Много съм обидена, а Вие ...?

  • 4 271
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
elsi, направо си страхотна  Simple Smile

В www.zachatie.org има доста информация за Сдружението.

Ще ти копирам идята ми за писмо до медиите. Такова пуснахме и до "Бъдете здрави" (може Бери да го е преработила, но основата му е такава)  Wink

Уважаема д-р Минчева,

На 6 март тази година в София се проведе учредително събрание, на което бе решено да се създаде Сдружение „Зачатие”.
Целта на Сдружението е да информира населението по проблемите на репродуктивното здраве и стерилитета, по въпросети за необходимите изследвания в конкретните случаи, както и методите за лечение, да подпомага семействата които искат, а не могат да имат деца, да оказват подкрепа при сформиране на политика за намаляване на деморафския срив у нас, да разработват планове и стратегии за борба със стерилитета. Сдружението се определя като юридическо лице с нестопанска цел за общественополезна дейност, съгласно Закона за юридическите лица с нестопанска цел (ЗЮЛНЦ). В момента тече процедура по регистрацията на Сдружението.
Не е пресилено да се каже, че в момента в България над 200 000 български семейства, искат а не могат да имат деца. Повечето двойки се срамуват да говорят за своите проблеми и се страхуват от реакцията и коментарите на околните. Желанието за собствено дете не е просто мечта, това е борба, борба за щастие. 200 000 семейства ежедневно, ежечасно, дори ежеминутно страдат, страдат от безсилието си и безразличността на обществото ни. Борят се с болезнени и скъпоструващи лечения, които в повечето случай завършват с незадоволитен резултат.
Тези 200 000 семейства много трудно или дори въобще не се интегрират в обществото. Общуването с колеги и приятели е изпитание за психиката им, защо всички имат деца. Някои говорят и негодуват от белите на малчуганите си, други се радват за успеха на наследниците си, трети се хвалят с настъпилата бременност и неуписуемото си щастие от новото усещане  и всички тези и подобни разговори са мъчителни. Проблемът е много дискретен и личен, а същевременно и много мащабен.
Ето защо се създаде Сдужение „Зачатие”, чиито девиз е „България има нужда от деца, а най-голямото щастие за нас би било да ги създадем и обичаме”. Неговата основна цел е да помогне на тези 200 000 български двойки. Несъмнено задачата е трудана и е свързана с много усилия и средства.
Създаден е сайт www.zachatie.org за семейното планиране, репродуктивното здраве и стерилитетът.  Порталът се поддържа от екип млади жени от клуб „Проблемно забременяване” към клубовете на www.dir.bg, които се борят от години в търсене на пътя към своето така желано дете, подкрепяйки се помежду си, обменяйки информация, съвети и преживявания на радост и болка. Сайта е написан на достъпен език, разбираем дори и за тези, които нямат понятие от медицинска терминология.  
Първата стъпка за осъществяване на целите на Сдужението е неговото пополяризиране сред обществеността. В момента усърдно работим по изпълнение на тази задача. Публикувани са няколко статии във вестници и сайтове. Всички с общи усилия смятаме, че ще успеем в начинанията си.

Молбата ни към Вас е да посетите сайта www.zachatie.org, да разгледате материалите за Сдружение „Зачатие” и да обмислите среща с наши представители, относно възможността за участие в предаването „Бтдете здрави” по BTV.


Предварително благодарим за оказаното съдействие.

Председател:


Оливера Борисова.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз също съм възмутено от отношението на "представителите" от НЗОК, но не се и очудвам! Наистина трябва да се направи нещо! Още повече, че вече две мои приятелки предпочетоха ин витро в чужбина! Оказва се, че в Италия ако имаш работна виза, т.е. плащаш здравни осигуровки, ин витрото се поема от здравната им каса! Същото важи и за Австрия! Така че да не ми разправят тук, че по света никой не го било грижа за проблема! Просто се вбесявам като знам  от моите приятелки колко мъка, болка и надежда съпровожда всяко ин витро и как са готови на всичко само да се появи бебо! Така че подкрепям ви напълно момичета - не се отказвайте! Grinning

# 17
  • Мнения: 4 324
Цитат на: mama kenga
Във Франция касата поема 4 ин витро - така,че да не ви баламосват, ако обичат.Това ми е информация от няколко клиентки, които са минали ужаса на 4 несполучливи ин витро.


Това е полезна информация, обаче на нас ни трябват и доказателства  Confused

Момо Кенга, знаеш ли някакъв техен нормативен документ или нещо подобно където се казва че жените им имат право на 4 безплатни ин - витро операции

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат на: Tania79
Цитат на: mama kenga
Във Франция касата поема 4 ин витро - така,че да не ви баламосват, ако обичат.Това ми е информация от няколко клиентки, които са минали ужаса на 4 несполучливи ин витро.


Това е полезна информация, обаче на нас ни трябват и доказателства  Confused

Момо Кенга, знаеш ли някакъв техен нормативен документ или нещо подобно където се казва че жените им имат право на 4 безплатни ин - витро операции


Мила,
аз ще опитам да разбера дали и какви нормативни документи има в Итали и Австрия по въпроса!

# 19
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Morgana
Мила,
аз ще опитам да разбера дали и какви нормативни документи има в Итали и Австрия по въпроса!


Много ще съм ти благодарна  Simple Smile

# 20
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Елси, Моргана и мама кенга-СТРАХОТНИ сте! много се радвам, че наминавате при на си искате да ни помогнете

# 21
  • Мнения: 3 146
Ще пиша на едната от клиентките , опитали ин витро и тя направо ще ми прати норм. акт.Това не е никакъв проблем.Тези хора стигат до осиновяване, защото са изчерпали 4 -те безплатни ин витро, а ако искаш повече от това било непосилно скъпо.За бедните българки още първото се явява непосилно.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Още днес ще пиша и на двете ми приятелки, предполагам че в рамките на няколко дни ще получа отговор от тях и ще ви кажа. Още повече че и двете точно в момента опитват да забременеят и предполагам са съвсем наясно как стоят нещата. За лекарствата за подготовка за ин витро знам със сигурност, че са безплатни. Тук май ги махнаха от позитивния списък?

# 23
  • Мнения: 8 769
Много съжалявам за грозното отношение на НЗОК! Не съм учудена, обаче, не знам кои са тези двамата кретени, които са ви приели и какви длъжности заемат. Не им ли споменахте, че техните заплати идват от точно вашите пари и ако продължат да се излагат, ще има голяма патардия? Понякога държавните служители се стряскат от такива неща....а за липсата на компетентност и тъпите вицове нямам думи-все едно че четях за среща, случила се по време на великите 45 години комунизъм! Imp  Imp  Imp

# 24
Здравей,Таня!
Съжалявам за неразбирането и подигравките,с които са се отнесли от НЗОК към момичетата от dir.bg.Просто нямам думи!...
Поразрових се за информация за Канада,но за жалост се оказва,че и тук здравната каса не помага на семействата с подобни проблеми.Все пак ти изпращам някои линкове,надявам се да ти послужат поне за някаква информация...
http://www.ivf.ca/financialhope.htm
http://www.iaac.ca/
http://www.ivfconnections.com/
Желая ви успех!

# 25
  • Мнения: 822
Това по-горе бях аз!Извинявам се...

# 26
  • Мнения: 4 324
Цитат на: nia_r
Това по-горе бях аз!Извинявам се...


Благодаря за информацият  nia_r Simple Smile

# 27
  • Мнения: 461
В Германия при определени условия (доказана необходимост) здравната каса поема разходите по изкуствено оплождане.
Ето един линк,тук са описани нещата, коита се поемат от здравната каса (забравих точната дума Embarassed )
http://www.krankenkassensuche.de/leistungen.php#l17

Общи условия

Активация на акаунт