Спира ми кърмата, какво да правя? Помогнете!

  • 11 617
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Момичета, здравейте.
Проблемът при мен явно са запушени канали, защото усещам нещо като бучки и гърдите определено не са празни. Пробвах всичко за да ги отпуша - горещи душове, горещи компреси, масажи, изцеждане с помпички (електрическа на Нук, механични на Чико и на Авент), ръчно изцеждане, капки окситоцин в носа преди кърмене и нищо не помага. Вече се чувствам отчаяна и некадърна! Наистина не знам какво да правя. Чух, че в Майчин дом имало някакъв апарат за изцеждане, който отпушва млечни канали. Вие чували ли сте нещо подобно? И ако да, към кого да се обърна, за да ползвам този апарат?

Благодаря предварително за отговорите!

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Щипалчица, отговорих ти на ЛС Simple Smile

# 17
  • Мнения: 43
Нашият проблем е следния: кърмим се пет минути и заспива оставям го и веднага почва да реве и пак на гърдата така пробвах три часа и пак не беше се наял и се налага да го дохранвам защото иначе ще се кърмим цял ден. Кърмата ми ние много но знам че предлагането е според търсенето.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Нашият проблем е следния: кърмим се пет минути и заспива оставям го и веднага почва да реве и пак на гърдата така пробвах три часа и пак не беше се наял и се налага да го дохранвам защото иначе ще се кърмим цял ден. Кърмата ми ние много но знам че предлагането е според търсенето.
Би било по-добре да добавиш някои подробности:
- колко е голямо бебето
- колко кг е родено, най-ниско тегло след раждане, колко кг е изписано, колко кг е сега
- как суче (колко често, как обхваща зърното, как преглъща, от 1 или 2 гърди)
- как пишка и ака
- как дохранваш

...и всякакви такива детайли, които да могат да дадат насоки.

# 19
  • Мнения: 43
здравейте момичета ето подробности на един месец сме
1. родени сме със секцио
2.роди се 3кг. 350
3.кърмата ми слезе късно и те го хранеха с шише
суче и преглъща само първите 5мин. после имам чувството че не дърпа. Наддава добре за месец 1кг. и200г но го дохранваме с адаптивно мляко (така ли се казва) Embarassed и се изцеждам след всяко кърмене. Изцеждам от едната гърда горе долу 30г. след като той е сукал.
4. памперсът е пълен редовно.
Просто не иска да суче и това е още от родилния. Джипито каза да не го мъча и да го дохранвам до някъде съм съгласна с него защото с темпото на сукане няма да наддава и по 24ч. ще е на гърдата. Реално ефективното му сукане е малко.

# 20
  • Мнения: 253
На месец и ние бяхме като залепени. Държах го на гърда около час и половина и после пак след 30-60 мин. Наистина е доста времето, но си заслужава, а пък и след време като заякне, си изсуква всичко много по-бързо. Като видиш, че се унася, погали го по главичката или бузката или го отдръпни за малко, за да се разбуди и да продължи да си цока. Аз съм го оставяла така, докато вече не търси цицка, след като съм го отделила.

А може би бебенце просто иска да е гушнато в теб. 

# 21
  • Мнения: 173
Искам и аз да споделя с вас моя проблем
Детенцето ми е на 11 дни .Роди се 2850 доносен.В родилното се закърмихме на 6 час .Кърмата ми слезе и към втория ден вече чувствах гърдите си "пълни", напрегнати.Цедях се след кърмене.Давах да суче от едната гърда ,а на следващо кърмене от другата.Появи ни се жълтеница ,малко по силна според лекарката и бебо стана по-сънлив и започна да суче по-малко,често заспиваше и след пощипване се разбуждаше и пак си цоцкаше.Кърменето продължаваше30-40 минути.След кърмене го слагах в леглото и си спеше по 2,5-3 часа.Проблемети ми започнаха от около два дни.Усетих гърдити си меки.Ужас!Изпаднах в паника,започнах да рева ,Че нямам мляко, че ще трябва да дохранвам и така.Сега давам да суче и от двете гърди за едно кърмене защото предполагам че не му стига кърмата на бебо.Като го сложа в леглото след накърмяне се разплаква и търси с устичка да цоцка още.Вземам го пак на гърда ,цоцка 2-3 пъти и заспива.пощипвам го -засуква,после пак заспива и така може да продължи повече от един час.А като го сложа да спи се събужда след около два часа.Памперсите са пълни при всяка смяна.Все още има жълтеница.
Твърдо съм за кърменето и искам да кърмя,но като че ли млякото ми не стига и се страхувам ,че с тези меки гърди няма да се справя.

# 22
  • Мнения: 4 242
michlence щом все пак суче нямате чак такъв проблем. Опитай с Компресия на гърдата когато видиш че не суче ефективно вече. Лягай с детето, нека суче толкова дълго колкото има нужда, няма да съжаляваш за това. Едно че има нужда да те усеща, второ така стимулира добре гърдите, трето така си изсуква колкото му е нужно, макар и по малко. А дългото сукане нека не те терзае, в крайна сметка природата го е измислила така, в първия/първите месец/и бебето да суче често и дълго, така и майката си почива и се възстановява от раждането.
Така може да започнеш да намаляваш по малко добавката или да я махнеш от раз.

# 23
  • Мнения: 43
Благодаря мили мами много ме насърчихте Heart Eyes

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Наддава добре за месец 1кг. и200г но го дохранваме с адаптивно мляко (така ли се казва) Embarassed и се изцеждам след всяко кърмене. Изцеждам от едната гърда горе долу 30г. след като той е сукал
....
Просто не иска да суче и това е още от родилния. Джипито каза да не го мъча и да го дохранвам до някъде съм съгласна с него защото с темпото на сукане няма да наддава и по 24ч. ще е на гърдата. Реално ефективното му сукане е малко.
Мишленце, колко адаптирано мляко даваш на 24 часа? Вариант ли е да го дохранваш с изцедената кърма вместо това?
Ефективното му сучене е малко, казваш - предполагам, дохранваш с шише. Дали можеш да опиташ да го дохранваш другояче - с чашка, лъжичка, пипета, спринцовка? Така ще знаеш, че поема мляко, но не суче от биберона на шишето, който го обърква и после го кара да не знае как да суче от гърдата ти.
Смяташ ли, че горните са възможни? Ако да, то веднъж, че ще е само на кърма (кърмене+дохранване, ако последното се налага), второ, че ще се приучи да суче по-ефективно на гърдата и притесненията за засукването ще отпаднат.

Искам и аз да споделя с вас моя проблем
Детенцето ми е на 11 дни .Роди се 2850 доносен.В родилното се закърмихме на 6 час .Кърмата ми слезе и към втория ден вече чувствах гърдите си "пълни", напрегнати.Цедях се след кърмене.Давах да суче от едната гърда ,а на следващо кърмене от другата.Появи ни се жълтеница ,малко по силна според лекарката и бебо стана по-сънлив и започна да суче по-малко,често заспиваше и след пощипване се разбуждаше и пак си цоцкаше.Кърменето продължаваше30-40 минути.След кърмене го слагах в леглото и си спеше по 2,5-3 часа.Проблемети ми започнаха от около два дни.Усетих гърдити си меки.Ужас!Изпаднах в паника,започнах да рева ,Че нямам мляко, че ще трябва да дохранвам и така.Сега давам да суче и от двете гърди за едно кърмене защото предполагам че не му стига кърмата на бебо.Като го сложа в леглото след накърмяне се разплаква и търси с устичка да цоцка още.Вземам го пак на гърда ,цоцка 2-3 пъти и заспива.пощипвам го -засуква,после пак заспива и така може да продължи повече от един час.А като го сложа да спи се събужда след около два часа.Памперсите са пълни при всяка смяна.Все още има жълтеница.
Твърдо съм за кърменето и искам да кърмя,но като че ли млякото ми не стига и се страхувам ,че с тези меки гърди няма да се справя.

Тик так, разбирам колко объркана и притеснена се чувстваш, мисълта, че детето може да не яде достатъчно би стреснала всяка майка.
Щом памперсите са пълни, бебето яде - което излиза отдолу, трябва да е влязло отгоре преди това, нали? Grinning
Бебето още има жълтеница - нормално е да е по-сънливо и да суче по-лениво, щом пълни пампите, значи хапва, но все пак можеш да опиташ да го кърмиш по-начесто, на 2-2,5 часа примерно, до отминаване на жълтеницата.
Кърменето и от двете гърди ще стимулира млякото, хубаво си решила да го храниш така.

Мекотата на гърдите може да е лъжовна - бебетата минават през 'бум в растежа' на различни възрасти - обикновено около 10-12 ден след раждането, 40 ден, 3 месеца и 6 месеца. През тези периоди търсят да ядат по-начесто, защото имат нужда от повече храна. По-честото сукане показва на организма на майката, че детето е с повишени нужди и тя започва да отделя повече мляко. Обикновено за няколко дена нещата си идват на място, млякото се увеличава съобразно нуждите на детето и то се връща към своя режим, който е изработило. Докато това стане обаче, бебето суче по-често, съответно гърдите изглеждат по-меки, защото се празнят по-често. Докато бебето пълни памперсите редовно и наддава добре, гърдите сами по себе си не са критерий за наличното мляко Simple Smile
По-често кърмене, чест контакт кожа до кожа с бебето (голи опрени кореми поне) ще помогнат да суче ефективно и вероятно оттам - да се изчисти по-бързо от жълтеницата. Много почивка, достатъчно течности (поне 2,5 литра на ден) и спокойствие Simple Smile

# 25
  • Мнения: 43
Цяла нощ бяхме само на кърма и издържа по 2ч. Пробвах с компресия на гърдата и май се получава.
Мис Бу той суче от едната гърда изцеждам около 30г. и се дохранваме с около 90г. Още в родилното казаха че е най-лакомото бебе.Вече изкарахме 3 кърмения без дохранване дано успеем.

# 26
  • Мнения: 4 242
Браво, дерзайте!

# 27
  • Мнения: 111
Искам да благодаря на Мис Бу и Хедра! Благодаря ви, момичета, че ми помогнахте в този труден момент! Съветите ви се оказаха безценни и сега нямам бучки и напрегнати гърди, а имам кърма - бебко се наяжда добре (поне така изглежда). Сега съм много щастлива и спокойна и се надявам да кърмя дълго време  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт