Защо седмаче може,а осмаче не трябва?

  • 13 904
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
До колкото аз съм чувала и чела през осмия месец се развиват белите дробове и ако бебето се роди тогава се прекъсва развитието им в момента на изплакването.А когато се роди в седмия месец то е в кувиоз и няма проблем за развитието им.
А до колко е вярно вече не знам.
Че какъв е проблема осмаче да се сложи в кувиоз newsm78,че нещо не разбирам,звучи адски тъпо......не мислиш ли Mr. Green
наистина какъв е проблема

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абсолютно не е вярно нито за днес, нито за някога. Няма никаква логика - белите дробове не спират развитието си, както и никой друг орган - това за затворените алвеоли просто ми се вижда нелепо и бих се радвала да прочета някъде информация по въпроса, защото всичко, което съм чела, показва точно обратното, че с всеки ден дробовете съзряват и дихателните проблеми са доста по-сериозни, колкото по-малка е гестационната възраст на бебето.
В кувьоз се слагат и доносени бебета, ако има нужда.

# 17
  • Мнения: 4 700
Ето ме мене, на 26 години, осмаче.  Grinning Никога не е имало проблем с мен. Чух веднъж в едно предаване ( не че му вярвам), че било неЩо с дуШата на бебето. Не съм zапомнила какво точно беШе, zаЩото ми се стори нелепо.

# 18
  • Мнения: 27 524
Да, незнайно защо и аз съм го чувала, но медицинско и сериозно обяснение за това няма  Peace

# 19
  • Мнения: 4 555
В седмия месец е много опасно, защото има голяма вероятност да се получи проблем с очите на бебето.
И аз мисля, че причината е някакво суеверие, а не реално и обосновано твърдение.

# 20
  • Мнения: 953
И аз съм го чувала това твърдение, но няма никаква логика в него.
Колкото по-близо до термина се роди детето, толкова по-добре за него  за това не би следвало седмачето да е по-добре от осмаче.

# 21
  • Мнения: 3 069
Това не е вярно!
По принцип след 23 г.с. има шансове за оцеляване на плода.
Колкото по-износено е бебето толкова по-добре!

# 22
  • Мнения: 421
Да наистина това са пълни глупости! Колкото по-напред,толкова по-добре!

# 23
  • Мнения: 2 005
Имам много познати , които родиха в 8 м. -живи и здрави бебоци Joy Joy JoyИ докторите казват ,че колкото са по-износени - толкова по-добре newsm78

# 24
  • Мнения: 4 546
в осмия месец се отделяла някоя система на бебето от тази на майката и затова било опасно. доколко е вярно -нямам представа, не ми го е казвал лекар.

# 25
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Чувала съм го,но незнам защо.

# 26
  • Мнения: 525
Твърдението, че това са "глупости" звучи нелепо. Вероятно има причина за тезата.Доколкото аз знам единствено през 8-я месец организма не отделял някакво вещество, кеото било така да се каже жизнено необходимо. За целта вече съществували инжекции, стойността на една обаче била към 1 000 лв. Това ми го сподели доктор, но за съжаление не запомних подробностите..

# 27
  • Мнения: 4 406
чела съм го някъде, да. беше нещо свързано с дробовете на бебето. в 8 месец започваше някакъв етап в развитието им, който , ако не приключи, е рисковано за бебето. от тази гледна точка, в 7 месец, ако не е започнал този етап, бебето е с по- големи шансове да оцелее

# 28
  • Мнения: 4 496
И аз съм чувала.Майка ми ми казваше да се пазя най-много в осмия месец.Но незнам защо.И аз имам някакъв спомен,че за белите дробчета на бебето става въпрос.

# 29
  • Мнения: 4 621
Почти всеки един доктор би ти казал,че това е глупост!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт