Things to do in September

  • 5 436
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В началото вярно съм изпуснала орехите... И ликьора от тях, ореховка ли, как се нарича...Ммм, ако някой пусне рецепта ще е чудесно. Дето малки зелени орехчета май в ракия се накисват със захар вероятно... Става мнооооого вкусно, че и май е полезно.
Тази рецепта ме заинтригува. Нареждам се до чакащите за рецептата.

Солетка, какъв имен ден има през септември?

# 31
  • Мнения: 4 392
В началото вярно съм изпуснала орехите... И ликьора от тях, ореховка ли, как се нарича...Ммм, ако някой пусне рецепта ще е чудесно. Дето малки зелени орехчета май в ракия се накисват със захар вероятно... Става мнооооого вкусно, че и май е полезно.
Тази рецепта ме заинтригува. Нареждам се до чакащите за рецептата.

Солетка, какъв имен ден има през септември?



Тази рецепта вече я пуснаха някъде тук. Thinking

# 32
  • Мнения: 765
И моето дете има имен ден . Направо го бях забравила , добре че Солетка спомена  Crazy
Сега допълвам списъка .

# 33
  • Мнения: 75
Да подготвя децата за детска и ясла.
Две седмици преди да започна работа - да гледам филми, да направя справка къде наблизо има библиотека.
Да разчистя гардеробите от стари дрехи и да си купя нов гардероб, че костюми трябва да купувам за работа.
Да отида да видя баба в провинцията.
Да извадя снимките от морето и да ги накача в рамките по стените.
Да отида извън София на мястото, обрасло с магарешки бодили, където един ден ще построим къщата на мечтите си...да поседна горе на хълма и да помечтая..

# 34
  • Мнения: 5 877
Събери очите на всички, появявайки се с чаша чай. Не се впечатлявай, ако всички настояват да видят личната ти карта, съмнявайки се в самоличността ти.

Разходи се по улиците бааавно, за да видиш как изглежда отпочиналият софиянец. Май изпуснахте времето за това обаче, беше на 31-ви август Simple Smile

Излезте на балкона без жилетка. Глобалното затопляне се отлага - засега.

Представете си какво щеше да бъде, ако съществуваше парфюм с миризмата на печени чушки.

Проведете с някого прастария лексикологически спор - "Чушки" vs "Пиперки".

Проверете програмата на кина и театри. Тъй де... някои се събуждат от летен сън.

# 35
  • Мнения: 801
ние вече събираме кестени с малкото зверче.....

а вчера бяхме и на разходка с лодка в езерото - ДеЩоВиди добре се справяш с греблата...с Радост благодарим за 'возенето" и за чая, изстуден в езерото.........
а за морето....скоро,скоро....може и да се видим  Wink

# 36
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239

В началото вярно съм изпуснала орехите... И ликьора от тях, ореховка ли, как се нарича...Ммм, ако някой пусне рецепта ще е чудесно. Дето малки зелени орехчета май в ракия се накисват със захар вероятно... Става мнооооого вкусно, че и май е полезно.
Тази рецепта ме заинтригува. Нареждам се до чакащите за рецептата.

Солетка, какъв имен ден има през септември?

17 септември -Св. София, Вяра, Надежда и Любов
 Християнският празник на светиците Вяра, Надежда и Любов, както и на майка им - света София. На тях са наречени основните религиозни добродетели: мъдрост, вяра, надежда и любов

 Това е празника като гледам има доста  деца във форума с името София, така че ще има и много празнуващи

 

# 37
  • Мнения: 5 877
Обявих септември за месец на супите.
Вече правих френска чеснова и чешката брамборачка (мерси, Наталина!), мисля да мина към мексиканската бобена.  Laughing
Имам и рецепта за лучена, приемам още идеи.

Мисля да ида към пазара, защото вчера мернах разкошни стъкленици в един антикварен магазин. А защо пък да не си взема и супника, който беше до тях  Laughing

# 38
  • Мнения: 5 877
А, и друго, което мисля да направя до края на септември - последно джитване нанякъде, да речем Солун.

# 39
  • Мнения: 2 792
 На ученическа вълна съм  Laughing, Ід, все пак и ІІІе, абе страшна работа.
  Учебните пособия са закупени, тетрадки химикалки, пластелини, водни боички и хиляди други дзвръчки. Трябва да освежа гардеробите, най-вече на Момчил, че почти нищо не му става, но това си е друга моя драма.
 Да се организират извън класни занимания и за двамата.
 Да избера спорт на Момчил.
 Да празнуваме РД на Димана.
 Да продължа да си кълва, по моите неща, много четене ми се събра, много нещо.
 Да имаме спонтанни реализирани хрумвания.
 
 Вече закрихме сезона с огнено парти на плажа:
 
 
 

# 40
  • Мнения: 3 521
Уф, само 3 неща
Да организирам ремонта на къщата в Пловдив.
Да посетя зъбаря, а и детето да заведа да се запознаят.
Да си оправя най-накрая гардероба, че още ми висят бременните панталони по закачалките Crazy.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Някои неща вече свърших, ама да си ги кажа, че са през септември:

1ви - празнувахме именния ден на Мони;
3-ти - върнах се на работа след лятната отпуска... още ми е криво и не мога да вляза в ритъм;
5-ти - видяхме се с моята приятелка и нейната дъщеричка, която пък е приятелка на Мони за последно тази година, преди да заминат за Канада;
7-ми - поздравихме майка ми и баща ми послучай 34-тата година от сватбата им;
8-ми - поздравихме кумците ни за тяхната годишнина от сватбата;
9-ти - този път пък ние празнувахме нашата 7-ма годишнина от сватбата (минахме критичната година!!!);
- купихме секции и направихме библиотека в коридора, точно срещу тоалетната - супер удобно, че аз без книга там не влизам.
- подредихме килера;
- прочистих си гардероба и този на дребното.

Следва:
- да сложим радиатори, че май студовете ще са за по-дълго.
- да започна да ходя на йога;
- да се запиша на курс по испански (в краен случай немски; крайно време е да науча още един език);
- Мони де бъде изместена най-накрая в нейната си група в ДГ, в новопостроения корпус;
- да заведа кучето на лекар, че нещо му има на едното око, сълзи постоянно;
- да си лягам най-късно в 12, че напоследък все до 2-3 часа през нощта откарва, а очите ми са като светофари на сутринта.
- ако се стопли случайно да отидем за последно на плаж тази година.
- трябва да свикна да живея във Варна... Confused

Сигурно има и още, септември ми е месец на плановете, ще видим колко ще се осъществят.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 01:31 от chockolina

# 42
  • Мнения: 8 999
Трябва да спра да пия бира, ТРЯБВА!
Трябва да намеря сили да напусна работа - трябва.
Трябва да тръгна на зъболекар.

# 43
  • Мнения: 4 392
Шкафът с дрехите на Симона е подреден. Hug
Остават нашите, т. е. моят, мъжът  ми сам си го оправя.  Laughing
Трябва да ядем пресни плодове до втръсваме, че зимата - няма или няма свестни.
Да купим климатик. (Сетихме се:crazy:)
Да променим поне нещо дребно вкъщи, че обстановката здраво ме вбесява..
Да излезем малко сред природата. Набрахме  голям куп шишарки, но кестени още не сме събирали. Grinning
И разни други неща.
Трябва да се запиша най- после да карам шофьорските, че аман от мен. ooooh! Зимата ще ме изпревари.
Трябва да се науча да лягам рано. Това е само пожелателно, няма да стане. Sunglasses
Трябва да взема мерки да поотслабна, че имам поне 5 кила за сваляне. Embarassed Да се запиша на каланетика, пилатес или каквото и да е..
Работата продължава да ми се трупа. Няма 'лабаво. Crazy

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Трябва :
- да намеря детегледачка за малкия
- да се запиша на шофьорски курсове колкото и да не ми се иска
- да дам килима от хола за пране

Общи условия

Активация на акаунт