Каква помпа за кърма?Какъв стерилизатор?

  • 5 757
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Помпата ми е Авент Исис - препоръчвам ти я. Скъпа е, но си заслужава. Аз си я купих едва когато Петър стана на 7 месеца, преди това от четвъртия месец ползвах същата на приятелка, а перди това се мъчих с една на Чико от 5 лева. Направо ме е яд, че не си я купих по-рано. Инвестицията си заслужава.
Стерилизатора ми е на Чико за микровълнова /пак е на приятелка/, преди него изварявах, и после разбрах, че може и да не се занимаваш цял ден със стерилизация, родих се като ми го даде...... Също го препоръчвам. Не че с изваряването не се справях, но там трябва да си нащрек да не си забравиш тенджерата в/у котлона, а ааз съм доста разсеяна....

# 16
  • Мнения: 188
И помпата и стерилизатора са ми на  AVENT.  Направо се родих с тези уреди. В началото ползвах помпа на Чико и си проклинах и дните и кърменето. Губех по половин-един час да се цедя и не довършвах работата до край. Стерилизатора също е много удобен и стерилиззацията става само за 4 мин. Ползвам го нон-стоп след всяко кърмене. Но наистина е големичък. Аз първо него си купих и тогава микровълновата фурна  Wink

# 17
  • Мнения: 6 619
Помпа на Авент стерилизатора ми е на Чико.

# 18
  • Мнения: 4 546
аз ползвам помпата на Авент - ръчната. ако знаех, че така ще се срастна с нея, щях да си взема електрическа. ама човек няма как да знае предварително, а не са малко парите. аз се цедя за около почти половин час с нея  Thinking
стерилизатор - имам за МВ. мислех, че ще е една от най-полезните покупки. оказа се, че е една от най-безполезните. не ми е удобен въобще. не мога да закрепя добре всички части от шишетата в него, освен това шишетата са ми пластмасови и за всеки случай реших, че е по-добре да не го ползвам. стерилизирах чрез изваряване веднъж дневно, от една седмица вече не стерилизирам.

# 19
  • Мнения: 11 007
Помпата ми е Avent Isis - страхотна е и си заслужава парите. Стерилизатор не съм ползвала.

# 20
  • Мнения: 2 849
Помпа на Авент,много е добра ,но ако има от кой да си вземеш назаем ще е добре .Стерилизатор на авент или Чико или Бертони ,не виждам каква е разликата .

# 21
  • Мнения: 4 546
аз пък точно на Бертони не ти препоръчвам. моя е такъв и както казах вече - не ми е удобен въобще. освен това е огромен и докато го измия виждам голям зор. заема ми и огромна част от сушилника, която пък ми трябва за шишетата и разинте му там джаджи към тях. иначе и аз като го купувах мислех, че няма разлика, но сега ме се струва, че не е така.

# 22
  • Мнения: 5 391
Аз не виждам смисъл в помпата за кърма, това с цеденето след всяко кърмене е отживелица и чанч.
А иначе и най-простата би ти свършила работа, когато искаш да облекчиш гърдите или леко да стимулираш лактацията.

Ползвала съм Чико за студена стерилизация.

# 23
  • Мнения: 4 546
да не ти се налага да се цедиш. аз не се цедя след всяко кърмене, а за почти всяко хранене  Confused а най-обикновената не ми свърши работа в болницата - аз бях взела на Чико от 6 лв и после пращах мъжа ми да купува на пожар, защото вдигнах Т и ми бяха станали на камък гърдите. може би тип спринцовка като по-евтин вариант за ползване в болницата   Thinking

# 24
  • Мнения: 5 391
herelina, имах предвид при нормално протичащ процес на кърмене.
Храненето на дете с кърма от шише е съвсем друг въпрос и тогава наистина се изисква добра, при това ел.помпа.

# 25
  • Мнения: 5 362
Стерилизатора ми беше на Бертони,за МВ.Помпа не съм имала,но съм чувала много добри отзиви за помпите на Авент.

# 26
  • Мнения: 1 420
Помпа на Авент  Peace Много съм доволна. Стерилизатор не съм ползвала и не мога да препоръчам марка.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Благодаря момичета  Peace
С второто си дете ползвах много малко помпа,беше на Авент и кърмата ми спря после,затова нямам кой знае какви впечатления,но явно отново ще си купя на Авент ,защото предишната я подарих.А питах за стерилизатора,понеже 7 месеца използвах студения разтвор на Чико,а сега се замислям за стерилизатор за МВ.
Благодаря на всички,наистина ми помогнахте да се ориентирам. Hug Peace

# 28
  • Мнения: 177
Ползвам помпа на AVENT, стерилизатор за микровълнова на Чико и течност на AMUKINA.

# 29
  • Мнения: 1 701
Ползвах всичко на Авент и съм безкрайно доволна!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт