да сменям ли АМ

  • 1 445
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Против смяната съм на млека на бебета на месец и по-малко Crossing Arms.Пък ако мислиш,че не съм имала проблеми с акане-има 1000 теми дето съм писала по въпроса-че за 1 месец и 13 дена си прекалила със смените.И между другото и ние сме били в началото 2 седмици на Пре НАН и нямахме проблеми от него.Аз не знам защо си мислите,че с магическа пръчка правиш-хоп,сменяш една дузина млека и си намираш точното-ми това си е изкуствено мляко,трябва му на стомахчето време да свикне с него.Ако наистина имаш дълги и продължителни мъки с това мляко-да,тогава бих приела смяна Crossing ArmsАма явно само аз обичам да си се мъча-всеки търси лесното.

# 16
  • Мнения: 1 897
в крайна сметка, спрях капките и сега си ака по 2-3 пъти на ден без да е мъчително и си е нормално ако. за сметка на това има колики, но те ми се струват по-малкото зло.  Rolling Eyes

Правилно си постъпила.  Peace
Коликите ще си отшумят сами с времето и то съвсем скоро.

# 17
  • Мнения: 6 029
И на мен педито така ми каза и помогна! Разбира се само за 2-3 дни разреждах докато мина. Но ми препоръча ако и след това продължава да се запича от млякото при положение, че го правя по предписанията да го сменя. Все пак не може безкрайно да го разреждам. И така и стана, сменихме го с Аптамил. От тогава не сме имали проблеми, много добре се приема Аптамила особено от най-мъничките.  Grinning

2-3 дни може. но не повече. и след консултация с педиатър, а не с форума...

# 18
  • Мнения: 4 546
Против смяната съм на млека на бебета на месец и по-малко Crossing Arms.Пък ако мислиш,че не съм имала проблеми с акане-има 1000 теми дето съм писала по въпроса-че за 1 месец и 13 дена си прекалила със смените.И между другото и ние сме били в началото 2 седмици на Пре НАН и нямахме проблеми от него.Аз не знам защо си мислите,че с магическа пръчка правиш-хоп,сменяш една дузина млека и си намираш точното-ми това си е изкуствено мляко,трябва му на стомахчето време да свикне с него.Ако наистина имаш дълги и продължителни мъки с това мляко-да,тогава бих приела смяна Crossing ArmsАма явно само аз обичам да си се мъча-всеки търси лесното.
не разбирам защо тона ти трябва да е остър. може да си кажеш мнението и без да обиждаш. не съм пуснала темата, защото се мъча аз, а защото се мъчи детето ми и искам до го облекча. така че в случая би ставало въпрос за садизъм, а не за мазохизам, ако въобще такива силни определения могат да намерят място в темата.

# 19
  • Мнения: 43
Наистина не е добре да се сменят АМ често, защото трябва физиологично време коремчето да свикне с млякото все пак това е адаптирано краве мляко. Моя личен съвет е да се дават  АМ с пробиотици и пребиотици, които да облекчават храносмилането . А за коликите е добре да се дават капки защото по този начин се облекчават болките. Аз лично и на двете си дъщери съм давала Еспумизан.

# 20
  • Мнения: 2 908
Разбирам проблема ти,но съм се изказала остро(за което се извинявам,ако съм те обидила),защото така чувствам нещата и не съм лицемерка да давам съвети,които не биха ти помогнали и да говоря мазно,мазно при положение,че в продължение на 4-5 месеца не сме акали редовно по 4-5 дена и съм помагала как ли не,само не съм сменила толкова млека колкото теб.Бих сменила на по-голямо дете и 100 млека,но не и на толкова малко дете.
Пък ако смяташ,че това моето е садизъм или незнам какво си-твоя работа SadТвоето няма да казвам тогава какво е...-нека някой друг да се изкаже,да не кажеш,че аз нещо казвам...
В крайна сметка като пускам тема очаквам и критика,защото всички хора на тази земя мислят различно-съжалявам,че не мисля като теб Sad
Опитвам се да давам що годе компетентен съвет,приложим в наши условия и най-възможен добър за детето.Ако не ти изнася-си го гледай както си знаеш-защо пускаш теми?

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 14:48 от афродита

# 21
  • Мнения: 4 546
критика търпя /макар че в случая няма място за такава не за друго, а защото и аз незнаех какво да правя/. не си единствената, която ми е препоръчала да не сменям млеката, но явно е имало нещо в твоя пост, което ме е накарало да ти направя забележка. нямам нужда да ми се говори "мазно-мазно", но все пак не е зле да се спазва добрия тон. и ако в първия си пост не си искала да обидиш, то във втория вече съвсем откровено го правиш
Твоето няма да казвам тогава какво е...-нека някой друг да се изкаже,да не кажеш,че аз нещо казвам...
въпреки, че не разбирам "какво е това моето"   newsm78 но както и да е, ще си го пусна това покрай ушите.
темите ти не съм ги следила и не съм запозната с трудностите, които си имала, така че не съм имала за цел да те обидя или да ти поставям определения лично на теб. просто казах как виждам нещата в дадения от теб пример. мисля, че всяка нормална майка се грижи за детето си така, както смята, че е най-добре за него, а не както й е по-лесно на нея. а в грижите й кое е правилно и кое не е друг въпрос.
колкото до това защо пускам теми - смятам, че всеки разумен човек го прави, за да сондира мнения преди да вземе решение, а не да следва буквално всички съвети от форума.
надявам, се че се разбрахме вече, повече не ми се иска да оспамвам темата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт