СЕПТЕМВРИ месец на чудеса да бъде в нашите сърца.

  • 12 486
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 166
Успешна седмица на всички и от мен! Да е слънчева както е слънчев и днешният ден.  Hug

# 61
  • Мнения: 1 008
Ренка, аз нали си се изцеждам та си имам представа колко ми е кърмата, кога намалява и се увеличава, та в общи линии имала съм до тук 3-4 лактационни кризи. Последната като се разболях на морето беше много сериозно, почти ми спря кърмата. Но сега нещата се оправиха и вече ми стига. Не съм дохранвала, случвало се е следобед да и дам по малко количество от обикновеното. Ние май имахме такива кризи на растежа или каквото е там... но може би да беше някъде към началото на 4-тия месец и сега към края на 5-тия също. Изобщо 4 и 5 месец си ядеше много стабилно. Сега от десетина дни я захранвам и много намали яденото на кърма. Не знам защо така? И май в момента имаме обратната криза...
Аз повече от 850 мл на денонощие не докарах, не зависимо дали се цедя 5 или 10 пъти.... С по 200 мл от капещата гърда си перфектна!  Wink Замръзявай. После ще слагаш в пюрета и каши. Аз сега и правя зеленчуковите и във всичко слагам кърма.
А Филип вероятно е чувствителен, щом му се отразява кафето, шоколада. При нас изобщо няма проблем...
Успешна седмица на всички   bouquet

# 62
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
здравейтееее

Малее Рени от къде ги вадите тея количества кърма бе...
Аз за жалост немога да се похваля със същото нещо.Моята кърма спря и нямам нищо Sick Sick Sick
По 5 мл от едната цедях и  хептен спря #Crazy
Минахме на адапте ooooh!..кофти ми е но няма как
нямам много време да пиша смао за бърз  поздрав на всички..
цилуф на всички

# 63
  • Мнения: 3 091
Радвам се, че сте добре!
Рени, гушкаци и бравос!!! Да папка Филип, голям да порасте и скоро да подгони девойките!

Аз няма да кажа как сме!  Joy да се чудите и да се маете! освен това ме няма хич, както може би сте забелязали! ако не сте, още по-добре Wink
ужасно много работа ми се струпа, дребната ми отнема цялото Фнимание, защото не е бебе, а екшън пумпал! освен това според педиатърката не била качила хич за един месец, та ми се изкараха всички ангели дето ги имам!
не била ли? яде като разпрана и хич не изглежда слаба, ама на!
сега леко влудяващо меря преди и след млеконадой! за друго свен грамове хич и не ме питайте!


Ани, хранете си се и хич да не ти пука, че сте на адапте! само да сте здрави!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 17:32 от Ламята неСПАСКА

# 64
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ани, нищо, че сте минали на АМ. Не спирай да му даваш да суче, ако той иска, може да успеете с релактация. Понякога става. Една от австрийските мами почти намаше кърма до третия месец, но упорито го държи бебето на всеки час и понеже то суче, вече почти си е възстановила млекопроизводството и в някои дни дори не му дава АМ.
А относно количествата кърма, не знам откъде са. Пия чай за кърмене. В България има ли? Също сироп от малини, най-добре е сок, ако можете. Също става и чай от малини. Не пия никакво мляко! Предимно вода и рядко нектари.
Аз така и не мога да се изцеждам качествено с помпата, нищо, че е елктрическа с куп екстри и претенции, че е "изборът на болниците" Wink Филип определено се справя по-добре с изпразването на циците.  Mr. Green На два пъти нощем имах чувството, че ще гръмна и изцедих около 150 мл от едната и близо 50 мл от другата гърда и това след кърменето. Но в повечето случаи не мога да изкарам повече от 20-30 мл от гърда с помпата. Пък като суче той от другата грда изтича понякога такова количество...  ooooh! Така че само дето си тероризирам зърната да ме болят после. Файдата е все една...
Шерче, ти ли й готвиш или взимаш готови пюренца? Бананова каша даваш ли?
РончоHug и цун! Хареса ли ти на Филип посланието?

# 65
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ламче, Мия пък не наддавала...  ooooh! Марти на  Берни го бяха изкарали някакъв Крали Марко около 6 кг... Чудя се дали е възможно да са прави, щом децата си изглеждат фит и добре, а най-вече като са здрави... Май трябва алтернативни кантари да се търсят.  А при вас как е захранването? Аз си разпитвам, че трупам впечатления. Тука са фенове по принцип на късното захранване. Даже нашият педиатър минава за привърженик на "ранното", тъй като ни е дал схема да започнем с морковите през петия месец, а не в шестия, както е по-разпространеното схващане тука.

# 66
  • Мнения: 7 114
РончоHug и цун! Хареса ли ти на Филип посланието?
И още как!  Mr. Green
Какви хлапета значи - една ръкавица човечета, но позират по поръчка всякаква.  Mr. Green
Ламче, сме, сме забелязали. То ходещите не наддават. КУпете й на педката нова паланза.  Laughing

# 67
  • Мнения: 3 091
Ренка,
т.нар. захранване май ни направи проблем. 5-тия месец ми казаха да давам веднъж дневно сок - по 30 мл. кърмачките ми се скараха жестоко - от къв зор съм давала соци по никое време.

сега съм го спряла, заради меренето!

имам чувството, че зверчето само на кърма ще кара до 8-ми клас Whistling

Рончо, добре сте дошли! и пак да отидете някъде на хубаво място! пу-пу!

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 18:10 от Ламята неСПАСКА

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
ЗавърнаФ се вече...ама пък ми иска още море..ама нъцки. Догодина само сержи и аз  Mr. Green който има внуци да си ги гледа...аз нерви нямам вече да търча след него. Twisted Evil Той хубаво си почина...агресията му с агресия...ама аз и баща му на луди станахме Crazy
Гледам..дебелеете и растете..бравос...умни деца Heart Eyes Тея дето не дебелеят още...ами да надебеляват вече Heart Eyes Казах..... Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 091
Хера, здрасти! я се организирайте и си направете още една почивчица само двамата, че май доста си се поизморила!

# 70
  • Мнения: 7 114
Както отговаря Вики на Светлето, когато тя му обяснява, че е отишла на почивка: "А аз не съм изморен"  Mr. Green

# 71
  • Виена
  • Мнения: 1 247
 hahaha hahaha hahaha
имам чувството, че зверчето само на кърма ще кара до 8-ми клас Whistling
Че кво лошо  Mr. Green Опитах се да си го представя и ...  rotfImbo

# 72
  • Мнения: 1 008
Ренка, бравос! Добра млекоцентралка си ти!  Laughing Уфф това захранване не ме питай... Голяма философия, голямо чудо... Четох, четох и така се обърках, че сега си правя някакво си мое измислено  Grinning Каша не съм и давала още. Почнах си с плодовите пюрета като стана на 5 месеца. Сега като стана на 6 започнах и с зеленчуците, а пък плодовете и ги давам сурови и пасирани.  Зеленчуковите понякога купувам, понякога правя. Просто моя мъж отглежда моркови и картофи, баща ми има тикви, на село в градината има зеленчуци и де да знам, грехота да не ги използвам, поне знам как са расли. Варя на пара, пасирам, слагам малко кърма.Не спазвам рецепти, грамажи...Grinning Като въвеждам някой нов зеленцук просто прибавям от него много малко количество към друг вече въведен. В началото ядеше с голям ентусиазъм и като видеше лъжицата отваряше уста, обаче тия дни нещо не се храни добре. Може да я мъчат зъбки, не знам...
Ани, не се притеснявай, важното е да е нахранен бебока.
Ламче, това с кантара е ужасна работа. Много е изнервящо, ние го правехме в началото. И Вики малко пумпал си пада  Laughing и от 10 дни си стои 7 кг според нашия кантар, а пък тоя дето ни тегли докторката  е направо страшен и много му нямам доверие ooooh!.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 941
Лами, и Зари имаше един период суче си и е доволен, а на консултацията се оказа само 150 гр., че е наддал. Следващия месец си беше вече ОК.

Мацки, не знам дали до 8-ми клас ще кърмим, ама мойто звяр вече ми дърпа деколтето и се завира вътре Joy

# 74
  • Мнения: 7 114
Мацки, не знам дали до 8-ми клас ще кърмим, ама мойто звяр вече ми дърпа деколтето и се завира вътре Joy
И дребния на братовчедка ми я обработва така на обществени места.  Mr. Green
Лятото се виждахме с един почти двугодишен юнак. Познайте на деколтето какво му се случваше.  Grinning

И никак не е лошо с кръмването до осми клас - децата ще са с джи-се-мета и ще поръчат на мама в кое заведение са ги намери, в кое междучасие (или в кой час) Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт