Ей ги на, останаха й дни 100-тина на ДЕКЕМВРИЙСКАТА дружина!

  • 13 175
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Dari , честит рожденик и от мен! Да е жив и здрав и мноого да ви слуша  Rolling Eyes
Както виждам темата с мебелите и обзавеждането е много актуална. На нас детската стая ни е абсолютно празна и тепърва ще я пълним. Място има бол, само дето не знаем какъв цвят са мебелите. Аз обаче съм си набелязала една момичешка стая в Комо и една момчешка, която си харесах в сайта на Малечко. А утре ще ходя при доки, че нали не съм на работа вече и ще трябва болничен, та ще се пробвам да го изнудя да погледнем и бебчо. До блока имаме магазин "Пинокио" и вече не останаха дрешки в жълто и бяло, от които да не съм си купила. А така ми се купува, ма като не знам какви... Живи и здрави.
Някоя мама, извинявам се, че не помня името, ма сега не ми се рови на зад, каза, че си е направила бебешки списък .Ми ....  Embarassed ако може да го пусне някъде, за да го ползваме и допълваме заедно, защото на мен би ми бил много полезен  newsm78
Предварително благодаря!  smile3525

# 241
  • Мнения: 127
Дари,честит рожденик и от мен, newsm59да ти е жив и здрав и скоро да гушкате заедно сладко здраво бебче!
 Вчера бях и аз на преглед,всичко е нормално,бебката расте,вече е към 650 грама!За 1ви път ми измериха кръвното-беше 100/70,ама това за мен е нормално.
  Явно повечето сте на вълна "обзавеждане",това за мен е голяма тръпка,но при нас беше преди година и половина,когато се нанесохме в апартамента.Сега само ще купуваме бебешко креватче и климатик.http://images19.snimka.bg/003891600.jpgЕй това креватче ще ни го правят по пръчка.Според мен плота за повиване хич не е излишен,както беше споменала Мацата,защото бебчо се преобува поне по 6-7 пъти на ден и  ако го правиш на спалнята примерно или на неговото легълце,направо ще ти се откачи кръста.А и бебетата докато ги преобуваш,често пишкат точно в този момент,и всичко наокло става... Mr. Green
  А да ви се похваля,вчера свекърва ми си дойде от Италия с такива невероятно красиви подаръци за беба!Аз още нищо не съм купувала,защото мъжа ми още не ми дава,че било рано,и си нямах и едно боди даже!А тя такива красоти ми е надонесла,дрешки,бодита,одеялца,комплекти за количка...Много им се радвам,от снощи само си ги разглеждам и още не съм ги прибрала по шкафовете!
  Честито на мамите,които скоро са разбрали пола на бебоците!Хубава вечер ви пожелавам!  Hug

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 10:07 от dani t

# 242
  • Мнения: 277
аз писах за списъка. взела съм за основа списъци от интернет, на стела мария списъка, съветите на приятелки. ще го пусна малко по - късно, за да го поизчистя и да махна линковете, за някои неща съм си набелязала варианти от интернет каква точно марка или модел си мисля да купя, защото нали няма къде да обикалям в пустата румъния. но сега съм много изморена и първо ще се изтегна преди да закараме кучето пак на лекар

# 243
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Здравеите,момичета!Днес мина горе - долу добре при мен.Пак се ядосвах,но сега вече разпускам,след малко ще седна на една биричка и ще се опитам да не мисля вече.Но все пак свърших работа сама днес,нищо,че си бях платила на адвокатката да ми я свърши.Радостната новина е,че записах Захари в новата му детска градина.Днес поръчахме и дограмите и в момента ни взимат размерите.Много се радвам,че след 2 дни ще отида да си прибера детето.Вече наистина ми е мъчно. Cry
анима благодаря за упражнението!
Дари ЧЕСТИТ РОЖДЕННИК! Много да те обича и само да те радва му пожелавам!  bouquet
Топчицаспоко и аз качвам само на себе си.И двете деца ,които родих бяха малки-2,900 и 3,000 кг.И това сигурно ще бъде мишка,но здраве.А аз качвам ли,качвам.Но после свалям #CrazyТова е за сега Joy

# 244
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
irina_bonevaРазбирам те, какво ти е в момента с детето. CryМоето,когато започна имах чувството,че е извън страната.Обикалях детската,да го чуя и видя.Сега пак малко ми е жал за него,защото ще е в нов град,с нови хора,в нова детска градина и без приятели.А след 3 месеца,като го избута и бебето....
СкорпиаЩе ти пиша на лични какво се случи днес.
ПРИЯТНА ВЕЧЕР!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 245
  • Мнения: 127
Мамчета,може ли да ми помогне някоя от вас?На по-горния ми пост исках да сложа снимка на леглото,което съм си харесала,но се отваря заглавната страница на snimka.bg,а не конкретната,която искам да покажа.Четох правилата за качване на снимки,трябвало адреса да се копира м/у някакви си тагове,но нищо не мога да разбера,много съм боса в тия неща,все пак съм музиканткаааа.Моля ви да ми помогнете Praynig

# 246
  • София
  • Мнения: 136
Не стана, а го бях пробвала понеже Стела Мария ми беше обяснила как точно става. Оказва се, че съм забравила Sad
Ако копираш URL линка сигурно ще е директна препратката




Добре, че моят съпруг е търпелив, а не като мен нервак та значи...
Влизаш си в snimka.bg с потребителско име и парола и даваш десен бутон на снимката и от там избираш Properties и копираш линка( той излиза в прозорче) след като го копираш си идваш тук и го вмъкваш вече между таговете на втори ред най-лявото прозорче и публикуваш  bowuu
Това беше от мен Мара подробната ( каза Ники) newsm78

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 22:26 от malenush

# 247
  • Мнения: 3 072
момичета, някоя от вас знае ли нещо за туберкулозата на гърдата?
лечима ли е?

# 248
  • Мнения: 2 641
хайде да се отчета и аз макар и посред нощите  Party
днес реших да занеса стерилна урина и обикновена в 25 п-ка и попаднах на истински митинг от родители и деца - ми забравила съм че сега отиват н аясла и градина , та и аз там. голяма навалица беше, дано са били здрави всички  Mr. Green после отидох до новата п-ка в младост и там нямаше никой  Shocked та свърших работа веднага.
за детските стаи и изобщо покупките ми се струва че повечето фирми предлагат доста тъпи и нефункционални неща. така де някакви изгъзици дето изобщо немогат според мен да се използват с кеф от децата, а и не ми се струват безопасни. аз харесвам простите, семпли и функционални неща - ама нещо не ги виждам по магазините.
бебока подритва всеки ден, незнам кога ще ходя да го гледат. иначе на ЖК съм към 17-ти септември ама там най много да ми пуснат изследвания и да ми премерят кръвното. така и не пих онзи антибиотик дето ми го предписа докторицата, защото и двамата лекари при които ще раждам ми казаха да не пия нищо, а евентуално да си купя ампули полижинакс и тях да слагам. та засега съм на магнезии по 1-2 хапчета на ден и не смея да го спра макар вече да нямам контракции, че да не мина на гинипрал кат предния път.
лека вечер от мен, да се похваля качила съм още 2 кила  Embarassed ама бая похапвам и почти не се движа извън къщи. но вече ми е време де може и до Боровец да идем  Grinning

скорпия
питай в здравния форум, аз лично го чувам за пръв път

# 249
  • Мнения: 277
момичета, моя списък (с риск да запълня цяла страница). някъде има и марката, към която съм се насочила

имайте предвид, че на мен това ми е първо бебе и макар и съгласуван с приятелки майки, сигурно не съм голям ориентир

БЕБЕШКИ НЕЩА:


Аксесоари:
•   Детско креватче, матрак и калъф за матрак (непромокаем) (сгъваемо на кам летино и дървено, матрак на магнифлекс
•   Детска количка, дъждобран и бебешка чанта - още се колебая м/у чико три енджой, пег перего венеция, джиордани 3пер8 и неонато
•   Корито и стойка - мисля за едни на окбейби
•   Канче за обливане
•   Леген за пране на дрешки ако се наложи
•   Хавлия – 2 бр., кърпи – 2 бр
•   Поставка за преповиване за банята (със стойка с 2 рафта), това просто мъжа ми го купи от икея
•   Скрин (шкаф) с поставка за преповиване (ако няма поставка на легълцето) за детската
•   Столче за кола, ако няма към количката
•   Кенгуру – чико за новородени с твърд гръб
•   Бебефон
tomy ili philips
•   Йонизатор и овлажнител - нужен само ако детето кашля и пр.
•   Шишета – при кърмене – 2 – против колики, помпата стандартно е с 2
•   Помпа за кърмене - авент исис
•   Четка за шишета на чико
•   Стерилизатор - електрически парен на авент
•   Биберони (авент) – препоръчват да се почне със силикон
•   Термометър за стая
•   Термометър за вода
•   Кофа за мръсни памперси с капак
•   Прах за пране на детски дрешки, омекотител
•   Стол за кърмене – купихме от икеа
•   Подплънки за гърди – еднократни на Чико

Козметика:
•   Бебешко олио или преварен зехтин – зехтин е по-добре, олио на Мустела или Бюбхен за тяло за мазане след баня;
•   Крем против подсичане – Мустела, смрадлика, за обливане
•   Бебешки сапун, мустела пяна за измиване на новородени шампоан за вана – Бюбхен
•   Памперси - памперс
•   Кутия мляко за новородено – за всеки случай – Аптамил, милупа
•   Инфлакол за колики
•   Клечки за уши
•   Спирт 75%
•   Памук
•   Бебешки мокри кърпи – nivea cream
•   Бебешки крем за лице
•   Витамин D3 – след първия месец
•   Ректален термометър – най-бързия на чико
•   Помпичка за нос на чико, стеримар за пръскане
•   Ножичка, нокторезачка, пиличка на НУК
•   Гарместан и Дефламол за гърдите на мама
•   Превръзки – 3-4 опаковки
•   Сутиен за кърмачки – 2 бр
•   Ластични гащи за прибиране на корема – не знам дали е разрешено след секцио;
•   Гребенче
•   Лепенки за пъпче на чико + топоцин (антибиотичен прах)
•   Гъба за баня – може и без


Дрешки:
•   Боди – 5-6 броя с дълъг ръкав – важно е да са еластични и да се разтягат, за да се обличат по-лесно
•   Боди – 5-6 броя без ръкав
•   Гащеризони – 4-5 броя
•   Чорапки или терлици – 3-4 броя
•   Памучно одеяло 2бр. – за спане и за навън
•   Пелени – за вкъщи, за път – 1-2 броя + тензухени за попиване след баня
•   Чаршафи 3 броя и обиколник за легълцето (ако е дървено)
•   Чувалче за спане
•   Лигавници – 5-6 броя
•   Памучна шапчица – 2 броя, по-плътна шапчица за навън
•   Комплект за изписване с хубава пелена – не е задължителен
•   Памучни ръкавички да не се драска
•   Космонавтче или някаква друга дреха за излизане през зимата

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 409
здравейте и от мен! честито на всички рожденици! и на мамите узнали пола! по този случай днес бях направо многооо изненадана срещнах едно момиче което не бях виждала близо две години, работеше близо до нашия офис и я виждах доста често, та днес я видях каза,че има момиченце на 1и4 месеца и ми разказа,че два пъти са я гледали в правителствена болница на 3D и са й казали категорично момче! да ама не! а аз колко розови неща съм се снабдила  Laughing та след нея отидох на нашето си кафе и там съседка ми разказа за техния син как до последно е бил момиче!!!  Wink та ще има изненади май!!!
иначе аз съм като маратонец на олимпиада, днес три пъти ходя пеша до НАП, това е около 2 км пеша, после с майка ми пак пеша два пъти на пазар,т.е. още 1-2 км, и станаха 10 км!!! и накрая любимия си идва от работа и ми вика искаш ли да отидем на разходка, а аз : "да,ама ако имаш резервни крака да ми дадеш на заем Laughing"
снощи по прочетох Д-р Спок и сега съм се замислила за токсиплазмозата, имам котка,а лекарка ми каза,че изследване специално за токсиплазмоза се прави само в някаква лаборатория след паметника Левски и че до сега изследванията,които са ми пускани не вкл. това!!! а казах хиляди пъти да котката!!!! та утре ще я издирвам и другата седмица: тест за алергии и токсиплазмоза!!! макар вече да е късно!
за отворени врати където и да било в София аз съм ЗА само да са преди 14ти септември щото после съм на работа  Sad



# 251
  • София
  • Мнения: 210
Здравейте мами:)
Много работа ми се натрупа тия дни и независимо от почивните дни, които предстоят аз пак ще съм на педали.  atwork Дано поне от цялото активити да има някакъв резултат. В следващия си живот ще си избера професия, която да позволява нормиран работен ден.
Сега ще отбележа някои неща към списъка на Венчо:
- като избираш корито, нека да е анатомично, с извивка за гръбчето
- стерилизатор: на Авент има и за микровълнова, аз лично съм изключително доволна от него
- кофа за мръсни памперси: доста съм скептична към това, макар че навсякъде го пишат като опция. От една страна, памперсите няма как да се рециклират, така че разделното им събиране е безпредметно, и от друга - миризмата на цяла кофа с мръсни памперси е трудно поносима, а ако не чакаш да се напълни, тогава не виждам смисъл от него кофата. Ние слагахме мръсния памперс в здраво завързана малка торбичка и после в общия боклук. Сега събираме разделно хартия/пластмаса/метал от останалите отпадъци и торбичката за хранителния и друг боклук се изхвърля всеки ден, така че и памперсите в нея ще бъдат често-често изхвърляни.
- към дрешките: предвиди и хавлийка, като за начало е най-удобно тя да бъде квадратна, а не с ръкави
- пак относно дрешките: ако бодитата са еластични, това автоматично означава, че няма да са 100% памук, а е важно докато имаш възможност да се придържаш към изцяло естествените материи
За сега това се сещам. По-нататък като си отворя старите дисаги и надникна в наличните бебешки принадлежности, може и да се сетя за още нещо.
Венчо, сега за нещо странично. Чух, че в Букурещ около българското посолство имало някакъв нов музей с колекция от платна на румънски импресионисти, рисували в периода на френските импресионисти. Било уникално и обръщало много представи по думи на очевидци. Ако имаш време и интерес - разходи се и сподели после  Simple Smile
Стана много дълъг тоз постинг, но искам да питам нещо мамите с деца на градина. Днес минахме през нашата детска да видим дали ни е приключил ремонта и междувременно се натъкнахме на нови изисквания за необходимата медицинска документация при постъпване на детето през новата учебна година. До този момент (след първоначалното записване) ни искаха само Лична здравно-профилактична карта, в която се описва ръст, тегло и такива едни неща, като такава  карта носим и още веднъж след шест месеца. Сега ни искат и две изследвания от ХЕИ - скоч-лента (за дезинтерия) и паразити. Уж само едното било задължително ако детето е отсъствало 30 дни (както е нашия случай), но ни казаха, че няма да ни пуснат без двете (+картата+бележка, че не сме били в контакт със заразно болен). Веднага минахме през ДжиПи-то, което изпадна в лека паника, защото се оказа, че ХЕИ няма подписан договор с НЗОК и не-знам-си-какво-си, а ние сме 10-тите, които идват и за двете изследвания и тепърва се очаква големия наплив. Та след цялото това словоизлияние - как е ситуацията при вас? Искат ли ви задължително тези изледвания? Най-глупавото в случая е, че при всичките празнични дни, които предстоят е невъзможно изследванията дадени утре да станат навреме и детенце няма как да тръгне от понеделник. Та такива майчини неволи ме друсат.
И наистина последно: за болките в гърба. Открих, че сутрин (или по-скоро след сън) ме боли много кръста и гърба ако си спя в мекото легло, а се чувствам изключително добре след похъркване на твърдия диван в хола. Така че ви съветвам да опитате. Болката в кръста причинява ужасен дискомфорт и често не отминава, а само се засилва през деня. И ако почивката в легнало положение не носи облекчение, тогава става наистина ужасно.
Това е от мен! Извинявам се от все сърце за досадно дългия постинг.  Embarassed

# 252
  • София
  • Мнения: 1 078
Хелоу от мен Laughing
 munieca ,доколкото знам ,по всички частни лаборатории правят такова изследване.С 1-та бременност правих в една,която не помня как се казва,намира се точно до виенски салон "Лучано" на Позитано,срещу един голямпаркинг и близо до БСП.Ти уреди ли си хубавата котка?Моята беше съущата,но много добричка.Помня,че писа за твоята,че не била толкова добричка.Аз с 1-та бременност специално заради котките(имах две)  остъклих балкона за да ги настаня там.Поизмъчиха се малко,на какво да се прави - живот.После ми простиха Laughing
kalinuccia,докладвай после за Неосет,че и ние след месец ще трябва да поръчваме.Имаме време да почакамес изработка,т.к. тепърва ще правим настилки,бани и т.н.Мислех по време на Стройко да пообиколя с проектите,тогава правили намаление и при поръчките,та да видим.
scorpia,благодаря за съвети  bouquet Не съм чувала нищо за тази болест.

За схващането.След сватбата в събота,на която танцувах,като побеснял тюлен,ми се схвана жестоко крака.Такава ужасна болка...не знам колко време продължи,но ми се стори вечност.реших,че е от танците,но после прочетох в един руски сайт,където се описва състояние на бременните седмица след седмица ,пишеше,че е нормално сега през нашия месец да имаме схващания.

Можете да го разгледате,ако искате:
 http://www.passion.ru/c.php/44

П.П.Ако не разбирате нещо,свиркайте,ще преведа Wink

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 08:17 от veshti4ka

# 253
  • София
  • Мнения: 165
Anaise при кой докт ходиш в 25?
 Във въпростната поликниника Младост точно преди лятото едва не ме сгазига стадо бабички ( извинете за израза )тичащи да са първи. Аз тогава бях с коремче, но не толкова стърчащо. Обясниха ми как те били първи и трябвало да чакам. А аз си чаках даже бях права, въпреки, че бях гладна и ми беше толкова лошо, че щях да умра. Добре, че мина моят докт - личен - и каза навсички че съм бременна и влизам!
А за болките в гърба, наистина решението е на дивана в хола - той ни е малко по-твърдичък от матрака.

# 254
  • Мнения: 2 641
добро утро момичета  Heart Eyes

бабо тонке ние специално си купихме твърд кокосов матрак за 860 лева  Shocked доста време убеждавам мъжа ми но сега е доволен и той. проблема ми е че дъщеря ни се премества по някое време при нас и само ме рита докато спи включително и в корема и вече ще откача. Та явно ще се преместя в хола а там дивана е по мек - ама докато не и купим голям креват на който да се премествам аз невиждамкак вече ще стане.
днес времето е пак мрачно а на мен как ми се спиииии, ама трябва да чакам до следобедния сън на дъщеричката ми.
за градината аз отложих Ема с една година - не ми се ще и бебе и болести от градината, макар че тя май беше готова да почне ама ... така решихме

Общи условия

Активация на акаунт