Златна есен вънка чука , а юлчето все по-смело щъпука

  • 11 341
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Пак аз Mr. Green

Лала,и аз давам Ентеросан АВВ 200,всяка таблетка съдържа 40 милиарда млечко-кисели бактерии Peace
Бо,ами то Дито яде,само сварен ориз,солети и сухари ooooh!
Наринка,много се радвам че малката сладурана е по-добре.Дано и аз мога скоро да се похваля със същото Praynig
А за изпита не се коси Hug
Дю,много ви се е насъбрало,дано скоро всички са добре Praynig Hug
Дидка81,Анет е новия ник на Морска сирена Peace
А за гледането ,какво да ти кажа.Аз си го гледам сама откак се е родил.Имала съм много тежки моменти,направо ми е идвало да се хвърля от някъде.Не вярвам де се е разглезил Алекс,по скоро е някакъв период Hug
Димитър сега е в период в който много ме обича,само ми виси на врата,и иска да ме гушка Mr. Green.дано това да продължи и за напред.Но още не е казал МАМА Crossing Arms
Има ли и други бебоци,които още не казват мама Thinking

Вижте нещо свежо Joy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219281.20

# 31
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Жоржи, Алекс беше на няколко месеца, когато каза първо баба, после тата и накрая мама, но не помня колко продължи този период- сега няма нито баба нито мама, само ъ-ъ-ъ Crazy

# 32
  • Мнения: 324
Честит рожден ден на патерици на мама Дани newsm51 и Иси newsm51!

При нас новото е, че Калоян се научи как прави магарето - иааа и мучи по цял ден. Освен това знае, че прасето прави гух-гух, котето мау, кучето ба, гугутката гу-гу и колите бууу.
Почна да си изхвърля сам памперса, като си отваря кофата.  Flutter
Как мажете децата след баня? Калоян ни бяга из спалнята и едвам го оправяме.  Crazy ooooh!
Нарина - много неприятно изживяване ви се е случило, дано бързо се оправите.  Praynig
Рени - прочетох статията за кърменето, но и аз мисля като синеочка, че отбиването ще стане от самосебе си, също така и не ми тежи, даже се наспивам. Естествено, че при мен заспива на гърда, но се е случвало да ме няма (но само през деня) и тогава заспива с песнички или на люлката. За креватчето - то е прилепено за спалнята и си знае, че си е неговото, а като се размрънка нощем само бутам цица и заспиваме.  Peace
Бета - ей, тази люлка е страшна - мъжо заби два дюбела в антрето и когато поиска се люлее.  1swing По-едно време не искаше да седи в столчето за хранене и папкаше в люлката.  Party
Гласувах с 5 на всички снимки, дано да спечелите Hands Thumbsup 
Дидка - нашият пишок е почти заголен. Педито ни казваше да не пипаме, но мъжо пипа. Той се занимава с него - всяка вечер заголва, докъдето може, почиства и дърпа лекичко. Аз направо изтръпвам като видя, че дърпа по-силно, но той казва, че не би трябвало да го боли. 33uu 
За гледането - през деня аз си го гледам, а вечер за по час е с баба си и дядо си. Като стане сутрин не трябва да ме изпуска от поглед, иначе рев. Заиграва си сам, но за 5-10 мин. Обикаля апартамента и не се спира. И аз готвя с една ръка, а напоследък иска и той да помага и ми е доста неудобно. Навън му харесва, но като се измори, става кисел и ако не оцеля момента на тръгване към къщи, се прибираме на ръце, иначе рев.  Crazy   
Честита прическа 4470
Много гаден този вирус, вярно много болнички децича, пък и родители. Бързо да се оправят.  Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 23:15 от Nita

# 33
  • София
  • Мнения: 688
Момичета, благодаря много за гласовете, засега сме в челните редици  Hug.

Нита, аз все да те питам за люлката и все забравям. Много се радвам, че си я ползвате.

НАН, много диво твойто дете, бе  hahaha. Яна пък казва Да, след като се напишка - аз нали все я питам има ли пиш. Кога ще започне да казва преди това, не знам. И тя понякога се хваща отпред и аз тогава бързам да я сложа на гърнето.

Джорджи, Яна казва мама от доста време, обаче предпочита тати да казва. Нощем като се събуди и започва тати, тати, тати, даже и насън го бълнува. И денем току се присети, та й викам да му се обади по телефона и тя грабва най-близкия телефон или дистанционно и почва Алуу, татиии. Аз чак се ядосвам  Confused, такава любов са, а мама само за цокане търси.

Тиция, аз за вечеря давам към 8-8.30 часа супа със сухар или каша с плод. Гледам да я натъпча колкото може, за да спи повече, не че тя изяжда повече от стотина грама. После се кърмим за приспиване към 9 и половина. Обикновено се събужда към 3 часа за кърмене и тогава я взимам при мен. Вчера обаче й дадох и малко АМ - 100мл - преди кърменето и взе, че откара до 5.30 часа.
С кошарата я свикнах отдавна, не мина без рев.

Нещо все повече ми се мотаят идеи за отбиване. Нали съм проста и взех да припалвам по някоя цигара. Да ме пита човек защо, след почти 2 години  #Cussing out.

Дидка, аз си я гледам сама Яна, но тя си е кротка. Играе си сама, разнася разни пластмасови шишета, телефони, книжки разглежда. Стои и вързана в столчето за хранене, докато чистя, като си дъвче солети или сухари. Въобще солетите често спасяват положението, и в колата си дъвче, все пак докато карам не мога да й обръщам внимание. В кошарата също стои, ако й пусна нещо интересно по телевизията - музика или Animal Planet. Не готвя почти, баща й готви вечер понякога.

Дю, много ти се е насъбрало наистина  Hug Hug Hug.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Добро  утро Wink



Ние сме се пръкнали от 5.40ч Shocked.пак взе да става с петлите това дете ooooh!

Бетта,я дай малко инфо за този конкурс Blush
Да взема и аз ли да пратя снимки? Thinking нали съм на всяка манджа мерудия Mr. Green

Айде лек и спорен ден  bouquet
Днес след докторката,ще мина на отчет Mr. Green днес още не е акал пу-пу-пу Praynig Praynig Praynig

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мерси за кафенцето Hug
дано всичко мине добре при доки Praynig

# 36
  • Мнения: 2 018
Добро утро   мамички  bouquet

Ние сме с температура от вчера следобед, но няма нито хрема нито кашлица. Темп.  е 38-39 градуса.  #Crazy Не му е зачервено гърлото...направво си се чудя какво е това.  newsm78 Педито ни каза, че няма нужда от антибиотик и му изписа само Нурофен и Калций... Уф...мислех, че се разминахме с този вирус  Sad Ама не съм и сигурна дали е вирус...

Гледам, че температурата във форума се е покачила  Tired много болнички има.

За какво гласуване става въпрос... и аз ще помогна с моя глас само дайте линк, че нещо съм пропуснала май да прочета!  Peace

Дидка от това което чета май наистина малко сте се разглезили.  Аз като правя храната  на Ванко, и той мрънка... и аз с  най-милия майчин глас му казвам - Ей сега потърпи мъничко...бързам!! А той като ми ти нададе един ВОЙ... Влиза баща му и със строг глас пита КАКВО СТАВА ТУКА?  Ванко млъква и си изчаква попарата  и ни гък ни мък! Та и аз вече по строго си приказвам и не му се оправдавам като му говоря.  Абе да са живи и здрави е най-важното. 

Нан - добре дошли в нашият отбор! Ванко вече почти не пада! Това с облизването на монитора, ни разсмя много с мъжо!!!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 08:32 от bo_slavova

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Добро утро!
Темата за гледането на децата направо ми е болна и както тази сутрин съм им набрала и на двамата разбойници....... Аз също си гледам децата сама, а ма наистина сама - не веднъж съм споменавала, че мъжът ми е в къщи около 3-4 м в годината. На моменти направо съм си казавала, че искам да умра, че да си почина Embarassed. Особено като се случи и двамата да са болни едновременно #2gunfire Най-големия зор при мене е, че Тошко много се буди по сред нощ и ставам по сто пъти да го гушкам и успокоявам. Големия беше същия, че и по-зле защото и през деня много ревеше и беше неспокоен  smile3511. За това бях категорична, че повече деца няма да имам, а ма като тръгна на градина и се поуспокои....... В сравнение с него малкия сега е много по-лесен за гледане, но пък вече двама ми идват в повече, заедно с  wash hang 1ironing newsm79 newsm71 clean cook. Срам ме е да кажа, че имаме 2 броя баби и дядовци и то в нашия град. Уж са дърти и не могат да гледат малки деца, а пък в същото време са млади още и трябва да работят Rolling Eyes Майка ми ги взема в петък вечер до събота вечерта и това е помощта. Свекърва ми...... по-добре нищо да не казвам, че може да я  #2gunfire 
Утре ще тръгваме за Елена - малко да сменим морския въздух с планински, а ма като гледам времето какво става........ Дано само дъжд да не вали, че ако ни затвори в хотела.....
Лек ден на всички, че днес много задачки ни чакат!

# 38
  • Мнения: 845
Добро утро и от мен!
Прикрепям се към сънливите мами smile3507
Венци ме събуди в 7, но пак ми се спи Crossing Arms
Диди, не се притеснявай мила Hug Сигурно е период. Аз също сама си го гледам малчо, понеже нашият тати е много зает и винаги се връща уморен. Като се прибере и само релаксира. Понякога така ми писва, но заради пустите парички трябва да мълча. Tired
Венци и той не е от най-кротките напоследък. Докато прибера кухнята от разхвърляните тави и купички, той действа в хола. По цял ден търча и прибирам след него и винаги е разхвърляно Close. Снощи правих "крокодила". Мъника стана целия в брашно и една комшийка дойде у нас. Оплаках се и тя ме успокои, че и у тях било така и да го давам по-разхлабващо. Навсякъде се катери, дори на бюрото на компютъра. Днес дори беше включил някакви програми, които дори не знам, че ги имаме. ooooh! Не мрънка, но имам чувството, че е пълен с 12346% енергия. Да ми е живо и здраво детенцето Praynig - другото не е важно, макар, че понякога и аз като теб изпушвам и дори си поплаквам тайно. Благодарна съм на Господ, че ме е дарил с две прекрасни деца, дали палави или пълни с енергия ВАЖНОТО Е ДА СА ЗДРАВИ! Другото май трябва да е на заден план.
Аз ще спирам, че днес съм домакиня на детско парти-ще сме 12 дечурлига и 2 мами/аз и кръстницата, нейното слънчице и то е мъничко и трябва да ги гледаме/. Ще правя сандвичи, фондани и тем подобни. Дано времето да е чудесно, че ще си се стъжни, ако сме вътре в къщата. Навън ще си дивеят децата и ще стане голям купон. Чао, че и 100 балона имам да надувам. Rolling Eyes
Желая ви готин и прекрасен ден!   love001

# 39
  • Мнения: 590
http://images19.snimka.bg/003895472.jpg
това са щъркелите, да видя сега дали ми се е получило

# 40
  • Мнения: 590
а сега да попиша малко, и аз сама си гледам детето, но не се оплаквам. Тя Ева е кротка, въпреки че откакто не сме се прибирали почти 2 месеца вкъщи и свикна да е постоянно с мен и сега се опитва да протестира като я сложа в креватчето за да свърша нещо вкъщи. Оставям я да си пореве и тя се заиграва с нещо. Като бяхме на вилата и Ева много се впечатли от животните, особено от кравата и прасето. Казва му/кравата/  , бау, мау, гух/прасето/, па на патето. Мама и тати , баба, започна да се опитва да повтаря много думи, като всичко започва с първите две букви. Морето беше мо, мидите ми , здравей е дей и много други.Сега се мъчи да излезе поредния зъб и от два дни се буди в 7, иначе си спи до  8.30. Днес даже ме събуди с музика, дистанционното на телевизора било близо до кревата и и тя включила музикален канал. Излизаме докато не  е заваляло. Всички болнички да оздравяват бързо. А да попитам има ли бебе, което не иска да пие вода или ние сме вече единствените?

# 41
  • Мнения: 2 018
mgizdova Ванко когато беше по-малък...може би на 7-8 месеца - ИЗОБЩО НЕ ПИЕШЕ ВОДА!!! Чудех се как да му дам! С погнуса се отвръщаше от шишето! Даже беше започнал да се вмирисва потта му! Казвам ти го съвсем сериозно...водих го на лекар за тази миризма - на пуберетет  Mr. Green Правихме изследвания - нищо му няма! Стигнах до извода, че е заради това че е много концентрирана потта - поради липсата на вода в организма! Започнах да му давам сок - разреден с вода! Едно бурканче плодово на Хаме и още едно бурканче вода към него! Така миризмата се премахна. Но да ти кажа, вече си пие доста вода! Но, така започнах  - с разредено плодово пюре!

# 42
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
 wavey

Иси  bouquet

Бета,то и на мен взеха да ми се въртят такива мисли в главата защото това чудо цокане на три часа не се издържа,а сега нали я оставям сутрин при бабаи,ела да видиш какво чудо е като се прибера ще ми скъса блузата,да се чудиш за мене ли и е мъчно или за циците!!!А за цигарите май аз съм виновна а!? Embarassed Гласувах за снимките Peace

Нашия тати купи голяма люлка за двора и е голям кеф,само че,беше обещал да е в началото на лятото,а то какво стана,май ще я вкарам в хола за зимата и без това ще се побъркваме в къщи по цял ден!

Айде изчезвам,че работа ме чака!

# 43
  • ES
  • Мнения: 2 172
...
Лала,и аз давам Ентеросан АВВ 200,всяка таблетка съдържа 40 милиарда млечко-кисели бактерии Peace
.....

 Joy Звучи като самолетно гориво. То само него не са ти предписали за Друнди. Не се сърди, с добри чувства и съчувствие ти го казвам Джорджи.  Heart Eyes Много болни дечица, какви са тия вируси, какво е това нещо. Джорджи, що не му даваш лимони и може и малко медец, само да не го доразхлаби меда. Аз вече давам по малко мед в овесените ядки, няма алергична реакция. Само не мога да го науча да яде кисело мляко. Толкова съм се втелила, че даже квася, взех си едно бурканче от БГ и тук квся. Е, не става като бг кисело мляко, по-рядко е, но е вкусно. И пак не го ще. С храненето въобще сме на периоди. Каймата акое по наедро и я отделя в устата и я вади, даже ми я дава. А такива боклуци лапа, те не му засядат.  Close И сокове не се научи да пие как да го излъжа не знам?! Като види на масата празна кутийка от кола или бира я наддига, а кога е пил от кутийка..  Laughing

Дидка, какво да правим гледаме си ги сами и пак са такива малки тирани. Ама Анет и твойта хич не е за завиждане. И моя ми виси по полите и врънка да го взема. Явно периода е такъв. Обаче при нас май взе да става хронично.  hahaha Сега ходя вечер на курс по счетоводство и няма да се размине без да дойде някоя баба. Майка ми идва в неделя, за да мога и да си потърся и работа за сутрините. Малко отмяна  ooooh! , макар, че знам, че няма нищо безплатно.

Митето и той като вземе джиесемите, слага ги на ухото и казва нещо като Ало, не ги бърка с дистанционното. Явно следи какво правят другите и копира. Най обича да играем на "Къде е Мите?". Той се крие зад ръцете си или зад чаршафа сутрин и после самодоволно се показва и се залива от смях.

Мамита, вие пушите ли бе?! Аз веднъж си друпнах от мъжовата цигара и така ми стана гадно  Sick , като запали понякога ми замирисва на много хубаво. Дано все така да ми е гадно от цигарите да не ги пропуша пак.

Хей, къде се загуби Майра?

Хайде лек ден и по-малко болни дечица.  Hug

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 10:45 от gery_to

# 44
  • хасково
  • Мнения: 107
Здравейте, мами.

Много болнички деца, явно има някакъв гаден вирус и понеже е смяната на сезоните децата го пипват. То и времето едно Sad, ту слънчево , ту се заоблачи и започва да духа , лятото си отива.

Аз от понеделник започвам работа и сега се чувствам малко раздвоена. Ама шефката ми запали телефона. Поне гледачка съм си осигурила-майка ми ще гледа Яница и като не се е отделяла от мен надявам се , че ще слуша баба.

Иначе какво да ви кажа тя си е малко дива и своенравна, но се надявам и това ще отмине. Главицата й ражда всевъзможни щуротии, а понякога е толкова послушна и се заиграва, че чак си казвам , че това не е моето дете. Сега когато вече ходи  #Crazy.Всичко трябва да е нависоко за да не го достига.
За тоалетна напоследък започна да ме лъже-казва уж че има , стоим на гърнето без да е свършила нищо и понякога като й сложа памперса свършва работа там . Явно ни прави напук , но така не мога да разбера кога е истина , кога не.

Чао засега.



Общи условия

Активация на акаунт