Боклук такъв!

  • 6 902
  • 152
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 759
...Ами да се разходи майка му...
                   Още по-добре - баща му  Whistling..

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 702
А кутиите от сок доколкото знам се водят композитни, има и метално съдържание в тях и не се рециклират.  Thinking

Днес специално огледах кутиите тетрапак в къщи. Всичките имаха знака от статията на Лигла:
                           Ей ви и една статийка за чао.


Значи би трябвало да се рециклират  newsm78

# 107
  • Мнения: 901
Доколкото събираме хартията (предимно вестници) от седмицата и в събота я изхвърляме в контейнера за хартия и стъклото (предимно бутилки от вино) и ги оставяме до кофите за клошарите, да, правим нещо като разделно събиране.
Но не съвсем, защото хвърляме пластмасовите неща заедно с органичните отпадъци (застояла манджа, парчета хляб, обелки от ябълки).
Е, колкото толкова. В бъдеще повече. Laughing Laughing Laughing

# 108
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Тук да. Най се радвам на старата хартия, която я даваме за едно училище тук, което я събира и с парите осигуряват на децата различни екстри.
За България съм песимистично настроена. Почти всички контейнери, които видях в центъра на София бяха безобразно изрисувани, боклуците бяха смесени, бедни хора обират хартията през дупките и съответно те са повредени. 

# 109
  • Мнения: 745
Не не виждам смисъл в това , а и ще ми е адски трудно да го правя.
В България това ще стане доста трудно.

# 110
  • Мнения: 884

В България това ще стане доста трудно.
Е все от някъде трябва да започне! Няма начин да не се разделя боклука,иначе ще сме заринати в него ЕДИН ДЕН!
Тук има глоби,боклукът се разделя,няма 6-5!Даже се чувствам гузна ,че използвам стандартни памперси вместо такива за многократно ползване(пелени).В нашият квартал ,например,се събира стъкло,метал,хартия,органичен отпадък разделно,но не и пластмаса.Радва ме да видя ,че много съседи,въпреки всичко,го отделят и носят до пунктове ,където се събира.

# 111
  • Мнения: 4 451
Не, няма контейнери на близо. Из нашият град има само на няколко места и все са ни далече. Мъжът ми, нали си е ентусиаст, един ден ми предложи да събираме боклука разделно, а после той щял да го товари на колата, за да дири въпросните контейнери. Mr. Green Познайте, дали се осъществи? Събирам аз, зарих се с боклуци и накрая се оказа, че човека е твърде зает, за да обикаля да търси контейнерите.

# 112
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Разделям,но когато се сетя  Embarassed

# 113
  • Мнения: 4 392
Въпрос към всички, на които им е "адски трудно", "не виждат смисъл', "много са им далеч контейнерите" и т.н., за да разделят боклука:
Не ви ли е малко съвестно, че отказвате да инвестирате едно малко усилие, за да направите живота на децата си в бъдеще малко по- малко кошмарен?Защото Земята вече се задъхва от боклука ни, който се складира и някой ден положението ще стане неконтролируемо. Tired

# 114
  • София
  • Мнения: 26
Браво,Амарена!Тъкмо това щях да напиша и аз. А българинът си е българин-трудно можеш да му обясниш защо да си прави труда да сортира като го събират заедно и после пак отива за сортиране.И аз се чудя  Thinking да се надяваме че наистина ни възпитават за нещо хубаво в близкото бъдеще. Ето какво гледах по Дискавъри - както и да извозват материала,после отива на поточна линия и там се преглежда от хора и се отстраняват по-едрите боклуци,както и такива,които могат да повредят машините за последващото сортиране и за преработката.Някои пълни флакони могат да експлоадират и т.нат. Абе, смисъл има,остава и да разпределят по-равномерно кофите и да ги има навсякъде - около блока в радиус от 300м имаме сложени на 5  места кофи   #Crazy - едните на екобулпак,другите на екопак,дето никога не се пълнят, а на други места няма никакви.

# 115
  • Мнения: 2 759
                     Peace. Напълно подкрепям Амарена (  bouquet )!
                     И нямам никакво обяснение защо е такава човешката природа: само настоящите проблеми ни се струват истински, и само днешния ден е важен. Защо сме толкова безотговорни? При това не към друг, а към децата си  ooooh!.

# 116
  • around the world
  • Мнения: 651
Не защото при нас няма контейнери.
Най-близките контейнери са на около 300 метра от къщи и е абсурд да накарам големия ми син да иде до там с боклука.
Няма контейнери? А са на 300 метра? И това е абсурдно голямо разстояние?
 newsm78
И за мен е голямо разстояние, при условие, че всички боклуци отиват на едно и също място. Не виждам смисъл да се " уча" да ги отделям след като после отново се изсипват на едно място. Когато започнат наистина да ги събират отделно и да ги рециклиран, тогава и аз ще ги отделям. А заводите, които рециклиран отпадъци не използват битовите, а вземат промишлените отпадъци.
Не мога да разбера кой подава  информацията, че всички боклуци отиват на едно и също място. newsm78
До колкото ми е известно това се е случвало само при една от фирмите( няма да споменавам имена),като след този случай имаше цяла кампания посветена на подаване на сигнали от граждани при такива нередности.
"Безплатен телефон 0800 1 5253 за въпроси и сигнали на гражданите
за разделното събиране на отпадъци и опаковки". Това е горещия тел. на въпросната фирма.
Много е жалко, че винаги мислим, че  щом един го прави-всички го правят?
Спирам до тук тъй като доста добре познавам система и смея да твърдя, че не се събират на едно и също място. Ако има места,на които се прави то този проблем ще бъде решен само, ако
подаваме жалби и сигнали при такива нередности.

# 117
  • Linz
  • Мнения: 11 619
немаме си такива контейнери в наше село
И ние Sad

# 118
  • Мнения: X
Оуу, да, разделям си го и много се радвам, че върша такова добро дело ежедневно  Mr. Green
Голям фен съм на разделното събиране на боклука, даже вкъщи си имаме различни кофи.

# 119
  • Мнения: 535
Отделям сам пластмасови шишета и стъклените работи.

Общи условия

Активация на акаунт