indian summer или циганско лято по американски 25

  • 12 141
  • 328
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 255
Е, ти тези "скулптури" като ги гледаш, мислила ли си, че човек, който не може да рисува, може да ги направи?  newsm78 Хич, не се и учудвам даже.
Хехех,мари Джено 'убава,то това беше "уж шашкане"
 А ти недей рИва за бременните снимки,всички се изтипосахме,забрави ли?

# 286
  • Мнения: 3 478
Леле, Тандури, малкия ти е одрал кожата!
Честито за поредната годинка, тортата както винаги... без думи... бива си те и това е! Пък на снимката как си се барнала, ма така де, празник си имала.

Не мога да ви насмогна бе, мацки. И снимките на супер Тина съм изтървала, тц,тц, много бързашки се е покрила.

Аз днес разбрах че майка ми е взела поредната виза и сега дишаме спокойно с мъжо, ще имаме гледачка от другия месец, ура!

# 287
  • Мнения: 1 783
Ей Джена, ами нали аз пуснах една бременна снимка от предишната ни гала, дето точно бях 1000 кила. Айде стига сега, яж патладжани там и чакай Н-чо и си мисли колко хубав ще бъде, като майка си и татко си. А пък ние със скромните и не толкова красиви сватби какво да правим, а? Добре, че нямам дъщеря, че ще умре дето майка и баща имат само грозни снимки от сватбата.

Мис З, айде честита ви баба. И ние така е бъдем бабин дом фул тайм след 27. Ама след някой друг месец го пращам пак на градина, защото бабите само ще го разглезват в къщи. Вече съм върл привърженик на градините. Анет, подкрепяй.

Хиър, чудесни новини!!!!

Тандури, наистина ти е сладурско момчето, ама и момиченцето на мен много ми харесва  Hug

# 288
  • Мнения: 147
Здравейте мами!
Допитвам се до вас, защото моя проблем е свързан с Америка. Имам пост в друга тема във този форум, но ще се радвам да прочета и вашето мнение....а ето и за какво става въпрос:
Здравейте мили мами!
Много ви благодаря за дискусията по темата, сега ще ви напиша горе-долу какво е моето положение и какво замислях да правя ако замина.......
Имам подписан договор в Америка за 7 месечна сезонна работа в заведение за бързо хранене с възможност за удължаване на договора до 3 години! Одобрена съм за Флорида и по-точно Pensacola, Navarre, Niceville, Fort Walton Milton. На 01.октомври трябваше да започна работа там. В договора ми пише че бременни кандидати нямат право да учстват в програмата в която аз участвам и че се съгласявам, че ако разбера по време на участието си в тази програма че съм бременна, незабавно ще се прибера в родината си на собствени разноски. Аз след 2 дена влизам в 4-я месец.....все още много не ми личи и мога да мина метър, но ако замина там ще мога да работя най-много 2-3 месеца за което време няма да мога да си избия парите които съм дала и ще дам. Запознах се с един човек съвсем случайно на сегашната ми месторабота, който се оказа, че живее в Америка - Бостън от 1999-та година. Той ми каза, че там е по-лесно всичко отколкото тук в България. Занимава се с точно такива визи с каквато ще замина ако реша и знае всички трикове. Даде ми координатите си и каза, че ще ми помогне, да му се обадя.....това ако реша да избягам от Флорида и да отида в Бостън.  Сам и той ми каза, че с бебе първата година ще ми е доста трудно, а мен точно това ме спира да не замина. Нямам чак толкова сигурни хора там на които да мога да разчитам да ми помогнат.....имам 1-ви братовчеди в Сиатъл - на другия край на Америка....но немога да ги ангажирам с мене си и бебока.....това е единствената причина която ме задържа тук....незнам, след време може и да съжалявам, че не съм рискувала.....но всеки ден като си гледам положението тук ме дърпа кън Америка.......страх ме е просто !

# 289
  • Мнения: 7 837
Сложно ти  е положението, изобщо не смея да давам мнение.
За какви трикове става въпрос? Смяна на статут ли? Не мисля че вече е толкова лесно...

А за прегледи и доктори помислила ли си?

# 290
  • Мнения: 7 091
Сложно ти  е положението, изобщо не смея да давам мнение.
За какви трикове става въпрос? Смяна на статут ли? Не мисля че вече е толкова лесно...

А за прегледи и доктори помислила ли си?


Абсолютно съм съгласна с Кейси! С малко бебе, нелегална ( защото като разберат, че си бременна, ще ти прекратят договора), просто не искам да си помислям дори. Наистина помисли за лекари, здравни застраховки, тук не е като в БГ да бутнеш 10 лв за преглед с видеозон, може да задлъжнееш с хиляди долари само за няколко часов престой в болница.

Няма ли начин да родиш в БГ и после да заминеш за Америка? На мен ми се струва доста рисковано и неразумно да заминаваш в това положение, да не говорим, че работата ти ще е доста физически натоварена, помисли това как ще се отрази на състоянието ти също.  Да, може да се чудиш какво би било ако си опитала, но ако пък недай Боже стане нещо с бебето дали няма цял живот да се чудиш защо си тръгнала? Всъщност зависи май от гледната точка кое ти е по-важно, бебето или работата.
Според мен ако са те одобрили веднъж, ще те одобрят и втори път.  Peace

# 291
  • Мнения: 1 783
Аз не бих рискувала, ама не ми се е и налагало. Но не знам за триковете дето ти ги е обещал... Не е чак толкова проста работата, а болниците са много скъпи. Ама ти сама ли ще заминаваш бременна? Много рисковано ми се вижда... Ако си сама какво ще правиш като се роди?

# 292
  • Мнения: 650
 terre , от само този ти пост бих казала - май нямаш никаква идея за какво говориш. Този случаен човек където си се запознала 1 на 1 милион да ти помогне както трябва с добри намерения. тази сезонна работа не се знае каква е точно-аз от това което чувам хич не тръгвай! Ако беше не бременна да рискуваш и да се опариш, но сега-мама миа бих казала Rolling Eyes "Триковете" за или всички ги знаем на уебсайта са или са за адвокати. Такива доброжелатели не съществуват, повярвай ми!

# 293
  • Мнения: 7 091
terre , от само този ти пост бих казала - май нямаш никаква идея за какво говориш. Този случаен човек където си се запознала 1 на 1 милион да ти помогне както трябва с добри намерения. тази сезонна работа не се знае каква е точно-аз от това което чувам хич не тръгвай! Ако беше не бременна да рискуваш и да се опариш, но сега-мама миа бих казала Rolling Eyes "Триковете" за или всички ги знаем на уебсайта са или са за адвокати. Такива доброжелатели не съществуват, повярвай ми!

Подкрепям 100%!!! При човек дето от години го познаваш се получават издънки при такава "помощ", при не един и двама, да не говорим за някакъв от някъде, дето не се знае какъв е и не знаеш какво иска и си мисли. Имаш за бебе да мислиш! Има какви ли не откачалки, и сводници, и педофили и т.н., не искам да те плаша, но наистина много необмислено е това с тръгването ти и разчитането на помощта на непознат!

# 294
  • Мнения: 147
Това със застраховките също ми е пречка. Една мама от другата тема сподели, че ако отидеш уж на преглед и ти кажат, че си бременна а ти им кажеш че нямаш роднини тук или някой който да ти помогне, нямаш и пари ти помагали. Чух и за някакви купони или нещо от рода на  Social security code (sorry, ако съм го изписала грешно), с който също получаваш някаква помощ....
А по въпроса дали ще мога да замина след като родя: незнам, сигурно 1.5-2 годинки ще се занимавам с бебчо и след това ще пробвам отново.....ако има такава програма......и ме огрее.... Sad

# 295
  • Мнения: 7 091
Това със застраховките също ми е пречка. Една мама от другата тема сподели, че ако отидеш уж на преглед и ти кажат, че си бременна а ти им кажеш че нямаш роднини тук или някой който да ти помогне, нямаш и пари ти помагали. Чух и за някакви купони или нещо от рода на  Social security code (sorry, ако съм го изписала грешно), с който също получаваш някаква помощ....
А по въпроса дали ще мога да замина след като родя: незнам, сигурно 1.5-2 годинки ще се занимавам с бебчо и след това ще пробвам отново.....ако има такава програма......и ме огрее.... Sad

Няма да те оставят да родиш на улицата разбира все, но това ти е най-малкия проблем ако питаш мен.  Rolling Eyes Ако става въпрос за Social Security Number, като не си гражданин и си нелегална как точно ти е обяснила тази жена, че може да получаваш някаква помощ не ми е ясно?! #Crazy А ти може след раждането дори да не си в състояние и да работиш веднага, трябва да ядете нещо, кой ще ви издържа?

# 296
  • Мнения: 147
не, не....аз заминавам със фирма и подписан договор вече, че съм на работа от 1 октомври, а човекът с който се запознах е друг който се занимавал със същото нещо и ми каза ако замина и реша да се местя (избягам) от Флорида да му се обадя и щял да ми помогне, но все пак не съм толкова наивна и си имам едно наум.....човекът изглеждаше много човечен

# 297
  • Мнения: 147
Ето това ме спира....времето след раждането, само аз и бебока.....затова не ми се рискува.....въпрос със много неизвестни ми е....

# 298
  • Мнения: 7 091
не, не....аз заминавам със фирма и подписан договор вече, че съм на работа от 1 октомври, а човекът с който се запознах е друг който се занимавал със същото нещо и ми каза ако замина и реша да се местя (избягам) от Флорида да му се обадя и щял да ми помогне, но все пак не съм толкова наивна и си имам едно наум.....човекът изглеждаше много човечен

Да, но по условията на този договор ако разбереш, че си бременна договора се прекратява, нали така?От момента на прекратяването на договора вече нямаш статут и ставаш нелегална ( е, дават ти срок да напуснеш страната), а при теб това ще е съвсем кратко след пристигането ти, защото ще ти личи.

# 299
  • Мнения: 147
да, и аз мислех тогава да се обадя на този човек и да стана бежанка....но от този момент вече ще започне "големият екшън" - за който не ми се рискува.....няколко жени ми казаха, че става и е по-лесно отколкото в България.....но аз нямам сигурни хора

Общи условия

Активация на акаунт