Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Информирам ви, че ще изтривам всякакви заяжданици.

# 16
  • Мнения: 17
Аз спрях да пуша по време на бременността, но ако не бях успяла сама щях да ползвам метода IQS (I Quit Smoking). За информация: www.iqsbulgaria.com

# 17
  • Мнения: 2 829
Аз съм "бивша" пушачка. Дори докато бях бременна припалвах по някоя цигара. Това никога няма да си го простя-нищо че, слава богу, бебето ми се роди здраво и с добро тегло.
Дори и като пушач обаче ме дразни факта, че в България се пуши НАВСЯКЪДЕ. На мен ми е много по-удобно да изляза и да изпуша 1 цигара навън, вместо да не мога да дишам в заведение, ресторант, кафе и т.н.
Сега от позицията на майка (при това вече непушач Simple Smile ми е още по-неприятно-прости през зимата почти никъде не можем да идем с малкия, защото навсякъде е задимено. Ни в кафе, ни в ресторант, дори се е случвало да ни поканят на гости с бебето и най-безцеремонно домакините да запалят цигара в същата стая.
Надявам се кампанията да има успех. Надявам се също така скоро да влезе в сила забраната за пушене на обществени места.
П.П. Държа пак да отбележа, че като пристрастен пушач живях в САЩ в един от щатите, където не се пуши на обществени места. Открих, че може да отидеш на дискотека и да ДИШАШ! Да идеш на кафе, ресторант и дрехите ти да не смърдят! Хората пак си пушат, но много по-малко пречат на останалите.

# 18
  • Мнения: 4 555
Никой и нищо не може да накара един пушач да спре цигарите ако той не е решил да го направи сам!За съжаление разбира се.
Oх...  ooooh!
А може би трябва да разберете най-после, че целта на тази кампания не е да ви накара да спрете да пушите!
Целта е да накара тези, които още не са започнали, да не започват!
Така по-ясно ли е?

# 19
  • Мнения: 2 439
Най-после започваме да се привръщаме в европейска държава. Peace

# 20
  • Мнения: 3 069
Никой и нищо не може да накара един пушач да спре цигарите ако той не е решил да го направи сам!За съжаление разбира се.
Oх...  ooooh!
А може би трябва да разберете най-после, че целта на тази кампания не е да ви накара да спрете да пушите!
Целта е да накара тези, които още не са започнали, да не започват!
Така по-ясно ли е?


A ясно ли е, че в случая е много важна средата.Тя е определящата.На кутиите с цигарите каквото и да напишат няма да помогне!

# 21
  • Мнения: 1 216
Пушила съм 14 години.
По време на двете си бременности не съм си и помисляла за цигара.
Кърмих баткото 8 месеца,  пропуших 2 месеца по-късно.
Спях цигарите 2 месеца преди да забременея с бебето и приех, че да не запалвам повече цигара  е най-голямото предизвикателство.
Засега съм горда, че за последните 11 месеца не ми се е допушвало нито веднъж.
Дано устоя!!!!

Картинките по кутиите са доста гнуснички, но вече (още преди тази кампания) продават и анти картинки за украса на цигарените кутии.

# 22
  • Мнения: 4 555
A ясно ли е, че в случая е много важна средата.Тя е определящата.На кутиите с цигарите каквото и да напишат няма да помогне!
Разбира се. Само че средата е много лесно манипулируема. Общественото мнение може да бъде пренастроено с подобни кампании, просто се иска време. Няма да стане от днес за утре.
Много хора си мислят, че ако се вимат някакви мерки, те трябва да дадат такъв резултат, че моментално всички пушачи да спрат да пушат доброволно и никой повече да не поиска да пропуши и ако няма такъв ефект, цялата кампания е безсмислена. А не е така.

# 23
  • Мнения: 274
крайно време е и в Бг да се започне по сериозна кампания против тези цигари. Аз съм бивша пъшачка ,но съм ги отказла преди 8 години. след няколко неуспешни опита преди това. Според мен не е реално много това "Нямам воля". Ако човек иска да постигне нещо и се амбицира винаги ще успее. така ,че пушачи не се отказваите от опитите за спиране на цигарите.

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Средата...коя среда?
Кой кара пушачите да пушат?
Аз досега не съм видяла на някой да му опрат пистолет в главата, ако не запали.

Крайна съм, да.
Когато става дума за наркотик, който се продава и употребява съвсем легално просто изумявам.

Докато има хора, които са зависими от наркотици и не намират нищо нередно в употребата им в присъствието на деца, средата няма да се промени.

# 25
  • Мнения: 6 618
Ох ,дано да има полза поне при подрастващите да не пропушват.
Пушач съм и честно казано ако ги откажа това ще бъде най-големия ми успех,но е труднооооооо Embarassed
Цените на цигарите просто трябва драстично да се повишат единствено това според мен ще доведе до някакъв успех.

# 26
  • Мнения: 406
Незнам! ThinkingАз като бивш пушач от 1 година и 9 месеца newsm44 мога да кажа-че човек спира цигарите когато сам се почувства готов за това.Нищо и никои не е в състояние да накара един човек да направи нещо против волята си! Naughty

# 27
  • Мнения: 3 069
Средата...коя среда?
Кой кара пушачите да пушат?
Аз досега не съм видяла на някой да му опрат пистолет в главата, ако не запали.

Крайна съм, да.
Когато става дума за наркотик, който се продава и употребява съвсем легално просто изумявам.

Докато има хора, които са зависими от наркотици и не намират нищо нередно в употребата им в присъствието на деца, средата няма да се промени.

Средата в която извън дома си са нашите деца!Това имах предвид.Точно тя е определяща.Никой не им опира пистолет в главата разбира се, но за да бъдат приети като равностойни посвгат младежите към цигарата.Ето това е за средата!Казвам го като майка на на 3-ма сина, но визирам големите ми синове, на 22 г. и на 19 г.
И аз съм крайна, да!
И пак твърдя, че ако един пушач сам не пожелае да ги спре, няма да помогнат нито некролозите по кутиите, нито снимки по тях!
А за продаването на наркотици визирайки цигарите....Занимай се с правителството.Представям си една петиция до парламента:Забранете вноса, производството и продажбата на цигари!
Познай дали някой ще и обърне внимание, и това пак води до мнението ми, че всеки пушач единствено и само за себе си може да се реши на отказ от вредния навик!Няма страна в която да не се продават цигари, колкото и да се изумяваш!

И аз не одобрявам пушенето пред децата, и въпреки, че съм пушач в нашия дом не се пуши!

nani m много точно го е казала!

# 28
  • Мнения: 1 013
От следващата година пак се вдига акциза на цигарите! Дано най -после станат много скъпи, както е навсякъде по света!
 За съжаление смело мога да твърдя, че познавам повече жени - пушачи, отколкото мъже -пушачи!!!
 Съоъветно когато става въпрос за отказване на цигарите, около мен има много мъже, които спряха да пушат!

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А за продаването на наркотици визирайки цигарите....Занимай се с правителството.Представям си една петиция до парламента:Забранете вноса, производството и продажбата на цигари!

Аз моят проблем с цигарите го реших много отдавна.
Сама.
Правителството, мисля на всички ни е ясно с какво се занимава и колко го е грижа за децата.

След като и ти си на мнение, че цигарите са нещо гадно, аз не мисля, че е нужно да спорим.
Разбирам те, защото около мен има страстни пушачи и знам колко им е трудно.

Simple Smile И аз имам своите вредни страсти и не ме е срах да ги наричам с истинските им имена.
Мисля, че от там започват нещата.

Хората трябва да се среснат...за да се замислят.
Няма друг начин. Трябва да има такъв предмет в училищата - "Наркотични зависимости и последствията от тях."

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 10:29 от Reza

Общи условия

Активация на акаунт