени... по-концептуално ми се видя;-):
http://shtrak.multiply.com/photos/photo/18/3

Додо, тук пробвах някои от твоите съвети и май ми допада и така.
http://shtrak.multiply.com/photos/hi-res/18/2?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F18%2F2

ПП. Аз не разбрах Романо младежът от снимката ли е или другия? Включвам се в много ползотворната дискусия Mr. Green.

# 593
  • Sofia
  • Мнения: 4 228


додо, колаж ли е? как си я обработвала?

Не, не е колаж.
Ще ми бъде трудно да ти кажа с точност кое след кое и в какви параметри съм направила. Имайте предвид, че аз не обработвам по стъпки и техники. ПРавя всичко на око и на момента и затова често пъти не бих могла да повторя една и съща обработка на една снимка - просто не си спомням поредността и всички операции.
Тук специално не беше кой знае какво. Първо Ъншарп маск, след това левълси и в двете посоки на око. Малко контраст.
След това дублирах леъра и дадох 100 процента овърлей в аплай имидж.Целта беше да изпъкне небето. С гъбата изтрих долната половина - морето и хората, защото стана много тъмно при тях.
След което май слая с небето обработих леко със Селектив колор - засилих жълтото и циана, изсветлих бялото. С колор баланса дадох жълто една идея.
Долната част нищо особено не съм я правила - само и сложих един диип жълт филтър и изчистих леко паласките на момичето, както и махнах връзката на горнището, а долнището го направих бяло - беше на фигурки.
Май е това в общи линии.

# 594
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
добре де, за един мъж под въпрос и за един гей под въпрос Simple Smile  Mr. Green



Геят под въпрос би трябвало да компенсира мъжа под въпрос - в правилна посока ли мисля?  Joy

# 595
  • Мнения: 1 084
Някой има ли трикове за отделяне на къдрава коса от фон?  Че нещо хич не ми се получава

Raly, виж този урок - получава се добре при по-еднороден фон
http://www.photoshopcafe.com/tutorials/masking/masking.htm

# 596
  • Мнения: 6 039
tтова е най-красивата тема в целия форум!

# 597
  • Sofia
  • Мнения: 4 228


Додо, тук пробвах някои от твоите съвети и май ми допада и така.
http://shtrak.multiply.com/photos/hi-res/18/2?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F18%2F2



Този шум от къде се появи? Нямам против него, но може би една идея по-малко?
И е леко тъмничко - губи ми се детайла в гънките и възлите.
Селектирай ги само тях и леко изсветли с к---те  Laughing
Моят вкус би ме накарал да сложа един малко йелоу филтър. Или 25% от дийп оранжевия.
И това е. Hug

# 598
  • Мнения: 6 472
Додо, Додо, Додоооооо Hug Много се радвам че се появяваш! Аз незнам ти дали може да научиш нещо от нас, но ние от теб със сигурност Hug

Ако не ме лъже паметта във фото форума беше пуснала подобна на тази снимка, само че в ЧБ newsm78

# 599
  • Мнения: 1 909
Девойки, предлагам да се изселим в НОВАТА ТЕМА  Hug

Общи условия

Активация на акаунт